Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Mitologia

Polecane posty

Gość Chess_Board
odbiegne teraz od tematu i przeniose Was do Rzymu :D kto ogladal Qvo Vadis ? tam było swietnie pokazane jakimi swintuchami oni byli :)

a wiedzieliscie ze rzymianie jedli na lezaco do tej pory az zwymiotowali :shock:

a tam, najciekawsze sceny Quo Vadis to pozeranie chrzescijan przez lwy... zreszta, mitologia rzymu jest cholernie nudna - bo to po prostu mity greckie przerobione na wiecej krwi - i wsio...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzymianie wszystkiego, poza wojną uczyli się od Greków :) Że jedli na leżąco to wiedziałem, ale że tak długo aż zwymiotowali to nie ,chyba se jajca robisz :) Aż zwymitują to jedzą ludzie cierpiący na bulimię albo mongolizm, a wszyscy Rzymianie nie mogli na to chorować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Wogóle Rzymianie po wygranej wojnie uczyli sie mitologi Greckiej od greckich uczonych i "przerabiali" to na swoje :]

oni nie tyle sie uczyli tej mitologii - oni PRZEJELI kulture grekow. CALA. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|
Rzymianie wszystkiego, poza wojną uczyli się od Greków :) Że jedli na leżąco to wiedziałem, ale że tak długo aż zwymiotowali to nie ,chyba se jajca robisz :) Aż zwymitują to jedzą ludzie cierpiący na bulimię albo mongolizm, a wszyscy Rzymianie nie mogli na to chorować :)

to nie są zadne jaja !! !! !! miałem to na histori i polskim !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
zeby ją przejąć to musieli poznać :D więc jak to było ? :wink:

BOZE CHLOPIE!!! Przeciez Rzymianie podbili GRECJE!! TAK, PODBILI. Podbili ich, przejeli kulture i pozwalali grekom zyc w "swoich sidlach", gdyz byli to ludzie cholernie uczeni itd. Warto miec pod soba takich madrasi, nie? Przejeli cala ich kulture, wojne udoskonalili i zajeli 12 swiata :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|
zeby ją przejąć to musieli poznać :D więc jak to było ? :wink:

BOZE CHLOPIE!!! Przeciez Rzymianie podbili GRECJE!! TAK, PODBILI. Podbili ich, przejeli kulture i pozwalali grekom zyc w "swoich sidlach", gdyz byli to ludzie cholernie uczeni itd. Warto miec pod soba takich madrasi, nie? Przejeli cala ich kulture, wojne udoskonalili i zajeli 12 swiata :)

aha, przepraszam, rozumiem już :D ( w poniedziałek klasowka z histy wiec moze cos z tego zapamietam :D/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzymianie wszystkiego, poza wojną uczyli się od Greków :) Że jedli na leżąco to wiedziałem, ale że tak długo aż zwymiotowali to nie ,chyba se jajca robisz :) Aż zwymitują to jedzą ludzie cierpiący na bulimię albo mongolizm, a wszyscy Rzymianie nie mogli na to chorować :)

to nie są zadne jaja !! !! !! miałem to na histori i polskim !

To wesoło. I pomyśleć, że ONI NAS nazywali barbarzyńcami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|
Rzymianie wszystkiego, poza wojną uczyli się od Greków :) Że jedli na leżąco to wiedziałem, ale że tak długo aż zwymiotowali to nie ,chyba se jajca robisz :) Aż zwymitują to jedzą ludzie cierpiący na bulimię albo mongolizm, a wszyscy Rzymianie nie mogli na to chorować :)

to nie są zadne jaja !! !! !! miałem to na histori i polskim !

To wesoło. I pomyśleć, że ONI NAS nazywali barbarzyńcami...

Rzymianie polakow barbarzyncami nazywali ? kiedy ? nie przypominam sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

a tam, przesadzacie... wyobrazcie sobie taki stosunek ze zlota chmurka :D. Jakie to musi byc ciekawe... cholerne dendrofile, zoofile i reszta swiata :D Poza tym, zawsze mnie interesowalo jak mozna sie chrzanic bedac pod postacia takiej chmurki :)

Rzymianie polakow barbarzyncami nazywali ? kiedy ? nie przypominam sobie

nie mogli nas nazywac ==. Chodzi mu o plemiona slowianskie, normanskie i reszte tego calego europejskiego kitu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Wszystkie ludy europejskie poza Italią i Grecją nazywane były barbarzyńskimi...

kto sie dorwal do wladzy - ten dobry, kto nie zdolal - kaput. Proste i logiczne. Barbarzyncy, heretycy... a wszystko tylko po to, aby pomordowac i dorwac sie do wyzszego stolka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ludy europejskie poza Italią i Grecją nazywane były barbarzyńskimi...

kto sie dorwal do wladzy - ten dobry, kto nie zdolal - kaput. Proste i logiczne. Barbarzyncy, heretycy... a wszystko tylko po to, aby pomordowac i dorwac sie do wyzszego stolka...

Mówisz o oficerach i senatorach rzymskich, którzy póżniej dostawali ziemię i urzędy na podbitych terenach :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Swoja droga, ostatnio cos mnie ciagnie do Quetzalcoatla i spolki, czyli mitologii aztekow... nie chce mi sie tego szukac, macie moze jakies materialy? Nie chodzi mi o panteony, tylko jakies podstawy, w co wierzyli itd. O ile sie nie myle to wyznawali to, ze dusza po smierci idzie na ksiezyc a rozum na slonce i potem lacza sie z powrotem w ciele dziecka...? Any ideas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

Nie wiem co ma to do mitologi ale wyczytalem przedchwilka w ksiazce o mitologi ze slowo Wandal pochodzi od germańskiego plemienia Wandali :)

byli oni znani ze szczególnego okrócieństwa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Azteków, to szczególnie ciekawie przedstawiają się ich ofiary (a może mylę ich z Inkami :?: )

Jeżeli chodzi o duszę po śmierci to były chyba trzy miejsca, do których takowa mogła się dostać.

1.Lepszy raj - osoby poległe w bitwie, bądż złożone w ofierze (ponoć niektórzy pozwalali złożyć się w ofierze dobrowolnie, aby tam trafić :!: )

2.Raj - kobiety zmarłe w połogu, trafieni piorunem itp.

3.Piekło - ci którzy zmarli w łóżku, ze starości.

Oczywiście wszystkie nazwy nie są orginalne, bo orginalnych nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

ach...... wlasnie znalazlem o tym ksiazeczke na zakurzonej polce...

mam wiec inne pytanie: co sadzicie o jihad'zie... i jak ogolnie sie na to zapatrujecie... ciekawe czy ktokolwiek z was sie zblizy do mojego pogladu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|
mam wiec inne pytanie: co sadzicie o jihad'zie... i jak ogolnie sie na to zapatrujecie... ciekawe czy ktokolwiek z was sie zblizy do mojego pogladu :)

jihad ? co to do holery jest :D ? proszę spokojnie tym razem :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

jihad... to jest tzw. "swieta wojna" w krajach muzulamnskich. Po prostu - wojna w imie religii i kazdy kto w niej zginie dostapi natychmiastowego zbawienia... tak przynajmniej nas wszyskich uczyli... moja wizja jest jednak zgola inna, poczekam na wasze opinie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

aaa... rozumiem (duzo sie dzisiaj nauczyłem - podziękowania sie Wam naleza :D )

to cos w stylu tego calego terroryzmu talibanskiego ? zaatakowali przeciez stany w IMIENIE allacha :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

no dokladnie - idziesz z karabinem w reku i mordujesz w imie Allaha i dostapisz potem jesli zginiesz w tym jihadzie zbawienia ;). Tak was na pewno ucza i mnie tak uczyli bo zyjemy w chrzescijanskim kraju... kopiac jednak w islamie znalazlem taka perelke, ze JIHAD tak naprawde byl wewnetrzna walka czlowieka z diablem (!!!). I ci, co ja wygrali "dostapywali oswiecenia" a ci, ktorzy przegrali - za sama probe - dostapywali natychmiastowego zbawienia... wszak islam wywodzi sie od chrzescijanstwa i obydwa sa tak naprawde religiami milosci... wiec nie wierze, aby arabowie nagle dostali religie, ktora kaze zabijac...Po prostu, bledna - bardziej wygodna interpretacja... co sadzicie o mojej interpretacji? Znacznie chyba blizsza, bardziej metaforyczna - ale i bardziej prawdopodobna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...