Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dunmer

Tibia

Polecane posty

Warkin-> znam ten bol, mialem to samo z za**aną gra o nazwie MU ONLINE, swoja droga najwiekszy shit jaki mozna znalezc.

Stracilem przez to [beeep] 2 miesiace wakacji :/

Podobnie jest z tibia, wszystko zaczyna sie fajnie jest klimat, ida lvle, ale jak czlowiek za bardzo sie wczuje to moze byc kiepsko. Pamietam jak nie raz gralem po 13 h non stop, ale to byl ciezkiprzypadek, bylem mlody i glupi, teraz widze jak patrze na niektorych, ze im grozi to samo, a najlepsze jest to ze z taskich gier nie czerpie soe satysfakcji, bo mozna w to grac do us**anej smierci a i tak znajdzie sie jakis hacker/bardziej uzalezniony koles niz ty na wyzszym poziomie z lepszymi itemami itp. szkoda czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tibia czy wy ludziska jesteście masochistami by czymś takim sie katować?? przeciez to smiec totalny i chłam niewarty czegokolwiek! chyba że ktoś chce sobie przeczyscić żołądek to grafika tego g**na spowoduje odruch wymiotny! a i również tym którzy nie mogą spać również to pomoże bowiem jest tu akcji tyle co w piciu herbaty (już w szachach jest intensywniejsza akcja). jeżeli chcecie grać w jakies mmorpgi to albo World of Warcraft nic innego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za brava :). A poza tym, to nie wiem, co w Tibii jest takiego fajnego, co wszyscy w niej wiej widzą. Fatalna grafika, powinna odstraszać graczy przyzwyczajonych do rewelacyjnej grafiki we współczesnych grach. A tu wyskakuje taka Tibia i robi furorę. Dziwne... Czy ktoś mi może wytłumaczyć na czym polega jej fenomen? Bo to, że można sprzedać postać za dużą sumę, to chyba wiedzą wszyscy. No ale w końcu to nie oto w grach chodzi. Chodzi o rozg®ywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się co nie co wypowiedziec na temat Tibii, jako że grałem i mialem postac na 20lvl'u gdy kończyłem. Tak więc, to co zwykle gracze w niej widzą to:

1. Stukanie skilli i levców - jak na tym samym serwie grają kumple, to wiadomo - w tej kwestii jest rywalizacja.

2. Zdobywanie EQ - w końcu nie ma to jak wyrzucic sobie na skrzynkę swojego depo BOH'ów - newbie zaraz się zbiorą w nadziei na dostanie czegoś za darmo.

3. Dołączanie do gildii, poznawanie nowych ludzi, to też na początku może byc dobra zabawa.

Tak to na początku wygląda, ale później już nie przynosi satysfakcji. Myślisz, że sobie ostatnio poskillowaleś z kumplem godzinkę i możesz się pochwalic niezłymi statsami - a tu wyskakuje typ, który ma lepsze na tym samym levelu. Za ciężko zdobytą kasę z huntów kupujesz sobie np. FS'a i myślisz, że masz dobra broń(jak masz raczej niewysoki level), a tu patrzysz - jakiś newbie wyskakuje z czymś o wiele lepszym(bo miał znajomości).

Jeszcze sprawa innych graczy - jak się gra z kumplami to może byc nawet wesoło, ale jak sam zaczynasz grac to na takim np. mainie(główny kontynent) nikt nie będzie chciał się zadawac z nowym.

Ogólnie gra potrafi dac na początku satysfakcję, ale poźniej, gdy levele i skille wolno lecą(czytaj. ja nie siedzisz przynajmniej 5 godzin dziennie to nie wyrobisz sobie dobrej postaci),a o dobre EQ ciężko, to albo już się za mocno wciągniesz i będziesz tak grał dalej, albo Tibie sobie odpuścisz.

No i jeszcze kwestia questów(wiem - w wielu MMO są one zkasztanione, ale tutaj to wygląda tak:

- pierwsza mini-misja w ogóle - przynoszenie martwych szczurów - małe zyski od zabitego zwierzaka.

- questy na bronie i pancerze jak np. spike sword czy inne - owych misji high-lvl'om nie opłaca się robic, a niskolevelowy gracz nie ma szans na wykonanie takiego questa(chyba że w grupie z kumplami)

- to samo amulety - nie ma niezniszczalnych amuletów, a niektóre szybko moc wyczerpują, więc są po prsotu nie opłacalne(te questy).

Wiem, że post wyszedł długi, ale chcę nowych graczy uświadomic, że nie ma wikszego sensu grac, bo albo zawalisz wszystko w około co możliwe i się ockniesz, albo zrobisz to wcześniej. No i zwykle i tak jeszcze kończy się z pacc'iem(konto płatne, dając dostęp do nowych miejsc, potworów, przedmiotów etc.), które tym bardziej wciąga, bo w końcu jest na czas ograniczony, który che się maksymalnie wykorzystac. Więc ze swojej strony mówię Tibii NIE - jeżeli już koniecznie chcecie stracic sporo czasu to przed czymś mniej uzależniającym. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym obiema rękami! Grałem w Tibie dosłownie pół godziny i.... stwierdziłem, że to nie ma sensu.... Już mój żółw prędzej idzie, niż akcja w tej grze! Grafa - bez komentarza! Już lepiej zagrać w Diablo 2 na BN, albo w WoW-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym obiema rękami! Grałem w Tibie dosłownie pół godziny i.... stwierdziłem, że to nie ma sensu.... Już mój żółw prędzej idzie, niż akcja w tej grze! Grafa - bez komentarza! Już lepiej zagrać w Diablo 2 na BN, albo w WoW-a.

Pół godziny to można dziennie grać w CS - a. Właśnie w Tibii chodzi o to, że na początku zawsze jest głupio. Potem się rozkręca. Ale i tak nie lubię Tibii :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą radochę mam jak pójde sobie do MediaMarktu, tam jest kilka kompów - i ZAWSZE przy każdym z nich siedzi kilku pryszczatych małolatów, na ekranach tibia, a dzieciaki przerzucają się komentarzami - "Idź do wioski, tam ci pożyczę miecz", "Uważaj na potwora!", "Zaraz zginiesz", "W lewej skrzynce masz różdżkę latania!" itp.

:D :D :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych "niekumatych":

Link powyżej wymaga podania informacji, o które nawet CIP Soft nie ma prawa nas prosic. Zwykła stronka z keyloggerem, więc jak nie chcecie miec hakniętej postaci to nie logujcie się. Ot, taka mała przestroga i przypomnienie tej zasady Tibii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - tu w cale nie chodzi o grafikę. Tibia to "choroba", która dopada zwykle ludkowiaków w późnym stadium podstawówkowym i wczesnym gimnazjalnym. Powiedzcie mi ilu licealistów czy studentów gra w Tibię? Niewiele, bo w tym wieku to już się zna inne - bardziej twórcze(no...niezawsze) - możliwości spędzania wolnego czasu, którego jest - nomen omen - niewiele. Ja tam nie widzę nic pasjonującego w skillowaniu/expieniu przez pół dnia bez większych rezultatów.

W Tibię gralem ja, grał i mój kolega oraz praę innych młodszych "osobników". Ja i kumpel stwierdziliśmy, że granie w to to kompletna strara czasu, a młodsi, że nie mieli nic innego do roboty, to grają i do dziś. Ale wyrosną z tego. Mam pewnośc.

Jak chcecie pograc w grywalnego MMO, to ściągnijcie sobie darmowego Silkroada albo Space Cowboy'a - i ładniej wyglądają, przeciwnikow starczy dla każdego i są fajne bronie i umiejętności. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tibia nie posiada super atutów a i tak ma taka (wilka) popularnosc =/ osoboscie nie wiem co podoba sie playerom w Tibii :|

Owszem, ni to grafiki ładnej nie ma a i grywalność niska(hack'&'slash w tych czasach bez pixel shaderów?? to już lepiej sobie zagrać w pierwsze Diablo !! :D )Wielu ludzi gra i nabija levele tylko po to, żeby zaimponować kumplom z klasy.Bez sensu....(i jeszcze ci którzy kupują hight-levelowe postacie po 100-150 zł-no comment)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - tu w cale nie chodzi o grafikę. Tibia to "choroba", która dopada zwykle ludkowiaków w późnym stadium podstawówkowym i wczesnym gimnazjalnym. Powiedzcie mi ilu licealistów czy studentów gra w Tibię? Niewiele, bo w tym wieku to już się zna inne - bardziej twórcze(no...niezawsze) - możliwości spędzania wolnego czasu, którego jest - nomen omen - niewiele. Ja tam nie widzę nic pasjonującego w skillowaniu/expieniu przez pół dnia bez większych rezultatów.

W Tibię gralem ja, grał i mój kolega oraz praę innych młodszych "osobników". Ja i kumpel stwierdziliśmy, że granie w to to kompletna strara czasu, a młodsi, że nie mieli nic innego do roboty, to grają i do dziś. Ale wyrosną z tego. Mam pewnośc.

Jak chcecie pograc w grywalnego MMO, to ściągnijcie sobie darmowego Silkroada albo Space Cowboy'a - i ładniej wyglądają, przeciwnikow starczy dla każdego i są fajne bronie i umiejętności. Pozdr.

nie tibia to nie choroba ,to zaraza ,zarażony katuje się tym aż do usranej śmierci ,ale na szczęście są ludzie mądrzy którzy wiedzą że to coś jest niewarte nawet 1 sekundy grania ,przy tym bardziej się marnuje czas niż przy jakiejkolwiek innej grze! tych co to zrobili trzeba by powiesić niekoniecznie za żebra!

BTW prawie bym zapomniał ,wybaczcie to co powiem ale ci co w to grają to muszą być już totalnie uzależnionymi-głupimi-odmóżdżonymi-półgłówkami ,no niestety musiałem to powiedzieć (potem tacy ludzie wychodzą na ulice i mamy to co mamy :/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tibia to nie choroba ,to zaraza ,zarażony katuje się tym aż do usranej śmierci ,ale na szczęście są ludzie mądrzy którzy wiedzą że to coś jest niewarte nawet 1 sekundy grania ,przy tym bardziej się marnuje czas niż przy jakiejkolwiek innej grze! tych co to zrobili trzeba by powiesić niekoniecznie za żebra!

BTW prawie bym zapomniał ,wybaczcie to co powiem ale ci co w to grają to muszą być już totalnie uzależnionymi-głupimi-odmóżdżonymi-półgłówkami ,no niestety musiałem to powiedzieć (potem tacy ludzie wychodzą na ulice i mamy to co mamy :/)

Owszem, u mnie w szkole na przerwach to tylko słychać - " a masz plate armora?", "kiedy idziemy na ghule?", "weź mi sprzedaj tego sworda!" ---plaga ludzie, plaga powiadam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem są to tak zwane "kicki", występują gdy mamy internet radiowy czyli odbieramy sygnał poprzez specjalny czujnik lub antenę, wiem bo sam tak mam czasami :) Zupełnie inna sprawa jest kiedy mamy np. Neostrade albo stałe łącze bo wtedy możemy grać do woli beż żadnych lagów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w Tibię, ale przestałem gdzieś koło 20 lvl po tym, jak codziennie siadałem do kompa i klnąłem jak szewc na "złodzieji expa", na lagi, na śmierci mojego ludka i kilkudniowe odrabianie strat, na "IP adress blocked for 30 minutes" (mam net z sieci "osiedlowej") itd itp. Na szczęście w końcu skończyłem ten masochizm :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel20 > chyba ci się tematy pomyliły bo my tu o pewnej "pladze" zwanej Tibia dyskutujemy a nie o "kick'ach" :)

hehehe to chyba MY pomyliliśmy adresy ,bo ten temat służy do tego gdy ktoś potrzebuje pomocy w tej grze ,temat do dyskusji o niej jest chyba gdzieś indziej... :) ale i tak tu będziemy się o tym shicie wypowiadać żeby tym co to lubią (np. 12 dzieciaki ,co właśnie jak ktoś powyżej już opisał drą przy tym papy jak pop******) zrobić na złość i żeby wiedział że tu ŻADNEJ pomocy nie otrzyma :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...