Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość EmilNThaHood

WIN XP

Polecane posty

A ja mam taki problem.

Jakieś trzy-cztery miechy temu kupiłem peca za niemałą kasę.

Czasem zdarzały się zwisy na ekranie ładowania albo ładowął 10 h albo pasek stawał i tak na wieki. Kilka resetów pomagało albo restart z awaryjnego.

Myślałem że to wina systemu. Zrobiłem reinstalkę ale to dalej się dzieje.

Podejżewałem RAM. Były błędy wymienili mi od ręki.

Ale co może powodować zwisy teraz? Awaria HDD, płyty, systemu?

Jak zdiagnozować HDD?

Proszę o pomoc bo dałem za ten pec dużo kasy a i tak powienien sprzedawcy dać w pysk.

Najpierw okazało się że nie ta karta grafy za którą zapłaciłe, potem błedy w ramie ale to ok bo ram czasem tak ma.

Jednak teraz zaczynam podeżewać że sprzedlai mi jakiś lipny komputer. Kupiony był spontanicznie (wiem, wiem) bo i tak chcieliśmy nowy a chcieliśmy żeby wszedł w koszty na listopad zeszłego roku. I może facet pomyślał że ma do czynienia z frajem co nie rozumie nic z komouteryzacji?

W każdym razie. Co koliwek się dzieje ma uzasadnienie. Komputery tylko z pozoru mogą być alogiczne. Problemy trzeba rozwiazywać więc zanim obajdę sprzedawcę za ewentualne problemy chcę wiedzieć co to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysk możesz zdiagnozować programem dostępnym na stronie producenta dysku. everest home pokazuje informacje ze SMARTa. możesz też użyć MHDD, bardzo fajny program od diagnostyki.

niebyłbym sobą, gdybym nie polecił sprawdzić zasilacza, tzn komputera na innym zasilaczu.

a tak wogóle, to napisz czym dysponujesz (ze szczegółami), bo tak w ciemno, to się mija z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Gdy włączam lub wyłączam kompa pojawia mi się wiadomość że mam nieoryginalnego windowsa.Wydaje mi się że trzeba ściągnąć najnowszy update ale gdy klikam na ikonie windows update w menu start włącza mi się stronka ale nic się nie pojawia.Nie wiem co mam robić.Posiadam oryginalną wersje.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. windows/microsoft update otwieraj tylko spod Internet Explorera.

2. zadzwoń na infolinię Microsoftu pojutrze i wyjasnij z nimi sprawę, tutaj pracowników MS chyba nie ma, a sprawy związane z licencją lepiej jest załatwiać bezpośrednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze wszystkim! Może to dziwne pytanie, ale jak poprawnie usunąć system? Miałem 2 Win XP na C: i D: i chciałem usunąć ten z D: więc sformatowałem partycje. Teraz przy włączaniu dalej pojawia mi sie opcja wyboru pomiędzy dwoma systemami :D mimo że na D: nie ma ani jednego pliku systemowago. Jeden XP uruchamia sie normalnie i poprawnie chodzi, a gdy chce uruchomić drugi wyskakuje mi brak jakiegoś pliku systemowego i żeby zainstalować jeszcze raz. Nie trzeba mi drugiego, więc sie pytam, jak usunąć ten z D: żeby sie ten z C: normalnie, od razu uruchamiał? W tej chwili jak już mówiłem ten na D: fizycznie nie istnieje bo formatowałem partycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c:boot.ini

podaj jego zawartość a my powiemy ci jak go zmodyfikować [jest to plik ukryty i systemowy także w narzędzia-> opcje ... [w eksploratorze] tam ustaw żeby wyświetlał wszystkie pliki włącznie z systemowymi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawartość boot.ini:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

to samiuśko pisze w msconfig

nfsu2racer, a jak usunąć? nigdzie nie widzę takiej opcji, klikanie PPM nic nie daje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal ostatnią linię: multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

czyli zostaw jedynie

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

ewentualnie gdyby wciąż się pojawiał ekran wyboru ale tylko z jednym windowsem to zmień timeout=30 na timeout=1 [przy 0 chyba będzie czekać na entera]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobie to wieczorem bo teraz nie chce mi sie tego testować, jutro powiem co i jak. Chyba mi sie komp nie zepsuje od modyfikacji tego pliku, co? A tak na przyszłość to jak usuwać niepotrzebny Windows (jak ma sie dwa)? Formatować partycje i modyfikować ten boot.ini czy jest jakaś poprawna procedura deinstalacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wszystko zrobisz dobrze, to nic się nie zepsuje. profilaktycznie zrób sobie kopię tego pliku (tylko usuń jej atrybuty ukryty i systemowy).

lepiej nie formatować, bo jeszcze przypadkiem sformatujesz partycję z plikami rozruchowymi i będziesz miał trochę zabawy z naprawianiem tego. najlepiej zmień ten boot.ini oraz wywal spod systemu który ma zostać, katalog systemowy drugiego windowsa + katalog program files + ewentualne inne katalogi systemowe (tylko pamiętaj by sobie wcześniej swoje dane poprzenosić z miejsc które kasujesz).

poprawna procedura deinstalacji windowsa? to tak jakby do wirusów były rozpowszechniane wraz z deinstalatorem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przywrócić standardowe wyszukiwanie (a la win2000) w win xp?

jak zainstalujesz autopatchera to on standardowo zmienia sposób wyszukiwania. taką opcję widziałem także w jakims programie użytkowym ale nie pamiętam teraz w jakim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko:

Podczas uruchamiania starszej aplikacji w WinXP Pro, wyskakuje jakis błąd związany z WinNT (Aplikacja lub biblioteka DLL [sciezka do pliku *.dll] nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietką instalacyjną.)

Wiem, że da się przywrócić aplikację do działania, ale trzeba poprzerzucać jakies pliki systemowe, niestety nie pamiętam które, a nie chcę nic zepsuć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...