Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

[FPS] Federacja Pojedynków Sesjowych - kulisy

Polecane posty

W zasadzie to Poligon z którego wyrosła federacja dał nam Cardinal... Choć trzeba by spytać dinozaura Qbusia kto zapodał pomysł :D Ale ogólnie nadanie imienia Hali mi się podoba, podobnie jak propozycja, by było to imię Radyana, tak aby go uczcić i pokazać że niektórzy pamiętają...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmawiaj to sobie, brylantynko, wmawiaj... Co do nazwania Hali nie mam zdania, albowiem (gdyż, ponieważ, bynajmniej itd. itp. interere...) z racji stosunkowo krótkiego pobytu w Królestwie kojarzę tylko Qbusia...

A teraz pytanie do publiczności:

Kto byłby chętny posędziować w TAGu?

I do MJanka:

Ty chcesz być pierwszy, czy ja? Bo mi to obojętne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wspominałem że będę sędzią głównym TAGa. Jeszcze dziś odpalę tą walkę, skoro wszystko już gotowe. Muszę wam tylko wymyślić jakieś fajne pole walki...

A co do Radyana to w sumie wystarcz powiedzieć jedno - To on wymyślił FS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, kiedy zaczynamy walkę, ale mogę jako pierwszy znisz.... walczyć z naszymi przeciwnikami, czemu nie :P.

Skłaniałbym się również do przeprowadzenia walki specjalnej na Poligonie, gdyż kategoria TAG! sama w sobie może okazać się nieco chaotyczna.

Co do nazwania Hali, to nie czuję się wystarczająco kompetentny, aby wypowiadać się w tym temacie, więc zdaję się na decyzję Grupy Trzymającej Władzę ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pojedynek TAG się rozpoczął. W jakiej kolejności atakujemy i bronimy się? W zasadach pojedynku nie ma nic na ten temat, więc postępujemy według reguł Poligonu (Drużyna 1 atakuje, Drużyna 2 broni się i kontratakuje itd.)? Pytam, bo nie jestem pewien czy mogę już oddać MJankowi czy muszę czekać na kolej swojej drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Er, TAG nie jest jak poligonowa walka drużynowa ;) Walki są jeden na jeden z możliwością zmiany w każdym momencie. Muszę spojrzeć do zasad jak jest to opisane, ale w tym momencie ty Cruadin powinieneś odpisać. Możesz sam się obronić i zaaatakować, możesz przed obroną wykonać zmianę i zmusić brylanta do odparcia ciosu i wyprowadzenia własnego ataku, możesz się obronić a potem dać szansę na atak partnerowi, możesz wreszcie wyprowadzić kombo, tj. opisać obronę, atak i zadeklarować zmianę w trakcie atakowania co daje wam bonusowy ruch - atak brylanta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązują zasady poligonu jak w walce 1vs.1. Różnica polega na tym, że w dowolnym momencie możesz zamienić się miejscem ze swoim partnerem. W obecnej chwili możesz obronić mój atak i kontratakować, po czym zamienić się z brylantem, obronić się i zamienić, albo od razu zniknąć zostawiając Slim Al-owi obronę i kontratak. Chyba wyczerpałem wszystkie możliwości, ale możesz to jeszcze sprawdzić w zasadach ;). Podsumowując, jeśli nie zadeklarowałem w swoim poście zmiany, to następuje wasza kolej.

Lukasss => Federacja Pojedynków Sesjowych jest ligą otwartą, tak więc każdy chętny zostanie przyjęty. Wystarczy umieścić w tym temacie swoją kartę postaci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oficjalnie zgłaszam na razie jednego znaczy jedną zawodniczkę.

Imię: Lena

Wygląd: Filigranowej postury o zielonych oczach z charakterystycznym błyskiem w oku i lekko rudawych włosach dziewczyna. Ubrana w długi ciemno brązowy płaszcz z kapturem pod którym najczęściej skrywa swoją twarz.

Opis zdolności: Jest mistrzynią wszelkich sztuk walki Karate Kung-fu, Taekwondo, Capoeira jak i wiele innych nie mają przed nią żadnych tajemnic. Do atakowania przeciwników na odległość używa małych noży którymi ciska we wroga, używa ich też do walki w zwarciu. Zna też kilka zaklęć magii lodu i ognia jednak dopiero uczy się tych sztuk. Należy dodać że mimo dość niepozornej postury jest dość silna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasss - jedna tylko uwaga, którą zresztą spokojnie możesz, mówiąc kolokwialnie, olać ^^

Zauważ, że postać do FPSu nie musi być w jakikolwiek sposób ograniczona od przepakowania. Wyjątkiem jest chyba tylko polimorfizm/oparcie się na przyzwaniach - ale to rzadkość (vide ograniczenia, którym poddał Cruadin swoją postać). Tutaj - odejmując ULTRA - będziemy rzucać się planetami, trzęsieniami ziemi, wytwarzać czarne dziury, zagięcia czasoprzestrzenne i inne takie drobnostki. Po co to piszę? Wydaje mi się, że ograniczasz swoją postać tymi "małymi nożami, kilkoma zaklęciami, których dopiero się uczy" itp. Zastanowiłbym się nad tym, bo oczywiście nikt ci w takim DEMOLITION żadnych akcji nie zabroni, ale może to później dziwnie kontrastować z kartą. No chyba, że zamierzasz walczyć tylko w ULTRA ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felessan ta postać właśnie została stworzona do ULTRA bo na DEMOLITION na razie nie zamierzam się rzucać. Jednak jak zmienię zdanie (co za wcześnie nie nastąpi)to wymyślę drugą postać która będzie w stanie kichnięciem zdemolować pół planety ^^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALKI KATEGORII TAG

>Walki prowadzi się w dwuosobowych zespołach.

>Każdy gracz w ciągu jednej walki ma możliwość jednej polimorfizacji, a także może używać maksymalnie 6 mocy specjalnych - trzech przed i trzech po przemianie.

>W dowolnym momencie (atak; obrona kontra; początek lub koniec rundy...) aktualnie walczący może zadeklarować zmianę z partnerem. Wtedy to on opisuje swoje działania w zależności od aktualnej sytuacji:

+ obronę na atak przeciwnika (chyba że jego partner zneutralizował - czytaj przyjął na klatę - uderzenie) oraz własną kontrę.

+ tylko atak, jeśli to początek rundy i nie ma czego bronić.

>Możliwe będą wspólne ataki. Przykład:

Jeden z graczy opisuje obronę i własny atak, po czym deklaruje zmianę. Drugi wchodzi do akcji i ma w tym momencie jeszcze własny atak. Oczywiście w tym momencie już nie może zadeklarować zmiany by dodać do kombosa trzeci atak... Co robi aktualnie walczący przeciwnik? Musi albo sam obronić się przed oboma atakami i wyprowadzić kontrę, albo gdzieś po drodze zmienić się ze swoim partnerem. Kontynuując przykład odpowiada on na jeden z ataków (nie musi koniecznie pierwszego z graczy, chyba że przyczynowość by się załamała) i opisuje kontrę a potem deklaruje zmianę. Partner ma wtedy drugi z ataków do obronienia i może dodać własny kontratak.

> Zmiany nie są obowiązkowe, zaś ostatecznie liczy się wynik drużyny.

Proszę przeczytać to uważnie...Dziękuję.

- Drużyna brylant/Cruadin otrzymuje upomnienie. Atak za pomocą UFO liczyć się może jako zakazany w TAGu Summon. Kolejna podobna akcja oznacza przegraną. Tym samym MJanek otrzymuje pozwolenie na wykonanie ataku, który też mógłby pod summon podchodzić, a który zaproponował przez PW. Dziękuję za uwagę.

I w tym momencie mam pytanie i 2 prośby: Jak to możliwe, że nie ma nic o nieużywaniu summonów, a dostajemy upomnienie? A poza tym to, że akurat UFO przelatywało, to nie moja sprawa. Jakbym rzucił Międzynarodową Stacją Kosmiczną to też byłby summon? :) Po drugie: można to mocniej, wyraźniej i dobitniej zaakcentować w regulaminie? I po trzecie: jeśli moje argumenty zostaną zaakceptowane, to można cofnąć upomnienie ze względu na niejasność zasad? Z góry dziękuję za wysłuchanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej MJankowi przy opracowywaniu zasad wcięło podpunkt o summonie. Cóż... dlatego to jeszcze beta. Przy liczeniu punktów oczywiście zostanie to wzięte pod uwagę, ale proszę nie przyzywać więcej w tej walce.

Dlaczego UFO zinterpretowałem jako summon - ta zasada ogranicza wszelką pomoc z zewnątrz pojawiającą się w miarę potrzeb gracza. Jeszcze raz to powiem - na Poligonie walki ostatnio sprowadzały się do tego, że gracze zmieniali się w coraz bardziej absurdalne postacie lub przyzywali coraz dziwniejsze wsparcie. Gdybyś cisnął stacją kosmiczna łatwiej bym to przełknął, te zielone ludki w sumie były zabawne, ale... Cóż czasem ciężko jest odnieść zasady do konkretnego przypadku, stąd TYLKO upomnienie podczas gdy regulamin mówi:

Jeżeli któryś z uczestników złamie zasady walki sędzia główny ma prawo natychmiast ogłosić knockout techniczny i ogłosić wygraną drugiego gracza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie jest napisane, iż graczom przysługuje jedna polimorfizacja i 6 mocy specjalnych. Uznałem, że skoro nie ma tam mowy o summonach, to nie wolno ich wykonywać. Przyznaję jednak, że może to wywoływać pewne zamieszanie, dlatego już sprecyzowałem zapis w regulaminie. Przyznaję moją winę i przepraszam za kłopot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MJanek zwrócił mi uwagę na jedną rzecz, którą będzie trzeba ustalić w kwestii zasad TAG'u. Chodzi o atakowanie nieaktywnego gracza. Rozwiązania widzę trzy:

1 Nie wolno

2 Wolno kiedy ci się podoba

3 Wolno tylko po łączonym ataku (tzn. W1 atakuje W2, przerzuca się na W3, który cośtam sobie robi, wtedy W2 ma prawo zaatakować W1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, moim zdaniem po to tylko jeden na raz jest aktywny, żeby w niego kierować ataki ;) Gdyby każdy mógł atakować każdego to nie byłoby w ogóle potrzeby "zmian". Wydaje mi się, że to najlepsza interpretacja, co sądzi reszta? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do tego wniosku, ale dopiero po wysłaniu mojego posta :wink:. Dlatego jest tam wzmianka o przeniesieniu R-102 nad Slim Ala. Jak znajde chwilę, to doprecyzuję to w regulaminie, a po walce wyślę jego poprawioną wersję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :happy: Mam nadzieję, że będę się fajnie z wami bawić :P

Karta Rejestracji (PKR):

Imię: Mefistofelina V, córka Szatana, zwana w skrócie Mefi. (Szatan w wbrew pozorom ma dużo dzieci :P)

Wygląd: mhok, ciemność i jeszcze raz mhok. Typowe emo w czarnych farbowanych włosach (Farba do włosów L'Oréal) w pasiastej koszulce i takiż pończochach, dużo sweetfańnych czaszek, bo są coool, słuchawki, a w nich Blog27, czarna parasolka z koronką.

Zakres zdolności: Podstawy magii, telekineza, przywoływanie osobistego demona zwanego Bubu lub innych demonów i kilka demonicznych umiejętności świadczących o jej pochodzeniu. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sędziuje zakończonej niedawno walce Brylanta i mnie przeciwko MJankowi i Dagarowi? Sędziowie pomocniczy zostali w ogóle wybrani, czy może w chwili, kiedy to piszę, trwa łapanka na nich? Pytam się, bo chcę wiedzieć, kiedy mniej więcej spodziewać się ogłoszenia wyników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...