Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Counter Strike (seria)

Polecane posty

Mi szczerze GO po tym gameplay'u jakoś nie spodobał. Według mnie przypominał Call of Duty. Zagrać i tak zagram ale zostanę przy 1.6

LOL, ta twoja ortodoksyjność przysłania Ci rozsądek? Nie wiem w jakim sensie tobie/wam CoDa. To jest prawie ten sam CS co 1.6, nawet za bardzo i dlatego mi się nie podoba, że praktycznie nie widać zmian. Do CoDa to podobne jest tylko w tym stopniu że jest FPSem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada troche, jak polaczenie CoDa i CSS. W chwili obecnej trudno powiedziec, czy wyjdzie to na dobre, czy na zle, ale po gameplayu nie jestem tak bardzo pesymistyczny, jak wczesniej. Mam tylko nadzieje, ze w przeciwienstwie do CoDa, bedzie w grze jakis recoil. W CoDzie znikl on wraz z premiera czworki i sie juz nie pojawil. CSa nie wyobrazam sobie bez strzelania seriami. Na gameplayu wyglada to srednio, ale komentator wspomina, ze to alpha, podczas ktorej wiele rzeczy ulega zmianie.

Inny dobry news to wypuszczenie SDK. Podoba mi sie tez zamysl, ze GO ma byc ewolucja CSa, ale nie bedzie na sile staral sie pozyskac graczy z 1.6 lub Source, bo tworcy wiedza, ze sie to nie uda. Wazniejsze jest to, zeby zrobic porzadna gre, a nie laczyc wszystkich fanow roznych wersji CS. Jesli GO ma stawiac na rozgrywke multiplatformowa, jest to tym bardziej niewykonalne. Niezlym pomyslem jest Molotova. Jest zaprojektowany do blokowania, spowalniania wrogow, a nie ich eliminacji i moze wzbogacic gameplay. Drugi typ granatu do eksterminacji bylby zupelnie niepotrzebny, a tak jest cos ciekawego i uzytecznego. Podobnie jest z defuse kitami. Danie ich dla dwoch czlonkow druzyny wymusza teamplay i wymaga innego podejscia taktycznego. Moze zwiastowac problemy z noobami (i graczami PS3, ktorzy przez pierwszy miesiac beda poznawac gre, ktora PCowcy dobrze znaja), ale to zwieksza potencjal. No i CS to nie zwykla nawalanka jak BC2 lub CoD, wiec takie podejscie popieram.

Ogolnie filmik zlinkowany przez EzioPL nastawia mnie bardzo pozytywnie. Jedna z rzeczy, ktore mi sie nie spodobaly to efekty wystrzalow. W 1.6 i CSS, zeby wiedziec, skad leca kule, musiales sluchac tego, co sie dzieje. Teraz jest tak, jak w CoD i BC2, ze widzisz sciezke pociskow i to znacznie ogranicza to, jak wazna jest gra na sluch. Mam nadzieje, ze z tego pomyslu zrezygnuja i sciezka lotu pociskow nie bedzie widoczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z rzeczy, ktore mi sie nie spodobaly to efekty wystrzalow. W 1.6 i CSS, zeby wiedziec, skad leca kule, musiales sluchac tego, co sie dzieje. Teraz jest tak, jak w CoD i BC2, ze widzisz sciezke pociskow i to znacznie ogranicza to, jak wazna jest gra na sluch. Mam nadzieje, ze z tego pomyslu zrezygnuja i sciezka lotu pociskow nie bedzie widoczna.

Zauważ, że to godzi w użytkowników, których nie stać na dobrą karte muzyczną. Podobnie było z multi Splinter Cell: Chaos Theory - Versus, ktoś kto posiadał świetną karte muzyczną z pełnym EAX zyskiwał znaczną przewagę nad innymi, do tego stopnia że ludzie poodchodzili z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

których nie stać na dobrą karte muzyczną

Dobra karta dzwiekowa wcale nie jest potrzebna do dobrego pozycjonowania; od tego sa glownie sluchawki. Nowe integry maja pozycjonowanie bardzo zblizone do Xonarow DS/DX/D1, wiec nie widze problemu.

z pełnym EAX zyskiwał znaczną przewagę nad innymi[-/quote]

EAX to tylko dodatkowe efekty, ktore w wielu grach jedynie pogarszaja pozycjonowanie. Akurat w CS EAX nie ma praktycznie nic do rzeczy. Dodatkowo pisalem o strzalach, a te dobrze slychac i pozycjonowac nawet na kilkuletnich integrach.

Poza tym z kazdym aspektem gier jest tak, ze jesli wydasz wiecej pieniedzy, to bedziesz mial przewage. W FPSach lepsza myszka daje przewage, a w samochodowkach dobra kierownica i pedaly to klucz do zwyciestwa. Nie widze powodu, zeby z dzwiekiem mialo byc inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nawet ogloszono, kiedy beta wystaruje. Ostatnie materialy chyba wciaz pochodza z alphy, wiec jeszcze troche poczekamy. Spodziewam sie jednak, ze taka informacja pojawi sie na Steamie, jesli beta bedzie otwarta. Sa na to duze szanse, ale nie wiem, czy Valve nie zdecyduje o tym, zeby dostep do bety byl ograniczony. W koncu juz teraz mowia, ze maja wlasnych testerow, ktorzy nieustannie raportuja o wszystkim, co z gra zwiazane. Byc moze uznaja otwarta bete za nie potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w pierwszego CS-a przez ładnych kilka lat, pamiętać jednak należy, że od tamtego czasu sytuacja na rynku sieciowych strzelanek diametralnie się zmieniła. Nowy CS wygląda archaicznie i nie chodzi mi oczywiście o grafikę, a o mechanikę rozgrywki. Możliwie, że Valve chce trafić do graczy jako gra turniejowa, co jest prawdopodobne jeśli balans będzie odpowiedni, ale mi wydaje się, że chcą wyciągnąć kasę z ludzi, którzy od 10 lat grają w ich grę jakby nieświadomi, że pojawiło się już wiele lepszych tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up So true. Naprawdę będę się dziwił ludziom, którzy zainwestują w CSGO. To jest ta sama gra, tylko z jeszcze bardziej podrasowaną grafiką. Naprawdę nie wierzę, że przeciętny gracz, który garściami czerpie przyjemność z rozwałki w BF3, czy szybkiej akcji w MW3, zechce się przesiąść na FPS'a o turniejowym charakterze. Ta gra niby posuwa się do przodu (co prawda bardzo powoli), ale konkurencja też nie śpi i jak pierwszy raz spojrzałem na gameplay bety z "frontpejdża", to pomyślałem, że patrzę na jakiegoś darmowego MMOFPS'a! W dzisiejszych czasach nawet niezależne studia, czy nawet twórcy "indyków", dysponują narzędziami które pozwalają na stworzenie bardzo ładnej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up To samo można powiedzieć o ludziach którzy kupili najnowszego MW3. Przecież to jest to samo co MW2 z małymi zmianami. Ja osobiście grałem przez dłuższy czas w BF Bad Company 2 Black Opsa jednak te gry po czasie mi się znudziły o do starego CS 1.6 zawsze wracam i potrafię grać całymi nocami razem z kumplami, ponieważ odpowiada mi taki styl rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odmiennie jestem grą zainteresowany.

Pewnie z tego powodu, że nigdy wcześniej w żadnego CSa nie grałem.

Wszystko jednak zależy od polityki Zaworu i jaki model obiorą (moim zdaniem nie ma co liczyć na f2p ale jest tego plus - nie będzie mikropłatności, które w niektórych tytułach np. Battlefield Heroes dają za dużą przewagę) oraz jak wysoko wycenią swoje dzieło.

Sklep pewnie i będzie ale mam nadzieję, że nie zrobi się z tego kolejny Team Hatless 2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem oburzenia wielu graczy, ale cóż. Można się przyzwyczaić :P

CSGO będzie dobrą propozycją dla:

1. Konsolowców

2. Mniej hardkorowych graczy, którzy miło wspominają pocinanie w CS na lekcjach informatyki

3. Niektórych z obecnych graczy, którzy przerzucą się dla e-sportu

Nie widzę problemu. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania. Valve podkreślało przy zapowiedzi, że to ma być po prostu odświeżona wersja starego, dobrego Counter-Strike'a. Ja ostatnio w CS grałem dobrych parę lat temu... Później pożyczyłem komuś płytki i od tamtej pory nie widziałem gry na oczy. Więc - jeżeli cena będzie atrakcyjna - to się skuszę na GO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up To samo można powiedzieć o ludziach którzy kupili najnowszego MW3. Przecież to jest to samo co MW2 z małymi zmianami.

Dokładnie. I właśnie dlatego nie kupiłem MW3 (mam MW2) i dlatego też nie kupię nowego CS-a (posiadam "jedynkę").

Ktoś napisał, że Valve nie zmusza do kupna... hmmm to oczywiste. Nikt do niczego nas nie zmusza, to tylko dyskusja i ja osobiście - to tylko moja opinia - uważam, że jest to wciskanie ludziom tego samego. Gdzie HL3? Gdzie HL2:EP3?

Jeśli chcą coś odświeżać to niech zabiorą się, za HL1, CS miał już swoją drugą młodość w Source (który zresztą wybitnie mi nie przypasował).

Przyznajcie sami, wolicie CS-a z odświeżoną grafiką czy coś z powyższych tytułów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rebeliagamer - Nie ma się co łudzić, Valve nie zrobi nowego silnika przed następną generacją konsol. Gdyby Half-Life 3 (Episode 3 pewnie w ogóle się nie ukaże, kontynuacja historii nastąpi w HL3) miał się ukazać jeszcze na 360 i PS3, to już by się ukazał. Nie mam wątpliwości, że Valve chce po prostu mieć asa w rękawie i nawet ich rozumiem. Premiera nowej generacji konsol i BUM - Half Life 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno CS:GO zalezy od gustu graczy. Ja np. najpierw zagrałem w CS:SOURCE a potem dopiero w 1.6 dlatego też skuszę się na CS:GO. Oczywiście nie twierdzę że cs 1.6 to dno wręcz przciwnie jest bardzo dobry no ale ile mozna grać w tę samą grę ? Spróbujcie sobie pograć w CS:Source a potem w CS 1.6 połowa graczy zostanie przy nowszej odsłonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - którą część csa kupić? wszystkie są dziś tanio na steamie, a ja chciałbym od czasu do czasu popykać w taką gierkę, chociaż wiem, że z prosami nie mam szans, więc nic poważnego.

która będzie najlepsza na kilka rekreacyjnych posiedzeń?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie CSS. 1.6 to gra dla osob, ktore poswiecaja temu znacznie wiecej czasu lub maja juz jakies doswiadczenie z ta seria. Z pewnoscia nie jest to odpowiedni tytul na 'zlapanie' w promocji i granie od czasu, do czasu. Tym bardziej, jesli CSS rowniez jest w promocji. W CSS duzo latwiej znalesc innych dorywczych graczy, a serwery z deathmatchem i innymi luzniejszymi trybami sa popularniejsze. No i z mojego doswiadczenia wynika, ze community w CSS jest przyjazniejsze i trudniej tam trafic na pyskatych nastolatkow ziejacych ogniem na lewo i na prawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z mojego doswiadczenia wynika, ze community w CSS jest przyjazniejsze i trudniej tam trafic na pyskatych nastolatkow ziejacych ogniem na lewo i na prawo.

A czego tu się dziwić? Source to zdecydowanie łatwiejsza gra i tam headshota strzela się z taką łatwością że szkoda gadać, dlatego wielkiego narzekania nie ma, a w 1.6 trzeba po prostu umieć grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - gram w CS od chyba 10 lat i powiem szczerze, ze trudnosc gry nie ma absolutnie nic do rzeczy, jesli chodzi o sytuacje, ktore opisuje. Zas trudnosc gry zalezy od tego przeciwko komu grasz, bo gry sa prawie identyczne. Wypadaloby wysilic sie na troszke wiecej obiektywizmu zamiast pisac o tym, jaki to CSS jest latwy. Same headshoty najlatwiej wchodza wlasnie w 1.6 ze wzgledu na duze hit boxy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem CS-a 1.6 i tu nasuwa się pytanie:czy kupić klucz cs 1.6+CZ czy może te zestawy cs 1.6+8 gier??Jak posiadanie/brak Condition Zero ma się do Gameplayu w Csie?Jakieś nowe mapy czy coś?Bo nie powiem,zagrałbym w Day of Defeat ale jak mam mieć jakieś problemy z CSem to już wolę tą pierwszą ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...