Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Mitologia

Polecane posty

Gość Chess_Board

magii nie ma w tym co zbudowalismy? Magia moze byc wszedzie. Mitologie, religie itd. - to wszystko poniekad opiera sie na magii. Swiat zostal stworzony magia, bo sam Bog jest magikiem... Popatrz na to - stworzenie swiata... no... wlasnie. Chrzescijanstwo mowi o storzeniu - ale nie mowi jak. To jest juz magia. Robienie czegos z nieczego... mitologia polega na tym samym. Pelno stworow zrobionych magicznie - vide Sfinks. Chmury, stuokie potwory... klatwy... ludzkosc jest bezposrednio z tym zwiazana... cholernei zaskakujace wnioski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

no wlasnie, na kazdej mszy jest mowa o magi i jest ona w obiegu, tzn. ksiądz czaruje :D

a na reli katechetka pieee...gada ze magia to satanizm :(

(satanizm to przeciez tez mitologia ^^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satanizm owszem można zaliczyć do mitologi. Porem można jeszcze dokonać podziału na religię satanistyczną i sekty różnego rodzaju. Otóż religia jest jak najbardziej legalna, mają swój oficjalny kościół w stanach i nikomu nic złego nie robią. Nieco inaczej jest z sektami - niszczenie grobów, zabijanie i okaleczanie zwierząt (ponoć nawet ludzi), wciąganie ludzi w nałogi i odbieranie dzieciom sekciarzy prawdziwego dzieciństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

No tak...

mam sugestię :

mitologia - ogólnie nauka o wierzeniach

satanizm - jakiś tam kult WYZNAWCZY

czyli to jest jak z Grecją :D

dlaczego o tym sataniźmie w szkole nie uczą ?

bo jesteśmy Katolikami !

a dlaczego uczą nas Mitologi Greckiej ?

Jestesmy Katolikami ! nie wierzymy przeciez w Zeusa i Hadesa :? to po co nas tego uczyć ? ? ? równiedobrze mogą nas o sataniźmie uczyć :|

o co w tym chodzi ? czy jest ktos kto mi to wytlumaczy ? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, pewnie nie :)

Ale powiem ci co ja o tym myślę. Chyba chodzi o to, kultura chrześcijańska i wogóle cała Europa czerpie całymi garściami z Grecji i Rzymu, są to cywilizacje stare, klasyczne, poza tym jeżeli nawet będziesz wiedział o nich dużo, to nie odrzucisz chrześcijaństwa, bo te cywilizacje zniknęły bezpowrotnie. Natomiast satanizm jest aktualny i teraz nieco bruździ. Może się po prostu boją, że mogłoby ci się to spodobać :?: Z drugiej jednak strony byłoby to sprzeczne, bo jak pokazuje Pismo, zakazany owoc lepiej smakuje :) Sam nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

to wg. mnie jest dziwne , czemu nie miala by mi sie spodobac Grecja. moze sie przebiore za Dzeusa i bede biegal po miescie rzucając w ludzi piorunqami :] ?

no wlasnie... albo bym szukal czarnych owiec i bym je zabijał (tak jak w satanizmie kaleczenie zwierzat) po to aby zlozyc Hadesowi ofiarę ... no i na te owce bym jeszcze trochę narcyzów wrzucil (narcyz - kwiat poswiecony bogu podziemi Hadesowi )

hm...? tego chyba nikt nie wytlumaczy :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli to, że religi Greków tak szybko nie uda ci się reaktywować. Świątynie kosztowałyby cię fortunę. A szataniści są dużo mnie j wymagający - im wystarczy kawał pola i jakiś przypadkowy kot, który znalazł się w nieodpowiednim miejscu i w nieodpowiednim czasie. Dlatego też do satanistów łatwo należeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

hm... znowu MASZ/MACIE rację.

ale po co mi odrazu swiatynie?

wystarczy ze bym zakopywal czarne owce albo bym se w garazu oltarzyk zbudowal.

pieee pa tole glupoty bo pozno_O jest (ale bedzie ktos mial rano radoche

"NightCrawler piee pszy jak po BROWARze" :D :D :D LoL)

chyba zaraz rotfla zalicze ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem po BROWARze, czasem przed BROWARem, zależy z której strony na to patrzeć :) Ale i tak najlepsze jest to, że rozmawiasz z BROWARem :lol: Chyba bardzo samotny jesteś :lol:

Jednym ołtarzykiem jednak nie reaktywowałbyś tak łatwo całego kultu, gdyż bogó i bożków greckich mógłbyś wymieniać do rana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|
Czasem po BROWARze, czasem przed BROWARem, zależy z której strony na to patrzeć :) Ale i tak najlepsze jest to, że rozmawiasz z BROWARem :lol: Chyba bardzo samotny jesteś :lol:

Jednym ołtarzykiem jednak nie reaktywowałbyś tak łatwo całego kultu, gdyż bogó i bożków greckich mógłbyś wymieniać do rana :)

hahahahahahah... bardzo zabawne : - / . co do ołtarzyków to eeeh... dam se z tym spoqj ^^^

[ no i juz mi się gały kleją więc spadam :!: nerqA i dzieki za wszystko ! ]

Pozdro_O

8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!: Jak już zbudujesz ołtarzyk, to przyślij mi fotkę. Będę mógł wtedy na histori czy wiedzy o kulturze powiedzieć nauczycielce, żeby się na ten temat przestała wymądżać, bo i tak na pewno nie widziała PRAWDZIWEGO greckiego ołtarza, nie to co ja :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

hahahah... oby jej gały z wrażenia nie wypadły :D juz to widzę:

będzie to stolik pokryty czarną bibułą :->

po bokach swiece

pod stolikiem w szufladce bedzie czarna ofca :]

no i taki ładny Hades z puszek i rolek po papirze tojletowym na górze :D

ołtarz doskonały :D jeszcze z 99999999999 takich samych no i kult gotowy :D/

LoL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|
Oh boże...... kojażysz Wikingów, Thora, Lokiego, Odyna i reszte panteonu ?>

kojarze :"D juz wiem o co chodzi. tylko ze nazwy nie skojarzyłem : 'D

^^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio znalazłem w mojej bibliotece szkolnej mitologię chinską, nordycką, germańską, celtycką, japońską, itali oraz mitotologię... południowej Afryki!!! Wyporzczyłem sobie japońską, następna będzie afrykańska.

Co do mojej ulubionej mitologii to podoba mi się nordycka, germańska, celtycka i nasza rodzima słowiańska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

ja byłbym chętny poznać coś z mitologi germańskiej ale w necie nie moge nigdzie tego znalezc :!: a w mojej bibliotece szkolnej... to byłem tam ostatnio 2 lata temu ^^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...