Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Shogun666

Wiesz, ze coś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. ModeCom MC to solidna tania alternatywna dla osób które nie maja ochoty/nie mają kasy na coś lepszego. Jednak FEEL III jest baaardzo słabym zasilaczem.

ModeCom Volcano nie jest tanim zasilaczem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki opowiadasz. Feel II to kawał złomu, którego bałbym się wsadzić do komputera za 100zł. To, że w jednym czy w 10 komputerach działa, nie znaczy, że jest to dobry zasilacz.

Będę wdzięczny, jeśli nie będziesz wypisywał takich herezji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z zasilaczami firmy Tagan. Wiem, że to dobra firma, ale czy warta swojej ceny? Chodzi o stosunek cena/jakość. Czy może bardziej pod tym względem opłaca się kupić Chefteca, albo Modecoma?

Dokładnie chodzi mi o to: http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,51220/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wies.niak - Przeczytaj dokładnie, pisałem żę FEEL III jest lepszy od FEEL II. Przecież wiem że FEEL II to najwyższej jakości badziew, ale trójka już jest lepsza (co prawda też kiepska, ale nie tak baaaardzo tragiczna)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mc 350w i utrzymuje mi Dwujajowego pentiuma 1.8@2.5 + 2gb ram + 9600gt 512mb + dysk 250gb samsunga i jakoś wytrzymuje więc nie zgadzam się ze Mc to badziew. Dalem za niego ROK temu 110zł ale nie załuje. Owszem chieftece są moze lepsze ale i niestety drozsze a budzet miałem bardzo niewielki na zasilacz. Pierwsze wsadzili mi AŻ dwa razy badziewnego tracera 400w 4life.. bla bla bla Ale to było DUŻA pomyłka. Nie wytrzymał nawet 10 minut.. :/ Wiec wybrałem MC 350w i to był trafny wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm co myślicie o takim zasilaczu

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,18979/

albo o tym http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,18978/

wystarczy żeby uciągnąć

intel core2 3ghz

2gb ramu

geforce 9600gt?

Edit:

a np taki jeszcze?:P

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,18095/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Feel w życiu tego nie uciągnie. Popatrz niżej na mojego kompa, dodaj 2 dyski twarde, 2 napędy (cd, nagrywarka dvd) i uwierz mi, że Feel 350 już miał biedę uciągnąć. Wymiana ramu z 1280 na 2048 już mogłaby go unicestwić. Ale myślę, że do

Sorki, że wyciągam takie stare posty, ale akurat ilość RAMu w MB/GB ma się nijak do ilości pobieranej przez dane podzespoły energii... być może ktoś już o tym wspomniał, ale oczywistym jest fakt, że zależy to od ilości kości pamięci... przy czym im nowszy jej typ (DDR3 na przykład) tym mniej poboru energii. Nie warto jednak zamieniać np. 2 kości na 1, bo jeśli w dual/tri channel chodzą szybciej, to bezsens oszczędzać te 15W... z drugiej strony nie ma rady, kompy są coraz bardziej prądożerne (nie oszukujmy się, głównym ''sprawcą'' są karty graficzne), co przekłada się na coraz większe rachunki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programem to sobie wiesz co:)

assire

Robisz to w molexach.

Dla lini 5v wtykamy koncówki: czerwoną w otwór z przewodem czerwonym (+) , czarną do obojętnie którego otworu z czarnym przewodem (-)

Do lini 3.3v koncowki: czerwoną w otwór z przewodem pomarańczowym (+) , czarną do obojętnie którego otworu z czarnym przewodem (-)

Dla lini 12v koncwoki : czerwoną w otwór z przewodem żółtym (+) , czarną do obojętnie którego otworu z czarnym przewodem (-)

Na molexie nie masz pomarańcza tylko w głównej wiązce ATX. I problematycznie byłoby to mierzyć pod obciążeniem. A poza tym to mało istotne napięcie. Pomiary 12V i 5V by wystarczyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artus1992 - zależy ile wydałeś na tego Feela III , bo to i tak jest syf.. :P nie aż taki jak ten "L&C" bo tego wogóle nie znam - ale jednak to syf i nie cieszyłbym się tak na twoim miejscu :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feel III jest uznawany za najbardziej udany z calej serii, i choc wyraznie ustepuje mniejszej mocy modelom wyzszej klasy z oferty Delta,Fortron czy serii MC ModeCom'u, ktore kosztuja niewiele wiecej, to nie mozna pominac faktu ze Feel tak kiedy wchodzil na rynek jak i dzisaj w swoim przedziale cenowym jest jednym z najlepszych mozliwych wyborow. Wszytkie Powerman'y, LC Power'y, TakeMe, IBox'y, Procomp'y, Mustangi ktore kosztuja tyle samo albo kilka zl mniej to znacznie gorsze i a wrecz niebezpieczne produkty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...