Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

XIII

Polecane posty

Zbliża się koniec roku 2004, a ja dopiero teraz, po obniżce ceny na 49.90 zł zamówiłem sobie tą właśnie grę. swoją drogą zamówiłem grę przez sieć i nie zapłaciłem ani grosza za przesyłkę, wydając dokłądnie tyle, ile wydałbym, idąc do sklepu. Mniejsza z tym...

Do gry przekonała mnie rekomendacja Diona. Grałem w demo, owszem, ale choć ciekawe, nie zachęcilo mnie zbytnio do zakupu pełnej wersji. Dopiero właśnie Dion, zafascynowany tym tytułem stwierdził, że jeśli lubię historie pokroju "Tożsamość Bourne'a" i ambitną kreskę komiksową, to powinienem na dobre zainteresować się właśnie "XIII".

Tak też zrobiłem i w chwili obecnej jest to jedyny tytuł, jaki odpalam u siebie na komputerze. Niesamowita fabuła, zgrabnie zorganizowana akcja, nowatorskie rozwiazania techniczne, a przede wszystkim komiksowy klimat bijący z całości przyciągają mnie do monitora na długie godziny. Podoba mi się ta gra, niesamowicie i wiem, że nie spocznę, póki nie rozwikłam tajemnicy człowieka z tatuażem.

Swoją drogą - widzę że wiekszość rozmowy w tym temacie dotyczyła dema. Czy ktoś podejmie dyskusję na temat full wersji i wrażeń z rozgrywki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Dranzer
XIII to świetna gra.Ma genialny klimat,akcja,grafika.To wszystko daje mieszankę od której nie można się oderwać.Trzynastka to udany produkt polecam każdemu,świetny FPS w mistrzowskim wydaniu. :wink:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam i przeszedłem trzynasteczkę.Bardzo fajna gierka.Komiksowa graficzka wymiata.Te całe "click" i "tap,tap" fajnie wyglądają.Gierka nie jest tylko strzelawką,trzeba trochę pokombinować,poskaradać się.Jakby jeszcze mozna było zapisać grę w dowolnym miejscu,to byłoby fajno.Ten napis na końcu "ciąg dalszy nastąpi...." rzeczywiście rozbudza apetyt,no bo w sumie gra się skończyła w takim miejscu,gdzie wszystko się dopiero zaczynało.Jak do tej pory nic nie słychać o tej ewentualnej kontynuacji.Może coś w tej materii się zmieni,no bo w końcu "ciąg dalszy" ma nastąpić,a jeśli nie nastąpi,to autorzy po prostu zrobili z gęby cholewę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem gra jest dobra nie rewelacyjna ale dobra. Muzyka jest spoko, graficznie jest fajna (szczegolnie wstawki przy hs'ach). I gra sie milo i przyjemnie ponadto fabula jest tez niezla. Przeszedlem ja majac poczucie, ze nie zmarnowalem przy tym czasu jak przy innych grach. Kazdemu kto nie gral polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w demo grałem - ale do dzisiaj pamiętam Oo Bo było bardzo dobre. Marzy mi się, aby dali tę grę w 13 numerze CDA, może być to ten najbliższy :P Demo sprawiło mi pewne trudności przy przejściu, ale wróciły też miłe wspomnienia ze żmudnego przechodzenia Goldeneye 007 czy Perfect Dark :D Wprawdzie kupować za parędziesiąt złotych to niebardzo, ale jeśli będzie w jakimś piśmie, to kupuję bez wahania Oo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra w Cell-shadeingu. Po badziewnych Teenage Mutant Ninja Turtles (demkach), spodziewałem się niezbyt wiele, jedyne co skusiło mnie do kupna to logo Ubisoft (znanej z tego, że dopracowuje swoje produkty). Szok ta gra jest super, piękna, odlotowa, komiksowa, mógłbym takich wiele określeń wypisać, ale po co skoro ta gra jest świetna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gierka jest fajna moze nie jakas mega, super ale fajna. Pamietam dobrze jak zabijalem przeciwnikow z mojej ulubionej broni czyli nozy do rzucania :D. Klimat w gierce byl fajny, grafika byla w deche, oprawa muzyczna takze stala na przyzwoitym poziomie, szkoda tylko, ze koncowka gry pozostawia pewien niedosyt i juz od dluzszego czasu czekam na kontynuacje tej gry ale nie moge sie doczekac ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem grę w prezencie razem z kartą graficzną :) Doszedłem do 3 cd i w pewnym momencie stanąłem, chyba w szpitalu psychiatrycznym ^^ Post Colidora zachęcił mnie do ponownej instalacji gierki i jej przejścia... Bo w sumie dla mnie w grach liczy się głównie dobra fabuła i klimat. Zagrajcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."Tożsamość Bourne'a"... ambitna kreska komiksowa... "XIII"...

Klimat w grze jest bardzo bliski klimatowi pierwowzoru - komiksu - jest ciężki, gęsty i niesamowity. Podobnie fabuła - przykład, że można zrobić niezłego FPS`a z fabułą - ogólnie nawiązuje do komiksu, jednak w szczegółach różni się na tyle, że gierka jest bardziej grywalna. W całej historii numeru XIII podoba mi się szczególnie odniesienie do braci Kennedy - niby wiadomo, że sytuacja w grze jest fikcyjną opowieścią o braciach Sheridan, ale jednak świadomość pewnych powiązań ciągle gdzieś tam z tyłu głowy siedzi.

Wykonanie gry jest świetne - komiksowy shading wymiata - do dziś pamiętam jak w jakimś czasopiśmie zobaczyłem zapowiedź tej gry - pomyslałem, że nieźle się zapowiada. Myliłem się - gra jest wyśmienita - jeden z lepszych FPS`ów w historii - jak dla mnie blisko HL... Grając na najwyzszym poziomie trudności gra jest wymagająca - tutaj nie przejdzie cwaniakowanie i grzanie na maksa do przodu - walczyć trzeba z ukrycia <kusza rządzi>. Dzięki temu gra jest jeszcze bardziej klimatyczna.

Edit:

Mnie nie znudziła ani jedna misja, wręcz przeciwnie wydawało mi się, że są za krótkie. Jedyne czego mi w tej grze brakowało, to możliwość sterowania pojazdami.

Nie wiem do czego byłoby to potrzebne. Tak się składa, że w wiekszości podobnych gier jeżdżenie pojazdami jest wpakowane na siłę jako wypełniacz miejsca - vide Far Cry, HL2 - i brak tej możliwości w FPS`ach to dla mnie tylko i wyłącznie zaleta - zamiast tego wolę jakąś dobrą lokację do połażenia na piechotę - jak będę chciał pojeździć bryką to sobie odpalę jakąś ścigałkę.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścigałkach nie wejdę do czołgu, ani do helikoptera. Są FPSy, w których sterowanie pojazdami nie było wciśnięte na siłe, np. seria Battlefield. Więc nie rozumiem twojego obużenia.

Po pierwsze to się nie oburzam.

Po drugie to seria Battlefield jest symulatorem pola walki a nie FPS`em w sensie w jakim ja odbieram FPS`y. Tam wykorzystanie pojazdów jest esencjonalne dla osiągnięcia zwycięstwa. W mało którym FPS`ie z rozgrywki wynika konieczność użycia pojazdu - zasadniczo poza siłą ognia pojazdy nowego do rozgrywki nie wnoszą. Jak dla mnie najczęściej po prostu psują klimat, podobnie jak np. walenie z działka przeciwlotniczego <na lotnisku> lub 88`mki <podczas obrony mostu> w CoD.

Pzdr...

k_T...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Cena gry dzis jest ok.20 zl to nieduzo.

Fabula jest jak w fps zaskakujaca,zmusza do myslenia i zastanawiania sie.Akcja jest wartka,wszystko zgrabnie wyciosane.Misji jest duzo,fajny klimat.W sumie porzadna gra,ktora nie zachwyca grafa ale pokazuje ze inaczej tez sie da.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra rozwala - tak single, jak i multi. Przeszedłem dopiero pół roku temu, grafika już nieco się zestarzała, ale dla tego klimatu - komiks i film szpiegowski z lat siedemdziesiątych stale warto zagrać. Czekam na dwójkę i rozwinięcie wątku z ostatniego rozdziału. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że dwójka wyjść powinna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...