Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Mitologia

Polecane posty

raczej dowod na to, ze jest jeden Bog i jedna wiara... wszystko jest identyczne i wszystko sprowadza sie do jednego :)

W sumie we wszystkich mitach jest to samo, tylko jakoś inaczej przedstawione. A sprowadza się do tego, że człowiek musi w coś wierzyć, i po to ma dziś religię, która go naucza. Kiedyś (dla nas) mity, dla niech były religią, może za 1000 lat nasza religia będzie postrzegana jako mit :? :? :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Kiedyś (dla nas) mity, dla niech były religią, może za 1000 lat nasza religia będzie postrzegana jako mit :? :? :shock:

Swoja droga - czytalem kiedys taka ksiazke, ktora konczyla sie tak, ze jakas nowa cywilizacja gdzies gleboko w morzach znalazla kasete z bajkami Disneya... ogladnela i byla zadziwiona... oraz padly slowa: "niemozliwe, ze cos takiego kiedykolwiek poruszalo sie po ziemi..."...

od tego mozna latwo nawiazac do tego, o czym sie rozwodzisz - bo kto wie, czy nie interpretujemy blednie tego wszystkiego, co jest nam pokazywane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś (dla nas) mity, dla niech były religią, może za 1000 lat nasza religia będzie postrzegana jako mit :? :? :shock:
Mity dla nich nie były tak związane z religią jak Biblia - zresztą wybór 'nauka" czy "Kościół" trwa od dawien dawna i raczej nie skończy się nigdy...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktora konczyla sie tak, ze jakas nowa cywilizacja gdzies gleboko w morzach znalazla kasete z bajkami Disneya... ogladnela i byla zadziwiona... oraz padly slowa: "niemozliwe, ze cos takiego kiedykolwiek poruszalo sie po ziemi..."...
Heh, też to znam, ale z innej wersji - po wymarciu ziemian przylecieli kosmici, znaleźli książkę fantasy i wzięli ją za kronikę :) Możliwe, że tak się właśnie zaczynają mity :wink:
od tego mozna latwo nawiazac do tego, o czym sie rozwodzisz - bo kto wie, czy nie interpretujemy blednie tego wszystkiego, co jest nam pokazywane?
To już było nie raz i nie dwa mówione, dlatego też niektórzy filozofowie (vide Kartezjusz) zanegowali wszystko co odbiera się zmysłami...
Kiedyś (dla nas) mity, dla niech były religią, może za 1000 lat nasza religia będzie postrzegana jako mit
Już teraz przez wielu ludzi jest postrzegana za mit :P Ale sądzę, że czas powstawania nowych mitów na razie się skończył - nie potrzebujemy kosmogonicznych ani antropogenicznych, wszakże nauka już dawno wszystko wyjaśniła. Znowu co do teogonicznych - hmm...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, mnie zawsze fascynowało to, że wiele mitów (nawet zza ocenaów - porównajcie sobie mitologię inkaską z europejskimi) jest do siebie bliźniaczo podobnych... Czyżby dowód na istnienie zapomnianej cywilizacji? :wink:

Zauważ, że w prawie każdej mitologii są elementy wspólne. W każdej części świata bogowie powstali na wzór człowieka. Kiedy człowiek ma dziecko, to kobiety dostają boginę płodności, człowiek zaczyna robić bronie? To robi sobie boga kowala, zaczyna walczyć to potrzebuje boga wojny. Kiedy w Skandynawii zaczęto budować obwarowania itp. to Asgard dostał mur obronny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie współczesnej mitologi to ją macie...... wielka teoria spisku, mityczna masoneria i żydokomuna rządzi światem, podziemne organizacje rzadzą państwami, Obcy, rasa bogów nawiedzajaca i porywajaca ludzi w niecnych celach :P....... itd itp..... mitologia jak się patrzy.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

No i jeszcze zapomniałeś o rycerzu Rokicie ,który ze świetlistym mieczem i tarczą walczy z korupcją w Polsce. No i Bóg wsi oraz Rolników Andrzej L. blokujący tory ,urządzający manifestacje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Jak Rokita jest sługą czarnego Pana to kto w końcu jest dobry? Ja myślę ,że imić Giertych moze przeciwstawić się zepsuciu Rokity. A może sławetny Andrzej L. wojujący w czerwono białym krawacie z objawami masonizmu w Polsce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powstają narodowe legendy które są potem obracane w żart i ubierane w błazeńskie siuszki, a potem przyjdą po nas inni odgrezbią stare anegdotki i ci ludzie staną się wielkimi bohaterami (Stalin HItler Lenin Chingis-han)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Rokita jest sługą czarnego Pana to kto w końcu jest dobry? Ja myślę ,że imić Giertych moze przeciwstawić się zepsuciu Rokity. A może sławetny Andrzej L. wojujący w czerwono białym krawacie z objawami masonizmu w Polsce?

Ale wszyscy się jednoczą przeciw czrnoksiężnikowi Millerowi który czruje bazyla, a niedawno zdradził go Padawan Borówka i stał sie mistrzem...

Tak tak, znaczy te bajeczki, mamy za 100 lat będą je opowiadać dzieciom do poduszki :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Ale 2 maja zły smok Miller odchodzi ze swego legowiska pełnego zepsucia. Co prawda nie konsumował tylko dziewic ,ale prawy rycerz go usunął ,żeby samemu tam zamieszkać. a takie bajki mogą być za 50 czy 60 lat popularne. I może będą lekturą szkolną....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 2 maja zły smok Miller odchodzi ze swego legowiska pełnego zepsucia. ...
Jaki by on nie był, uratował wczesniej krainę przed upadkiem po tragicznych rządach kapitana Łobuzka i wprowadził stale rozwijający się progres...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfy (z feanorem na czele) natomiast pozytywnie oceniały rządy smoka millera, uratował on krainę jak wspomniał niebski dźin Wold oraz dzięki jego rządom silnej ręki nastąpił szybki wzrost gospodarczy w naszej krainie.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ten tekst jeszcze działa :shock:

Eeee... o co chodziło? Bo nie załapałem... :(

Hehe tekst do dziewczyny, że może zostać pożarta przez smoka (oczywiście przy założeniu że jest jeszcze dziewicą :wink: ) jako zawoalowana sugestia ... a co ja Ci będę tłumaczył :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Różowy nie demoralizuj nam młodzieży tylko śłij swoją fotkę. fotkę żony, córki, domu, psa, kompa, mam, taty, babci dziadka.. teściowej teścia......

Taaaaaaaaaaak!!! Różyczko, dawaj dawaj :) Tak po znajomości ;) Żona się nie dowie... [sorry za offtop, Feo zaczął! ;)]

Mówiłem już o bazyliszku ? Ale kto wie, jak będziecie uparci to może zmięknę, nie wcześniej jednak jak za tydzień (do 10) bo tyle mnie nie będzie więc na razie nie róbcie offtopu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie współczesnej mitologi to ją macie...... wielka teoria spisku, mityczna masoneria i żydokomuna rządzi światem, podziemne organizacje rzadzą państwami, Obcy, rasa bogów nawiedzajaca i porywajaca ludzi w niecnych celach :P....... itd itp..... mitologia jak się patrzy.....

Wcale nie taka mityczna :P Masoneria oficjalnie istnieje. W Polsce sa ze trzy wielkie loze masonskie, a nawet mieszka u nas jakis ich wielki mistrz, co to ma najwyzszy mozliwy stopien wtajemniczenia. Illuminaci sa mityczni. Mieliby powstac w 01.05.1776r w Bawarii, zalozycielem byl profesor prawa Adam Weischaupt. Ale dowodow na ich istnienie nigdy nie znaleziono. Jest taka ciekawa strona : www.conspiracyarchive.com , na ktorej m.in. jest taka tabela z organizacjami i instytucjami, ktore moga byc kontrolowane przez Illuminatow. A jest tego sporo, "bardzo sporo" :) Wlasnie tak sie ostatnio tym zainteresowalam :) Bardzo lubie jakies tajemnicze historie zakonow, np. Templariuszy czy Rozokrzyzowcow (ktorzy wlasnie mieliby byc powiazani z Illuminatami, jesli ci istnieja)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak sie ostatnio tym zainteresowalam Bardzo lubie jakies tajemnicze historie zakonow, np. Templariuszy czy Rozokrzyzowcow (ktorzy wlasnie mieliby byc powiazani z Illuminatami, jesli ci istnieja)
Z tego co mi dane było słyszeć pocztą pantoflową, to Iluminaci wywodzą się z Różokrzyżowców, a masoneria jest w prostej linii spadkobiercą Templariuszy.

Heh, niektóre źródła twierdzą, że w roku 1951 wreszcie wyszli z ukrycia podpisując traktat paryski, powołujący do życia Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, która potem przekształciła się w... Otóż to! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

A np. Stanisław August Poniatowski tez był masonem. Zdaje się ,że ich dewizą był "szukać światła w ciemnosci (lub na niebie nie pamiętam)". A obok mnie jest świątynia Hare Kryszna. Oni mają ciekawą religię. Kapłan ma tylko 6 lat ścisłego celibatu a potem moze robic co chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

...i wszystkich zjadly muminki.

Mozemy skonczyc temat "nowoczesnej" mitologii? To sie naprawde nudne robi...

a co sadzicie o wykorzystainiu chociazby przez Tolkiena w swym Wladcy Pierscieni elementow mitologii nordyckiej? Mnie naprawde zaskoczylo troche, i po przeczytaniu tego po raz wtory zaczalem zauwazac coraz wiecej podobienstw...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykóżystał wiele z mitologi nordyckiej bo tokkien tworzył mitologię BRYTYJSKĄ, takie było jego marzenie i wg mnie udało mu się to doskonale.......

A co masz do muminków ty hatiflacie :D....

Jejku ludziska Wolnomularze to żadna tejamnica, sam mam ohote się zapisać tylko ukończe 25 lat...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku ludziska Wolnomularze to żadna tejamnica, sam mam ohote się zapisać tylko ukończe 25 lat...
Wiesz, że 90% gospodyń domowych nie wie, że masoni są legalną instytucją? :P

A tak na serio, to imć Tolkien nie za wiele sam wymyślił, kto czytał Silmarillion i porównywał go z mitologią celtycką, nodycką, germańską i religią chrześcijańską, ten zaraz zobaczy, że to swoista synteza. Po prostu wybrał z nich co mu odpowiadało, przerobił nieco i wyszedł mu świat Śródziemia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niezmienai faktu że jest [beeep]iste :D..... a Feanor to jusz majstersztyk, ciekawe jak tolkien przewidział zę ktoś tak podobny bedędzie żył naprawdę :D....

Ależ doskonale wiem że 80% angielskich gospodyń domowych nieodróznia masła Whizzo od zdechłego kraba....

Spytajmy się Weosa

Weos widzisz rózniece ?

-Nieeeeeeeee..... :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...