Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P_aul

[FPS] Federacja Pojedynków Sesjowych - kulisy

Polecane posty

Następny w kolejce (po ULTRA) jest TAG. A więc Panie Pomysłodawco, skoro ULTRA już zaklepane, to może w tym weźmiesz udział? Chętnie połączę z tobą siły w walce z Aidenem i brylantynką ( o ile się któremuś nie odwidziało ).

A propos: chcąc uniknąć sytuacji takiej, z jaką miałem do czynienia przed chwilą ( wchodzę na forum, brak chętnych do ULTRA, wchodzę drugi raz, wszystkie miejsca obsadzone), od razu zgłaszam się na TAG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo, yo, yo, what is, muthas :)

(oh shi-, here comes Cthulhu)

Imię: Johnny Darrena vel Zagłada vel Półtora Człeka vel Maurycy*

Wygląd: dobrze umięśniony facet, krótkie i sterczące szarblond włosy, dżinsy i czarna koszulka z logo "ARMY OF DARKNESS", na lewej pięści wytatuowane "RIP", na prawej "TEAR", na plecach młot zwany Trzęsieniem

Zakres zdolności: broń palna (500 kilo z amunicją w międzywymiarowym plecaku w kieszeni), wybijanie głupich - i ogólnie wszystkich - pomysłów z głów za pomocą młota, bycie ALWAYS ANGRY, ALL THE TIME, chyba że akurat pije miętową herbatkę. Podobno osiąga w biegu 50 kilometrów na godzinę, ale to tylko plotki. Nie znosi cytryny.

* jak ktoś nie wie czemu "Maurycy", nie ma co tłumaczyć :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że chętnych masa, to może urządzimy dwa pojedynki naraz? Byle nie Tag bo sześć osób piszących niemal jednocześnie może zrobić zbyt duży bur... bałagan. Ale walka o punkty w innej kategorii... Albo mam lepszy pomysł. *Schodzi do graciarni w piwnicy Karczmy i po chwili wraca z lekko zakurzonymi...* Oto Srebrne Rajtuzy Kształtnego Tyłeczka +3. Kto chce powalczyć o nie w walce specjalnej? Zasady:

- Każdy walczący musi mieć na sobie rajtuzy

- Rajtuzy mają magiczną kieszeń, z której można wyciągnąć dosłownie wszystko (innymi słowy bez limitu przyzwań i ekwipunku)

- Walka odbędzie się w lesie Sherwood, jeśli ktoś nie wie czemu niech się wstydzi.

- Poza tym obowiązują zasady demolition.

Będą jacyś chętni? Ja sędziuję ;]

(I w sumie z chęcią bym powalczył, ale nie mam czasu na pisanie tylu postów ostatnio... za jakieś dwa tygodnie jednak pokażę na co stać mnie i mojego rejecta z FF13 xD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zaczyna robić denerwujące... Człowiek nawet nie może iść sobie zrobić czegoś do jedzenia, bo od razu omija go okazja do walki... W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak przyjąć propozycję Dagara i wziąć udział w pojedynku TAG :wink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, dodatkowy pomysł. Jak ktoś chce może przed walką pogrzebać w YT i znaleźć muzyczke/filmik wejściowy dla swojej postaci. Podrzuca taki filmik sędziemu głównemu walki a ten puszcza go w poście otwierającym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Pan Bronek jest postacią, która mi się podoba, ale skoro walczę nim w ULTRA to czas na kogoś epickiego, kto lepiej spełni swoją rolę w DEMOLITION i jej podobnych kategoriach. Poza tym zawsze dobrze mieć alternatywę ^^

Imię: Frederick

Wygląd: Ma na sobie stalowoszarą zimową kurtkę z kapturem, który na brzegu ma obowiązkowe futro, powiewające lekko nawet kiedy nie ma wiatru. Oczy zasłonięte są przez narciarskie gogle, znad których widać kruczoczarne włosy, na twarzy lekki zarost. Kurtkę zawsze nosi rozpiętą, pod nią nie ubiera nic, prezentując świetnie zbudowany tors. Wizerunku dopełniają czarne bojówki i tegoż koloru trapery, dodatkowo podbite metalem. Frederick stoi nonszalancko, z rękoma w kieszeniach, odsłaniając w ten sposób "klatę". Głowa zawsze lekko pochylona. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ma około dwudziestu lat. Tak naprawdę żyje już nieprzeliczone stulecia.

Opis zdolności: Wszechstronnego użytku magia lodu. Potrafi tworzyć z niej naprawdę zdumiewające rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad rankingiem. Wydaje mi się, że potrzebnt będzie oddzielny temat, w którym wpisywać będziemy zmiany w rankingu. Poza tym, moim zdaniem, nie powinniśmy przydzielać zbyt wielu punktów za zdobycie tytułu (powiedzmy, 2 wystarczyłyby w zupełności). Odejmować za to zawsze tylko 1 punkt. I prowadzić także bilans walk (Z, R, P), żeby wszystko przejrzyściej wyglądało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ranking mógłby być zamieszczony razem z regulaminem. W bazie danych oprócz postaci byłaby zapisana również liczba ZRP (Zwycięstw/Remisów/Porażek), zaś pod a na samym dole umieszczono by ranking z aktualna pozycja i liczba punktów wszystkich graczy. Co wy na to?

Co do samej liczby punktów przydzielanych/odejmowanych, to prosiłbym również innych graczy o wypowiedź, abyśmy mogli dojąc do jakiegoś kompromisu. Przejrzyjcie też obecną listę i nie wahajcie się zaproponować dodatkowych pozycji, które powinny być premiowane bądź karane zyskiem/utratą punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał osobny temat, bo w poście z zasadami i tak jest już sporo tekstu, a w osobnym temacie (jeden post edytowany przez moderatorów) wszystko byłoby pod ręką i łatwo dostępne. Także dla nowych fajterów, którzy zajrzą i początkowo nie będą wiedzieli co i jak. A tak klikną sobie i zobaczą aktualny układ sił. Poza tym założenie osobnego tematu to nie aż tak wiele zachodu, więc nie martwcie się, że będziemy za to źli, czy coś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planowałem osobny temat, jak również chciałem zauważyć, że za dużo punktów jest dodawane/odejmowane. Tyle że wyleciało mi z głowy ^^A jako ze powinienem się uczyć bo pojutrze egzamin... To zaraz to po prostu zrobię :D

Prosiłbym też kogoś kto ma za dużo czasu o przygotowanie FPSowego FAQ tj. co najmniej opisanie co to jest, na czym polega, jak dołączyć itp. A któryś z szanownych współmoderatorów mógłby wyprodukować wpis w niezbędniku gdy ja bawie się tematami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do sędziego głównego (opinia reszty sesjowiczów też mile widziana ^^). Zagrywka taka jak zmiana końcówki miotły w przypadku Pana Bronka to jedna z 4 możliwych w ULTRA umiejętności. A teraz sedno sprawy:

Czy każda potencjalna zmiana końcówki liczyć się będzie jako jeden z 4 skilli, czy raczej podpada to pod jeden ogólny skill "Zmienne końcówki"?:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wraz z Shadowem (choć idea pochodzi ode mnie :tongue: ) umyśliliśmy sobie pewien nowy rodzaj walki w postaci muzycznej. Konkretnie coś takiego, że zamiast normalnych ataków i obron używalibyśmy utworów muzycznych - rzecz jasna by zachować RPG-owy styl walki trzeba by było jakoś opisać efekty towarzyszące muzyce. W szczegóły nie będę się bawił - krótko i do rzeczy:

Co wy na to? :tongue:

No i jeszcze - zgadzam się z brylantem, IMO to najlepsze rozwiązanie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anader kłeszczyn - czy w obecnej rundzie Turambar nie powinien jedynie się obronić? Był już atak, po ataku i kontrze dla każdego z nas, teraz powinna być obrona Rhino i początek Rundy 2, tymczasem został wykonany atak.

Pytanie wbrew pozorom bezpodstawne nie jest, bo zważając na sposób ataku musiałbym zużyć drugiego skilla, żeby się obronić. A nie chcę jeśli w sumie nie powinienem:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie Poligonku, którym się kieruję przy odpisach nic nie ma o samych obronach. O proszę:

2. Schemat walki wyglada następująco:

2.1. Dla pojedynków (1na1):

Wojownik1 przeprowadza atak

W2 wyprowadza atak

W1 i 2 obrona i atak

S rozstrzygają rundę

itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kieruję się poprzednią walką, gdzie brylant i Aiden bili się w sumie wg schematu, który podał mi MJanek na gygy

W1 atak

W2 def i atak

W1 def i atak

W2 def i atak

W1 def

I koniec rundy, następną zaczyna W2 od ataku.

W ten sposób każdy walczący ma identyczna ilość ataku i obrony. A regulamin Poligonu jest wadliwy w tym względzie IMO:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei :icon_smile::

Osobny temat => Skoro mają tam być zgromadzone wszystkie informacje, jestem jak najbardziej za. W ten sposób faktycznie wszystko będzie bardziej przejrzyste.

barowei => Jak dla mnie podpada to pod kategorię SPECIAL. Jeśli wymyślisz, jak dokładnie ma to wyglądać i zostaniesz sędzią (lub ewentualnie sam chcesz walczyć a ktoś inny zaoferuje swoje usługi), to nie wiem jak inni, ale ja nie widzę problemu.

Dyskusyjna sprawa ataku => Mea culpa. Już w trakcie pisania regulaminu FPS-u zwróciłem się z propozycją drobnego liftingu regulaminy Poligonu. W odpowiedzi usłyszałem, ze mam napisać które punkty moim zdaniem wymagają zmiany lub lepszego wyjaśnienia, ale zamiast zając się tym od razu odłożyłem to na później. Postaram się tym zając tak szybko, jak tylko zdołam :).

A, i jeszcze jedno - rozumiem że moje propozycje rozdziału punktów nie spotkały się z akceptacją moderatorów, ale czy to naprawdę powód, aby wykreślić mnie z rankingu? :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...