Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

ToCA Race Driver (seria)

Polecane posty

Jak dla mnie GRID jest zwyczajnie do du*y. Lekko ruszysz gałke od pada i już jesteś na poboczu czy innej ścianie ... -.- grałem w to łącznie może ze 2h, potem próbowałem jeszcze z demem i za ch*ja się przekonać do tej gry nie moge.

Miałem taki sam problem ale tylko na samym początku. Po jakiś kilku minutach obcykałem sterowanie i tą nadmierną (?) wręcz czułość kierownicy. Dodam, że demo testowałem na klawiaturze co było dodatkowym utrudnieniem (?). Niestety nie posiadam pada ani kierownicy ale ... dla tej gry chyba zrobię wyjątek. Po przeczytaniu recki w CDA, obejrzałem gameplay, coś tam poniuchałem jeszcze i postanowiłem przetestować demo na moim sprzęcie. O dziwo nic nie tnie to od razu banan na twarzy bo pogram sobie spokojnie. Zrobiłem sobie konto w całkiem fajnie wyglądającym menu, sprawdziłem opcje i w końcu przyszedł czas na START RACE. Zanim zapali się zielona lampka podziwiam sobie otaczające tło i świetną grafikę. Zmieniam ustawienia widoku na mój ulubiony (łapy na kierownicy). Wciskam gaz do dechy i próbuję wyrobić w tłumie innych samochodów na pierwszym zakręcie, nie pokusiłem się nawet żeby zwolnić i ... Crash! Bardzo efektowny moim zdaniem. Restart, znowu restart i znowu. Zajarzyłem w końcu, że to nie NFS tylko coś zupełnie innego, coś nowego i lepszego. Udało się skończyć te trzy okrążenia i zachwycony wyłączam demko. Po przeliczeniu funduszy bez zastanowienia złożyłem preordera. Mam nadzieję, że będzie w tym miesiącu.

PS: Z początku miałem mieszane uczucia i nie bardzo interesował mnie nowa śgigałka. Teraz wcale nie dziwię się ocenie w najnowszym CDA. Ludzie ta gra jest boska!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie demo GRIDa z CDA i grafika rzuciła mnie na kolana. Fakt, że ostatnią ścigałką, w którą grałem było NFS:MW, ale nie spodziewałem się czegoś takiego. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to raz udało mi się dojechać do mety, na ostatnim miejscu. Pozostałe wyścigi kończyłem efektownymi kraksami. Ale nie poddaję się, gra jest naprawdę emocjonująca. Najbardziej podobają mi się wyścigi muscle carów, raz nawet przez chwilę byłem na pierwszym miejscu. Muszę trochę potrenować, jeśli uda mi się opanować jazdę (a gram na klawiaturze) w demie, to z pewnością kupię pełną wersję. Jeszcze jedno, wkurzają mnie dymy z opon, bo moim ulubionym widokiem jest ten zza pojazdu, a wtedy zdarza się, iż nic nie widzę przy paleniu gum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz powtarzam... W opcjach sterowania "Saturation" dać na 40% i auto kieruje się świetnie. Ja na strzałkach w demie prawie zawsze wygrywałem w wyścigach na multi (nawet z tymi, którzy śmigali na padach czy kierownicach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na klawie w demo i muszę przyznać, że trochę przegięli z tymi skrętami ;) Znarza mi się nawet, że wciskam tylko strzałkę do góry a samochód i tak kręci bączki :P Ale mimo tych trudności udało mi się parę razy zdobyć złoto, a raz to nawet na mecie miałem jeszcze wszystkie zderzaki! :P Tylko drift mi kompletnie nie idzie :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to niestety mam za słabego kompa,by cieszyć się Gridem w całej okazałości.Zresztą,nawet demo z najnowszego CDA nie chcę się uruchomić,mimo że Crysis działał mi na medium.Ale recenzja jak najbardziej zachęca do kupna tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się dojechać na przedostatnim miejscu. Tylko dlatego, że skutecznie skasowałem jednego gościa. Idzie mi coraz lepiej, ale ten szuter na poboczu mnie dobija. O ile po trawie jeszcze przemknę, to leciutkie zahaczenie o żwir kończy się bączkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to niestety mam za słabego kompa,by cieszyć się Gridem w całej okazałości.Zresztą,nawet demo z najnowszego CDA nie chcę się uruchomić,mimo że Crysis działał mi na medium.Ale recenzja jak najbardziej zachęca do kupna tej gry.

Mam tę samą sytuację. Czyżby jednordzeniowy procek?

Po przeczytaniu artykułu "Nowa nadzieja ścigałek" na gamecorner wiem, że muszę zagrać w Grid. niestety na razie sesja, brak kasy i przede wszystkim piękna pogoda to czynniki odciągające mnie od tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę samą sytuację. Czyżby jednordzeniowy procek?

Po przeczytaniu artykułu "Nowa nadzieja ścigałek" na gamecorner wiem, że muszę zagrać w Grid. niestety na razie sesja, brak kasy i przede wszystkim piękna pogoda to czynniki odciągające mnie od tej gry.

To nie jest wina jednordzeniowego procka bo ja mam Athlona 3000+, a demko z CDA chodzi mi bez zarzutu. Tak naprawde to fajna gierka ten GRID, ma dobrze dopracowany model jazdy, a sam drift jest miodzio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie demo GRIDa z CDA i grafika rzuciła mnie na kolana. Fakt, że ostatnią ścigałką, w którą grałem było NFS:MW, ale nie spodziewałem się czegoś takiego

o___O nie no, bądźmy szczerzy, gra daje radę ale specjalnie też nie ma niczego czym może zaskoczyć (choć design daje radę aż miło).

Już któryś raz powtarzam... W opcjach sterowania "Saturation" dać na 40% i auto kieruje się świetnie.

eh są rzeczy których nigdy nie zrozumiem... czemu sobie za wszelką cenę ułatwiac gre w której chodzi o to by czerpać radość z podnoszenia swych umiejętności? zamiast bawić się czułością sterowania lepiej wyłączyć wszelakie systemy wspomagania (tzn te wszystkie 3 które są :P ) i wtedy się przejechać. Ja daję radę do piątego zakrętu xD

Ogólnie GRID jest uroczy, bo nie wygrywam prawie nic a chęci do gry nie opadają, inne wyścigi już bym dawno rzucił w kąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu będę pisać o zaletach Grid'a, są one już raczej wszystkim znane i można o nich poczytać w postach kolegów wyżej. Jedno mnie tylko irytuje w Gridzie, grafika jest naprawdę świetna ale chyba jednak kolorystyka jest zbyt nasycona żółtą barwą, nie wiem jak na to reagują inni. Chciałbym jednak powspominać stare dobre czasy, a chodzi tu o TOCA Touring Cars(pierwszą część). Pamiętam że na tamte czasy grafika zachwycała, już nie mówiąc o efektach pogodowych i kamerze w środku auta. No cóż, gra miała niesamowity klimacik i wiele bym dał aby przenieść się do jej czasów, teraz już z pewnością nie otrzymam z niej takiej frajdy jak kiedyś :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu sobie za wszelką cenę ułatwiac gre w której chodzi o to by czerpać radość z podnoszenia swych umiejętności?

Zmiana ustawień gry to nie jest ułatwianie jej sobie. To tylko dostosowanie jej do swoich potrzeb.

zamiast bawić się czułością sterowania lepiej wyłączyć wszelakie systemy wspomagania (tzn te wszystkie 3 które są ) i wtedy się przejechać. Ja daję radę do piątego zakrętu xD

Bez analowego kontrolera to nie ma sensu. Ja gram na klawiaturze i wyłączam tylko ABS, bo nie lubię jak auto mi gładko hamuje, czasem biorę zakręty ślizgiem, to moja technika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.. moja historia z Gridem -

Włączam.. grafa minimalna.. pierwszy wyścig... parę minut mówię sobie - to gra nie dla mnie. Wywalam. Po jakimś czasie wgrywam z nowu. Teraz grafa lekko lepsza. Do tego podłączam pada. No i jadę... 30 klatek wypas :P

Znowu jakieś nieudane wypadki, skręty itd. po chwili pierwsze miejsce. Tą grę trzeba WYCZUĆ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Andym, najlepiej grać, jak komu przyjemniej ^_^ . Ja będę wyłączał te wszystkie asysty, kiedy już przejdę grę. Jestem już tak gdzieś przy 3 gablocie (3 od dołu :P ), mam z 12 La Mansy za sobą i uważam tą grę jednak za trudną.

Ciężkie są pierwsze La Manse, kiedy nie zna się trasy, a jedziesz wolnym autem (ja brałem zawsze (wypożyczałem?) Porshe, w jakiś sposób przeciwnicy w identycznym Porshe doganaili mnie (na prostej!), ahh, te emocje w nocy, kiedy jechałem gdzieś tak o 3:11 w nocy (w realu), w nocy (w grze), kiedy niebo powoli zlewało mi się z asfaltem.... :lol: :P )...

Pytanie pewnie trochę nie na miejscu, ale...

Chciałbym założyć temat, w którym moglibyśmy umieszczać zdjęcia fajnych kraks z grida, efektowne zdjęcia, oraz najlepsze drifty. W jakim dziale mógłbym to umieścić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewnie trochę nie na miejscu, ale...

Chciałbym założyć temat, w którym moglibyśmy umieszczać zdjęcia fajnych kraks z grida, efektowne zdjęcia, oraz najlepsze drifty. W jakim dziale mógłbym to umieścić?

W żadnym, jak chcesz się nimi pochwalić, to wrzuć na jakiś serwer hostingowy w stylu Imageshack, a tutaj podaj tylko linki. Jakby tak każdy chciał zamieszczać zdjęcia ze swojej ulubionej gry, to forum by padło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo grid to swietna gierka ale zdecydowanie zbyt łatwa :\... gram na klawie wiec we wspomagaczach mam włączoną tylko kontrolę trakcji i bez problemu wygrywam każdy wyścig na extreme. Z kolei le mans to równe przegięcie. Ktoś tu już wspomniał że przeciwnicy doganiają nas na prostej mimo że mają identyczne samochody. Gra świetna ale pod względem poziomu trudności nie równa i zdecydowanie zbyt łatwa... a sam nie jestem jakimś maniakiem ścigałek i nie uważam się za super wirtualnego kierowcę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo grid to swietna gierka ale zdecydowanie zbyt łatwa :\... gram na klawie wiec we wspomagaczach mam włączoną tylko kontrolę trakcji i bez problemu wygrywam każdy wyścig na extreme. Z kolei le mans to równe przegięcie. Ktoś tu już wspomniał że przeciwnicy doganiają nas na prostej mimo że mają identyczne samochody. Gra świetna ale pod względem poziomu trudności nie równa i zdecydowanie zbyt łatwa... a sam nie jestem jakimś maniakiem ścigałek i nie uważam się za super wirtualnego kierowcę...

No mam nowy rekord do pobicia :)th_GRID2008-06-2123-48-08-37.jpg

Pomysł ze zdjęciami mi się podoba. Ja może na początek zaprezentuję Lambo w malowaniu mojego teamu th_shonansharkslambo.jpg

. Zapraszam do prezentacji Waszych wzorów :)

Hehe To byście widzieli komentarze na forum gram.pl

Tam dosłownie płaczą, że grid jest za trudny XD

To jestem ciekaw jak ja te 20 mln na Extreme zrobiłem ? Zaś cud :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRID łatwa??? właśnie miałem zamiar zjechać CDA za 10/10 przede wszystkim z powodu chorego poziomu trudności, na BASIC z pomocami wygrywam, ale nie tak łatwo - raczej na NORMAL tak powinno być.. nie wiem co jest dalej, ale wydaje mi się, że trochę przegięli...

poza tym DRIFT dla mnie jest najmniej sensowny, najmniej intuicyjny i najdziwniejszy spośród wszystkich do tej pory występujących w grach (powinni się uczyć od twórców N4S)

a 10tka, tak jak TDU (które jest NUDNE!!!) absolutnie sie nie należy.. poziom trudności, monotonia.. nie wiem, jakaś mania robienia wyścigów "ze wszystkiego".. zrobiliby dobry offroad, dobrą formułę, dobre to, tamto.. a tak pakują wszystko do jednego wora i nie wiadomo co z tego wychodzi... wolałbym w teamie F1 karierę jeździć, jak za starych dobrych czasów, a nie te dziwne wszystkokonkurencyjne wyścigi robią... lipa!

GRID jak dla mnie 8/10, ew. 8,5/10.. nie więcej!

BTW. pisze się "TOKI" nie "TOCI".. bo "TOCA" na Polski odmieniona to "TOKI" tak samo Linux > Linuksowi itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRID łatwa??? właśnie miałem zamiar zjechać CDA za 10/10 przede wszystkim z powodu chorego poziomu trudności, na BASIC z pomocami wygrywam, ale nie tak łatwo - raczej na NORMAL tak powinno być.. nie wiem co jest dalej, ale wydaje mi się, że trochę przegięli...

poza tym DRIFT dla mnie jest najmniej sensowny, najmniej intuicyjny i najdziwniejszy spośród wszystkich do tej pory występujących w grach (powinni się uczyć od twórców N4S)

a 10tka, tak jak TDU (które jest NUDNE!!!) absolutnie sie nie należy.. poziom trudności, monotonia.. nie wiem, jakaś mania robienia wyścigów "ze wszystkiego".. zrobiliby dobry offroad, dobrą formułę, dobre to, tamto.. a tak pakują wszystko do jednego wora i nie wiadomo co z tego wychodzi... wolałbym w teamie F1 karierę jeździć, jak za starych dobrych czasów, a nie te dziwne wszystkokonkurencyjne wyścigi robią... lipa!

GRID jak dla mnie 8/10, ew. 8,5/10.. nie więcej!

BTW. pisze się "TOKI" nie "TOCI".. bo "TOCA" na Polski odmieniona to "TOKI" tak samo Linux > Linuksowi itd.

To zależy od punktu podejścia. Jednym się podoba innym nie.

Mnie na ten przykład GRID zachwycił i według mnie jak najbardziej zasługuje na 10/10

Nie wiem skąd takie problemy z jazdą:D

Ja gram na KLAWIATURZE na Extreme i nie mam tak wielkich problemów. Według mnie dobrze, że GRID jest trudny przynajmniej nie ma sytuacji, że się przejdzie całą grę w 4 dni a tak to przynajmniej człowiek ma dobre wyzwania, które chce przebić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą nie byłoby problemu, gdyby nie była to trudność tzw. "na chama", że jedziesz, a tu nagle "cośtam" i ch.. poślizg, że parodia... tak samo EA w Fifach średnio co drugie wydanie robi taki poziom trudności "na chama", byle tylko gracz nie wygrał - wydaje mi się, że twórcy czasem nie umieją po prostu wyważyć stopnia trudności.. że to wyważenie jest nielogiczne

moja dziewczyna, która lubi wyścigówy (szczególnie Most Wanted, również TDU) i jeździ na kierownicy (GRID-a nie próbowała jeszcze) na klawiaturze ciągle się rozbija i kręci wokół własnej osi... myślę, że coś tu nie gra z poziomem trudności, bo przecież gra jest od grania, a nie od wk...nia?

anyway.. 8,5/10 - nie więcej

nie żałuję, bo za 89zł w Saturnie dodatkowo pada dostałem - giera fajna, ale... "ale"...

EDIT:

pograłem trochę i muszę przyznać, że gra ma strasznie nierówny poziom - dwa wyścigi człowiek ma radochę, że "ale fajnie się jeździ", a potem przychodzi wyścig, że dwa pedały ciągle prowadzą i jak jeden z nich cię puknie, to lecisz na ryj na bok, a jak ty któregoś pukniesz, to.. też lecisz na ryj na barierkę... PARODIA... to na BASIC wszystko, czyli poziomie, na którym np. dzieciak z podstawówki powinien tę grę przechodzić z uśmiechem...

EDIT 2:

jednak taki ciut szit gra.. teraz jestem pewien.. 8/10 MAX... a raczej już 7/10

bo ŁADNA GRAFIKA to nie wszystko.. ta gra to jakieś bez ładu bez składu granie, że niby jakieś teamy, ale ciągle inne wyścigi... bez sensu...

mam nauczkę, żeby (po TDU, który był co najwyżej średni, tak na 7-8/10) nie sugerować się ocenami w CDA.. wolalem DIRT-a, tam przynajmniej było off-roadowo - choć też namieszali... ale nie było tak "na chama"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi

Nie wiem jak ty to robisz, ale ja grając na Normal, do tej pory ma najgorsza pozycja to 2nd. Z twoich wypowiedzi wynika, że jesteś albo lame(w co wątpię), może masz powyłączane wspomagania, albo po złośliwości tak tą grę oceniasz ;f Nie wiem... Spróbuj gry na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basic, wspomagania włączone - pro wyłączone, chyba prościej się nie da... kobieta się obija i kręci dookoła, a ja pewnie - wygrywam, ale muszę jechać 3-4 razy... o ile np. open wheel z palcem w d... wygrywam i coś tam jeszcze, to w Europie touring cars te najdroższe ledwo, ledwo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...