Skocz do zawartości

Szkoła


Gość Qn`ik

Polecane posty

Uff... dzisiaj podali mi wyniki testu gimnazjalnego. I ogólnie jestem cały happy :D . 82 punkty z czego 48 z polaka i reszta (34) z matmy (ale więcej niż 35 to się nie spodziewałem. Wogóle, ten dzień wydaje mi się taki piękny... 8)

A co do ocen to u mnie wygląda to tak:

Polski - 5 Głównie dzięki testowi napisanemu na 48pkt.

Matematyka - 5

Biologia - na razie mam 4, ale może uda mi się jakoś to babsko o 5 ubłagać :wink:

Historia - 4

Fizyka - 3 bez szans na coś lepszego

Chemia - w zeszłym tygodniu 2, w tym 4 :)

Geografia - 4/5 na razie, ale myśle, że 5 się uzbiera

Sztuka - 5

Technika-6 (a jakże :D )

Informatyka - 6 (patrz wyżej :D )

WF - 5

Inglisz - 5

WOS - 5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Eh... ja w tym roku przeciętnie...

Polski- 4. - podobnie jak u Shadowcat... nauczycielka bardzo wymagająca

Matematyka- hmm 2... olałem totalnie ten głupi przedmiot... na tróję raczej mi nie naciągnie...

Biologia- 4.- Byłaby 5 gdyby nie 3 na półrocze :?

Historia-3- Jedyny przedmiot gdzie żałuję, że dostałem 3...a liczyłem na 4 :(

Fizyka-3... powinna być 4 ale no comment. ( o dziwo fizykę rozumoiem)

Chemia- 4. Ocena z której bardzo się cieszę :)

Geografia-4.

Sztuka ( Plastyka + muzyka )

Informatyka- 5 mnie komputer. Z "Profesorem Dudkiem" trudno nie mieć 5 hehe

WF-5.

Angielski-raczej będzie 4. Bez żadnej nauki...

Wos-5... łatwizna, ale nudna łatwizna :P

No i średnia tak na oko 4 z kawałkiem...+ punkty za test. Do liceum powinienem się dostać :P Matematyki oczywiście nie bede dawał do punktacji, z oczywistych wzgęldów, za to daję biolę i chemię bo wybieram się do klasy o profilu bio-chem... trója z histy pogrzebała noje nadzieje na humanistyczną :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

Ja nie oceniam wszystkich przedmiotow, ale ocenie najgorsze (dla mnie oczywiście :P ):

:arrow: Technika (ale sie na nasza klase koles uwzial!! :( ) stawiam 3

:arrow: Englisz ( nie moge dotac 6 na koniec bo mialem "tylko" 5+ z ostatniego testu [czyli nauczycielka zawinila] ) stawiam 3

:arrow: POLAK (NIENAWIDZE GO! GRAMATYKA, ORTOGRAFIA, I NAJGORSZA Z MOZLIWYCH NAUCZYCIELEK!...) stawiam 1. :P

Ale tera jakie oceny mialem ;) :

- Polak: 4 (nie wiem jak mi sie udalo)

- Englisz: 5 (niestety)

- WF: 5 (cud?)

- Techna: 4 ( nie najlepiej :/ )

- Przyroda: 5

- Historia: 5

- Matematyka: 5

- Sztuka: 5

- Muza: 5/4 (jeszcze sie zobaczy :P )

- Rela (pomińmy milczeniem ^_^ )

- Infa: 5 (łał! Jak mi sie udało?? ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu

Jak na razie źle nie jest. Na dzień dzisiejszy wypada mi:

Matematyka - 5/6 (zobaczymy co się da zrobić :D)

Język Polski - 5

Historia - 5

Fizyka - 6

Geografia - 5

Chemia - 5

Biologia - 5

Informatyka - 5

Plastyka - 4/5

Muzyka - 5

WF - 5

Język Niemiecki - 4/5

Język Angielski - 4

WOS - 5

Żałuję, że z Historii mało mi zabrakło aby było 5/6. Teraz trzeba tylko wyciągnąć Matmę na 6, Niemiecki na 5 i będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka 4 - wymagająca nauczycielka :evil:

Biologia 5 - lubie ten przedmiot 8)

Historia 4 - nauczycielka do **** :evil:

Polski 4 coś mi nie pasuje ten przedmiot i nauczyciel :roll:

Matematyka 4 jw.

Geografia 5 trudny ale jak sie chce to jest :wink:

Plastyka 5 pościzna :lol:

Muzyka 5 jw. :lol:

W-F 4/5 tutaj niewiem ale chyba mi 5 wystawi :?

Angielski 5 spox 8)

Informatyka 5 :( powienienem mieć 6

Religia 5 spox :lol:

Chemia 5 lubie ten przedmiot i tyle :D

Technika 5 jw. :D

PS. Jak wy to robie że macie tyle szóstek????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak wy to robie że macie tyle szóstek????

Najważniejsze to na początku roku urobić sobie nauczyciela.

Ja tak miałem z techniką i infą. To podrzuciłem mu jakąś stronkę, to jakiś programik napisałem i koleś przekonał się do mnie i do końca roku z górki :D . Najważniejsze jest pierwsze wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda - to jest ważne - trzeba zrobić dobra wrażenie na nauczycielach. Ważne jest też to jaki jest sam nauczyciel. Uważam, że starsi nauczyciele (w podeszłym wieku) są fajniejsi i bardziej wyrozumiali. Opisze to na przykładzie dwóch moich nauczycielek: o jednej (tej od historii już pisalem wcześcniej) druga natomiast uczyła mnie biologii :D Fajna babka, spokojna taka, a najlepsze bylo to jak zawsze podchodzila do mnie jak cos nam dyktowała, :!: głaskała mnie po glowie :!: i pytała "co ci powtóryć? wiesz wszystko?" :D:D

Nerwowe nauczycielki są te, które są w ciąży :x wiem bo jedna była (od WOS-u) No ale w sumie nie było aż tak źle bo miałem z nią 5 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak wy to robie że macie tyle szóstek????
Jak wy to robicie ze macie tak malo ocen ponizej 4 oO.Nie wiem w ktorych jestescie klasach ,ale ja takich ocen w zyciu nie mialem .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematyka - 4 <=> gdy nastepny sprawdzian napisze na <4;6> :)

Język Polski - 3/4 (Kreatywni, artysci^^ sa bez szans.)

Historia - 5 (Banalny przedmiot)

Fizyka - 3 przy dobrych wiatrach, ktore traktuje jak 6.

Geografia - bez komentarza. Dalej nie moge pojac, po co uczniowi w Polsce wiedza na temat odsetek katowanych swin w Kongo etc.

Chemia - 3

Biologia - 4

Informatyka - 5

WOK - nie wiem, nie mam jeszcze zadnej oceny. :)

WF - 6. :)

Język Niemiecki - Raczej 4. (caly schemat uczenia sie tego jezyka wedle widzimisie nauczycielki polega na pisaniu pietnastu dialogow na lekcji. Szal macicy, ze tak powiem.)

Język Angielski - 4

PO - 4.

Badziewne oceny jak na I klase LO, ale biorac na poprawke, ze w ogole sie nie ucze, bo mam to w powazaniu - jest nawet niezle. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Matematyka --> Moja miłość z podstawówki poległa w LO :wink: Wykładałem się na trudniejszych sprawach, ale jakoś się wyciągało. Ale walka była. Ocena:3-4
Qrza, podobnie ze mną. Z matematyki w gimnazjum to się niemal obraziłem na babkęjak postawiła mi 5. A teraz walczę o tróję :? . Tylko to jest tak: ja nie jestem żaden matoł, matmę serio lubię (qrza, uwielbiam) i chcę się brać za maturę. Tylko w LO zaczyna się dosyć ciężki materiał, a nauczycielkę mamyyyyyyyyyyyy... no nie powiem, mądra moze i jest (moja siostra kiedys powiedziała, że kobiety do matematyki się zwyczajnie nie nadają), uważana jest za świetną nauczycielkę i w ogóle miodzio. I faktycznie, lepszego nauczyciela od matmy ciężko znaleźć. Ma jednak jedną denerwującą przywarę: nie potrafi tłumaczyc. Na początku próbowałem, starałem się i nie rozumiałem nic z tego co mówiła. Piotem już tylko czekałem aż zaczniemy robić zadania, a wtedy juz było elegancko. I jeszcze jedno: siedząc w ostatniej ławce tego nie widziałem, ale ostatnio mnie przeniosła do pierwszej ławki. Jej się autentycznie świecą oczy i nie moze powstrzymać uśmiechu jak ktoś mówi 'Nie rozumiem'. Strach się bać.

EDIT:

Język Polski - 3/4 (Kreatywni, artysci^^ sa bez szans.)
Łeh, masz całkowita racja. Jak ostatnio dostaliśmy wypracowania gdzie można samemu natworzyć i dostałem 47 (w naszej szkole są punkty, nic wielkiego, normalna ocena x 10, np. 40 to czwórka). A poza tym to między 3 a 4 mam średnią.

A poza tym na zakończenie gimnazjum miałem średnią 4.85. Na półrocze w LO 3.83 :? . Odpuściłem sobie ten rok zupełnie. Hormony qrza, babki zaczynają takie kobiece być... ;) . Troche mi szkoda teraz tych ocen, ale jak to mówią ludzie (i ludziska): 'Mądry Polak po szkodzie'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z matematyką różnie bywało... Trudniejsze rzeczy rozumiałem na tyle by zdać na trzy jak uważałem na lekcji. Ale jak przez jakiś czas siedziałem z w porządku kumplem i zdarzało mi się mało uważać to temat leżał dokumentnie :) Ale do tego bywało dziwnie - przy tablicy miałem 4 albo 5, a na sprawdzianach czasem wykładałem się. Ale babka mnie lubiła, więc źle nie było.

A co do źródeł sukcesu. Liceum nie miałem zbyt wymagającego, więc mogłem się skupić na tym, co dla mnie ważne. Ale czasem trzeba było powysilać się. Przede wszystkim dobry start - reputacja zarobiona na początku zostaje do końca. No i aktywność - nauczyciel docenia to, że uważa się na lekcjach i coś mówi. Między innymi dzięki temu miałem 4 z polskiego przez całe LO, a u naszej nauczycielki to już było coś. 5 miał tylko kumpel, który pisał do gazety i był uhuhuhu :wink:

Twórczość... Hehe... Ja na próbnej maturze zostałem pochwalony za twórcze podejście i rozwinięcie tematu :D Źle nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak wy to robie że macie tyle szóstek????

Najważniejsze to na początku roku urobić sobie nauczyciela(...)

Hmm... to prawda zawsze jak się "zaprzyjaźnisz" z nauczycielem, będziesz dla niego miły (to chyba rzadkość ^^) to oceny zawsze będą oczko wyżej.

Ale żeby mieć 6 tego już nie pojme.

Mozna np. na historie przynieść jakieś plansze (albo chemie) na informatyke nową myszke do kompa (za 5 zł :lol: ), ale przecież nie wie®żę żeby tak dobrze nas traktowali.

No chyba że masz przewage tych ocen (znaczy się 6-stek)

Aha czyli po prostu jesteś bardzo mądry z danego przedmiotu to rozumiem ^^

Twórczość... Hehe... Ja na próbnej maturze zostałem pochwalony za twórcze podejście i rozwinięcie tematu Źle nie jest.

Czytałem gdzieś o gościu który na maturze miał temat:

"Co to jest ryzyko?" albo coś podobnego i napisał po kilku godzinach (niewiem ale to było już pod koniec pisania - nieznam się na LO :wink: ) na samym dole strony:

"To jest właśnie ryzyko"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A slyszeliscie o takim czyms ze zamiast ocen dostaje sie punkty. Punkty przelicza sie na procenty, a dany procent odpowiada danej ocenie.

0-30%-ndst

31-50%-dop

51-74-dost

75-89-dobry

90-100%-bdb

101 i wiecej-cel

Taki sposb jest bardzo przejzysty i baaardzo sprawiedliwy. Nie ma naciagania. Punkty dostajemy za:

odpowiedz-na 10p

kartkowka-na 10p

zadanie- albo na 5 albo na 10

sprawdzian-20 albo 25p

test semestralny 30p

W tym systemie jesli sie dostanie 0 na 20 za spr to mozna sie pozegnac z 5 na koniec, a zeby wyjsc na 4 to trzeba sie postarac.

W tym syemie naprawde trzeba sie postarc by sobie siadnac, ale znowu trudniej jest wyrobic na lepsze oceny....

Sami ocencie ktory sposob oceniania jest lepszy... tradycyjny czy punktowy. Na pewno punkowy jest bardziej sprawiedliwy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 i wiecej-cel

No ok, ale jeżeli przyjąć, że cały napisany sprawdzian dobrze - wszystko super - to 100% (bo tak być powinno) to jak można uzyskać na przykład 101 lub więcej % ??? :D:D

jak ? otóż jeśli zdobędziesz ze wszystkich max punktów to masz 100% a jeśli zrobisz coś ponad program (poprowadzisz lekcję, wygrasz jakiś konkurs) to masz dodatkowe punkty, bo nawet w systemie "klasycznym" nie można mieć 6 jeśli nie zrobi się czegoś ponad program, więc pozostaje tak jak było na dobrą sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba że tak! :D Ale nadal bez sensu jest dla mnie to że trzeba mieć powyżej 100%. Powinno być tak że np. od 95- 100% jest szóstka, a piatka powiedzmy od 88 do 95%. To by miało większy sens!

Zdaje Ci sie... zrobisz byle jakas pie.rdolke albo rowiazesz na sprawdziannie zadanie na dodatkowe pkt i juz masz 6.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi jesli chodzi o srednia to mam bardzo dobrą, w najgorszym wypadku bedzie 5.30 a w najlepszym 5.46......A oto moje ocenki:

Matematyka - 6

Język Polski - 5

Historia - 5

Fizyka - 5

Geografia - 5/6

Chemia - 5

Biologia - 5

Informatyka - 6

KOSS - 5

WF - 6

Język Angielski - 4/5

Technika - 6

Plastyka - 6

Niezłe co nie ????? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi jesli chodzi o srednia to mam bardzo dobrą, w najgorszym wypadku bedzie 5.30 a w najlepszym 5.46......

Dwa pytania:

-w której jestes klasie, że masz taką dobrą średnią?

- co to jest KOSS???? :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi jesli chodzi o srednia to mam bardzo dobrą, w najgorszym wypadku bedzie 5.30 a w najlepszym 5.46......

Dwa pytania:

-w której jestes klasie, że masz taką dobrą średnią?

- co to jest KOSS???? :shock:

Hehehe miałem zadać dokładnie te same pytania :D

Miszczu jak jesteś w liceum to gratuluję :) Jak w gimnazjum to nie gratuluje bo widziałem lepsze :lol: [ vide mój kolega z klasy, który podobne wyniki wyciąga jak mu się nie chce uczyć :shock: ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie teraz będziecie jakimiś KOSSami czy innym świństwem zajmować. Panowie !!!(i shadowcat, która chyba jako jedyna kobieta się tu udziela) Zaraz wakacje!!!! Wystarczy jeszcze przeboleć przyszły tydzień (na szczęście bez czwartku i piątku), i to już własciwie bedzie koniec. Oceny musza być do środy wystawione, później to już tylko na przemian: granie w noge i picie... napojów gazowanych :wink:Uwielbiam ostatnie dwa tygodnie szkoły!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...