Skocz do zawartości
Cardinal

Dla odmieńców - industrial, doom, space, symphonic etc.

Polecane posty

Co do space metalu czy jak to się tam nie nazywa to Tiamat chyba, będzie należał.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Space metal to Strapping Young Lad, chłopcze. :twisted:

Tak by przynajmniej grana przez nich muzyka do nazwy pasowała, bo co to dokładnie jest space metal nie mam pojęcia ( pierwszy raz słysze takie określenie :lol: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałeś nigdy o space? A to ci psikus... to to samo co cosmic. Posłuchaj sobie kapelki Claymore albo kawałków Samael - Infra Galaxia czy Kovenant - Star by Star... Klawiszki na początku Human's Dust - Thy Disease też są typowo space'owe.

A Tiamat to gra na kolejnych płytach doom/gothic/tekno, jeżeli chodzi o ścisłość ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie kapelki Claymore albo kawałków Samael - Infra Galaxia czy Kovenant - Star by Star... Klawiszki na początku Human's Dust - Thy Disease też są typowo space'owe.

Aha, to to jest space?

W takim razie SYL do tego zupełnie nie pasuje.

Poza tym, nie trawie takich syfiastych klawiszowych zagrywek raczej ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche napewno. Ale ja bym to raczej podciągnął pod "metal przyszłości" ;-)

Bo tak będzie wyglądał metal za 20 lat ;-)

Jeszcze Red Harvest bym dodał ;-)

ale slabo znam SYLa.

To wielki błąd.

Kto nie ceni geniuszu Devina Townsenda, ten ograniczonym tępokiem jest, o! ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci z klasyków polecam Toola i Nine Inch Nails....

Tym barizje, ze zadenz tych zespolow nie gra industrialu :D. Z klasykow gatunku to ci polece Throbbing Gristle, Einsturdzende Neubautenm Coil albo Karlheinz Stockhausen, choc on to juz baridzej preindustrial :). A z industrialnego rocka i ebm lat 80 i 90, to moze byc ministry, nine inch nails, rammstein, Marilyn manson, White Zombie, a z wyzszej polki np Samael czy The Kovenant, albo Deathstars.

Lol, NiN to połączenie industrialu z Hard rockiem... jak ktos powiedział, trent Reznor uczynił ten gatunek bardziej ludzkim (cos mi się niz daje ze o to w industrialu chodziło:/) i zbliżył ten gatunek do popu. Mnie nie za bardzo pasi. Z tych kawałków ktore przesluchalem, wydawaly mi sie wszystkie jakies takie jednostajne, powolne i dosyc monotonne:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Julie Laughts Nomore??? Właściwie to ja nie mogę nigdzie o nich czegoś znaleźć. Jeżeli znacie jakąś stronkę to plz podajcie adres... Właściwie to ten zespół chyba już nie istnieje,ale nie wiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, NiN to połączenie industrialu z Hard rockiem...

Zwal jak zwal..

Z tych kawałków ktore przesluchalem, wydawaly mi sie wszystkie jakies takie jednostajne, powolne i dosyc monotonne:/

tak jest ogolnie z muzyka. Poczynajac na muzyke klasycznej, przez rap, techno, konczac na death metalu.. jest pewna pula pomyslow, ktora sie wyczerpuje i gra w maire podobnie, a potem przechodzi na bardziej.. hm.. lzejsza zwykle forme muzyki i powstaje np St Anger :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, NiN to połączenie industrialu z Hard rockiem...

Zwal jak zwal..

Wydaje mi sie ze jestes szczegolnie wyczulony na to ze ktos nazwie jakis zespol zespolem grajacym chocby po czesci industrial:) Okej, rozumiem, ale wspomniałem, że Trent poszedł bardziej w stronę "mrocznego popu" o ile cos w tym rodzaju w ogole istnieje;)

Z tych kawałków ktore przesluchalem, wydawaly mi sie wszystkie jakies takie jednostajne, powolne i dosyc monotonne:/

tak jest ogolnie z muzyka. Poczynajac na muzyke klasycznej, przez rap, techno, konczac na death metalu.. jest pewna pula pomyslow, ktora sie wyczerpuje i gra w maire podobnie, a potem przechodzi na bardziej.. hm.. lzejsza zwykle forme muzyki i powstaje np St Anger :]

St Anger to ten Metalliki? Wiekszosc fanow twierdzi, ze to co teraz graja to nie efekt braku pomyslow ale fakt wspolpracy z obecnym wydawca czy tez producentem, nie wiem:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St Anger to ten Metalliki? Wiekszosc fanow twierdzi, ze to co teraz graja to nie efekt braku pomyslow ale fakt wspolpracy z obecnym wydawca czy tez producentem, nie wiem:)

Pewnie i tak może być. Wydawca rzuca pomysł : " Chłopaki dostaniece 2 mln$ ale zagrajcie cos lżejszego, dzeciaki oszaleją ! Przy okazji poudawajcie że was nikt nie rozumie, dziewczyna was rzuciła i wzruszajcie się na koncertach! To będzie hicior!" i powstaje coś w rodzaju nu-metalu ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aphex Twin

To Aphex Twin to jest industial? Wow. Ciekawe...Choc nie jestem jakos przekonany.

My Dying Bride

Taa...Jeszcze do kompletu Tiamat i mozemy ukrecac sznur na line wisielcza, hehe. W sumie to ja juz dawno nie slyszalem czegos MDB. Oni cos nagrali nowego?

I ze swojej strony dwie rzeczy - In Slaughter Natives, wygrzany po prostu apokaliptyczny industrial.

I (Hi, Wojtex) - Atomtrakt. Tyz swietne.

NEC: 63

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aphex Twin ciezko okreslic.. zasadniczo to jest jeden z baridzej znanych zespolow sceny industrialnej, ale poza industrialem i industrialnym rockiem, to mieli kompozycje bardizej w ambient wpadajace, ebm czy wrecz techno.. no, i pisali utwory do roznych gierek na ZX i C-64.. Video Music Game.. to tez jest styl muzyczny ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie dlatego...Ja slyszalem sporo ambientowego Aphex Twin, jak tez i tekknopodobnego Aphex twin, dlatego sie zdziwilem. Czekalem az powiesz, bo ty jestes moja wyrocznia w sprawach muzyki, hehe.

Aha - jeszcze jedno - Aphex Twin to nie "oni" - to jeden koles, zdaje sie nazywa sie Robert James. Tak na marginesie. Z tego co mi przynajmniej wiadomo i z tego co wyczytalem.

NEC: 65

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko...Jamesa w ogole trudno namierzyc, bo koles nagrywal chyba pod dziesiecioma (jak nie wiecej) ksywkami - Caustic window, Aphex twin, costam costam...kiedys o tym czytalem, to mi sie po glowie kolacze.

Aha - polecam utworek juz Aphex Twin - nazywa sie Ventolin. I smiem twierdzic ze ryje mozg tak ze nie ma co zbierac. Jak wytrzymasz do konca twardy jestes. Ja tego kiedys ze dwa dni sluchalem, to potem w ogole nie kojarzylem co jest naokolo. Tam wystepuje dzwiek o czestotliwosci takiej ze ci styki w mozgu przepala, hehe.

NEC: 78

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodek

Słyszeliście nową płytę NIN? Dla mnie bomba choć wielu uważa, ze to już nie to samo. Fakt, jakby trochę mnie zakręcona od poprzednich, ale jednak to dalej stary, dobry NIN. Trent wciąż daje radę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia płyta NIN wreszcie przekonała mnie do zespołu. Na poprzednich nie wszystkie kawałki mi wchodziły, a tutaj proszę słucham całej płytki i naprawdę mi się podoba. Ale z drugiej strony to każda płyta jest inna i wnosi coś nowego. No chyba, że to ja się starzeje. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszy zespół grający muzę Industrial to Rammstein. Polubiłem ich jak usłyszałem teledysk z ich najnowszej płyty ,,Reise, Reise..." - Amerika. Wtedy kupiłem wszystkie ich płyty. Po dokładnym odsłuchaniu wszystkich stwierdziłem, że najnowsza płyta nie jest tak ,,mocna" jak pozostałe. Ogólnie ten zespół jest najlepszy. Czekam na nową ich płytę, która ukaże się w październiku tego roku, a nosi tytuł ,,Reise Reise (Vol.2)".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...