Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hirokaraka

Morrowind

Polecane posty

Co w nią zakląłeś?

Jak na razie RAZ się pobawiłem w zaklinanie - zrobiłem Ebonowy Topór z paraliżem przy dotknięciu na 3 sekundy... Jak zaklęcie wejdzie, to jeszcze raz CIACH... I jeszcze raz... I sierota się nie może ruszyć :lol:

A właśnie - co polecacie zakląć w tą moją katankę? :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie to! ja na moja Daikatane użyłem klejnotu duszy z Mroka ,zaklalem uderzenia od ognia +30-50 ,paraliz niepamietam na ile,i uderzenia od porazen tak ze totalna rozwalka :)

tylko ze koszt byl straszny...musialem lapac klejnoty dusz z dreughow...(5tysiakow za jeden)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zaklina bronie? A bardzo prosto. Na początku musisz skołować jakąś broń, twoja katana się nadaje. Potem musisz załatwic klejnot duszy z duszą potwora. Gotowe naładowane można kupić w kilku miejscach, np. w gildii magów w Balmorze. Jesli nie możesz znaleźć naładowanego, albo nie masz kasy by kupić, trzeba samemu go zrobić. Najpierw bierzesz pusty klejnot (mozna kupić, ale też walają się po różnych jaskiniach), rzucasz na atakowanego potwora czar "Kradzież duszy" czy jakoś tak... ze zwoju albo z własnych umiejętności. I zabijasz stworka po rzuceniu czaru. Im silniejszy potwór tym pojemniejszy jest klejnot, może się zdarzyć że klejnot nie może pomieścić duszy, więc trzeba zadbać o pojemniejszy (pusty).

Kiedy mamy klejnot i broń, uczymy się czaru którym chcemy zakląć broń (nie są ważna siła czaru ani Twoje umiejętności). Potem idziemy do zaklinacza, albo zaklinamy samemu jeśli mamy odpowiednia umiejętność na wysokim poziomie. Tak czy siak klikamy "zaklinanie" (w menu dialogu lub umiejętności). I potem w miejsce broni wybieramy broń, a klejnotu klejnot. Ustalamy siłę, czas trwania, zasięg i czy czar ma być zadany przy uderzeniu, czy chcemy korzystac z niego jak z zwykłego zaklęcia. Trzeba uważać żeby moc czaru nie przekroczyła limitu klejnotu (w prawym górnym rogu okna zaklinania). Nadajemy jeszcze nazwę i gotowe :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr0nieK serdeczne dzięki za odpowiedź (tak w ogóle spoko zdjęcie pod nazwą).

Yamamoto nie wiem gdzie jest szklany miecz, ale w Kogoruhn z tego co pamiętam jest szklana tarcza i szklana halabarda (sa tam takie 3 zamknięte drzwi, a po ich otwarciu znjdujesz zwłoki i przedmioty). Ale z 4 levelm poczekałbym z plądrowaniem tych ruin, ja tam wszedłem gdy musiałem wypełnić próbę wojownika zadana przez Sul-Matula w obozie Urshilaku (konieczne do wykoniania głównego wątku), miałem chyba 6 lub 7 level nie pamiętam dokładnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo!

6-7 lvl??

ja mialem 20 jak tam szlem :) tyle ze mam khiazzita no i wtedy to bylo latwo :)

a polecam wszystkim zaprzyjazninie sie z ajiraa khiazzitka z pelagiad siedzi w gospodzie...zna wiele ciekawych sekretow :) min. jak bez problemow dostac ebonowa zbroje (komplet) ,i sporo innych ciekawych artefaktow :)

takie pytanko:gdzie mieszkacie? tzn. gzdie skladujecie swoje artefakty,i inne takie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie mieszkacie? tzn. gzdie skladujecie swoje artefakty,i inne takie?

Ja podczas grania miałem kilka mieszkań. Wpierw był to dom Caiusa Cosadesa, szczególnie po tym, jak ów wyjechał. Główną siedzibą jednak była posiadłość rodu Redoran w Bal Isra, zaraz po tym oczywiście, jak ją wybudowałem. Prócz tego dom w Kruczej Skale na Solstheim, chata w wiosce Skaalów i jedna z posiadłości w Twierdzy Smutku. Jakoś nie miałem serca, by przemocą kogos eksmitować, toteż zawsze brałem mieszkania legalnie, no albo wtedy, gdy nikt ich nie zajmował ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Eksmitowalem :)

Dom Karillach i Drayane Thelas w Balmorze (moje miasto BALMORA!)

mają sporo szafek ,stołków i dodatkowo Thelaska ma u góry składzik :)

Najczesciej mnie mozna spotkac jak przed chalupa ryby lowie ;)

a gre mozna przejsc a jakze! konczysz watek glowny -filmik i tyle ale kto by sie oparl powroceniu do swiata jako Lord Narevar Indoril Hai Resdaynia??(:))co do starosci...jaki macie dzionek w morrowie ja chyba cos okolo 300.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gre mozna przejsc a jakze! konczysz watek glowny -filmik

Jak juz Cardi napisał, jest to przejscie tylko i wyłącznie głównego wątku. Nawet jeśliby jako przejście gry trakować wykonanie wszystkich możliwych zadań to jest to niemożliwe, bo niektóre zadania blokują inne, jak to jest choćby z trzema Rodami.

Ale może bohater może zejść ze starości? Kto wie...

Akurat takiej możliwości nie ma.:P Na Vvardenfell wszyscy są długowieczni i jeśli sie ich nie zabije to mogą i setki tysięcy lat zyć. Oczywiście nasz bohater ma takie same prawo. Po co tak dokładnie tłumaczę? Ano dlatego, że swego czasu chodziła plotka o tym, że w Oblivionie istoty inteligentne będą się starzeć w trakcie gry i nasz bohater też. Niestety to jednak prawdą nie jest, niemniej jednak będzie tym razem widać po twarzy NPCa w jakim mniej wiecej jest wieku. Dobre i to, zresztą The Elder Scrolls to nie The Sims ;)

..jaki macie dzionek w morrowie ja chyba cos okolo 300.

Ja jakieś dwa lata czasu gry. Rok na Vvardenfell zaś trwa 335 dni ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre zadania blokują inne, jak to jest choćby z trzema Rodami.

To nie do konca prawda (z rodami). Na podstawowym Morrowindzie (zanim zainstalowałem dodatki) udało mi sie dokonać nastepującej sztuki. Byłem już Arcymistrzem Redoran i kiedyś podczas rozmowy z księciem Drenem z Ebonheart zauważyłem opcję "awans". Standardowo jest ona zablokowana ale wystarczy wykonaż zadanie związane u uwolnieniem córki wysokiego namiestnika Hlaalu z jednej z jaskiń na zachodnim wybrzerzu (może nawet córki samego Drena nie pamiętam dokładnie), by podczas rozmowy z księciem poruszenie tematu awansu dało mi dość wysoki stopień (chyba "kuzyn rodu)" i pozwolilo na wykonywanie wszystkich zadań dla Hlaalu ni epozbawiając mnie czlonkowstwa w rodzie Redoran.

Może jest to tylko błąd gry ale taka opcja istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tassadar => Oczywiście wiem o tym. Sam należałem do dwóch Rodów ;) Jednak błąd ten jest usuwany przez którąs tam poprawkę do gry. Pamiętam, że jak zakupiłem złotą edycję z oboma dodatkami, to już tego nie było. Ba, nawet gdzieś kiedyś czytaem na forum Adamantytowej Wieży bodajze, za jakoś da sie też przystąpic do Rodu Telvanni boczną furtką, ale szczegółów nie pamiętam. Niemniej jednak to ograniczenie, że bnie wszystkie zadania mozna wykonac, pozostaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, nawet gdzieś kiedyś czytaem na forum Adamantytowej Wieży bodajze, za jakoś da sie też przystąpic do Rodu Telvanni boczną furtką, ale szczegółów nie pamiętam. Niemniej jednak to ograniczenie, że bnie wszystkie zadania mozna wykonac, pozostaje.

Mozna nalerzec do wszystkich rodow, ale trzeba zassac plug-in "Join All Houses"... A w niespatchowanej wersji byl wlasnie ten bug. Tylko,ze mozna bylo dolaczyc tylko (az) do dwoch rodow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie Rodów (i misji dla nich) nie lubię. Jestem Arcymistrzem Gildii Wojowników, Morag Tong i Rycerzem Cesarskiego Smoka (i Lordem Neverarem, ofkoz) lecz co do Rodów to przystąpiłem do Redoran, zrobiłem misje bodajże trzy i przestałem.

A propos pluginów: ponoć TES Obliviona będzie łatwiejszy w obsłudze niż jego wersja z Morrowinda. Może zajmę się tworzeniem jakichś większych wtyczek :) Robiliście kiedyś coś większego w Consntruction Secie? :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...