Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hirokaraka

Morrowind

Polecane posty

Gość Fr0nieK

1. Musisz skołowac sobie jakieś miksturki, niewidzialność, kameleon, coś w tym stylu. Używasz umiejętności skradania i elegancko przechodzisz obok nich. Albo możesz ich wszystkich powybijać. Najłatwiej dostać się tam drzwiami po prawej stronie od miejsca w którym spotkałeś strażnika który dał ci klucz.

2. Jakich zadań? Dlaczego nie możesz wykonywać? Przy tych informacjach niewiele moge powiedzieć.

3. Nic się nie stanie.

4.Vivec, Telvani Vaults - to znaczy że ta zbroja znajduje się w Vivek w strefie Telvani (jedna z dzielnic).

Edit: Oj, rzeczywiście błąd. Vaults - to znaczy jednak że ta zbroja znajduje się w krypcie Telvani w strefie Telvani w Vivek. Ale i tak byłem blisko :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te vaults... dawno w Morka nie grałem i nie jestem pewnien, ale wydaje mi się że w polskiej wersji tłumaczono to jako krypta :P ... Szczególnie że ebonowe nagolenniki i buty o których mowa na Adamantytowej Wieży leżą własnie w krypcie Telvani, w dzielnicy Telvani w Vivek.

A co do grobowca Sarano, nie jestem pewnien czy ten stworek :P nie pojawiał się dopiero po rozpoczęciu questa. Hełm można zabrać, nic się nie stanie. Ale wrócić tam i tak będzie trzeba w przypadku questu... ja przynajmniej musiałem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
Te vaults... dawno w Morka nie grałem i nie jestem pewnien, ale wydaje mi się że w polskiej wersji tłumaczono to jako krypta :P ... Szczególnie że ebonowe nagolenniki i buty o których mowa na Adamantytowej Wieży leżą własnie w krypcie Telvani, w dzielnicy Telvani w Vivek.

A co do grobowca Sarano, nie jestem pewnien czy ten stworek :P nie pojawiał się dopiero po rozpoczęciu questa. Hełm można zabrać, nic się nie stanie. Ale wrócić tam i tak będzie trzeba w przypadku questu... ja przynajmniej musiałem...

Krypta hmm... Tylko jak ona wyglada?????

Bo ja szukalem i jakos nie moglem znalesc a zalezy mi na ebonowej zbroi :)[juz mam kirys ehh....]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, po kolei, najpierw wchodzisz na plac w dzielnicy Telvani w Vivek, z jednej strony masz 3 kwadratowe domki, z drugiej taką ala kopułę za murem (na mapie jest to po lewej, przed wejściem do kopuły są 2 grzyby). Ta kopuła to "Wieża" wchodzisz do środka i idziesz w lewo, mijasz zakręt i skręcasz w lewo na schody w dół. Na dole będą dwoje drzwi, jedne do więzienia a drugie do krypy. W tej krypcie odnajdziesz fragmenty ebonowej zbroi :) Tylko nie wiem czy potrzeby był tam wytrych lub klucz... Nie pamiętam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
Oki, po kolei, najpierw wchodzisz na plac w dzielnicy Telvani w Vivek, z jednej strony masz 3 kwadratowe domki, z drugiej taką ala kopułę za murem (na mapie jest to po lewej, przed wejściem do kopuły są 2 grzyby). Ta kopuła to "Wieża" wchodzisz do środka i idziesz w lewo, mijasz zakręt i skręcasz w lewo na schody w dół. Na dole będą dwoje drzwi, jedne do więzienia a drugie do krypy. W tej krypcie odnajdziesz fragmenty ebonowej zbroi :) Tylko nie wiem czy potrzeby był tam wytrych lub klucz... Nie pamiętam :P

Znalazlem ta krypte i ma zamek (zablokowany na 70 pkt :)). Jak mam go otwozyc??? Slyszalem o lamaczu zamkow (czy cos takiego:)) ale nie wiem gdzie go moge znalesc :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz umiejętnosć otwierania zamków na poziomie conajmniej 30 to wystarczy mistrzowski wytrych :P ... A tak poważnie, jeśli nie jesteś jeszcze dobrym włamywaczem to potrzebny Ci będzie zwój Łamacza Zamków Ekasha, można go znaleźć w różnych kryjówkach bandytów, oraz dostać w sklepach ze zwojami. Niestety nie jestem wtanie Ci powiedzieć gdzie dokładnie. Ale w Vivek powinieneś znaleźć odpowiedniego handlarza... (ja swoją postać od samego początku skrupulatnie szkoliłem w zamkach i skradaniu i gdy zacząłem się interesować szukaniem co ciekawszych przedmiotów to miałem już ok 20 poziom i nieźle podpakowaną postać... zwojów jakoś nigdy nie używałem nie mogłem się przekonać :P ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
Jeśli masz umiejętnosć otwierania zamków na poziomie conajmniej 30 to wystarczy mistrzowski wytrych :P ... A tak poważnie, jeśli nie jesteś jeszcze dobrym włamywaczem to potrzebny Ci będzie zwój Łamacza Zamków Ekasha, można go znaleźć w różnych kryjówkach bandytów, oraz dostać w sklepach ze zwojami. Niestety nie jestem wtanie Ci powiedzieć gdzie dokładnie. Ale w Vivek powinieneś znaleźć odpowiedniego handlarza... (ja swoją postać od samego początku skrupulatnie szkoliłem w zamkach i skradaniu i gdy zacząłem się interesować szukaniem co ciekawszych przedmiotów to miałem już ok 20 poziom i nieźle podpakowaną postać... zwojów jakoś nigdy nie używałem nie mogłem się przekonać :P ).

Hmm... Moj wojownik [13 lvl] ma zabezpieczenia na 12 :D:D:D Nie mam wytrychow [tylko dwa amatorski i dwa uczniowski - w dodatku wybrakowane bo nie wiem jak sie je naprawia :)(przyokazjii - jak sie je naprawia??? :D)] A wytrychy,dobre zwoje i naprawa przedmiotow (naszczescie mam niezle platnerstwo :P:P) duzo kosztuje a ja jeszcze nie znalazlem sposobu zeby dobrze zarobic :( Wiec jak mozna sobie "dorobic"???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrychów się nie naprawia, one się zużywają, jak jak np. młotek płatnerski. Z takim otwieraniem to faktycznie problem... Hmm, by dorobić... poczytaj troszkę artykułów na www.morrowind.now.pl tam było np o takim jednym gościu który skupuje towary za maksymalną ich cenę. Poza tym dobrym sposobem na kasiorę jest alchemia... zaczynająć od poziomu ok 35 tej umiejętności można się już otwarcie z tego "utrzymywać" tylko że potrzebujesz dobry zestaw alchemiczny (najlepiej mistrzowski, też na tej stronce pisze gdzie można znaleźć )... Wtedy tylko chodzisz i zbierasz różną zieleninę... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
Wytrychów się nie naprawia, one się zużywają, jak jak np. młotek płatnerski. Z takim otwieraniem to faktycznie problem... Hmm, by dorobić... poczytaj troszkę artykułów na www.morrowind.now.pl tam było np o takim jednym gościu który skupuje towary za maksymalną ich cenę. Poza tym dobrym sposobem na kasiorę jest alchemia... zaczynająć od poziomu ok 35 tej umiejętności można się już otwarcie z tego "utrzymywać" tylko że potrzebujesz dobry zestaw alchemiczny (najlepiej mistrzowski, też na tej stronce pisze gdzie można znaleźć )... Wtedy tylko chodzisz i zbierasz różną zieleninę... ;)

No wlasnie w tym rzecz ze ja chcialem sobie powiekszyc ALCHEMIE [mam na 24 :/]. Ziolek mam po ··uszy·· tylko ze zadko kiedy mi sie uda zrobic miksture... Mam 2000 a nie chce byc cheater anie sprzedawac fajnych rzeczy ktorych nie uzywam <np. daedryczne rekawice, zgube maga czy daedryzczna dai÷katane>¨. Jak narazie jedynym sposobem jest sprzedanie zbroi Umbry :twisted: <o ile dobrze pamietam Ogrowa> , serc Dremor i Ksiezzcowego cukru <mam 26 :D >. Na AW nie znalaulem nic o zarobkach... :? To moze wie ktos gdzie sa ksiegi ktore ucza ALCHEMII albo jakies questy w ktorych mozna niezle zarobic :?: :?:

P.S. Ten Umbra wcale nie jest taki fantastyczny. Zabilemem go na 9lvl mieczem... :D :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "uczciwy" sposob na koksowanie sie :) No nie do konca uczciwy ale nie nasza wina ze autorzy gry wymyslili taki a nie inny sposob na trening umiejetnosci ;)

Calosc bedzie kosztowac nas ok 250 zlota. Potrzebujemy zaklecia Tymczasowe obnizenie umiejetnosci: Atletyka ( mozna takie nabyc w Forcie Ksiezycowym na dole, przy celach ). Nastepnie idziemy do jakiegos maga i tworzymy nowe zaklecie. Ma obnizec umiejetnosc ( ktora chcesz wykoksowac ) od 100 do 100 na siebie przez 2 sekundy. Idziesz do dowlonego trenera i rzucasz na siebie czar. Kiedy jestes pod jego wplywem popros o wyuczenie umiejetnosci, bedzie cie to kosztowalo... 1. Po wyuczeniu czar przestanie dzialac i skill wzrosnie o 1 ;) Po calej akcji mozna usunac czar i nie ma dowodow ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rip_our_CheatMaster ;-) -> mam pytanko - czy po takiej akcji jeśli wyjściowo mieliśmy 100 danej umiejętności to będziemy mieli 100+1 wyuczone = 101 ?? jak tak to w ten sposób można zrobić człowieka o zdolnościach porównywalnych do zwoju lotu ikara, (postać z kilkoma tysiącami akrobatyki może skaaaaakać na spore wysokości :] i przeskakiwać całe państwa*)

co do dorabiania to na początku gry zbierałem wszystko od mchów i porostów aż po zbroje i mięso :] jednak kiedy osiągam jakieś 2 tysiące na koncie zaczynam zajmować się tylko tym co warte zachodu, ale czasem kiedy jestem w ruinach albo czuję że przydało by się coś ulepszyć lub kiedy chce zrobić nowy czar to zbieram WSZYSTKO co jest w pobliżu na jedną kupę potem czar "przeniesienie" do balmory (dokładnie do gildii wojowników) gdzie składam cały soft (jako że nie mogę się ruszać z nim przy sobie) na jedną kupę, na drugą swój "stały" soft (zbroja, broń, to co ma zostać niesprzedane) i spokojnie wyprzedaję wszystko :] tak można zarobić mnóóóstwo kasy :] i tak z ruin do których wysyła nas Haspat Antabolhis (czy jak sie skubaniec nazywa) można zwinąć rzeczy za ponad 20 tysiaków (z całych ruin, włącznie z tymi ciężkimi kołami zębatymi i złomem)

*- mówimy o watykanie ]:->

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
Jest "uczciwy" sposob na koksowanie sie :) No nie do konca uczciwy ale nie nasza wina ze autorzy gry wymyslili taki a nie inny sposob na trening umiejetnosci ;)
Calosc bedzie kosztowac nas ok 250 zlota. Potrzebujemy zaklecia Tymczasowe obnizenie umiejetnosci: Atletyka ( mozna takie nabyc w Forcie Ksiezycowym na dole, przy celach ). Nastepnie idziemy do jakiegos maga i tworzymy nowe zaklecie. Ma obnizec umiejetnosc ( ktora chcesz wykoksowac ) od 100 do 100 na siebie przez 2 sekundy. Idziesz do dowlonego trenera i rzucasz na siebie czar. Kiedy jestes pod jego wplywem popros o wyuczenie umiejetnosci, bedzie cie to kosztowalo... 1. Po wyuczeniu czar przestanie dzialac i skill wzrosnie o 1 ;) Po calej akcji mozna usunac czar i nie ma dowodow ;)

Sprobuje.. Ale znalazlem lepszy sposub..:) Kiedys sobie wykonywalem questa i lezal niezywy straznik Vivic to ja sobie wzielem jego naramienniki. Po jakims czasie wpadlem do Vivec poszukujac Łamacza Zamkow, znalazlem go ale nie udalo mi sie otwozyc zamka, to postanowilem pogadac ze straznikiem, a on... mnie zaatakowal to ja mu tez po ryju. Gosciu oczywiscie umarl :P:P:P ja patrze na grzywne a tam zero :o Wzielem klucz ze zwlok, otwozylem krypt. Zabilem gosci i zabralem sprzet warty chyba z pol miliona :):):):D:D:D

EDIT: Da rade gdzies opchnac za sensowna cene Ebonowy kirys bo mam dwa???? :twisted: :twisted: Aha i jak mi sie wlacza gra to mi wyskakuje error. Pisze w nim zeby zajrzec do warrings.txt, ale tam nic nie pisze tylko ERROR music costam i tak ciogle. Zaczelo mi sie tak robic odkad mam zainstalowanego pluga "dobre miejsce do zamieszkania". Jak narazie to wszystko jest dobrze chowam tam sobie miecze itp. ale jakby mi cos sie nagle zrobilo i wykasowalo mi to to bym chyba kompa w pyl rozniosl :(:(:( Co mam zrobic zeby mi to nie wyskakiwalo ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: wykonuję pierwsze zadanie dla ostrzy w Balmorze. Koleś wysłał mnie do jakiejś krasnoludzkiej twierdzy za Księżycowym fortem i kazal mi znaleźć jakąś kostkę- łamigłówkę, a ja nie mogęjej znaleźć. przeszukałem chyba całą twierdzę rozwalilem wszystkie roboty,przeszukałem wszystkie skrzynie biurka etc. przeskoczyłem nawet przez wyrwę w mościeale tam też jej nie było. Czy ktoś może mi dokladnie powiedzieć gdzie to jest?

A tak na marginesie- czy w tej grze jest jakiś wątek główny? Bo już prawie pół świata zwiedziłem i nie natrafiłem na nic co by pchnęło fabułę do przodu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
Mam taki problem: wykonuję pierwsze zadanie dla ostrzy w Balmorze. Koleś wysłał mnie do jakiejś krasnoludzkiej twierdzy za Księżycowym fortem i kazal mi znaleźć jakąś kostkę- łamigłówkę, a ja nie mogęjej znaleźć. przeszukałem chyba całą twierdzę rozwalilem wszystkie roboty,przeszukałem wszystkie skrzynie biurka etc. przeskoczyłem nawet przez wyrwę w mościeale tam też jej nie było. Czy ktoś może mi dokladnie powiedzieć gdzie to jest?

A tak na marginesie- czy w tej grze jest jakiś wątek główny? Bo już prawie pół świata zwiedziłem i nie natrafiłem na nic co by pchnęło fabułę do przodu...

Emm...jakby ci to powiedziec - wlasnie przechodzisz watek glowny :D:D:D:D

Co do tej dwemerowej kostki to jest ona na dole regalu .http://www.elderscrolls.phx.pl/przewodnik/...arkngthand.html to jest link o tych ruinach i tam pisze gdzie jestkostka ...:):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... bez problemu powinien nauczyć Cię jakiś sprzedawca czarów z Gildii Magów, lub ktoś w rodzie Telvani (jesli do niego należysz). Jeśli chcesz być pod wpływem lewitacji na dłużej to polecam kapliczkę w Vivek, tą która była elementem pielgrzymki ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Wie ktos gdzie mozna sie nauczyc lewitacjii????

Ja znalazłem na lewitację sposób następujący - złapałem sobie lorda daedr w kryszał, poszedłem do zaklinacza i zrobiłem sobie ober-pierścień dający lewitację chyba na paręnaście minut przy jednym rzuceniu. Kosztowało mnie to ok. 15 tysięcy, ale się opłaciło, szczególnie przy wędrówkach w jakieś zadu... eee, ostępy wyspy :D - gdy wciskało się przycisk automatycznego chodzenia 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003

:arrow: Gdzie mozna znalezc Zlote Swiete????

:arrow: Zawsze trafiam na Dremory, Zarlacze, Ogrimy itp. ale na Zlote mi sie nie przydazylo [a podobno maja fajne rzeczy :)]

:arrow: Gdzie mozna znalezc zaklecie PARALIZ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem na lewitację sposób następujący - złapałem sobie lorda daedr w kryszał, poszedłem do zaklinacza i zrobiłem sobie ober-pierścień dający lewitację chyba na paręnaście minut przy jednym rzuceniu. Kosztowało mnie to ok. 15 tysięcy, ale się opłaciło, szczególnie przy wędrówkach w jakieś zadu... eee, ostępy wyspy :D - gdy wciskało się przycisk automatycznego chodzenia 8)

Z tego co pamiętam nie da się zaklnąć przedmiotu jakimś czarem jeśli go wcześniej się nie umie ;)...

:arrow: Gdzie mozna znalezc Zlote Swiete????

:arrow: Zawsze trafiam na Dremory, Zarlacze, Ogrimy itp. ale na Zlote mi sie nie przydazylo [a podobno maja fajne rzeczy ]

:arrow: Gdzie mozna znalezc zaklecie PARALIZ????

Po kolei...Złote święte można dość często spotkać przy świątyniach deadrycznych, ale jest pewnien warunek: musisz mieć odpowiednio wysoki poziom ;) ... Tym jesteś silniejszy tym częściej spotykasz potężniejsze potwory...

Z zaklęciem paraliż (a dokładniej efektem) jest tak samo jak z lewitacją, musisz przepytać sprzedawców zaklęć, któryś na pewno będzie to miał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fr0nieK
:arrow: Gdzie mozna znalezc Zlote Swiete????

:arrow: Zawsze trafiam na Dremory, Zarlacze, Ogrimy itp. ale na Zlote mi sie nie przydazylo [a podobno maja fajne rzeczy :)]

:arrow: Gdzie mozna znalezc zaklecie PARALIZ????

Złotą Świętą na bank znajdziesz w jaskini Ibar-Dad na zachód od obozu popielnych do którego trafiasz przy wykonywaniu zadań z wątku głównego. Jest tam też kupa fajnych przedmiotów.

A co do paraliżu - to tu masz linka do lokalizacji nauczycieli

http://www.elderscrolls.phx.pl/magia/paraliz.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
:arrow: Gdzie mozna znalezc Zlote Swiete????

:arrow: Zawsze trafiam na Dremory, Zarlacze, Ogrimy itp. ale na Zlote mi sie nie przydazylo [a podobno maja fajne rzeczy :)]

:arrow: Gdzie mozna znalezc zaklecie PARALIZ????

Złotą Świętą na bank znajdziesz w jaskini Ibar-Dad na zachód od obozu popielnych do którego trafiasz przy wykonywaniu zadań z wątku głównego. Jest tam też kupa fajnych przedmiotów.

A co do paraliżu - to tu masz linka do lokalizacji nauczycieli

http://www.elderscrolls.phx.pl/magia/paraliz.html

:arrow: Zlote Swiete znalazlem kolo ruin nieopodal obozu Urshilaku (jest tam masa Daedr :D:D:D). Dla graczy poszykujacych fajnych przedmiotow polecam ruiny zamieszkiwane prze WAMPIRY (sa one midzy Khuul a ruinami Daedrycznymi [tymi kolo obozy Urshilaku]).Jest tam masa fajnych broni (wartosciowych m.in. ebonowe miecze, laki ,szklane miecze,sztylety tez laski i duuuzo innych) ale szczegolnie warto tam isc bo jest masa roznych pancerzy :twisted: :twisted: : 1,5 kompletu ebonowej zbroi, prawie kompletna szklana zbroja, Daedryczne nagolenniki, Dwemerowy kirys i duuuzo wiecej gorszych. Mozna tam znalezc tez rozne wartosciowe krysztalki np. rude ebonu :):):)

:arrow: Te zaklecia znalazlem. Jakby ktos szukal zaklec to polecam Dom Rosomaka tam sa dobrzy magowie...:):):):)

:arrow: Wie ktos gdzie jest "JASKINIA WCIELONYCH"????? Ja dranstwa nie moge znalezc. Szukalem i nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jack_003
Wie ktos gdzie mozna znalezc szklana zbroje?????

No ja wiem i napisalem w poprzednim poscie :):):)Z tym ze tam nie ma calej zbroi brakuje helmu (jest w krypcie z Vivec w strefie Redoran) rekawic (sam nie znalazlem) i tarczy (ma ja jakas panienka :)na plantacjii Dren).

Gdzie mozna znalesc kogos kto uczy zaklinania do 100???? Aha i odpowiedzcie na poprzedniego posta :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blobbel
Wie ktos gdzie mozna znalezc szklana zbroje?????

Niekompletną szklaną zbroję można też znaleźć w gildii wojowników w Ald'rhun, za drzwiami z zamkiem 80 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...