Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

wies.niak>>proponuję odpuścić soft z neostrady i zrobić połączenie ręcznie. do tego dorzucić autoconnect'a.

nie da rady stworzyc polaczenia ADSL recznie. kiedys juz probowalem. kreator konczy prace, ale nie tworzy polaczenia. Autoconnect'a nie chcem, nie lubiem, i nie chcem polubic ;)

Korzystam z SpeedTouch DialUp'a , a soft neostrady wogole nie jest wlaczany. Nie moge go ( softu neostrady ) usunac, bo wytnie tez polaczenie. Sprawdzalem.

wies.niak>>jakie inne programy się tak zachowują?

Np. demo Galactic Civilization 2

A wogole zapomnialem dodac, ze soft neostrady zachowuje sie tak samo.

wies.niak>>jakie programy masz włączane przy starcie systemu?

NwCpl

nwiz

Soundman

Dragdiag - to jest od modemu neostrady

hpztsb04 - drukarka ??

mswindtc

NvMcTray

Kaspersky anty hacker

Oprocz tego pierdolki typu logon studio, Yz Dock czy Ave Desk, ale problem jest starszy od nich.

wies.niak>>zrób sobie skan programem ewido, tak dla pewności.

zrobilem, cos tam znalazl i wywalil, zaraz sprawdze, czy to cos zmienilo.

[beeep], nic sie nie zmienilo.

mj>>Hmm... moze zainstalowac sp 2?? Shocked

Sam se instaluj ;) Ja mam Sp 2 tylko dlatego, ze Visual Studio 2005 nie da sie zainstalowac bez tego. Nic innego, by mnie nie zmusilo do jego instalki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu się zaczęło to samo pojawiać. Po formacie dwa miesiące temu zniknęło, ale teraz jest back. ;) O czym mówię? Ano o niby nic nie robiącym, ale upierdliwym zamienianiu się ikonek na pulpicie (Na przykład skrót do Starcrafta przyozdobił się w ikonkę winampa. :/.) Screen:

http://img141.imageshack.us/my.php?image=snap15fa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mormegil -> coś mi się widzi że windows po prostu sfiksował... spróbuj jeszcze użyć jakiejś aplikacji to "naprawy" rejestru, oczyść foldery tymczasowe, recent, prefetch. zobacz jak będzie system chodził przy odłączonym necie oraz przy wyłączonych wszystkich programach i zbędnych procesach (rzecz jasna przy odłączonym necie, by jakiś syf nie wpadł).

Meledictum -> pobierz sobie tweak ui (powertoys for windows). jest tam opcja reapir -> ebuild icons. spróbuj tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meledictum >> Czas na kolejna reinstalke, potem zainstalowac porzadny antyvir, porzadnego firewalla, zalozyc haslo do konta swojego, oraz administratora, spuscic lomot mlodszemu rodzenstwu i nie bedzie wiecej takich niespodzianek.

Kolejny człowiek, dla którego każdy problem powinno się rozwiązywać przy pomocy formatowania. :P To tak, jakby zbiła się szyba w samochodzie, a ja bym kupił od razu nowy wóz. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny człowiek, dla którego każdy problem powinno się rozwiązywać przy pomocy formatowania. :P To tak, jakby zbiła się szyba w samochodzie, a ja bym kupił od razu nowy wóz. :P
Bo to skuteczna metoda na wszystkie wirusy, trojany itp.

Zreszta 2 miechy bez formatu dla 98 to tak akurat ;)

Ja teraz bije rekord. Ostatni format Windowsa jakies 5 miesiecy temu. A ze mam dwa naraz, to razem 10 miechow juz bedzie. Ale dlugo juz nie pociagne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz bije rekord. Ostatni format Windowsa jakies 5 miesiecy temu. A ze mam dwa naraz, to razem 10 miechow juz bedzie. Ale dlugo juz nie pociagne.

nie zgodzę się. jeśli umie się dbać o system, to może on chodzić bardzo długo. ja na 98 ciągnąłem spokojnie 1,5 roku bez reinstalki, a przez system naprawdę wiele softu się przewijało. xp też już mam od prawie roku (czyli od czasu zakupu nowego dysku).

nie każdemu uśmiecha się formatować dysk, a później przez 3 dni soft instalować i konfigurować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Chcialem sie dowiedziec czy jest jakas mozliwosc znalezienia hasla (nie wiem, w rejestrze lub jakims pliku)do konta jednego z uzytkownikow, wchodzac przez tryb awayjny. Chodzi mi o te haslo z windowsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jakiego windowsa. domyślam się że xp?

tak łatwo nie ma. z haseł są liczone sumy kontrolne (szyfrowanie jednostronne) i jedynym sposobem by dobrać się do hasła to liczyć sumy kontrolne dla wprowadzonych haseł i porównywać z oryginałem. hasła są w pliku SAM w katalogu windowssystem32config. nie dobierzesz sie do nich bo pliki są używane przez system. pod awaryjnym najpewniej też.

tyle teorii haseł w systemie, myślę że te info są niegroźne. natomiast jak się do tego dobrać, czym to złamać - zapraszam na google. pisanie o tym szerzej oraz podawanie linków do softu / opisów byłoby raczej niezgodne z regulaminem.

ale powiem tak: jeśli masz dostęp do konta admina, to możesz nadpisać hasła, problem z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, a mienowicie gdy uruchamia mi sie system zawsze wyskakuje mi błąd RUNDLL o treści:

Wystąpił błąd podczas ładowania 3LXBTime.dll

Nie mozna odaleźć okreslonego modułu.

Co to może znaczyc bo nie mam pojęcia i jak to ewentualnie naprawić :?: Z góry dzieki za pomoc :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na wstepie coś na przestrogę innym. Jako, że tydzie temu miałem formacik to nie miałem pełnej listy gg. Wczoraj odezwał się ktoś na gg i podał swojego dawny numer i podał link do jakiegoś zdjęcia. Ja człowiek z natury podejrzliwy jak ostatni idiota pomyślałem, że to znajomy i kliknąłem. (Nr gg tego "dowcipnisia" 3587061 - abyście się też nie dali nabrać.) Oczywiście to był jakiś wirus czy trojan, więc systme dostał szajby. Program antywirusowy - McAfee jakoś sobie nie poradził. Dzisiaj w trypie awaryjnych jakoś usunęłem te wszystkie szkodniki. Menedżer zadań już działa, a nie działał, ale nadal nie mogę uruchomić mscnofiga, aby sprawdzić cze wszystko jest w należytym porządku. Jak naprawić ten problem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz włączyć, a wyskakuje jakiś komunikat? może tekst że admin zablokował?

jeśli tak, to poszperaj na necie za stronkami z kluczami rejestru, jakie należy ustawić by w(y)łączyć jakieś opcje. albo pobierz jakiś problem do tweak'owania systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! bardzo proszę o pomoc w następującej kwestii.

Na wstępie powiem, że czytałem wiele postów ludzi (nie tylko z Polski), którzy mają ten sam problem. Niestety nikt nie podał odpowiedzi jak go rozwiązać może tutaj ktoś mi pomoże.

Problem jest następujący:

Nie odtwarzają mi się dźwięki systemowe itp. (np logowanie do systemu, dźwięki w explorerze, sygnał powiadamiający o błędach i ostrzeżeniach, powiadomienie o nowych wiadomościach w Outlook i co bardzo dziwne sygnały z gadu-gadu jak ktoś przesyła mi wiadomość). Nie działa także nagrywanie dźwięków (np przy użyciu tunera TV. Otrzymuje błąd ze nie można załadować urządzenia nagrywającego. Dodatkowo w tray'u brakuje ikony głośności. Muzyka w winampie się odtwarza, w filmach jest dźwięk (także, gdy nagrywam coś z TV przy użyciu tunera). Teraz najlepsza część wszystko to stało się dziś po tym jak (UWAGA!!!) Zmieniłem kartę graficzną. Zapytacie, co ma jedno do drugiego? Cóż nie mam pojęcia. Dodam jeszcze, że przed zmianą karty (z GF FX 5200 na GF 6600 GT) odinstalowałem sterki do starej karty. Wyłączyłem kompa włożyłem nową kartę, włączyłem kompa i od tej chwili dźwięku brak.

Według mnie ta zmiana nie ma znaczenia gdyż niektórym ludziom taki numer Windows zrobił np. po ponownym uruchomieniu kompa.

Odrazu powiem, że sprawdziłem wszystkie opcje głośności itp. Nie ma żadnych konfliktów sprzętowych, instalowałem sterowniki ponownie (od wszystkich urządeń jakie mam w kompie), czysciłem rejestr ze wszelkich wpisow od sterowników, zmieniałem chyba wszystkie możliwe opcje i nic. Przywróciłem też ustawienia w BIOSie na domyślne.

Moja karta to Realtek AC97 Audio zintegrowana na płycie głównej MSI K7N2 Delta-2.

Jeśli ktoś potrafi mi pomoc w rozwiązaniu problemu będę dozgonnie wdzięczny. Dopiero zainstalowałem system i nie che tego robić ponownie.

W razie czego podam dodatkowe informacje.

PS. Wina na 100% leży po stronie systemu lub sterowników. Wgrałem na stary dysk nowy system i wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możesz włączyć, a wyskakuje jakiś komunikat? może tekst że admin zablokował?

jeśli tak, to poszperaj na necie za stronkami z kluczami rejestru, jakie należy ustawić by w(y)łączyć jakieś opcje. albo pobierz jakiś problem do tweak'owania systemu.

Właśnie. Wyskakuje komunikat, że administrator wyłączył menedżera czy coś w tym rodzaju. Mógłby ktoś podać jak to zmienić? Najmilej widoczne są linki do klucza rejestru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baku-> dzwieki systemowe właczysz tak:

panel sterowania>dzwięki,mowa urządzenia adio>dzwięki i urzadzenia audio

otwiera się okno własciwości dżwięków: zakładka dźwięki i "schemat dźwiekowy" wybierasz "domyślny dla windows"

w zakładce głośnośc jest taka opcja: "umieśc ikonę głośnocina pasku zadan", która dodaję ikone głośności na pasek

piszę to tak na wszelki wypaek choc wątpię żebys tego nie próbował. Co do nagrywania dźwięków z tunera może winny jest jakis kodek czy coś w tym stylu. Można by tez reinstalki directx'a spróbować bo w końcu DX też cos ma do dźwieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny problem. Piszę dość często na forum i dość szybko, więc czasami zdaża mi się kliknąć zamiast alt+l Windows+l i nastepuje wylogowanie. Wtedy próbuje się zalogować, ale niestety wyskakuje komunikat, że błędne hasło. Ciekawe jak to możliwe, skoro nie ma żadnego hasła. ;] Przy starcie systemu mam automatyczne logowanie, więc nie ma problemu. Więc mam w związku z tym pytanie. Czy to możliwe, że jakiś wirus, trojan, czy coś innego zmieniło mi hasło? Czy to tylko jakiś zbieg okoliczności?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko14 cos mi sie widzi, ze to normalne. U mnie tez tak bywa. Naszczescie moja klawiatura jest zbyt stara, zebym mial podobne problemy co Ty.

Ostatnio po "przerwie w dostawie pradu" wlaczam kompa, a tu niespodzianka, "Twoj profil jest uszkodzony", winda zalogowala sie na nowo utworzonym koncie. Mysle sobie, przeloguje sie na konto admina, rzecz jasna haslo puste. No i sie dowiedzialem, ze puste haslo to bledne haslo :)

Jestem, tylko ciekaw czy gdyby haslo istnialo, to dzialoby sie podobnie :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób log programem hijack this i wrzuć tutaj.

Running processes:

C:WINDOWSSystem32smss.exe

C:WINDOWSsystem32winlogon.exe

C:WINDOWSsystem32services.exe

C:WINDOWSsystem32lsass.exe

C:WINDOWSsystem32svchost.exe

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccSetMgr.exe

C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccEvtMgr.exe

C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSNDSrvc.exe

C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSPBBCSPBBCSvc.exe

C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedCCPD-LCsymlcsvc.exe

C:WINDOWSExplorer.EXE

C:WINDOWSsystem32spoolsv.exe

C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccApp.exe

C:WINDOWSSystem32ctfmon.exe

C:Program FilesNorton AntiVirusnavapsvc.exe

C:Program FilesNorton AntiVirusIWPNPFMntor.exe

C:WINDOWSSystem32nvsvc32.exe

C:WINDOWSSystem32svchost.exe

C:WINDOWSSystem32UAService7.exe

C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSecurity ConsoleNSCSRVCE.EXE

C:Program FilesGadu-Gadugg.exe

C:Program FilesInternet ExplorerIEXPLORE.EXE

C:Program FilesInternet ExplorerIEXPLORE.EXE

C:Documents and SettingsDavidGPulpithijackthisHijackThis.exe

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerMain,Start Page = http://www.onet.pl/

R1 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet Connection Wizard,ShellNext = http://windowsupdate.microsoft.com/

R0 - HKCUSoftwareMicrosoftInternet ExplorerToolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:Program FilesAdobeAcrobat 7.0ActiveXAcroIEHelper.dll

O2 - BHO: NAV Helper - {A8F38D8D-E480-4D52-B7A2-731BB6995FDD} - C:Program FilesNorton AntiVirusNavShExt.dll

O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {C4069E3A-68F1-403E-B40E-20066696354B} - C:Program FilesNorton AntiVirusNavShExt.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:WINDOWSSystem32msdxm.ocx

O4 - HKLM..Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSSystem32NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM..Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM..Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM..Run: [DAEMON Tools] "C:Program FilesDAEMON Toolsdaemon.exe" -lang 1033

O4 - HKLM..Run: [QuickTime Task] "C:Program FilesQuickTimeqttask.exe" -atboottime

O4 - HKLM..Run: [PinnacleDriverCheck] C:WINDOWSSystem32PSDrvCheck.exe

O4 - HKLM..Run: [NeroFilterCheck] C:WINDOWSsystem32NeroCheck.exe

O4 - HKLM..Run: [synchronization Manager] %SystemRoot%system32mobsync.exe /logon

O4 - HKLM..Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:WINDOWSSystem32NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM..Run: [ccApp] "C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccApp.exe"

O4 - HKLM..Run: [sSC_UserPrompt] C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSecurity CenterUsrPrmpt.exe

O4 - HKLM..Run: [Lexmark 5200 series] "C:Program FilesLexmark 5200 serieslxbtbmgr.exe"

O4 - HKLM..Run: [LXBTCATS] rundll32 3LXBTtime.dll,_RunDLLEntry@16

O4 - HKCU..Run: [CTFMON.EXE] C:WINDOWSSystem32ctfmon.exe

O4 - HKCU..Run: [MSMSGS] "C:Program FilesMessengermsmsgs.exe" /background

O4 - HKCU..Run: [Gadu-Gadu] "C:Program FilesGadu-Gadugg.exe" /tray

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:Program FilesAdobeAcrobat 7.0Readerreader_sl.exe

O4 - Global Startup: Kalendarz XP.lnk = C:Program FilesKalendarz XPKalendarz.exe

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:PROGRA~1MICROS~2OFFICE11REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:WINDOWSwebrelated.htm

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:WINDOWSwebrelated.htm

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/windowsupdate/...b?1140556508811

O16 - DPF: {BE833F39-1E0C-468C-BA70-25AAEE55775E} (System Requirements Lab) - http://www.systemrequirementslab.com/sysreqlab.cab

O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccEvtMgr.exe

O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedccSetMgr.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:Program FilesCommon FilesInstallShieldDriver1050Intel 32IDriverT.exe

O23 - Service: lxbt_device - Lexmark International, Inc. - C:WINDOWSSystem32lxbtcoms.exe

O23 - Service: Usługa Auto-Protect programu Norton AntiVirus (navapsvc) - Symantec Corporation - C:Program FilesNorton AntiVirusnavapsvc.exe

O23 - Service: Norton AntiVirus Firewall Monitor Service (NPFMntor) - Symantec Corporation - C:Program FilesNorton AntiVirusIWPNPFMntor.exe

O23 - Service: Usługa Norton Protection Center (NSCService) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSecurity ConsoleNSCSRVCE.EXE

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:WINDOWSSystem32nvsvc32.exe

O23 - Service: Symantec AVScan (SAVScan) - Symantec Corporation - C:Program FilesNorton AntiVirusSAVScan.exe

O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSNDSrvc.exe

O23 - Service: SPBBCSvc - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedSPBBCSPBBCSvc.exe

O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:Program FilesCommon FilesSymantec SharedCCPD-LCsymlcsvc.exe

O23 - Service: SecuROM User Access Service (V7) (UserAccess7) - Sony DADC Austria AG. - C:WINDOWSSystem32UAService7.exe

Nie wiem czy dokładnie o to chodziło :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niko14 cos mi sie widzi, ze to normalne. U mnie tez tak bywa. Naszczescie moja klawiatura jest zbyt stara, zebym mial podobne problemy co Ty.(...) Jestem, tylko ciekaw czy gdyby haslo istnialo, to dzialoby sie podobnie :?:

Sprawdziłem. Wprowadziłem hasło i niestety po wciśnięciu windows+l i tak już nie można się zalogować. :x Wpisuje dobre hasło i nic. Dość irytujące to jest, szczególnie jak się napisze dość długą odpowiedź do jakiegoś posta i wszystko idzie na marne, gdyż przez szybkie pisanie wciśnie się złą kombinację klawiszy. Nie można wyłączyć tej opcji systemu Windows XP Pro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...