Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Słuchajcie Panowie i Panie. Poszukuję jakiegoś filmu podobnego do "Sierocińca". Razem z kumplami jutro wieczorem planujemy coś obejrzeć, ale nie za bardzo się odnajdujemy w tych klimatach :) Z góry dzięki za pomoc.

Inni (2001)

Kręgosłup diabla (2001)

Ostatnia fala (1977)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kill Billa i Ninja Assasin widziałem.Obejrzę piranie, kumpel ma chyba na bluraya.A oprócz tego to coś jeszcze? Chodzi mi tu o takie bardziej horrorowate Slashery bo np. Kill Bill czy Ninja Assasin to dla mnie bardziej kino akcji niż taki pełnokrwisty Slasher, a pirania is good.To jakie jeszcze film polecicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suteq

Szukam filmów podobnych do Step up 3 gdzie świetna muzyka+genialne akrobacje taneczne tworzą znakomitą całość.

Krok do Sławy

Krok do Sławy 2

@PawcioX

Witam poszukuję jakiegoś fajnego Slashera

No to może film 300 cię zainteresuje? Sporo krwi, trupów i latające kończyny w powietrzu ;]

Piła (wszystkie części, no może prócz pierwszej)

Hostel

A ja poszukuje filmów podobnych do:

W pogoni za szczęściem

Siedem Dusz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję tytułu pewnego starego, czarno-białego filmu, opowiadającego o jakimś alkoholiku. Jedyne co z niego pamiętam, to scena, w której główny bohater chowa flaszkę w żyrandolu, a po kilku dniach abstynencji wywraca dom do góry nogami, żeby tylko ją znaleźć - co mu się udaje. Część akcji filmu działa się też w jakimś barze, gdzie bohater często rozmawiał z barmanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poszukuje filmów podobnych do:

W pogoni za szczęściem

Siedem Dusz

Nie wiem, czy chodzi o filmy o odkupieniu win, czy o poszukiwaniu szczęścia.

Spróbuj coś z tego:

Bezcenny dar/The Ultimate Gift

Król wzgórza/King of the Hill

Buntownik z wyboru/Good Will Hunting

Szukając siebie/Finding Forrester

Może mi ktoś pomoże: widziałem kiedyś film (pewnie jakąś głupią komedię), z którego zapamiętałem tylko jedną scenę. W tej scenie był jeden gość, co robił pompki nawet na samych kciukach i w ogóle bez rąk. Nie chodzi mi o Nie zadzieraj z fryzjerem, a to jedyny film z taką sceną, jaki znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomoże: widziałem kiedyś film (pewnie jakąś głupią komedię), z którego zapamiętałem tylko jedną scenę. W tej scenie był jeden gość, co robił pompki nawet na samych kciukach i w ogóle bez rąk. Nie chodzi mi o Nie zadzieraj z fryzjerem, a to jedyny film z taką sceną, jaki znalazłem.

Szczeniackie wojsko / Major Payne (1995) ?.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów o zombie. Nie tylko horrory, bo i gatunki z nimi to mogą być thrillery science-fiction, czy nawet komedie.

Zaznaczam, że oglądałem już wszystkie filmy z dopiskiem [...] żywych trupów, ZombieLand i wszystkie Resident Evil. Innych sobie nie przypominam :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 dni później, to oczywiste (najpewniej widziałeś), Doghouse (podobny do Zombieland z tego, co słyszałem), Zombie SS - bodajże norweska produkcja o wiele mówiącym tytule ;), do tego polecam Opętanych ("The Crazies") - tu nie ma typowych zombiech (są tylko ludzie zakażeni wirusem powodującym chęć mordowania), lecz całość wydała mi się bardzo podobna do filmów o żywych trupach :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

o odkupieniu win:

Bandyta

Godzina szczytu (1973) film polski

21 gramów

Wszyscy jesteśmy Chrystusami

Tydzień z życia mężczyzny

Komornik (2005)

o poszukiwaniu szczęścia:

Historie miłosne

Pogoda na jutro

Ósmy dzień

Odnaleźć siebie (1991) film z Harrisonem Fordem

300 mil do nieba (1989)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje starych filmow z gatunku noir. Polecacie jakies tytuly?

Założyłem temat na forum CDA

Film noir czarny krymniał vide "Sokół Maltański" z 1941 r.

http://forum.cdaction.pl/Film-noir-t43649.html

Serdecznie zapraszam do tematu wymienionego powyżej poza tytułami filmów podałem stacje telewizyjne które emitują filmy noir.

ALE KINO 16.05.2011 Niagara

TCM 4.05 Listonosz zawsze dzwoni dwa razy

TCM 14.05 Klute

TCM 16:05 Zbieg z Alcatraz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam filmów o tajnych eksperymentach podobnych do Eksperyment SS, że były prowadzone tajne badania np. przez nazistów i potem dzieję się dziwne rzeczy. :P

Tylko nie proponujcie filmów z lat 70-tych, 80-tych bo i tak nich nie obejrzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów o zombie. Nie tylko horrory, bo i gatunki z nimi to mogą być thrillery science-fiction, czy nawet komedie.

Martwica mózgu (1992)

Armia ciemności (1992)

Planet Terror (2007)

I Walked with a Zombie (1943)

Re-Animator (1985)

Przekleństwo Frankensteina (1957)

Karnawał umarłych (1962)

The Last Man on Earth (1964)

Fido (2006)

E tu vivrai nel terrore - L'aldila (1981)

Tales of Terror (1962)

The Plague of the Zombies (1966)

Paura nella citta dei morti viventi (1980)

Quella villa accanto al cimitero (1981)

Ze śmiercią jej do twarzy (1992)

Formacje zycia (1985)

Due occhi diabolici (1990)

Dead Heat (1988)

Smętarz zwierzaków (1989)

The Omega Man (1971)

Dreszcze (1975)

Noc pełzaczy (1986)

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że są gorsze, po prostu jakoś mam takie uprzedzenie do starych filmów. Jak oglądam np. takiego Louid de Finesa w filmach z tamtych lat to owszem nawet fajnie się to ogląda, ale trochę sztuczne to jest, tak samo jak oglądałem The Thing, matko jakie to dziwne wszystko. :/

P.S. Czy te filmy oglądałeś? Bo jak patrzę na jej oceny to 3.0, 3.7. o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że są gorsze, po prostu jakoś mam takie uprzedzenie do starych filmów. Jak oglądam np. takiego Louid de Finesa w filmach z tamtych lat to owszem nawet fajnie się to ogląda, ale trochę sztuczne to jest, tak samo jak oglądałem The Thing, matko jakie to dziwne wszystko. :/

P.S. Czy te filmy oglądałeś? Bo jak patrzę na jej oceny to 3.0, 3.7. o_O

Ale przyznasz że są filmy dajmy na to Hitchcocka które mimo tych kilkudziesięciu lat na karku są doskonałym przykładem tego jak się powinno robić np. thrillery.

Zresztą taki Brian De Palma nie kryje że źródłem inspiracji dla jego filmów są dokonania Alfreda Hitchcocka nie wspominając ilu remake-ów doczekała się twórczość Alferda H.

Ps. Nie oglądałem po prostu podałem filmy które spełniają Twoje warunki brzegowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmów o zombie. Nie tylko horrory, bo i gatunki z nimi to mogą być thrillery science-fiction, czy nawet komedie.

Zaznaczam, że oglądałem już wszystkie filmy z dopiskiem [...] żywych trupów, ZombieLand i wszystkie Resident Evil. Innych sobie nie przypominam :).

Nie daj się wprowadzić w błąd. Takie obrazy jak "28 dni/tygodni..." czy "Jestem legendą" to nie filmy o zombie. Tam wirus nie powoduje śmierci nosiciela (tak na marginesie, nie lubię motywu wirusów w zombie-movies). Bez zwłok nie ma zombie :wink:.

Osobiście polecam dwa seriale o "NieDoKońcaŻywej" tematyce. Chodzi mi o "typowo" amerykański "Walking Dead" i brytyjską produkcję "Dead Set". Ze szczególnym naciskiem na tą drugą, przy której "Walking..." wydał mi się zabawną bajeczką (z całym szacunkiem dla Franka Darabonta, of course). Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, radziłbym się również przyjrzeć twórczości Lucio Fulci'ego.

Edytowano przez Crash1992
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 dni/tygodni później jest o zombie, a to, że jest od wirusa to czy takie ważne? Ważne jest to, że po ugryzieniu zdrowy człowiek staje się zombie. :P Zupełnie jak w Zombieland.

Nie chciałbym niepotrzebnie polemizować, ale termin "zombie" używany w odniesieniu do filmów traktujących o ŻYWEJ ŚMIERCI, odnosi się bezpośrednio do słów ŻYWY TRUP. Nazwa mówi sama za siebie. No chyba, że chodzi Ci o magię voo-doo, a to już inna para bamboszy :happy:. W "28 dni/tygodni..." to była wścieklizna, zresztą jest to wyjaśnione już na samym początku filmu ("28 dni..." w tym przypadku).

Edytowano przez Crash1992
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 dni/tygodni później to filmy bardzo zbliżone do tematyki zombie. I są to filmy bardzo dobre, często nawet lepsze od tych filmów o prawdziwych zombie xD

Więc radzę się zastanowić 2 razy niż odrzucać film bo nie pasuje dokładnie do twoich kryteriów. To samo z Jestem Legendą.

Jeszcze mogę Ci polecić mega słabą komedię (nic dziwnego niemiecka):

Noc żywych kretynów

Edytowano przez ElTabasco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam filmów o tajnych eksperymentach podobnych do Eksperyment SS, że były prowadzone tajne badania np. przez nazistów i potem dzieję się dziwne rzeczy. :P

Oceny filmów według IMBD są faktycznie druzgocące

Blood Creek 5,5

BloodRayne 3: The Third Reich 4,0

Dead Snow 6,5

S.S. Doomtrooper 2,6

Co ciekawe najwyższą ocenę mają właśnie Chlopcy z Brazylii (1978) 7,0 :smile:

Wygrzebałem parę linków

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Mad_scientist_films

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Adol...tler_in_fiction

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Nazi...many_in_fiction

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Nazism_in_fiction

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Nazi_mysticism

http://www.horrormovies.org/database/keywo...azi_Experiment/

http://www.horrormovies.org/database/keywords/Nazi/

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę jeszcze z szalonych lat 90' taki film, w którym to, prawdopodobnie na wakacjach, dzieciaki z całej wsi/miasta wybudowały sobie własną "bazę", tzn przerobiły pusty dom i miały własną utopię. Coś jak Władcy Much, tylko bardziej familijnie. Pamiętacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...