Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

XIII

Polecane posty

Zanim zainstalowałem XIII, poczytałem na necie parę recenzji. W każdej było napisane, że to nietypowy fps. Skuszony takim stwierdzeniem, zainstalowałem gierkę i z przykrością stwierdzam, że XIII to bardzo typowy fps. Od innych wyróżnia go tylko komiksowa grafika, choć w FarCry'u można było włączyć renderowanie, dzięki któremu grafika wyglądała niemal tak samo jak w XIII. A nawet lepiej, bo w dziele Cryteka tekstury ostrzejesze, lokacje ładniejsze itp. IMO, XIII to TYPOWY średniak :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezła gierka, ale nie jakaś zjawiskowa... Grafika nawet fajna, nawet dzisiaj, bo komiksowa i wogóle. :) Grywalność też daje radę, ale wkurzają quicksave'y - żenująco ich mało, ponadto gra chyba ma coś nie tak z zapisami, bo już kilka razy mi w rzekomych punktach kontrolnych save'a nie zrobiła.... :/

7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Spoko gierka. Lubię FPS. Jedyne, co mnie naprawdę wkurza w tej grze to jest cała masa bugów wszelakich baboli. Niektóre nawet są śmieszne i wysłałem kilka screenów do GW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją przechodziłem z kumplem w 2003 roku... to były czasy - w końcu bawliśmy się w przechodzenie poziomu po cichu z nożem (te noże nadają się zarówno do rzucania jak wbijania w gardło). Zabawnie było zanosić ciała żołnierzy SPADS za namiot pod lampą a i tak nikt nie widział.

Misja z kamerkami wymaga wprawy - po coś masz porozmieszczane te szczotki i tacki i masz poboczne pomieszczenia. Mozolnie ale da się przejść. Raz zdarzyło mi się, że zabiłem policjanta gdzie absolutnie NIE WOLNO mi było. Gra ciągnęła się dalej a kolo się wykrwawił...strange... xD No ale jak się darł w niebogłosy "ALEEE...ee" to co innego pozostało. Bug czy specjalnie zrobiona sytuacja? No i tutaj BAZOOKA ma moc i robi jedno wielkie BLAM.

Nie narzekajcie na grafikę czy na fabułę - rok 2003 - powstało mnóstwo pięknych gier i XIII jest jedną z nich. Ubisoft wtedy zainkasował kasę (PoP:SoT, BG&E ale to jakoś nikt nie chciał, XIII). Szkoda tylko zakończenia, no ale wtedy komiks trwałw najlepsze...mogli by zrobić XIII 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giera fajna. Fabuła jest kozacka jednak po połowie domyślałem się kto jest Number I. Chociaż to wrażenie wyparowało po przedostatniej misji to się zgadzało... Grafa - niezła ciekawie wygląda. Sama młucarnia jest dobra trochę nudzi, ale mimo wszystko dobra.

Ogólnie 8+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Intrygująca fabuła. Potrafiła wciągnąć i z napięciem czekałem na dalsze rozstrzygnięcia. Chyba nawet sięgnę po komiksy z tym bohaterem...

Lokacje są zróżnicowane, misje ciekawe, a sama gra - bardzo długa. Spodobały mi się takie rozwiązania jak: elementy skradankowe, strzelanie z kuszy, rzucanie nożami. Miłe dla oka były także zbliżenia w małym okienku, na górze ekranu - tworzyło to klimat i dodawało "komiksowości". Co ciekawe, gra ma tendencję rosnącą - tzn. im dalej tym lepiej :sweat:

Grafika. Szkoda, że tak mało gier korzysta z tego typu rozwiązań. Wszystko wygląda bardzo ładnie i nigdy bym nie zgadł, że gra powstała w 2003 roku.

Audio. Aktorzy świetnie się spisali, zwłaszcza David Duchovny. Widać, że wczuł się w postać XIII.

Grę polecam i z pewnością kiedyś do niej wrócę

8+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gra średnio się podobała. Cieńka grafika, choć cel-shading trochę polepszył sprawę, słabe udźwiękowienie, woooolna akcja(jestem fanem Call of Duty 4 :happy: ). Ta gra to miernota. Ja w to zagrałem tylko dlatego, że było na coverze CDA. 2\10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podobało. Nigdy nie grałam w taką komiksową gierkę. Grafika była ciekawa jak i fabuła (jak na FPSa trzeba zaliczyć ją na plus). Różne lokacje i mój ulubiony nóż do rzucania :happy: Gra się bardzo przyjemnie, nie jest to jakaś bardzo wymagająca strzelanina (jak na easy), więc można się odprężyć ^^ Zakończenie

pokazuje, że powinniśmy mieć sequela, ale niestety ja do tej pory nic o kontynuacji XIII nie słyszałam ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej XIII nie instalowałem, bo nie kupuję CDA dla płytek, ale kilka dni temu z nudów postanowiłem pograć sobie w tego FPS'a. Dzisiaj ukończyłem grę i muszę powiedzieć, że nawet mi się podobała. Wątek skradankowy przypadł mi do gustu, a likwidowanie kolejnych "numerów", czyli bossów dawało frajdę. Szkoda, że nie dane nam było

rozprawić się ze wszystkimi dwudziestoma numerami, bo walczyliśmy tylko z siedmioma (Mangustę pomijam, bo nie był żadnym numerem) z czego numer II popełnił na naszych oczach samobójstwo, bez walki, czyli biliśmy się z szóstką numerków. Jakby zrobili eksterminację numerków po kolei,

to myślę, że gra dużo by na tym zyskała.

http://zapodaj.net/c2ebfb19797a.bmp.html

Komiksowa grafa mi nie przeszkadzała, a broni też była odpowiednia ilość. Trochę żal, że aby pograć w multi tej gry to trzeba logować się u UBI, ale i tak pewnie za dużo graczy w to nie gra, są lepsze strzelaniny. Ostatecznie można zagrać z botami.

Końcówka była ciekawa, wiele rzeczy się wyjaśniło. Już wiemy jakiego haka miał numer I na Kim, jej syna. Ostatecznie dowiadujemy się, że za wszystkim stoi brat prezydenta - Numer I oraz, że Mangusta przeżył pojedynek z nami.

Na koniec mam pytanko. Czy można po przejściu gry powtórzyć sobie jakąś misję bez przechodzenia gry od nowa? Szukałem tej opcji i nie znalazłem, a powinna być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie mocno mnie rozczarowało, myślałem że z numerem I rozprawię się zaraz po napisach końcowych. Niestety nie, ale wnioskując ze słynnych dla komiksów lub seriali "to be contiuned" mam nadzieję że sequel XIII ujrzy światło dzienne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna, idealnie łączy skradankę i shooterem. Jedyny minus gry to, że można czasem się zgubić w jakimś etapie (cały czas utykam w szpitalu). Poza tym, są same plusy. Bardzo dobra grafika, która ciągle wygląda świetnie, różnorodna akcja, ciekawe uzbrojenie i rewelacyjny klimat szpiegowski i muzyka. Polecam

Oceny

Grywalność 9

Grafika 9

Muzyka 8

Klimat 8

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jako skradanka prezentuje się nieźle, ale czasami przeciwnik wydawał się taki ślepy(po drugiej stronie korytarza,nie mógł dostrzec wystającego korpusu). Mimo to przyjemnie się ogłuszało przeciwników. Co do muzyki to nie wiem co o niej sądzić bo prawda jest taka że wiele razy w grze jej nie usłyszałem(chyba że te energiczne dźwięki podczas walki z przeciwnikiem). Gra potrafiła mnie kilka razy postawić w takiej sytuacji gdzie biegałem bezsensownie po planszy(etap w sanktuarium gdzie trzeba było przewrócić krzyż, by dostać się do krypty nie było najlepszym rozwiązaniem) co czasami odpychało mnie od dalszej gry :dry:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie jej przechodzenia. Utknąłem na jednej misji, a konkretniej na tej w obozie SPADS. Trzeba tam podłożyć podsłuch, więc podkładam, ale co dalej? Gdzie po podłożeniu należy uciec żeby mnie nie zauważyli? :happy:

EDIT - Dzięki Sedinus. Jestem już w gdzieś 4/5 gry i stwierdzam, że punkty kontrolne są zdecydowanie za rzadko. Aktualnie męczę się z podsłuchaniem rozmowy w Hotelu Bristol. To jest jakiś koszmar, próbuję chyba 6 raz. Najgorsze w tym jest to, że przed tym etapem nie ma wspomnianego punktu kontrolnego i za każdym razem muszę zaczynać misję od początku.

EDIT 2 - Ufff, w końcu przeszedłem tą misję. To podsłuchanie okazało się bardzo łatwe od momentu w którym dowiedziałem się, że można "celować" tym mikrofonem przez ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...