Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

remulak

Xbox 360 czy PS3

Polecane posty

małe porównanie co na targach pokazały obie firmy

exclusivy - 8 exów sony vs 3(4) - c:kingdoms , trudno nazwac jak narazie produkcją...

mutliplatformy - dead space , mafia , ac , portal 2 , moh (extra gry,misje , bety etc. ) vs. Activison , które zapowiedziało że mapki do multi (płatne , oh yeah ) ukażą się wcześniej na x'a...

move & kinect - wsparcie dla gier takich jak socom 4 , killzone 3 , lbp , 2 warte uwagi produkcje robione pod move ( sorcery+fights light out )+ każualówki vs. pełno każualowych gierek + samochodówka ( od twórców forzy jeśli dobrze pamiętam ) w której jedynie skręcamy (!!!) bez dodawnia gazu etc. - ocb ?!

sieć - psn+ , który za te same pieniądze co live gold daje nam gry z psn'u+ jakiś extra content ( ofc zachowująć dotychczasowe darmowe ) vs. microsoft który w końcu (po 5-6 latach ?! ) ogłasza , że dadzą do polski live'a - WOW w końcu można Legalnie płacić micrsofotowi (!!!), tyle że niewiadomo jak z migracją kont...

slim - ps3 slim , które ukazało się już wieki temu vs xbox slim

obie konsole posiadają te same rzeczy...

ups , sorry. poza blu-rayem - konsola ms wciąż go nie ma...

no sorry , ale w tym roku nawet pro-microsoftowy rockstar z RDR opuścił "giganta z redmond" nie dodając żadnego extra contentu jak to zwykle robił...

nie wystarczy wjechać na gumowym słoniu i rozdać za darmo tysiąc x'ów - co swoją drogą chyba wywołało największe poruszenie podczas konferencji Ms..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj...źle się dzieje w państwie Microsoftu. Pokazali bardziej istotne rzeczy [premiera Slim, Kinect, Live w Polsce] ale to jednak PS3 więcej pokazał. PSN+ , Portal 2 na PS3 [a czekam na tę grę, i o dziwo tu ma najładniej wyglądać, dziwne że nie na PC], zaprezentowali swoje ex'y, i jak idzie o same konsole, to jednak PS3 dalej jest liderem. Xbox służy tylko do grania, spodziewałem się może w jakiejś najdroższej wersji X'a napędu Blu-Ray, co by dało duuużo większe możliwości. Albo chociaż oficjalny napęd Blu-Ray na USB, niestety. Przyszłość należy do PS3, jak to powiedział jeden z przedstawicieli PS3 na tym E3 "to tak, jakby kupować dwie gry w cenie jednej", i racja. Na DVD już ledwie gry się mieszczą, więc albo będą pakować już po pare płyt, albo większą część trzeba będzie instalować na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku powyższych postach jest tyle błędów i przeinaczeń, że głowa mała.

"zaprezentowali swoje ex'y, i jak idzie o same konsole, to jednak PS3 dalej jest liderem" Można wiedzieć kiedy to PS3 zostało liderem? Bo żeby nim pozostać to najpierw trzeba nim być, a mi się coś wydaje, e jak na razie konsola Sony jest w tyle w ilości sprzedanych konsol, liczby osób online, ilości sprzedanych gier i ex'ów.

"to tak, jakby kupować dwie gry w cenie jednej" To było powiedziane w kontekście gier korzystających z move, a nie wszystkich gier. Poza tym mówił to przedstawiciel sony, więc czego innego można się było spodziewać. Poza tym czy jeśli gra obsługuje kilka kontrolerów to od razu liczymy to jako dwie gry (w takim razie PC ma tysiące takich "podwójnych gier" ze względu na sterowanie i myszką i padem).

"Na DVD już ledwie gry się mieszczą, więc albo będą pakować już po pare płyt, albo większą część trzeba będzie instalować na dysku." Nie wiem jak jest na PS3 (może przez potrzebę kilkokrotnego nagrywania gier na dysk co druga produkcja jest na kilku płytach BR?), ale na X0 jest (może) 10 gier na więcej niż 1 DVD (większość z tego to jRPG), a większość i tak zajmuje niewiele więcej niż połowę dysku (AC - ok. 6 GB, AC2 - 4.8GB, Alan Wake - 6,2 GB, BF:BC2 - 5,2GB, GoW2 - 7 GB (razem ze wszystkimi DLC) więc gdzie tutaj gry na DVD się nie mieszczą, bo ja tego nie widzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na forum przybyło fanboyów PS3. :D Dla mnie konfa MS była dobra, fajny trailer CoDa, Girsy, Polski Live i to się liczy. Na konfie Sony nic mnie nie zainteresowało. KZ3? Będzie to samo co z KZ2, nuda, nuda, nuda. GT5? Chyba GT5: Forever. Jedyne co Sony szykuje dobrego to Move i LBP2 na ten rok. :) To pozamiata totalnie. :) Resztą w ogóle się nie interesuje. :)

@TargetZer0

Beta Moha będzie dla wszystkich, którzy złożyli preordera na grę dla Twojej wiadomości.

sieć - psn+ , który za te same pieniądze co live gold daje nam gry z psn'u+ jakiś extra content ( ofc zachowująć dotychczasowe darmowe ) vs. microsoft który w końcu (po 5-6 latach ?! ) ogłasza , że dadzą do polski live'a - WOW w końcu można Legalnie płacić micrsofotowi (!!!), tyle że niewiadomo jak z migracją kont...

Gościu naucz się poprawnie pisać, bo kurde, rozczytać się nie da tego. Live>PSN always. :) Nie wierzysz? Porównaj obie usługi osobiście. :)

slim - ps3 slim , które ukazało się już wieki temu vs xbox slim

obie konsole posiadają te same rzeczy...

ups , sorry. poza blu-rayem - konsola ms wciąż go nie ma...

PS3 Slim powstało zaledwie we wrześniu, ale mi wieki. :f

Mi tam Blu-ray to jest zbyteczny gadżet. :)

no sorry , ale w tym roku nawet pro-microsoftowy rockstar z RDR opuścił "giganta z redmond" nie dodając żadnego extra contentu jak to zwykle robił...

ocb? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze - żadna firma nie pokazała nic, co powodowałoby opad szczeny po kolana. M$ udaje, że pokazuje coś naprawdę super, a tak naprawdę wciska stare zabawki w nowym opakowaniu, Sony nie pokazało nic odkrywczego, może poza Portalem 2. Jeśli porównać konferencje, to najwięcej pokazało Nintendo, z nowym handheldem i tytułami, z których nawet ja wybrałbym ze cztery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta Moha będzie dla wszystkich, którzy złożyli preordera na grę dla Twojej wiadomości.

a czy ja napisałem , że będzie beta moha ? nawias odnosił się ogólnie do wszystkich produkcji , a sama beta do AC:B

Gościu naucz się poprawnie pisać, bo kurde, rozczytać się nie da tego. Live>PSN always. Nie wierzysz? Porównaj obie usługi osobiście.

Porównałem i zostaję przy psn...

Tym bardziej jeśli mam do wyboru płacenie (opcjonalne oczywiście...)i od Sony dostaję gry z pss + extra content , a Microsoft łaskawie pozwala mi ściągać dema w dniu ich premiery i grać po sieci - a to wszystko za te same pieniądze - no , naprawdę - rewelka..

Reszty nie skomentuję , bo czepianie się poprawności pisania w dyskusji o konsolach jest poprostu śmieszne i pokazuje co fanboje ms mają do zaoferowania.

a przy okazji :

Widzę, że na forum przybyło fanboyów PS3.

Mylisz się. Przybyło więcej trzeźwo myślących ludzi.

Mógłbym jeszcze wspomnieć o 3D(ups, jednak wspomniałem ;) ) , ale to już kopanie leżącego...

Mi tam Blu-ray to jest zbyteczny gadżet.

Fajnie , że "Tobie tam" jest on zbyteczny , jednak dla wielu osób ceniących filmy w prawdziwym HD jest to świetna sprawa tymbardziej że taki odtwarzacz kosztuje ~500zł+. Ponadto nie każda gra mieści się na 1 płycie. Może teraz jest tylko 10(wg. Dives'a) gier które są na więcej niż 1 płycie DVD, jednak cały czas się rozwijają i niedługo takich gier będzie na pewno więcej.

@Dives

W kilku powyższych postach jest tyle błędów i przeinaczeń, że głowa mała.

przykro mi, ale ja tu widzę tylko jeden zacytowany post :(

@Sergi

Racja , ale jak sama nazwa tematu wskazuje porównujemy tu obie kosnole , tym samym obie konferencje ich producentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, trochę te E3 rozczarowały - żadnych nowych exclusivów, no może poza tą grą Cryteka na X'a. Jednak IMO to raczej Sony zaprezentowało więcej - przed konferencją byłem za Natalem... ups, Kinectem oczywiście. Teraz się nim wogóle nie interesuje. A chyba nie na tym to polega. Rozczarowało mnie też Crysis 2 - Killzone 3 prezentuje się dużo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem i zostaję przy psn...

Porównanie na kartce się nie liczy. :P:)

od Sony dostaję gry z pss

Porównaj jakość gier z XBLA do gier z PSS. :) Widać, że Sony nie ma dobrych gier z PSS(oprócz Trine i Flower), a takie gry jak Shadow Complex czy Trails HD czasem dorównują, a czasem nawet przewyższają pozycje za 200zł. :)

Reszty nie skomentuję , bo czepianie się poprawności pisania w dyskusji o konsolach jest poprostu śmieszne i pokazuje co fanboje ms mają do zaoferowania.

Jak nie umiesz się wysławiać i pisać to nikt z Tobą nie będzie dyskutował, bo nie umie czytać błekotu. :)

Mógłbym jeszcze wspomnieć o 3D(ups, jednak wspomniałem ) , ale to już kopanie leżącego...

O rly? A kto normalny kupi TV 3D? :D Chyba tylko ludzie, którzy na koncie mają kwoty z 6 zerami.

Ponadto nie każda gra mieści się na 1 płycie. Może teraz jest tylko 10(wg. Dives'a) gier które są na więcej niż 1 płycie DVD, jednak gry się rozwijają i niedługo takich gier będzie na pewno więcej.

No i? Instalujesz grę na dysku i po problemie. ;] Taki argument z tyłka. :P

P.S. I nie mów mi, że jestem fanboyem, bo miałem długo PS3, tak samo jak XO. :)

Pozdrawiam! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq- tobie BD jest zbędny, spoko. Jednak w tym momencie zaliczasz się do zdecydowanej mniejszości osób, którym on zwisa, bo naprawdę wiele osób wybiera PS3 właśnie z tego względu, że ten napęd posiada. Co do gier z PSN to nie wiem o co się czepiasz- co prawda nie znam zawartości XBL, ale PSN jest niczego sobie- wspomniane przez ciebie Trine, Flower, CoD, różne reedycje, Sam&Maks przypadł mi do gustu, Savage Moon, Crash Comando... Sporo tego jest.

A do PS3, żeby grać w 3D, nie można dokupić monitora 3D, który jest kilka(naście) razy tańszy od takiegoż telewizora?

I skoro przybyło fanów PS3 to raczej konfa SONY nie była taka zła ;).

Co do GT5 to się z tobą zgodzę. Też mnie to irytuje, że tyle je robią. Ile można? Mam jednak nadzieję, że wyjdzie to jak najszybciej, bo w GT4 na PS2 mam w garażu już 650 aut, i trochę mi się już znudziło po tych 3 latach masterowania ^^. I jeszcze KZ3... W ogóle nie uważam, żeby dwójka była nudna, a to co się działo w 3 to po prostu majster- number one na liście do kupienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku powyższych postach jest tyle błędów i przeinaczeń, że głowa mała.

Widze tu tylko cytaty mojego posta ;)

Można wiedzieć kiedy to PS3 zostało liderem? Bo żeby nim pozostać to najpierw trzeba nim być, a mi się coś wydaje, e jak na razie konsola Sony jest w tyle w ilości sprzedanych konsol, liczby osób online, ilości sprzedanych gier i ex'ów.

Sorki, miałem na myśli ogółem PlayStation [bo chyba nikt się nie będzie kłócił, że w 6 generacji królował PSOne a w 7 - PS2 ?]. Co do ilości sprzedanych konsol i ludzi online - masz rację. Co do ilości sprzedanych gier - strona-dwie wstecz masz link do statystyki sprzedanych konsol i gier na obie maszynki. Co prawda dotyczy to tylko Polski i tylko Allegro, ale liczby na pewno dużo nie różnią się patrząc na cały świat, Xboxa na pewno nie mały procent posiadaczy ma przerobionego. Ilość ex'ów...tu już się nie łapię, ale jeżeli idzie o JAKOŚĆ...to chyba też bezapelacyjnie wygrywa PS3 [kto przebije nadchodzące Killzone 3 czy Twisted Metal, i obecne Uncharted, MotorStorm, MGS4, MAG i pare innych świetnych tytułów].

To było powiedziane w kontekście gier korzystających z move, a nie wszystkich gier. Poza tym mówił to przedstawiciel sony, więc czego innego można się było spodziewać. Poza tym czy jeśli gra obsługuje kilka kontrolerów to od razu liczymy to jako dwie gry (w takim razie PC ma tysiące takich "podwójnych gier" ze względu na sterowanie i myszką i padem).

Ale ja miałem na myśli ogół...a cytat tylko to potwierdził bo interpretuje także to, o co mi chodziło. 9GB vs. 200GB ? No przepraszam... A co do Twojego drugiego zdania na temat kilku kontrolerach, to masz rację. Mi to obojętne, gra ta sama a czym się gra - tak samo. Czy np. Shift jest dwoma grami w jednej, gdzie w trybie Arcade można spokojnie grać padem czy klawiaturą a na symulacji trzeba kierownicą ? ;)

I ostatni Twój cytat....Crysis 2 na pewno nie zmieści się w 9GB :) I jak ktoś wyżej powiedział, już są gry na X'a z dwoma płytami. Akurat to nie jest uciążliwe, ale gorzej jak producent postawi na opcję z zainstalowaniem części komponentów na dysku [np. filmiki, muzykę].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pavello

Ale to i tak nie zmienia tego, że monitor 3D to koszt dobrego TV LCD 40 cali. :P Więc lepiej się opyla kupić normalny TV niż doplacać do monitora 3D. A najlepiej to jakby zrobili tak jak z Batmanem, że nawet na SD TV można ujrzeć 3D. :) Co do tego Blu-Ray to owszem może i jest to przyszlościowy napęd i w ogóle, ale kurczę kto tak naprawdę z tutaj piszących kupił choć jeden film na Blu-Ray? :) Ciekaw jestem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[kto przebije nadchodzące Killzone 3 czy Twisted Metal, i obecne Uncharted, MotorStorm, MGS4, MAG i pare innych świetnych tytułów].
Już nawet chyba wiem jaka by była odpowiedź: Gears of War 3, Halo: Reach (walka w kosmosie może być ciekawa) i MGS: Rising? :P Nie mówię, że nie jest źle - po prostu w mojej SUBIEKTYWNEJ ocenie jakość tytułów na PS3 zabija konkurencję :D Dlaczego tak jest? Wam nie powiem, bo tak jak czytałem posty Sutqa (geez, dobrze odmieniłem?), że jeśli u niego KZ2 to nuda a u mnie to jedna z najbardziej dynamicznych gier? Na podstawie odczuć ciężko jest dyskutować, IMO.

Dla kogoś konferencja Sony pokazała, że i tak M$ wygrywa. Dla kogoś, że przybyli fanboje Sony - BTW. fanbojowstwa, na G4TV jak czytaliście czat można się było uśmiać poziomem komentarzy wszystkich (np. koleś piszący "PS3 HAZ NO GAY GAMES" lub coś w ten deseń... głównie podczas konferencji M$). Dla kogoś np. dla mnie jedna bądź druga była kolejnym powodem, że kiedyś kupi konsolę. U mnie, jak zacznę pracować i zarabiać własną kasę, zadomowi się PS3 i zdania raczej nie zmienię.

Suteg, z ciekawości - bez ironii, całkowicie serio - gdzieś mogę przeczytać w czym i co ma więcej XBLA niż PSN? Z góry dziękuję :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[suteg, z ciekawości - bez ironii, całkowicie serio - gdzieś mogę przeczytać w czym i co ma więcej XBLA niż PSN? Z góry dziękuję :happy:

Na to już ja Ci odpowiem, otóż część dem pojawia się wyłącznie na Xboksa lub przynajmniej jest wcześniej. Ale to chyba jedyny mankament...

Co do tych wymienionych przez Ciebie ex'ów X360, to MGS:Rising będzie na wszystkie 3 platformy [PS3, X360 i PC]. A czy GoW3 będzie lepszy od KZ3 to baardzo w to wątpię, jeżeli silnik w GoW będzie ten sam. Halo: Reach...nie znam, nie wiem, nigdy w żadne Halo nie grałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TargetZer0 - Zarzucasz innym "fanboizm", a u siebie go nie widzisz? Przekłamujesz fakty, na które się powołujesz, nie znasz porządnie obu konsol i oferowanych przez nie usług, nie potrafisz przyjąć argumentów pisanych przez innych, przywołujesz informacje w rzeczywistości mało istotne, dodatkowo je wywyższając ponad miarę, "tępisz" konkurencję za to, że przestała dodawać bonusy ("twoja konsola" nawet wcześniej się o nie nie postarała...), a to wszystko w sosie z niepoprawnego pisania, utrudniającego komunikację. I ty się uważasz za osobę "trzeźwo myślącą"? Sądziłem, że takie osoby choćby starają się być obiektywne...

k4cz0r - Nie jest to jedyny, jak to określiłeś, mankament. Jeśli czegoś nie jesteś pewien, bądź po prostu nie wiesz, to nie wprowadzaj innych w błąd, proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Świrku, ale to Ty nie odpowiedziałeś na swój argument a tylko przejechałeś po nas obu. A tak się właśnie przejawia fanboizm...[zaprzeczysz, ale kiedy narkoman się przyznał, że jest uzależniony, a człowiek umysłowo chory, że musi iść do psychiatry ?]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlackShadow

Chodziło mi o lepsze Arcadówki na XBLA niż na PSS. :)

Sutqa? :D Chyba dobrze, nie znam się na tym. :D

A co do usług to IMO lepsze jest XBL, ponieważ:

od początku mam cross-chata, grupy, party i inne duperele, co z tego, ze nie ma Live w Polsce? Co to gracza odchodzi? Ja kupuję grę, włączam konsolę i zapraszam przyjaciół do grupy. Jeden gra w Girsy, jeden w Forze, jeden w Fife, a inny w MW2 i wszyscy sobie gadamy, bez przeszkód, bez problemów. Teraz PS3 dostało Cross-chata, ale ofc będzie on płatny. :P Szkoda, że Sony tak późno się obudziło z tym C-C. :P Oprócz tego mam bardzo profesjonalne zarządzanie przyjaciółmi, w co grają i jaką mapę np. w MW2. Mała rzecz a cieszy. :D

A teraz mnie zjedzcie. :D

@Sandro

Wierzę, że je masz, ale bardziej tutaj chodziło mi o TargetZer0. ;)

@down

No kolega grał w MW2 i pisało tylko: Gra w Modern Warfare 2, Team Deatchmatch. :/ Bez mapy niestety. :/ Albo ja niezauważyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...