Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tarzan1009

Radeony 5xxx i GeForce GF100 Fermi

Polecane posty

Z racji tego, że i tak już sporo czekałem na moją 5870 to koleś z DDR2 zaproponował żebym jeszcze poczekał na Fermi bo albo będą lepsze i GTX 470 będzie za podobną cenę co 5870 albo ceny 5870 mogą spaść więc czekałem. Teraz czytam wasze wypowiedzi i widzę, że Fermi jednak jest nieopłacalne ale, że chcę mieć pewność to zapytam: 5870 czy GTX 470?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermi moje oczekiwania spełniło w 100% - brak argumentów za kupnem tej karty ;]

>>>Jak każdego topowego modelu w dniu premiery :)

-głośne, nawet jak gramy na słuchawkach to delta daje się we znaki.

>>>Pewnie powtarzasz za recenzjami :P Ale np na Guru3d już tak bardzo nie narzekają. Głośność na poziomie 295

Youtube Video ->Oryginalne wideo

-gorące (jak dla mnie za bardzo)

-kiepsko się kręci

>>>Jedno z drugim się wiąże. Plus pobór prądu.

Grzeje się faktycznie mocno, ale na tym poziomie to i tak większość ludzi będzie się chyba na LC nastawiała.

Kręcić się kiepsko będzie. Tu się raczej nic nie zmieni (chyba, że zmieni się proces na 32nm) Ale przy tej wydajności to raczej dla przeciętnego użytkownika bez znaczenia.

-jest drogie

>>>Hehe a czego się spodziewałeś po tak wielkim układzie który był projektowany by płacili za niego bankowcy. Ale jest bardzo sprytnie podzielny wiec szybko będziemy mieli kupe kary z niższych półek... a jesli jeszcze zachowają wydajność w DX11 (teselacja i DC) lepszą od porównywalnych Radków to może być bardzo ciekawie.

-wydajność jak na taką obsuwę jest śmieszna

>>>Tu się nie zgadzam, bo popełniasz błąd (jak większość z resztą) na który już wczesniej zwracałem uwagę. Tej karty nie można można testować na DX9 czy DX10 bo była projektowana pod DX11. Stąd Radeony w których DX11 został doklejony marketingowo zawsze beda lepszym wyborem... dopóki (czy też o ile bo to nie takie pewne do końca) nie wejdą gry w pełni używające DX11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że i tak już sporo czekałem na moją 5870 to koleś z DDR2 zaproponował żebym jeszcze poczekał na Fermi bo albo będą lepsze i GTX 470 będzie za podobną cenę co 5870 albo ceny 5870 mogą spaść więc czekałem. Teraz czytam wasze wypowiedzi i widzę, że Fermi jednak jest nieopłacalne ale, że chcę mieć pewność to zapytam: 5870 czy GTX 470?

Nie masz co czekać bo ceny Radków przypuszczanie nie spadną. Zapowiedziała to ATi, choć do tego trzeba by podchodzić z rezerwą. Po Fermi widać jednak, że konturować z serią R5xxx raczej nie miała zamiaru.

Co do pytania: wszystko zależny na jak długo inwestycje planujesz i w jakiej rozdzielczości grasz teraz. Tak na pierwszy rzut oka 5870 wydaje się bezdyskusyjnym wyborem... ale jesli należysz do tych co grafikę zmieniają co 5 lat to już bym się nad 470 zastanowił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwię się ceną tego lepszego GTS 440, ale to są tylko spekulacje, jak będzie niewiele droższy od HD5750 (a powinien być, jeśli chce konkurować), a będzie dobrze się kręcił, to wchodzę w to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że i tak już sporo czekałem na moją 5870 to koleś z DDR2 zaproponował żebym jeszcze poczekał na Fermi bo albo będą lepsze i GTX 470 będzie za podobną cenę co 5870 albo ceny 5870 mogą spaść więc czekałem. Teraz czytam wasze wypowiedzi i widzę, że Fermi jednak jest nieopłacalne ale, że chcę mieć pewność to zapytam: 5870 czy GTX 470?

wszystko zależny na jak długo inwestycje planujesz i w jakiej rozdzielczości grasz teraz. Tak na pierwszy rzut oka 5870 wydaje się bezdyskusyjnym wyborem... ale jesli należysz do tych co grafikę zmieniają co 5 lat to już bym się nad 470 zastanowił :)

Nic dodać, nic ująć. Jeśli karta ma być mocna i lepsza od HD4850, a przy tym ma służyć rok czy dwa, to HD5870 jest najlepszym wyborem. Jak pisałem wcześniej kupowanie karty na przyszłość mija się z celem, a zanim DX11 wejdzie na stałe troszkę czasu się zejdzie.

BTW dobrze ludziom radziłem po premierze kart HD58xx - nie czekajcie na Fermi, bo czekać można do us*anej śmierci, ale kupujcie nowe Radeony. Jakże się cieszą teraz Ci, którzy kupili HD58xx jesienią - widzą, że to był dobry interes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej recenzji Fermi przeglądam tym nabieram przekonania że jednak trochę w dół pójdą, choć jeszcze wczoraj w to wątpiłem :). Szczególnie 470 jeśli tylko będzie dostępna (i jak pojawią się zapowiedzi gier na DX11) obije ceny 5850 - ale to tylko moja niefachowa opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaczymy. AMD ma całkiem niezły uzysk, więc mogą sobie pozwolić na wojnę cenową. Nie liczyłbym natomiast na obniżki po stronie zielonych, przynajmniej na razie. Te karty nie są skierowane dla graczy, a banki zapłacą tyle ile zarząda nVidia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej recenzji Fermi przeglądam tym nabieram przekonania że jednak trochę w dół pójdą, choć jeszcze wczoraj w to wątpiłem :). Szczególnie 470 jeśli tylko będzie dostępna (i jak pojawią się zapowiedzi gier na DX11) obije ceny 5850 - ale to tylko moja niefachowa opinia.

Nawet jakby GTX 480 kosztował 1500zł to bym go nie kupił za pobór prądu i masę wydzielanego ciepła... sam planowałem zmianę po premierze, no ale wyszło głano i to wielkie, dlatego za cenę GTX480 kupiłem 2 x HD5870 do CF... ktoś napisze, że nie ma Physx na radkach. Jest wystarczy dedykowana do tego karta i wszytko śmiga aż miło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby GTX 480 kosztował 1500zł to bym go nie kupił za pobór prądu i masę wydzielanego ciepła...

Ciepło to nie problem.. przynajmniej dla mnie. Pobór prądu... hehe no w zasadzie bardziej mi przeszkadza świadomość tego ile żre :)

Z reszta 480 to jest produkt wystawowy... do kupna to jest 470 i niżej, gdzie pobór prądu jest już rozsądniejszy, a niereferencyjne układy chłodzenia poprawia pewnie i głośność. Tak naprawdę jednak to jak pisałem wczesniej warte kupienia to będzie dopiero Fermi2 na 32nm, albo Radek nowy... obaczy się.

CF i SLi to dla mnie niepotrzebna zabawa... przynajmniej jeśli chodzi o wydajność bo w budzie wygląda fajnie szczególnie na LC :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę kilka newsów z Fudzilli z paru ostatnich dni.

Pierwsza rzecz warta odnotowania jest taka, że XFX z jednego z lepszych partnerów nVidii staje się jednym z lepszych partnerów ATI. Jak wiadomo w zeszłym roku XFX zaczęło współpracę z AMD/ATI, efektem tego jest foch nVidii, ale XFX jakoś niezbyt się tym przejęło i postanowiło wypuścić takiego potworka.

Druga rzecz, to kłopoty partnerów nVidii. Nie jest tajemnicą, że odkładana premiera Fermi i mała ilość lepszych kart z serii 2xx w dwóch ostatnich kwartałach niezbyt dobrze wpłynęła na kondycję finansową owych firm, ale i po premierze Fermi nie wygląda to aż tak różowo.

I trzecia rzecz jest taka, że ATI na razie nie planuje odpowiadać na Fermi. W sumie trudno się dziwić, w najbardziej dochodowym segmencie cenowym, jeśli chodzi o karty dla graczy, ATI nie ma konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...