Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hirokaraka

Morrowind

Polecane posty

Hahaha. Jest dobry patent na bezstresowe zdobycie miecza Umbry. Poprostu podbijasz do koelszki i zaczynasz z nim pojedynek po czym mając w plecaczku jakies 60 stzrał, łuk i celnośc na minimum 30 wskakujesz na kamien bedący tuż po naszej lewej stronie i stzrelasz sobie wygodnie dopóki Umbra zakończy swój żywot.

Oczywiście ciekawszym wyjściem jest walka na solo z gościem, ale jak komus brakuje cierpliwości to ma gotowy przepis na świetny mieczyk :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegoś problemasa z Morrowindem. Wcześniej chodził calkiem spoko,. a teraz tak jakośwolno. Mój komp to Athlon 2000+ Geforce FX 5600 z 256 RAm, 512 DDRAM. Tylko przeinstalowąłem Windę i lipa :/ A mam najnowsze sterwoniki i Directa 9.0c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegoś problemasa z Morrowindem. Wcześniej chodził calkiem spoko,. a teraz tak jakośwolno. Mój komp to Athlon 2000+ Geforce FX 5600 z 256 RAm, 512 DDRAM. Tylko przeinstalowąłem Windę i lipa :/ A mam najnowsze sterwoniki i Directa 9.0c

Z Morrowindem tak już jest, na początku gdy nie odkryłeś jeszcze zbyt wiele świata, masz mało zapisów gry wszystko chodzi szybko. W miarę postępów w grze, gdy znacznie zwiększa się liczba zapisów gra zaczyna zwalniać. Jednak głównym tego powodem jest uruchamianie jej z modami, im ich więcej tym gra dużej się wczytuje, a czasem nawet może się trochę ciąć... jedyne lekarstwo na takie problemy to zmniejszenie liczby modów do tych niezbędnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos może jak dotrzeć do Twierdzy Falasmaryon ?? Ewentualnie jak ktoś wie to prosze podać link gdzie znajduje się mapa Morrowind, bo trochę się już zmeczyłem poszukiwaniami wielu miejsc. Za pomoc z góry dziękuję.

Daje link do mapy, gdzie napewno znajdziesz tą twierdzę, podpowiem tylko, że znajduje się ona niedaleko bariery przy czerwonej górze (trochę na północ od niej). http://www.elderscrolls.phx.pl/maptest/mw_map.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja mam pytanko : czy da sie jakos zlikwidowac questy z dziennika?? Mam taki quest z rodu telvani a ze jestem w redoran to tamego niemoge skonczyc :(

W folderze z grą jest plik o nazwie journal (chyba jest to .htm nie pamiętam...) możesz go edytować i zmienić co trzeba. Tylko zanim zaczniesz się bawić to lepiej zrób sobie kopię zapasową tego pliku...

Sprawdzalem i stalo sie tak jak myslalem : zmienia ale tylko w dzienniku a quest zostaje, hm.. mam takich 5 i niemoge ich zrobic bo sie nieda.... trudno ale byloby fajnie gdybym niemial zadnych hehe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu teżjest fajna mapka. Opisane wszystkie świątynie, ruiny, miasta, itp.

Morrowind swoją drogą fajna gierka. Ja spędziłem miesiąc na takim sobie chodzeniu i robieniu wszystkiego oprócz głównego scenariusza. Gdyby miało sterowanie(ktoś zaprzeczy?) i fabułę z Gothika to by była gra w którą jeszcze dzisiaj by miliony ludzi grały. Tyle broni zbroi etc. Nic czekamy na Obliviona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

sterowanie z GOTHICA?? oj oj oj...czyli chcesz zeby co?? bo sorki ale nie rozumiem Cie tutaj...zeby sterowanie bylo bardziej zreczniosciowe? wlasnie Morrus ma swietnie sterowanko...jednoczesnie pozwala ci sie wczuc w postac, mozemy wybierac jakie zadamy ciosy itp....a chciales czego?? bo co mial gothic lepszego ej no serio nie wiem...zeby jak chcesz walczyc to musisz trzymac jeszcze jeden klawisz zeby postac scisnela miecz?? ej sorki ale ty mi tu Morrusia nie obrazaj!;] To RPG dla tych co kochaja RPG a nie cos dla fanow Maria..fabula z Gothica?? ej no nie ze ja nie lubie GOTHICA!! oj nie nie jedna z moich THe best ale!! sorki ale fabula i swiat GOTHICa to nawet nie ulamek ulamka tego co mamy w MORCIU..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie z GOTHICA?? oj oj oj...czyli chcesz zeby co?? bo sorki ale nie rozumiem Cie tutaj...zeby sterowanie bylo bardziej zreczniosciowe? wlasnie Morrus ma swietnie sterowanko...jednoczesnie pozwala ci sie wczuc w postac, mozemy wybierac jakie zadamy ciosy itp....a chciales czego?? bo co mial gothic lepszego ej no serio nie wiem...zeby jak chcesz walczyc to musisz trzymac jeszcze jeden klawisz zeby postac scisnela miecz?? ej sorki ale ty mi tu Morrusia nie obrazaj!;] To RPG dla tych co kochaja RPG a nie cos dla fanow Maria..fabula z Gothica?? ej no nie ze ja nie lubie GOTHICA!! oj nie nie jedna z moich THe best ale!! sorki ale fabula i swiat GOTHICa to nawet nie ulamek ulamka tego co mamy w MORCIU..

Heh rozwaliłeś mnie tym postem :D...Zacznijmy od podstawowej rzeczy i zawsze mnie wkurzającej: Gothic nie jest RPG - giem! To jest cRPG z krwi i kości...nie bede tłumaczył różnic, bo zacznie sie offtopic. I co ma wspólnego Gothic z Mariem :?: Ok to tyle jeśli chodzi o gatunki...świetne sterowanko ? Ok poruszanie i interfejs są dobre, ale to normalne, że WSAD lub STRZAŁKI. Co do walki to w Morrowindzie sa trzy ciosy dla każdej broni (cięcie, pchniecie i cios z góry) i nie zmieniaja się przez calą gre...a weźmy takiego Gothica i broń jednoręczną w jedynce jest 3 - stopniowa skala, a w dwójce skale ale liczona w procentach (zainteresowani wiedzą o co chodzi z tymi procentami) i np. na 1 poziomie koleś trzyma w 2 rękach (jedynka) lub w 1 (dwójka) i tylko wymachuje tym na lewo i prawo...na 2 poziomie też wymachuje ale to wszystko jest schynchronizowane, a na 3 poziomie (mistrzowskim) robi półobroty, łączone combosy itp. I co lepsze ? Dalej...fabuła...co do dwójki przyznaje Ci rację, bo rzeczywiście nie jest najwyższych lotów (ale w Morrowindzie też - ratuj świat, ale musze przyznac genialnie zrobiona) ale w jedynka jest wyśmienita, zupełnie nowatorka bez jakiś krasnoludów, elfów, wielkich magów grożących światu itp. Lepszy świat...większy napewno jest w Morrowindzie, ale co z tego skoro 80% to puste tereny bez znaku życia ludzkiego ? W Gothicu wszędzie można znaleźc jakiś ludzi i pogadac sobie z nimi. Uwazam, że Gothic jest o niebo lepszy.

PS.Morrowinda mam i też lubie, i nie krykuje Cię tylko dlatego że uważasz ze Morrek jest lepszy bo każdy ma własne zdanie, ale dlatego ze Twoje zarzuty do Gothica są po prostu kuriozalne, no... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

dobra tylko niech mi tu nikt nie pierdzieli ze chce sterowanie z Gothica....a mowisz ze w Gothicu mozna wiecej ludzi spotkac czesciej...no nie wiem....w Morrku mozesz sie zapuscic w tern i spotkac banitow...albo jakichs innych popaprancow....i co sie dziwisz ze normalni ludzie nie laza po jakichs ostepach...to tereny lowieckie a nie park;]a gothic....no nawet w takiej 2...duzo wiecej ludzi spotkasz w jakichs lasach?? fakt ze GOTHIC powalil mnie za pierwszym razem tym ze jego swiat zyje wlasnym zyciem,ludzie reaguja na to ze wyciagasz bron chodza spac etc...( w MOrrciu jest pewne wyjasnienie czemu ludzie nei spia tam;] w balmorze mieszkancy mowia ze to przez te czasy itp;] sprytny zabieg tworcow;]) i moim zdaniem wlaczenie tej wlasnie cechy by wyszlo Morrkowi na dobre i walka owszem wiecej ciosow tak,ale w OGTHICU wcale tak duzo nie bylo i naprawde ciezko bylo cos zrobic......ale fabulka G1 ciekawa owszem....ale to dwa inne rodzaje fabuly wg mnie...w Morrciu typowo oldskulowo RPGowa w GOTHICu z kolei troche nowoczesniejsza(motyw wydostania sie z kicia czesto poruszany w filmach) ale badz co badz Gothic to rowniez wielka gra i czekam na G3..ale najpierw OBLIVION;]i pozdro Eagle;]aha i nikt nie powiedzial ze Gothic to RPG;]Reasumujac proponuje pojednanie calkowite Eagle MORROWIND z Gothica moglby zaczerpnac walke + zywotnosc swiata;] dobra jak cos to w komentarzach podyskutujemy;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tę dyskusję odnośnie wyższości Gothica nad Morrowindem (lub odwrotnie, jak kto woli :twisted:) proszę kontynuować w Komentarzach - tutaj nie miejsce na to.

Pozdrawiam

Dokładnie. Ten topic jest od rozwiązywania problemów.

Ja mam taki jeden. Otoż, grając w Trójcę (oryginalną) miałem sporo problemów, aby ją przejśc. Już na początku gry przy rozmowie z przywódcą mrocznego bractwa zapętlał mi się on w dialogu i nie mogłem go zabic nawet. Potem już w końcówce gry nie mogłem wysadzic gruzowisk, ani przejśc do jednej z komnat. Ostatecznie uporałem się z tym za pomocą edytora, ale i tak sporo nerwów sobie zszargałem. Czy ktoś może miał podobne problemy i czym one mogą byc spowodowane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EL KAPISZONE

[quote=Szaitis]Panowie, tę dyskusję odnośnie wyższości Gothica nad Morrowindem (lub odwrotnie, jak kto woli :twisted:)ja wole MORROWINda nad Gothiciem :twisted: a od nosnie JaqbSa.....ehh Bethesdzie nie wyszlo za bardzo z kompatybilnoscia Morrowinda i dodatkow, gryza sie nawzajem ale na wszytko masz patche

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tę dyskusję odnośnie wyższości Gothica nad Morrowindem (lub odwrotnie, jak kto woli :twisted:) proszę kontynuować w Komentarzach - tutaj nie miejsce na to.

Pozdrawiam

Dokładnie. Ten topic jest od rozwiązywania problemów.

Ja mam taki jeden. Otoż, grając w Trójcę (oryginalną) miałem sporo problemów, aby ją przejśc. Już na początku gry przy rozmowie z przywódcą mrocznego bractwa zapętlał mi się on w dialogu i nie mogłem go zabic nawet. Potem już w końcówce gry nie mogłem wysadzic gruzowisk, ani przejśc do jednej z komnat. Ostatecznie uporałem się z tym za pomocą edytora, ale i tak sporo nerwów sobie zszargałem. Czy ktoś może miał podobne problemy i czym one mogą byc spowodowane?

Jesli dobrze pamiętam to również zainstalowanie Bloodmona pomaga w starciu z tym bugiem :). A co do dyskusji to uważam że gdyby znaleźli złoty srodek pomiędzy to by wtedy była gra...ehh...marzenia :twisted: Ta niepotrzebnie trochę zacząłem no ale pojednanie... 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamiętam to również zainstalowanie Bloodmona pomaga w starciu z tym bugiem :). A co do dyskusji to uważam że gdyby znaleźli złoty srodek pomiędzy to by wtedy była gra...ehh...marzenia :twisted: Ta niepotrzebnie trochę zacząłem no ale pojednanie... 8)

A właśnie, że grałem mając zaistalowanego Bloodmoona. I błędy były. Na innym forum znalazłem też teraz, że możnabyło je ominąc wpisując jakieś komendy. Ja sobie poradziłem z edytorem. Co ciekawe, u mojego kolegi, który również miał oryginalnego Morrwinda z dodatkami, żadne takie błędy nie występowały.

A jeśli macie jakieś problemy z questami, przedmiotami, postaciami itp. w tej grze, to chętnie odpowiem, bo dosyc dobrze ją już poznałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem już w końcówce gry nie mogłem wysadzic gruzowisk, ani przejśc do jednej z komnat. Ostatecznie uporałem się z tym za pomocą edytora, ale i tak sporo nerwów sobie zszargałem. Czy ktoś może miał podobne problemy i czym one mogą byc spowodowane?

Ja również miałem ten problem i poradziłem sobie z nim w ten sam sposób. Bloodmoon nie usuwa tego błędu, bo też miałem go zainstalowanego i nie pomagało. Dla mnie obeznanych, którym się nie chce grzebać w edytorze i chcą grać bez błędów, pod tym linkiem można znaleźć patche do polskiej wersji Morrowinda: http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pa...egory&id=37, a pod tutaj do angielskiej: http://www.elderscrolls.phx.pl/pafiledb/pa...egory&id=30

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem z Morrowindem.

Wykonywałem właśnie zadanie dla Gildii Wojowników z Balmory - quest nazywa się "Alof i orki". Poszedłem we wskazane miejsce, dostałem się do ruin i... tu mały problem. Czekały na mnie tylko trzy orki (brakowało rzekomego przywódcy). Gdzie znajduje się ten ostatni ork? Czy nie powinien być w tych samych ruinach? Aha, bez tego ostatniego wroga nie chce mi zaliczyć zadania...

Z góry dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem z Morrowindem.

Wykonywałem właśnie zadanie dla Gildii Wojowników z Balmory - quest nazywa się "Alof i orki". Poszedłem we wskazane miejsce, dostałem się do ruin i... tu mały problem. Czekały na mnie tylko trzy orki (brakowało rzekomego przywódcy). Gdzie znajduje się ten ostatni ork? Czy nie powinien być w tych samych ruinach? Aha, bez tego ostatniego wroga nie chce mi zaliczyć zadania...

Z góry dzięki za pomoc!

Ech, pamiętam swego czasu też miałem problem z tą misją, nie mogąc znaleźć ostatniego orka (a w zasadzie orczycy :wink:. Jest ona w środku, ale musisz się tam dostać górnym wejściem. Pochodź trochę po ruinach na zewnątrz, a znajdziesz taką małą dróżkę prowadzącą pod górę, będzie na mniej Młokos (ja ją tak zawsze rozpoznawałem) a kawałek dalej górne wejście do środka daedrycznych ruin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, pamiętam swego czasu też miałem problem z tą misją, nie mogąc znaleźć ostatniego orka (a w zasadzie orczycy :wink:. Jest ona w środku, ale musisz się tam dostać górnym wejściem. Pochodź trochę po ruinach na zewnątrz, a znajdziesz taką małą dróżkę prowadzącą pod górę, będzie na mniej Młokos (ja ją tak zawsze rozpoznawałem) a kawałek dalej górne wejście do środka daedrycznych ruin.

Muchos gracias, compadre!

Zaraz sobie pogram i sprawdzę to rozowiązanie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja mam taki techniczny problem, otoz jak gram to mi sie gra co jakis 15-20 minut minimaluzuje i jest to troche wkurzajace, a raz nawet wyskoczywa do Windowsa, co mam robic? (mam WIndows XP, jak gralem na 98 nie bylo takiego problemu).

Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja mam taki techniczny problem, otoz jak gram to mi sie gra co jakis 15-20 minut minimaluzuje i jest to troche wkurzajace, a raz nawet wyskoczywa do Windowsa, co mam robic? (mam WIndows XP, jak gralem na 98 nie bylo takiego problemu).

Prosze o pomoc.

Hmm... Z takim czymś to ja się jeszcze nie spotkałem. Rozumiem, wyskakiwanie gry do Windowsa jest znanym bardzo problemem i nawet mi się nieraz i nie dwa to zdarzyło. No ale, że się minimalizuje?! No to chyba cosik z systemem masz, choc ja mam też XP i nie minimalizowała mi się ani razu. A masz może Service Packa 2? Bo jeśli tak, to przypuszczam, że on jest powodem problemu. Ja SP2 nie mam i jest wszystko OK. Albo może jakiegoś wirusa masz? Przeskanuj dobrze twardego. Pozostaje jeszcze ściągnięcie najnowszych patchy do gry. Pokombinuj, na pewno uda się problem wyeliminowac :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz cos dla poczatkujacych w swiecie morrowinda: chcecie zarobic troche kasy? To sluchajcie!

Wyposazcie sie w troche mlotkow platnerskich, wycwiczcie troche platnerstwo i idzcie do Upiornej Bramy (w wersji ang. bodajze Ghostgate, ale nie jestem pewien) Tam idzcie do goscia, ktory sprzedaje szklana bron i zbroje i skupcie od niego wyposazenie, ktore jest zuzyte. Nie bedzie duzo kosztowac. Potem naprawcie je mlotkiem platnerskim i sprzedajcie kilka(nascie) razy drozej.

Aha... gdyby ktos chcial porady na temat Morrowinda piszcie smialo na gg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek

Innym dobrym sposobem (i łatwiejszym) jest szukanie małżów w wodzie i wyciąganie od nich pereł. Jedna perła ma wartość ok 100s, ale jak zdobędziecie koło 15 to możecie zarobić nawet 1000s. Na dobry poczatek wystarczy.

BTW: Jak spełnić przepowiednie Nevaryjskie (czy coś w tym stylu)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...