Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Counter Strike (seria)

Polecane posty

Pograłem sobie chwilę w nowego Cs'a. Był to meczyk z botami(na mapie De_Dust2), żeby troszkę rozeznać się w sytuacji. Oto moje przemyślenia od początku uruchomienia gry:

1. Ładne menu startowe. Za to plusik smile_prosty.gif

2. Jakiś dziwny bug w ustawieniach. Gdy naciskam "Wstecz" to przerzuca mnie pomiędzy zaawansowanymi ustawieniami a zwykłymi. Pomaga naciśniecie "ESC".

3. Rozgrywki podzielone na cztery tryby - demolka, turniej uproszczony i klasyczny oraz jakiś czwarty(jakiś GunGame, nie pamiętam nazwy.). Plusik za to.

4. Ładny ekran wczytywania z krótkimi informacjami o trybie itp. Plusik

5. Nie można wybrać modeli TT albo CT - w sumie nie robi mi to żadnej różnicy.

6. Ładne menu przy zakupach(nie wiem jaką to ma nazwę) - wszystko intuicyjne.

7. Dlaczego MP4A1 nie ma tłumika?

8. Po 5 minutach gry: nie widzę różnicy w rozgrywce pomiędzy najnowszą częścią a poprzednimi odsłonami.

9. Bardzo ładna grafika, mapa bogata w detale, dźwięk taki sam jak w poprzednich Counter Strike'ach.

10. Granat zapalający może być niezły w ciasnych pomieszczeniach.

To tyle. Bardziej zaznajomię się z grą podczas weekendu, gry będzie zasuwał w sieci smile_prosty.gif

Można modele TT i CT wybrać, tylko komendą trzeba - nie pamiętam jaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić GO? Może lepszy jest 1.6. Liczę na dużo godzin dobrej zabawy. Sporo czasu minęło od premiery "ofensywy" więc na chłodno: jest ktoś tam jeszcze na serwerach? Czy więcej osób na 1.6? Nie chcę się użerać z gimbazą, tylko sympatycznie pograć. Jeszcze z rzeczy technicznych: w której części jest lepszy balans broni? Gdzie są lepsze tryby (chyba że są takie same)? I oczywiście gdzie jest większa grywalność i która część ma szanse na dłuższe życie (które w przypadku 1.6 i tak jest już długie)? Tak więc w skrócie: CO WYBRAĆ? Z góry dziękuję za pomoc. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak nie grałeś w żadnego Counter'a to GO będzie dobrym wyborem.

Ale jeśli grałeś w 1.6 to nie ma sensu się przesiadać na GO.

Jeśli chodzi o grywalność to obie są grywalne. Ja gram w 1.6 z przyzwyczajenia ;)

A balans broni? W 1.6 jest idealnie, a w GO grałem za krótko aby się wypowiadać, ale też nie jest źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global nie dorasta do pięt 1.6. Deagle praktycznie jest nieużyteczne w globalu, tak samo jak glock i famast w trybie serii. Do tego mołotow i wabik - ocb?!. 1.6 to kawał historii ,możemy być dumni z polskiej ekipy(dzisiejsze ESC gaming). Jako jedyni jesteśmy 3-krotnymi mistrzami świata.

Co wy na to ,żeby zoorganizować turniej CS 1.6 albo Global Offensiv? Pisałem emaila do CDAction, ale chyba poszło do kosza, a szkoda bo to by wypromowało ich troche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turniej CS byłby świetnym pomysłem. Sam z chęcią wróciłbym do tej wspaniałej gry po długiej przerwie, a i z pewnością namówiłbym na to wielu znajomych. Tylko jak on miałby wyglądać? Organizacja takiej akcji była by z pewnością bardzo trudna, ale jesli będzie jakaś inicjatywa, to wchodzę w to :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie GO jest bardzo fajnie unowocześnioną wersją 1.6 . Fakt,nie jest aż tak grywalna jak 1.6 , ale też jest z nią dużo zabawy :D Już zbrzydła mi od jakiegoś czasu grafika w 1.6 i te modele.

P.S na youtube jest serial o cs;sorce ,w ktorym ct żyje z tt,jest to odcinkowe. Zna ktoś nazwę tego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Army Deal jest dobre. Kto nie chce się w to bawić może sprzedać a kto chce i lubi nowy wygląd broni to wiadomo...

I przynajmniej można teraz za coś karty wymieniać.

PS. Oddam Famasa Doomkitty za karty. :P

A z tą mapą tez nie wiem. Jedyne co wiem to to że dropi 4 razy w tygodniu (maksymalnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzyneczka leży i czeka na klucz. icon_wink.gif

Rada wujka Berta, sprzedaj skrzynkę, póki jest jeszcze coś warta. Klucze pewnie i tak nie dropią (podobnie jak w TF2 i Dota 2), musiałbyś kupić jakiś w sklepie, a z tego co widzę to skrzynki dalej schodzą po niecałe 2 euro. A to dużo, skrzynie z TF2 i D2 są praktycznie bezwartościowe i jest ich w cholerę na Markecie. Więc jeśli nie planujesz kupować klucza za eurasy, to lepiej zawczasu puść skrzynkę w sklepie.

Swoją drogą, to nie ogarniam jeszcze, czy trzeba grać przez całą mapę, żeby coś wypadło, czy zdarza się wejść na ostatnią rundę i też dostać coś ciekawego...

Nie musisz grać od początku, ważne żebyś wytrwał do końca, bo na ostatnim obrazie z podsumowaniem meczu jest losowanie itemów. Zdarzało mi się że wszedłem na dwie ostatnie rundy, a na koniec dostałem skrzynkę. Jak wyjdziesz przed końcem to nic nie dostaniesz.

Czy jakiś CS wyszedł w wersji pudełkowej ??? I ew. można grać w niego bez Internetu ???

1.6 i Source wyszły w pudełku, do każdego są boty, ale każdy wymaga steama do działania, więc musisz mieć dostęp do internetu. No, chyba że uda się jakoś odpalić kiedy steam jest w trybie offline, ale nie wiem czy się da, nie miałem potrzeby próbować. Nie rozumiem tylko jaki jest sens grać w CS'a z botami, cały fun tej gry to walka z żywymi graczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boty to raczej tylko w ramach treningu. Mój znajomy, jeszcze rok temu nie miał internetu (swoją drogą w tych czasach dość dziwnym jest mieć w mieszkaniu 3 komputery a nie mieć internetu :D), to grał w CS'a na botach, a gdy już sprawił sobie w domu internet przestał grać, bo z graczami mu się nie podobało, a boty znudziły go schematycznością.

Sam w CS'a zagrałem w życiu może z 20 meczy "standardowych" i jakoś nie specjalnie mi szło, przy czym nie miałem ochoty na naukę na botach. Za to dużo funu dają tzw. Gun Game lub zwykłe deatch matche "każdy na każdego", co dla weterana może być żartem ale dla gracza, który CS odpala raz na jakiś czas są w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do GO po niemal roku przerwy - miło widzieć, że nadal jestem w miarę dobrej formie (choć nadal nie umiem strzelać z AWP :P).

I takie pytanie - jak nakładać malowania na broń...? Z poziomu głównego menu? Nie widzę żadnej opcji modyfikowania wyglądu broni. Po meczach dostałem też jakieś nagrody, skrzyneczki, jak to otworzyć? Czy tak jak w TF2 to wymaga klucza za 2 euro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie pytanie - jak nakładać malowania na broń...? Z poziomu głównego menu? Nie widzę żadnej opcji modyfikowania wyglądu broni. Po meczach dostałem też jakieś nagrody, skrzyneczki, jak to otworzyć? Czy tak jak w TF2 to wymaga klucza za 2 euro?

Wchodzisz w ekwipunek, następnie wybierasz broń którą chcesz sobie ustawić, i klikasz "zamień dla drużyny CT/TT/dla obu drużyn". I tak, skrzynki wymagają otwarcia kluczem, i prawdę mówiąc, już bardziej się opłaci kupić skina jakiego się chce na rynku Steam. Dlaczego? Bo zbyt często zdarzają się sytuacje, że ktoś kupił klucz za 1,5?, a wypadł item warty np. 2 lub 3 razy mniej warty :P (Sam tak miałem...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem, że po dłuższym rozeznaniu da się poczuć tutaj ducha 1.6.

Rozegrałem póki co jakieś 75 meczów turniejowych, z winrate bliskim 70%, w każdym meczu kończąc ze statystykami top3, a jak wygrywaliśmy mecz to top1.

AUG - zbyt silne, rozrzut jest tragicznie mały, moja ulubiona broń, ale wolałbym raczej aby nie była aż tak skuteczna.

DMG z p90 także jest zbyt wysokie, a rozrzut niemal zerowy przy umiejętnym strzelaniu.

PS : Dwa dni temu przemodelowali SG553 i AUG - celownik wygląda lepiej, ale celność się jeszcze bardziej (?!) poprawiła, zwłaszcza u drugiego - da się strzelić serią 4-5pocisków niemal w to samo miejsce.

Do tego bardzo nie podoba mi się że famas czy glock strzelający serią ma zwiększone dmg, a nie 3x kule, co sprawia że ta pierwsza jest niemal bezużyteczna.\

PS : Orientuje się ktoś może czy jest USP bez tłumika z normalnym magazynkiem jako item do startowej broni CT?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...