Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tarzan1009

Radeony 5xxx i GeForce GF100 Fermi

Polecane posty

Rynek kart graficznych dla graczy to teraz ich najmniejsze zmartwienie, seria 2xx jeszcze sobie radzi. Teraz zieloni muszą jak najszybciej podbić rynek sprzętami typu Tesla, bo tutaj można najwięcej zarobić. Teraz szykuje się bum połączenia gpu z cpu i jeśli Nvidia szybko czegoś nie zrobi, to wypadnie z rynku. Zwyczajnie nie będą mieli czym konkurować z Intelem i AMD. Dodatkowo niebieski gigant nie daje im zarobić na chipsetach. Ciężko, ciężko.

[EDIT]

Tak z innej beczki. Trafił ktoś może na testy wydajności 57xx na sterownikach 9.11? Sam trafiłem tylko na 9.10 beta, a dopiero 9.11 oficjalne wsparcie dla 57xx wprowadzają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to widziałem, ale szczerze mówiąc, to strasznie brzydki ten HIS. Wolę referenty, ale lepszy byłby Vapor-X, albo jakiś fajny radiatnr do chłodzenia pasywnego + wentylator 120.

Michi - mógłbyś zrobić porównanie na sterownikach 9.10 beta i 9.11?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sytucja Ati sie poprawi to NV będzie mieć problem. Jeśli ich karty mają być wydane dopiero w lutym to jeszcze kupa czasu może sytuacja z dostępnością się poprawi. Narazie NV dzielnie wygrywa ze Radeonami 48xx i 57xx. Ale nowy potwór Ati to już połknie tego GTX 295 na kolację :D

Następnie pewnie Intel do swoich procków będzie promował karty Ati, a wtedy to już NV będzie miała pogrzeb. A Ati święto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, że Intel wspiera ATI, to się nie zgodzę, po prostu Intel prowadzi otwartą wojnę z nVidią, więc ATI jest nijako mniejszym złem. Powiedziałbym, że ATI i Intel są wobec siebie neutralne.

No i przypominam, że Intel szykuje własną pełnoprawną kartę graficzną o nazwie kodowej Larrabee. Problem jest taki, że nikt nie wie czego się po niej spodziewać, ale z tego co pamiętam, to układ był przewidziany na początek roku 2010, a nie przypominam sobie, żeby Intel ogłaszał zmiany planów. Więc początek następnego roku może być ciekawy, no chyba, że nVidia zamierza nadal odgrzewać kotlety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel już jakieś dwa lata temu tą kartę zapowiedział i jakoś nie widać nic prócz pogróżek, jaki to ten układ będzie potężny. Nie oni pierwsi mówili, że wprowadzą coś, co Zielonych i Czerwonych zniszczy, a jakoś ciągle nic takiego nie ma.

Dragon - ale wymyśliłeś.. Intel nie będzie wspierał AMD, będą promowali swoje integry w połączeniu z i7, a nie np. i5 w połączeniu z 5850. To tak, jakby Lidl polecał produkty Biedromki. A swoją drogą to cała ta wojna Intel vs Nvidia wygląda tak, jakby niebiescy chcieli zniszczyć finanse przeciwnika by ostatecznie go przejąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gofer żaden problem mogę jakieś porównanie zrobić między tymi sterami ale to dopiero w piątek dał bym radę się z tym pobawić bo teraz mam mało czasu ;/

W sumie mi by pasowało żeby intel coś na rynek wpuścił-większa konkurencja mniejsze ceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu na Intel Developer Forum firma Intel pokazała

filmik. Jeśli to jest generowane w czasie rzeczywistym, przy użyciu Ray Tracingu (tak jak twierdzi Intel), to czasu raczej nie marnowali (patrzcie na wodę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tego...

A tak poważnie, to NV sama sobie grób kopie. Ja wiem, że teraz priorytetem są banki itp. ale graczom też coś się należy, w końcu jakiś tam procent chipów, i to wcale nie mały, trafia do nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty nVIDI byly nieuniknione.

Zaczelo sie od płyt głownych, ostatnia dobra płyta z zielonym chipsetem dla AMD? nForce 4, a dla Intela? Dawno nie było, jedynie mini - atx trzymają poziom.

Kotlety jak zieloni sprzedają od 2-3 lat? Strasznie pogorszyło ich wizerunek.

Fatalne sterowniki? To wlasnie przez nie przesiadłem sie 1 raz w zyciu na AMD. Wybaczcie ale dla mnie 10bs z nv4disp.dll byl juz smieszny, ba zeby to tylko w grach, ale nie, robie cos w jakims programie a tu jazda. U ATI tego nie ma, a jak juz sie zdarzy to jest vpu.recover.

Intel nie "walczy" z AMD, bo jedni i drudzy są przyssani do IBM i korzystają z tych samych patentów.

Malo tego, AMD i Intel podpisąło umowe na 5 lat co do wymiany patentów ;) A nvidia poszła w odstawke.

Dragon - ale wymyśliłeś.. Intel nie będzie wspierał AMD, będą promowali swoje integry w połączeniu z i7, a nie np.

Wiec zalezy jak to wsparcie rozumieć.

Co do Quadro... Wybaczta ale 10000 pln za QUadro któe moge otrzymać modując 275GTX? : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze uzupełnię trochę. Przez długi czas nVidia przeważała, jeśli chodzi o wsparcie dla innych systemów niż Windows. Sterowniki od ATI były takie sobie, żeby nie powiedzieć, że były tragiczne i miały spore opóźnienie w stosunku do ich odpowiedników dla Windowsa. Jądra inne niż Linux w ogóle nie były wspierane. Do czasu, gdy nie było kart z serii HD 2xxx, to nie był jeszcze problem, bo były całkiem niezłe sterowniki otwarte. Rzecz zmieniła się, gdy AMD przejęło ATI, od tej pory sterownikom zamkniętym można niewiele zarzucić (w sumie tylko to, że nie zawsze wspierają najnowszą wersję serwera X-ów, no i to, że nadal wspierają tylko jądro Linux), a i samo AMD postanowiło zadbać o to, żeby powstały nowe sterowniki otwarte, nadzór nad projektem powierzono Novellowi, a samo AMD tylko przekazuje developerom dokumentację techniczną swoich kart. W ten sposób nVidia straciła ostatni bastion. Choć w sumie może nie do końca, bo wiele osób nosi w pamięci stare problemy, ale biorąc pod uwagę to, co nVidia ostatnio wyprawia ze sterownikami, to sądzę, że i użytkownicy GNU/Linuksa wkrótce przesiądą się na ATI. Stare zamknięte sterowniki nVidii były natomiast tak dobre, że sensownych otwartych nawet nie zaczęto pisać.

Najgorsze jest jednak to, że znając nVidię i jej zdolności marketingowe, to wypuszczą znowu te "nowe" karty i fani masowo się rzucą, by po raz kolejny kupić to samo, tylko z inną nalepką. Ja czekam na prawdziwą premierę ich nowych kart tylko po to, żeby zobaczyć jaka część ich wszystkich przechwałek jest prawdziwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam rzucę innym linkiem: http://www.guru3d.com/news/intel-talks-lar...-at-sc09-video/

Póki co nic z tego nie wynika (no poza tym, że NV robi ładniejsze atrapy), ale skoro Intel zaczyna się ze swoim produktem pokazywać, można podejrzewać, że w 2010r. sytuacja na rynku GPU będzie bardzo ciekawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe kto jeszcze na to czeka ?

Ja...

Ja czekam na prawdziwą premierę ich nowych kart tylko po to, żeby zobaczyć jaka część ich wszystkich przechwałek jest prawdziwa.

Ja czekam, żeby móc bez problemu kupić wydajną kartę w dobrej cenie...

Sytuacja na rynku robi się nieciekawa, zwłaszcza w średnim segmencie. GTX 260 jest coraz trudniej dostępny, GTX 275/285 mają chore ceny. HD4870/HD4890 znikają powoli z półek, a HD5850 jest jednak zbyt drogi i w dodatku trudno dostępny. Boję się, że w styczniu, kiedy będę dysponował kasą na zakup karty, będzie jeszcze gorzej i pozostanie mi polować na jakieś używki.

Szkoda, że dopiero w styczniu - już miałem kupować GTX 285 za 750 zł, później był jeszcze HD4870X2 za 800 zł, ale nic z tego nie wyszło.

A ta sytuacja będzie się utrzymywać aż do premiery kart NV (no, może HD58xx staną się lepiej dostępne, ale wciąż cena będzie nieciekawa), więc te informacje nie są dobre dla każdego, kto planuje kupić mid-endową kartę za rozsądną cenę - po prostu nie będzie czego kupić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gi3r3k ,że ty czekasz to jeszcze to rozumiem bo tobie nie tyle o kartę chodzi a co o ceny kart na rynku.

a co do zakupu mid-endowej karty to właśnie fajnie by było jak by ta karta intela wypaliła i była przynajmniej tak wydajna jak 4890 albo wyżej -trochę zamieszania się przyda

ja się cieszę ,że dorwałem tego 5850 ^^

http://www.brightsideofnews.com/news/2009/...ted-issues.aspx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyłem na to ,że intel zrobi trochę zamieszania na rynku

jak by 5970 podkręcić do poziomu 5870 to myślę ,że 5970 był pierwszy

a tak poza tematem wiecie skąd mogę dirta zassać jak dostałem na niego jakiś kupon z radziem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...