Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olwe

Diablo II

Polecane posty

Gość Athamorh

Do 75 lvl to się da w kilka godzin dojechać. Pewną trudność przy restarcie stwarza fakt, że nie ma wysokopoziomowych postaci, które robiłyby taxi, nie ma MH do odkrywania planszy, przedmiotów przyspieszających walkę i Anniego zwiększającego expa. Ale produkuje się czarkę z teleportem, żeby skakała po lokacjach i hamerdynera, żeby rozwalał wrogów, chodzi się na baalety i można próbować 80-90 lvl w kilkanaście godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enduro-boy

Chłopaki zakupiłem sobie orginała Diablo2 (niestety bez dodatku), powiecie mi na jakim serverze gracie to może skikniemy się razem, ba zabardzo nie kumam nic w battelenecie pomimo że singla przeszłem kilka razy, a jak dotąd przyłanczam sie do serverów w których każdy gra na własną ręke.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra potrzebna mi pomoc zawodowców na CBN :)

Otóż w singla gram od około 4 lat lecz na necie od niedawna bo na zwykłym modemie nie uśmiechało mi się. Mam kilka pytań odnośnie postaci jak i samej rozgrywki.

1. Jak rozwinąć porządnie palla żeby był dobry do duela bo mój standardowo rozwinięty pall nie sprawdza się w duelu i dostaje po prostu łomot ;)

2. Mam problem zz komendą "/friends add [xxx]" bo pomimo że dodaje przyjaciół (wzajemne) to podczas rozgrywki nie wyświetla mi że kumpel jest dostępny choć biega obok mnie :P

3. Czy postać ladderowa od nie ladderowej różni się tylko tym że jest umieszczana w rankingu i ma parę dodatkowych receptur w kostce ?

4. Czy na CBN na pewno nie da się oszukiwać? Pytam bo podczas jednej z rozgrywek jakiś gościu pytał czy mam MH (napisał że to jakiś map hack) Ja specjalnie chciałem czystą grę a teraz mam wątpliwości czy oszuści nie biegają po CBN :/

5. Jeśli używam postać do zwykłej gry to czy ona nie będzie nadawała się do duela ?

6. Czy ktoś gra w Diablo2 lod po sieci jeszcze oprócz mnie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwinąć porządnie palla żeby był dobry do duela bo mój standardowo rozwinięty pall nie sprawdza się w duelu i dostaje po prostu łomot ;)

Zajrzyj na strony o DII, tam podane są strategie rozwoju każdej postaci proponuję http://diabloii.pl/?akcja=dzial&name=strategie lub http://diablo2.cdprojekt.com/default.asp?ID=strategie

Czy postać ladderowa od nie ladderowej różni się tylko tym że jest umieszczana w rankingu i ma parę dodatkowych receptur w kostce ?
oprócz tego te dwa typy postaci nie mogą grać razem, niektóre przedmioty są tylko na ladder, a po resecie laddera wszystkie postaci przechodzą na non ladder i ranking tworzy się od nowa, nowymi postaciami.
Czy na CBN na pewno nie da się oszukiwać? Pytam bo podczas jednej z rozgrywek jakiś gościu pytał czy mam MH (napisał że to jakiś map hack) Ja specjalnie chciałem czystą grę a teraz mam wątpliwości czy oszuści nie biegają po CBN :/
Oszustów nigdzie nie brakuje, są też na CBN. Goście stosują różne programiki, które są nielegalne. Maphack to akurat taki, który pokazuje gościowi całą mapę bez konieczności jej przejścia. Wie wtedy gdzie leżą wszystkie kapliczki, teleporty itp. Tobie tym krzywdy nie zrobi. Gorsze są np. tradehacki, czyli programy, za pomocą których facet Cię oszyje przy handlu. Generalnie za używanie każdego nieautoryzowanego „usprawnienia” można dostać bana. Jak chcesz wiedzieć jak się zabezpieczać przed oszustami poczytaj strony o DII.
Jeśli używam postać do zwykłej gry to czy ona nie będzie nadawała się do duela ?

Raczej nie. Teraz panuje taka specjalizacja, że ludzie tworzą już postaci na inną konkretną postać. Np. innego paladyna na czarodziejki, a innego na barbarzyńców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUR ja chętnie popykam od 22 do 3 nad ranem. Ale to w innym topicu się o tym rozmawia :)

kaccu13 to jest topic o Diablo a nie fpsach :D Co ci się w Diablo nie podoba? FPSy a cRPG bądź jak kto woli h&s to inna sprawa. Jak chcesz skomentować wady Diablo to zapraszamy do kącika Komentarze, topic Diablo ;)

A co by to nie był totalny oftop to mam pytania:

1. Co to jest tzw. taxi, o co w tym chodzi. Interesuje mnie to bo na czacie BN ludzie pytają czy ktoś im zrobi taxi. Nie pytam na BN bo siara trochę ;)

2. Czy to prawda, że można na BN mieć tylko 8 postaci? Jeśli tak to czy po usunięciu jednej z 8 mogę sobie nową stworzyć ?

3. Czy za duela i wygraną w nim walkę dostaje sie exp?

4. Jak korzystać z mule (muła)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co to jest tzw. taxi, o co w tym chodzi. Interesuje mnie to bo na czacie BN ludzie pytają czy ktoś im zrobi taxi. Nie pytam na BN bo siara trochę ;)

Taxi to pomoc przy przejsciu wszystkich plansz - jakas postac ktora ma wszystkie plansze odkryte na tym poziomie, poprzez teleporty i wykonywanie podstawowych misji za ciebie (a raczej z toba tyle ze przy twoim biernym udziale) pomaga ci przechodzic gre. Tobie dobrze robi bo tym sposobem mozesz szybko nabic punkty doswiadczenia a nawet dojsc do tzw. baalrunow. Twoj "taksowkarz" zazwyczaj chce cos w zamian (przwaznie kuznie)

2. Czy to prawda, że można na BN mieć tylko 8 postaci? Jeśli tak to czy po usunięciu jednej z 8 mogę sobie nową stworzyć ?

Tak, jest 8 miejsc na postac i kasujac jedna mozesz stworzyc druga. Ale zawsze mozesz zalozyc tez drugie konto. (czesto praktykowane ze wzgledu na tzw. muly - tragarzy - tworzysz postaci tylko do przechowywania w nich wartosciowych przedmiotow)

3. Czy za duela i wygraną w nim walkę dostaje sie exp?

exp. chyba nie ale na pewno zloto ktore nosil.

4. Jak korzystać z mule (muła)?

opisalem wyzej. Moge tylko dodac, ze jesli np. masz jakis cenny przedmiot i chcesz go przeniesc do innej postaci to najlepiej to robic z kims zaufanym. zakladaasz gre (najlepiej na haslo), wchodzicie obaj i rzucasz gdzies dany przedmiot. Wychodzisz z gry logujesz sie druga postacia, wchodzisz do gry i bierzesz przedmiot. Oczywiscie twoj kolega musi pozostac w grze.

jesli jednak nie masz nikogo zaufanego to pozostaje inny sposob ale duzo bardziej ryzykowny (ryzykujesz utrate przemiotu(ow) ):

wchodzisz do gry gdzie jest kilka osob (najlepiej tam gdzie widac ze one graja i rozwiazuja kolejne zadania - pewnosc ze nagle nie wyjda wszyscy z gry). Rzucasz przedmiot ale tak by nikt nie krazyl w poblizu i nie znalazl go. Wychodzisz, logujesz sie nowa postacia, wchodzisz i bierzesz co twoje.

Ryzyko jest przy tym takie, ze:

1. ktos moze ci zabrac ten przedmiot pod twoja nieobecnosc

2. wszyscy wyjda z gry i juz nie wjedziesz do niej (ewentulanie bedzie komplet i nie wejdziesz do gry)

3. bedzie chwilowy problem z wejsciem na Battlenet i po ptakach (zreszta to samo moze sie zdarzyc przy pierwszym sposobie ale wtedy twoj zaufany kolega moze ci przechowac przedmiot)

Musze przyznac ze bez mulow nie da sie praktycznie dobrze dozbrajac postaci ale dostarczaja tez one (muly) sporo nerwow - wlasnie jak sie straci jakis cenny przedmiot przy przerzucaniu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx Human. To ja już wiem, że raz na małe taxi się załapałem ale tylko z pierwszego aktu na drugi i to na normalu. Co do kumpla to mam ziomka i pomagał mi przerzucać ale ostatnio się przeprowadził z dziewczyną i mówił, że neta może nie mieć. Wielka szkoda bo grało nam się dobrze i wymieniliśmy za free :) Zaufany tak, że kasą poratował i gemy za free dawał, no ale ja dłużny nie pozostawałem. A z tymi dwoma kontami to tak można na BN? To nie jest oszustwo? Myślałem, że na jeden klucz można jedno konto założyć. Tylko ja jestem noobem na BN. Singiel to już kilka lat trwa ;) Ale przecież on to tylko preludium prawdziwej gry :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze posiadanie dwoch kont czy nawet wiecej nie jest oszustwem. Klucz jest tylko dostepem do online a zakladanie nowych kont to tak niemal jak zakladanie nowych postaci.

Co do zaufanych osob to tez mialem kiedys takiego kolege, ktory sie mna zaopiekowal jak zaczynalem przygode z Diablo 2 online i bylem zielony. Podarowal mi wiele cennych przedmiotow, bronii itp. zupelnie za free - i to naprawde wartosciowych - nawet dla postaci z levelami 80 i wiecej. Po prostu przez dluzszy czas grania nazbieral sporo "stuffu" i nie mial co z nim zrobic - wtedy znalazl mnie ;) Swoja droga to sporo mnie nauczyl i jestem mu wdzieczny za to.

Teraz jednak juz dluuugo nie gram w D2 i niestety kontakt sie urwal :(

Na tyle dlugo nie gralem ze nawet zanim sie kapnalem stracilem kilka moich mulow z cennymi przedmiotami bo postaci po prostu wygasly!!! :(

Aha - i zapomnij o wszystkim co spotkales w singlu - to zupelnie rozne gry! (no poza zadaniami w poszczegolnych aktach ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CRAG HACK-a. TA!!! :!: Myślisz że ja mogę w takich godzinach? chyba coś cię!(żartooję).Aha, na jakie forum powinienem się zgłosić?

Udam, że nie czytałem twojego wywodu ;) Jeśli naprawdę chcesz się umówić na jakąś partyjkę to zaczep mnie na gg bądź emaila wyślij. W weekend zwyczajowo jestem dostępny do wieczora później mogę być już na piwku z kumplami 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie potrzbna mi jest wasza pomoc.

1. Spotkałem na hellu postacie, które mi pokazały takie dziwne klucze (bodajże klucz nieszczęście, terroru i grozy) i jedyne co wiem na ich temat, to fakt że są powiązane chyba z bossami. Tylko, że nikt nie chciał mi wytłumaczyć co to za klucze są i do czego służą :? Potraktowali mnie ciszą totalną i poszli sobie :? Pomóżcie noobowi na CBN i wytłumaczcie o co w tym zamieszaniu chodzi.

2. Chciałem podpakować moejgo necrosa o 4 poziomy w tempie błyslawicznym i kolega czarką zaczął taxi mi na normalu w akcie 1 robić ale gdy doszedłem do aktu 2 po wcześniejszym ubiciu Andy to mi exp nawet o 100 punktów nie drgnął. Jak to działa? Nie wystarczy za kolegą iść i być w pobliżu rzeźni? Poratujcie bo potrzeba mi szybko parę lvl zdobyć dla necra a on jest drugoplanową postacią bo szkolę sobie palla (lvl71)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie potrzbna mi jest wasza pomoc.

1. Spotkałem na hellu postacie, które mi pokazały takie dziwne klucze (bodajże klucz nieszczęście, terroru i grozy) i jedyne co wiem na ich temat, to fakt że są powiązane chyba z bossami. Tylko, że nikt nie chciał mi wytłumaczyć co to za klucze są i do czego służą :? Potraktowali mnie ciszą totalną i poszli sobie :? Pomóżcie noobowi na CBN i wytłumaczcie o co w tym zamieszaniu chodzi.

Bodajże te klucze dają ci możliwość powalczenia jednocześnie z całym Ich Troje- Diablo, Mefistem i Baalem, ale nie wiem jak te klucze zmusić do otwarcia tego poziomu, gdzie czekają te demony :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co to za klucze są i do czego służą :?

2. Chciałem podpakować moejgo necrosa o 4 poziomy w tempie błyslawicznym i kolega czarką zaczął taxi mi na normalu w akcie 1 robić ale gdy doszedłem do aktu 2 po wcześniejszym ubiciu Andy to mi exp nawet o 100 punktów nie drgnął. Jak to działa? Nie wystarczy za kolegą iść i być w pobliżu rzeźni?

1. wszystko opisane jest tu http://diabloii.pl/index.php?akcja=commentskolumns&id=62

2. A zaprosiłeś go do drużyny? Dawno nie grałem, ale z tego co pamiętam, jeśli nie stworzycie drużyny to exp leci tylko dla tego kto zadał ostatni cios. Dopiero jak jesteście w jednej drużynie to leci dla wszystkich jej członków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to teraz wiem skąd są te tzw torche ;) Grałem nie dawno z takim Polakiem to mówił, że w jego teamie każdy ma po kilka i że większość torchy używa tylko nie ja :? Teraz rozumiem skąd u niskopozimowych (80 lvl i w dół) takie moce są i dają łupnia ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie tego questu z kluczami

czy występuje on tylko na batltlenecie czy i w singlu

W singla nie grałem wieki, więc nie wiem. Można jednak wnioskować, że klucze powinny też być w singlu, gdyż:

1/ te questy zawarte są w patchu 1.11, więc po jego zainstalowaniu powinny się pojawić w grze. Upatchowienie to zmiana gry w kompie, a nie na serwerze.

2/ W przeczytanych przeze mnie newsach nigdzie nie było napisane, że ma działać tylko na BN.

Tak więć jest duża szansa, że w singlu też występują. Najlepiej sprawdzić stosując metodę "rozpoznania walką".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo te klucze działają na podobnej zasadzie co klon diablo, więc bn only, tak samo jak nowe słowa runiczne jeszcze w 1.10 wprowadzone jakiś czas temu. Ale moge sie mylić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...