Skocz do zawartości
Cardinal

Dla odmieńców - industrial, doom, space, symphonic etc.

Polecane posty

1) Posłuchałem sobie Tiamat - Wildhoney. Nic w tym nie ma nudnego. Mieczowi faktycznie się zgrindował mózg nie rób się za mądy, Patryk - Mithu :P Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Już wiem dlaczego to nazywa się doom metalem :] Bo wcześniej nie umiałem sobie wyobrazić muzyki z samej definicji :P

2) Anathema - posłuchałem sobie A Natural Disaste. I to jest chyba bardziej już atmospheric rock niż doom metal. Przynajmniej jest mniej tych doomowych elementów niż w Tiamat.

:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P+-->

(Norsk Miczu :P)
o gotyku niewiele Razz Może tyle, ze dla mnie to w 3/4 obciachowa muzyka XD

No to pysk na kłodkę, bo ci grind your mind zrobie 8)

Jest kiepski gotyk i jest dobry gotyk ;]

Posłuchałem sobie Tiamat - Wildhoney. Nic w tym nie ma nudnego. Mieczowi faktycznie się zgrindował mózg Razz Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne. Już wiem dlaczego to nazywa się doom metalem Smile Bo wcześniej nie umiałem sobie wyobrazić muzyki z samej definicji

Załatw sobie płytki Like Gods of the Sun i Angel and the Dark River kapelki My Dying Bride. To jest trv doom metal, gdzie jeden riff trwa cztery minuty, a wokalista śpiewa jakby miał się popłakać ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pysk na kłodkę, bo ci grind your mind zrobie 8)

Jest kiepski gotyk i jest dobry gotyk ;]

Nie rób się za mądry, Chimaira 8)

Załatw sobie płytki Like Gods of the Sun i Angel and the Dark River kapelki My Dying Bride. To jest trv doom metal, gdzie jeden riff trwa cztery minuty, a wokalista śpiewa jakby miał się popłakać ;]

Pffff, trv doom metal to jest Ahab - The Oath, gdzie wokale brzmią jak spod grobowca, riff jest wolny w cholerę, kawałki trwają 13 minut i robią sieke z mózgu 8) Przy tym MDB wychodzi na ultra szybki blastcore xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mithrandir >> ten Chimaira wszędzie się tak wymondrza to sie nie przejmuj :/

DAWAJ SKŁAD METALLIKI!

Pffff, trv doom metal to jest Ahab - The Oath, gdzie wokale brzmią jak spod grobowca, riff jest wolny w cholerę, kawałki trwają 13 minut i robią sieke z mózgu Cool Przy tym MDB wychodzi na ultra szybki blastcore

A wiesz, że nie znam? Buuu... Teraz wyjdę na pozera i wieśniaka, nie to co inni :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że nie znam? Buuu... Teraz wyjdę na pozera i wieśniaka, nie to co inni :(

Chim, podaj skład MDB, to po pierwsze, po drugie to wiesz co masz zrobić (> :X) a po trzecie to nie ma sie czym przejmowac bo to jest młody zespół z małym dorobkiem i nie wszyscy muszą go znać ;)

A po czwarte wokalista pierdzi gardłem xD - CRD

A ty trzaskasz odbytem xD - MTH

Zazdrośnik - ja przynajmniej mogę, w przeciwieństwie do niektórych trwale rozerwanych xD - CRD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś kapele, w której wokalisty nie ma? Znaczy szukam od kilku lat instrumentalu, tylko zagrywa, bez wycia jakiegoś kolesia po kastracji. Nie to, że nie lubie, lubie, ba kocham takie wycie, ale czasami dla uciszemia chciało by się posłuchać czegoś innego niż Legion of Doom

Znam, tylko se nazwy zapomniałem :) Wiem, że byli oni z Roadrunner'a i grali całkowicie przyzwoitą muzykę... A że nazwa uciekła mi z głowy... - scp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Industrial metal?? A słucha ktoś Marilyna Mansona?

Ja słucham i to już od 8 lat. Byłem na jego koncercie kilka lat temu w Berlinie, ale żadnych rewelacji nie było. Mam wszystkie płyty do Holy wooda nawet wydane w tekturowym pudełku remix & repend. Ale i tak za zdecydowanie najlepszą uważam Mechanical Animals, ponieważ jest w niej dużo elektroniki. Fajna też jest Smells like children, ale praktycznie opiera sie tylko na coverach. Antichrist Superstar jest średniakiem wcale nie uważam jej tak jak prawie wszyscy (prawie się nie liczy) za jedną z jego najlepszych płyt. A widziałeś może kiedyś Lost Highway. Jest tam jeden epizod z Twiggy i Mansonem. Swoją drogą to film tez jest fajny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku forum sporo osób pisało o System of a Down. Bardzo się cieszę że są w Polsce fani oraz osoby które słyszały o "systemie". Jak wam się podobały ostatnie płyty Mez/Hyp? Dzięki nim stali się bardziej rozpoznawalni, ale chyba wole ich wcześniejsze płyty. Toxicity rządzi!!! :)

Ps: Pozdro dla wszystkich fanów SOAD, tych ktorzy byli z nimi już od początku

Chłopie, wystawiasz się na ostrzał :) - scp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakieś kapele industrial metalowe (ala MarilynM czy NiN), ale z przewagą industrialu nad metalem :D Coś jak Ministry.

Witam, niestety nie moge polecić nic lepszego od MM czy NIN. Ale za to polecam fajny zespół Current 93. Ostatnio kupiłem ich winyl "All the little pretty horses" na jrmarku dominikańskim za 150 zeta..ale było warto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakieś kapele industrial metalowe (ala MarilynM czy NiN), ale z przewagą industrialu nad metalem :D Coś jak Ministry.

Hmm... Może Deathstars? Laibach? Rammstein :? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakieś kapele industrial metalowe (ala MarilynM czy NiN), ale z przewagą industrialu nad metalem :D Coś jak Ministry.

Marilyn Manson ciężko zaklasyfikowac do jakiejkolwiek szufladki, bo na każdej płycie inspirował się innym gatunkiem muzycznym, glamem na mechanical , metalem na antychryście etc, ale już z industrialem to on ma tyle wspólnego, co piernik z wiatrakiem :wink: Jeżeli natomiast chodzi o wart polecenia industrial, to z pewnością wymieniony wcześniej Combichrist i niewspomniany, a wart uwagi Feindflug.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja slucham np Ill Nino, to jest chyba cos pomiedzy Rapcore a Nu Metal, a gdzie wyczytalem ze jest to crossover. Czekajcie sprawdze jeszcze caly folder z muza:

-Slipknot

- Rage Against The Machine

-System Of a Down

-Nirvana

-P.O.D

-Linkin Park

To raczej wszystko, w szczegolnosci podoba mi sie Guerilla Radio R.A.T.M.-a i Numb Linkin Parka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, gdzie napisać tegoż posta, więc umywam ręce od wszelkich niezgodoności.

Witam. Chciałbym poprosić was o podanie listy utworów metalowych/rockowych rodzaju instrumental. Czyli, przykładowe utwory to

1. Metallica - Orion

2. Iron Maiden - Transylvania/The ides of the march

3. Black Sabbath - Sleeping village

4. Pink Floyd - Us and them

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VNV -----> Zdaje się, że jesteśmy w temacie bo EBM to mój ulubiony gatunek najogólniej pojmowanej muzyki syntetycznej (celowo nie chce łączyć electro z techno). Oprócz Icon of coil - "Machines are Us", Combichrist chętnie słucham:

Negative Format

Decoded Feedback (polecam Biovital)

Covenant

Apoptygma Berzerk (ostatnio zeszła nieco na psy)

Front 242

Pride and Fall

In Strict Confidence - klasyka industrialu

i tym podobne. Oczywiście kapel od EBM jest obecnie od zatrzęsienia z wiadomych technicznych powodów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Nirnaeth ktoś zna? Całkiem niezły kawał muzy (z mówionymi tekstami). Grają.... yyy... cuś jakby Dark Wave.

I jeszcze Korsarz. Dziwaczna muzyka. Słychać trochę blacku (Ciemna Strona Jaźni), gotyku (Pieśń Hermesa). A opropcz tego sporo muzyki inniejszej (nie wiem jakiej, ciężko zaklasyfikować). Jest kilka mp3 na wp.pl za free do pobrania/przesłuchania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...