Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sbartnicki

Zasilacze...

Polecane posty

Pytanie 1 i podstawowe. Jaki zasilacz był, a jaki jest ? Jezeli nowy zasilacz jest noname, a stary był markowy kłopot moze byc np; nie podłączeniu dodatkowego zasilania do karty graficznej ;] Zwłaszcza, ze tryb awaryjny działa.

Do tego warto sprawdzić czy to dysk, czy karta a moze coś innego. Więc czy dysk dalej działa mimo czarnego ekranu? I od razu z przez tryb awaryjny usun sterowniki. Oraz podaj reszte konfiguracji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam zasilacz 450W "firmy" noname (procom czy cos takiego) i wymienilam go na zasilacz Qoltec chill power 525W. Windows odpala tylko w trybie awaryjnym, i w tym trybie moge normalnie uruchamiac programy i wchodzic na dysk twardy. Reszta konfiguracji:

AMD Athlon 64 X2 5600+

Płyta główna NForce 560 GA-M56S-S3

Grafika GF 8600 (wczesniejszy zadna wtyczka z saliacza nie byla podlaczona do karty)

karta muzyczna zintegrowana, ram 2X1 GB, i dysk twardy 250 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stary zasilacz uszkodził coś na płycie głównej ?

Odrzuciłaś błąd programu ?

Jak sie resetuje BIOS?? Wyciagnelam baterie z plyty glównej i jeszcze raz wpisalam date. Kable byly raczej dobrze wpiete bo 3 razy byly dociskane i po zmianie zasilacza na stary to to samo sie teraz dzieje

Na płycie głównej powinna być zworka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zasilacza nie powinna mieć wpływu na ustawienia biosu czy systemu operacyjnego. Dla jednego i drugiego jest to operacja niezauważalna i nie ma potrzeby dostosowania jakiś opcji, czyli reset biosu nie jest potrzebny (chyba, że ktoś napięcia na sztywno ustawiał, ale tego przypadku to raczej nie dotyczy). Z tego co Basia pisze wynika, że coś się fizycznie uszkodziło (najprawdopodobniej na płycie) podczas zmiany zasiłki. Jak sprzęt jest walnięty to przez to system wywala blue screena podczas ładowania sterów do niego (a gdy w awaryjnym pomija dany element to działa). To tylko moje domysły, ale jeśli tak jest faktycznie to masz niestety pecha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli napięcia (5V) mają dzikie spady (od 1.9V do 6.2V) a zasilacz jest dobry to czym to może być spowodowane?

Dodam że zasilacz jest dobry bo sprawdzałem na innym kompie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie pewne że te wachania faktycznie maja miejsce. Mnie monitor ASUSa podaje że mam spadki napięcia (TAGAN) też do 1,5V - w co jednak nie wierzę bo by kompa resetowało. Przypuszczalnie jakiś błąd winbonda - tylko miernik prawdę Ci powie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę - Asus PC Probe? Też miałem to przez chwilę zainstalowane, a wywaliłem przez to, że co jakiś czas wywalał alarm o niebezpiecznym poziomie napięć (np. 0, słownie zero, na 3,3V) lub o zatrzymaniu któregoś z wentyli (kiedy wszystkie się ładnie kręciły). Morał z tego taki by tym programom na 100% nie wierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie programy nieraz w balona robią, kiedyś z ciekawości włączyłem na raz eversta i speedfana, temperatury się różniły nawet o kilka stopni ( w evereści wszystkie były wyższe) Ale to przecież odczyt z czujnika, to nie wiem skąd różnice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programem to sobie wiesz co:)

assire

Robisz to w molexach.

Dla lini 5v wtykamy koncówki: czerwoną w otwór z przewodem czerwonym (+) , czarną do obojętnie którego otworu z czarnym przewodem (-)

Do lini 3.3v koncowki: czerwoną w otwór z przewodem pomarańczowym (+) , czarną do obojętnie którego otworu z czarnym przewodem (-)

Dla lini 12v koncwoki : czerwoną w otwór z przewodem żółtym (+) , czarną do obojętnie którego otworu z czarnym przewodem (-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam mały problem.

Obecny konfig:

Soltek kav75 Socket A

Duron 850

GF MX200

Codegen 250W

Jakaś tam karta sieciowa.

Chcę zmienić procka na Semprona 2500<x<3000 kupić jakąś lepszą grafikę na AGP x4 i w końcu wywalić tego codegena.

Teraz mam pytanie. 250W jak narazie starczało ale wiem że Codegena nie można nazwać zasilaczem. Teraz ten komp posłuży mi do eksperymentów i jestem zmuszony kupić jakiś dobry zasilacz.

Myślę że 350-400W wystarczy z duuużą nadwyżką... W końcu dobry zasilacz nie jest zły i zawsze mogę go wypiąć do innego sprzętu :P.

Teraz mam pytanie: Jaki polecicie mi dobry zasilacz do tej konfiguracji ? Ważne żeby miał odpowiednie złączki i żeby nie kolidował z moim obecnym/przyszłym (na te czasy rolniczym, ale jak już mówiłem do eksperymentów).

Już dawno tam lamersko nie pisałem ale nie znam się na starych zasilaczach niestety :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co??? Tracer??? I tobie jeszcze komp chodzi??!! To masz szczęscie. Przeciez ten zasilacz to najwieksy szajs na swiecie. No moze troche przesadzam.. Miałem takiego samego i nawet 10 minut nie wytrzymał:( Zmien go jak najszybciej! Proponuje Mode-com 350w. Nie jest drogi a oferuje przyzwoitą moc wystarczającą do twojego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego Mode-coma . O ile się nie myle jest to model Feel czyli niewiele lepszy od Tracera. Jak chcesz kupić zasilacz to tylko Chieftec\Tagan\OCZ\Corsair. Spokojnie wystarczy 400 W. Ewentualnie mogą być Modecomy z serii Volacano jeżeli nie masz za dużo kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do upgrade'u mojego kompa: czy zasilacz 300W (jakiś noname chyba) pociągnie Semprona 3000+ i GF7900GS/GT czy trza by wymienić? Bo na razie za dużo kasy nie mam, a tanim kosztem chciałbym pograć jeszcze przez jakiś rok w nowe gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volcano jest niezły. Sam nie spodziewałem się co dostane jak go zamówiłem (polecono mi go).

Duże pudło sprzęt zabezpieczony w twardej gąbce , system zarządzania kablami wpinamy tyle ile trzeba , kable są w materiałowej saszetce . Podświetlenie sprawia ze zasilacz wygląda jak mały piecyk.

http://www.mod-planet.com/index.php?module...amp;pageid=1070

Test

http://www.mod-planet.com/index.php?module...amp;pageid=1070

Ranking

http://www.mod-planet.com/index.php?module...amp;pageid=1070

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...