Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

ToCA Race Driver (seria)

Polecane posty

Mam wrażenie, że fizyka driftu uległa lekkiej zmianie (tak jakby auto trudniej wpadało w poślizg), ale ogólnie wydaje się całkiem git, jeśli fizyka będzie taka jak w GRIDzie 1, to może być to całkiem grywalny tytuł, tylko brak widoku z wnętrza trochę odpycha, ale ja osobiście w 1szej części grałem na widoku zza auta, więc mi to wszystko jedno, ale jednak w takiej grze widok z wnętrza powinien być, szczególnie dla osób, które używają kierownic jako kontrolerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fizyce mi pisać nie wolno* (już mam koncie dwa ostrzeżenie od Codies za pisanie na różnych forach i za trzecim razem mnie wykopią z bety ;p), ale mogę napisać o tych kokpitach. Widoku ze środka nie ma, ale wnętrza są wymodelowane w całkiem sensownej jakości. Wystarczy prosty mod, który umieści kamerę w aucie. Od pierwszego mojego kontaktu z grą (pre-alpha na początku stycznia) Codies mocno poprawili jakość wnętrz i biorąc pod uwagę niektóre ich komentarze na forum, nie zdziwię się jeśli jakiś miesiąc po premierze pojawi się na Steam paczka z kamerę z kokpitu.

*

NFS: Most Wanted 2012<<GRID2<<<<<<GRID

sad_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia weterana driftów (Od 4 lat mam jedynkę na kompie, co jakiś czas odpalam drifty) to brzydko mówiąc zjebali to. Poszli trochę "pro streetowo" dając zamiast toru, jedynie odcinek. Na demie widać że auto bardziej trzyma się drogi, tam gdzie na starej fizyce auto nabijałoby licznik combo, na nowej traci rozpęd co równe jest krótszym driftom. Na razie nie jestem pewien, ale jeśli kolejne dema z driftów będą podobne to panowie z Codemasters raczej nie dostaną moich pieniędzy confused.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nie najgorzej i łyknąłbym GRIDa 2 bez popitki gdyby tylko nie robiło go Codies - wciąż mam dużo obaw ;). Dalej nie podoba mi się feeling wchodzenia w zakręty i nienaturalne uciekanie tylnej osi. Drift wygląda tragicznie, nie oceniam jednak póki nie ogarnę go samodzielnie, wciąż jest jeszcze czas na poprawki. Mam również nadzieję że obecne zegary nie są docelowo przeznaczone do finalnej wersji gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRID 2 na każdym gameplayu potwierdza tylko moje obawy - pomijam już brak widoku z kokpitu, ale te samochody prowadzą się jak kartony. Przynajmniej takie mam uczucie patrząc na filmiki. To praktycznie przekreśla ten tytuł. Arcade z pierwszej części był do zniesienia, ale pałka się powoli przegina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie lepsze kartony niż cegły :E

A tak na serio to jako że gram na PC to nie martwię się tak bardzo póki co, bo nawet jeśli pewne elementy nie będą w 100% dopracowane, to pewnie szybko wyjdą odpowiednie mody. No chyba, że gra będzie spartaczona po całości, ale jednak trochę zaufania do Codies mam. Zresztą ja tam nie oceniam prowadzenia po filmach, bo to bez sensu - na gameplayach to nowe NFSy wyglądają dość znośnie jak na arcade, a jak jest w praktyce... szkoda gadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w której zamian za dostęp nie można pisać o wadach gry?

What? Tekst z okresu, gdy GRID 2 był całkiem do niczego i się nie nadawał do grania. Teraz nie mogę w sumie teraz pisać tylko o fizyce i nie widzę sensu o niej pisać, bo GRID 2 to czyściutka zręcznościówka. Bardzo dobra zręcznościówka zresztą. Taka, do której można z przyjemnością jeździć na kierownicy. Nie było takiej od czasu pierwszego GRID.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza zamkniętą część forum nie wystawiam nosa, bo mam dość buractwa ;p. Dalej wszyscy się rozbijają o ten widok z kokpitu pomimo tego, że wystarczy jeden mod z nową kamerą do załatwienia problemu.

Pakiet z SLR 722 będzie w Polsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból pupy zakończył się już jakiś czas temu. Zresztą miałem na myśli banicje userów, którzy mówią inaczej niż chcą Codies. Usera, który w sposób kulturalny, przy okazji wyjaśniając swoje zdanie wytyka twórcom niedociągnięcia traktują jak śmiecia.

Poza tym ie jesteś sam jeżeli chodzi o dostęp do bety.trollface.gif

3kropki sugeruje, że u nich będzie ten 4 pakiet. Na razie nie mogą nic powiedzieć, lecz tylko tego pakietu nie zaproponowały Nam inne sklepy. Zamawiałeś w Empiku, zgadza się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corner cutting is a critical part of our new anti-cheat systems, which mean you will not be able to gain an advantage by taking detours off the track. In the original GRID we put billboards and tyre walls on corners to prevent the player from being able to cut corners. In GRID2 these have all been removed, with our new corner cutting system calculating if a speed or positional advantage has been gained. When detected, the player?s car is slowed for a period equal to the advantage gained.
Jak dla mnie to brzmi zbyt przekombinowanie. Ciekawe jak to się będzie sprawdzać w praktyce, ale póki co brzmi to zbyt irytująco, wolałbym system ostrzeżeń z np. Shift2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breaking News: GRID2 is actually pretty good.

Ogólnie wiedziałem czego się spodziewać, ale teraz mogę napisać z czystym sercem. Gra jest lepsza niż pierwszy GRID. Fizyka jest lepsza i to jest jedna z tych doskonałych zręcznościówek. Jeśli kogoś zniechęciły trailery ze ślizgającymi autami, to jego strata. Tutaj trudniej jest utrzymać kontrolę nad autem niż w pierwszym GRID. Wygląda to cudownie i działa jeszcze lepiej. Optymalizacja jest doskonała. Ustawiłem wszystko na ultra i mam stałe 60fps na swoim raczej mid-endowym PC (>HD7950 is mid-end now trollface.gif ). Bez jednego zachłyśnięcia. Beta mi się trochę stawiała i nie mieliśmy tam wszystkich opcji, więc to było dla mnie teraz miłe zaskoczenie. Do tego brzmi super, a komponent sieciowy jest fenomenalny. Parę rzeczy boli. Ten brak widoku z kokpitu (choć jak ktoś zdecyduje się olać grę tylko z tego powodu to ma krzywo pod sufitem), parę uproszczeń w single (brak partnera z zespołu) czy brak niektórych torów (Le Mans :<). IMO to jednak szczegóły. W tym co istotne, GRID 2 bije poprzednika na głowę.

Tymczasem idę się zdrzemnąć ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breaking news: GRID 2 is #%@#@#!$%.

GRID 2 bije poprzednika na głowę.

Gdyby potraktować 'jedynkę' jako strzelankę, albo grę akcji to masz rację.

Fizyka jest lepsza i to jest jedna z tych doskonałych zręcznościówek. Jeśli kogoś zniechęciły trailery ze ślizgającymi autami, to jego strata.

Jaka moja strata? Panie, chciałem dobrej ścigałki, a dostałem kupę podaną na przepięknym porcelanowym talerzu. Doskonała zręcznościówka okrojona ze wszystkiego, co może choć trochę spersonalizować sposób sterowania. Dla mnie nędzny arcade ze ślizgającymi się samochodami. Poza tym wszystkie samochody z gatunku nie-drift nie nadają się do jazdy, bo nie dość, że trudno wprowadzić je w poślizg, to wchodzenie w ostre zakręty bez ślizgania się powoduje, że musielibyśmy wyhamować do zera. Jeśli już zdecydowali się coś spieprzyć, to mogli chociaż wytrwać w postanowieniu.

Optymalizacja jest doskonała.

To prawda. Ale graficznie nie różni się za bardzo od takiego DiRTa 2, który działał na złomiastych komputerach.

Po resztę moich żali zapraszam na bloga trollface.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zmienić w opcjach,aby nie rozmazywał się ekran tak strasznie?Przez to grac się nie da i czy można ustawić tak aby samochód się tak nie ślizgał i nie był tak "czuły"?(gram na klawiaturze)

Chodzi mi o Grida(jeśli się nie da to słabo :/)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak się zastanawiam, dlaczego ludzie tak bardzo stękają na temat fizyki w GRID 2. Czy to tutaj, czy na nogripracing.com (Lubro będzie wiedział o czym mówię). GRID nigdy nie był symulatorem pokroju GTR 2 czy rFactor, GRID 1 też był pure arcade, i jakoś ludzie nie mieli zastrzeżeń, a tutaj od razu wielkie narzekanie, że fizyka taka, czy siaka... Zgadzam się w 100% z Lubro, że jest to bardzo dobra zręcznościówka, i że przebija poprzedniczkę pod względem kilku szczegółów, ale podkreślę: ZRĘCZNOŚCIÓWKA(!), nie symulator. Więc nie rozumiem takiego jęczenia, czy ludzie oczekiwali od Codies symulacji? To tak samo, jakby narzekać, że DIRT 2 i 3 nie mają fizyki rodem z np. Richard Burns Rally - taki sam bezsens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą grał już ktoś w GRID2 na słabszym sprzęcie? Odpaliłem najpierw na lapku i już myślałem, że faktycznie Codies skaszanili robotę - sterowanie było potwornie nieprecyzyjne, samochody wydawały się "pływać". Potem odpaliłem na stacjonarce i... cudowna przemiana - frajda jakbym grał w pierwszego GRIDa. Ktoś zaobserwował podobne zjawisko? W GRID i DiRT2 grałem na sprzęcie z epoki kamienia łupanego ze średnio ~15FPS i nie było takich dziwów, by model jazdy się pogarszał...

Lapek z C2D T6400 @ 2GHz i HD4330M na pokładzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, Codemasters wydało dzisiaj pierwsze DLC do Grida 2, z 4 nowymi samochodami:

z czego Honda Civic jest autem darmowym, jednak nie jest ono jakoś zabójczo dobre :P Kosztuje 4,99E na Steamie, i jest to 1 z 3 zaplanowanych DLC. (ja póki co go nie kupiłem, ale kto wie, może się skuszę :P )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to 1 z 3 zaplanowanych DLC

DLC będą co miesiąc do października, czyli nie licząc tej świeżej paczki będzie jeszcze 4 DLC. 3 były początkowo nazwane. VG24/7 chyba się zawieruszył screen z Zagato GT3 (pierwsza fotka w galerii pod newsem o DLC), którego w GRID 2 nie ma, więc można liczyć, że się prędzej czy później pojawi. No chyba, że po upgrade'ach Zagato dostępne w grze dostaje takie body i można je tak pomalować, żeby wyglądał jak Zagato GT3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLC będą co miesiąc do października, czyli nie licząc tej świeżej paczki będzie jeszcze 4 DLC. 3 były początkowo nazwane. VG24/7 chyba się zawieruszył screen z Zagato GT3 (pierwsza fotka w galerii pod newsem o DLC), którego w GRID 2 nie ma, więc można liczyć, że się prędzej czy później pojawi. No chyba, że po upgrade'ach Zagato dostępne w grze dostaje takie body i można je tak pomalować, żeby wyglądał jak Zagato GT3.

Aha, no to mój błąd :P Po prostu te informacje o 3 DLC znalazłem na innej stronie, nie myślałem, że mają zamiar wydać jeszcze parę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...