Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

Dla prawdziwków - black/death/speed/thrash

Polecane posty

Słyszał ktoś o czymś takim jak Roting Christ? No bo ja tylko słyszałem i nie wiem czy to ściągać :P

E..no tak.. legenda greckiego Black Metalu, bardoz dobra kapelka, sciagnij sobie np Genesis, bo tu sa dosc swiezi, Non Serviam bo to chyba ich najlepsza plytka i the Mighty Contact, jako ze to ich pierwszy longplay:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prabab nie bądź cham i zarzuć linkiem jak coś ;)

Kurde od kiedy zacząłem słuchać Darkthrone, w black metalu zaczęły mnie wkurzać różnego rodzaju syntezatory i inne elektroniczne duperele. Jednak ta surowowość jakoś wpływa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Non Serviam bo to chyba ich najlepsza plytka

a pomyslalem sobie miski, ze cos dzis napisze bo cholernie nudny dzien jest... wiec, masz -

tak zgadzam sie, ale pomijajac fakt ze "Genesis" jest najlepsze i ze "Non Serviam" to zwykla zzynka z wczesnego Varathron ("His Majesty At The Swamp"). Nic nowego kolessie nie wymyslili...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Horus

Waszym zdaniem jaka jest najlepsza płyta :?: Vadera kupiłem sobie najnowsze ich albumy min. revelations, litany i mini cd blood. Chciałbym sobie kupić jeden ze starszych, ale najlepszych albumów (brak gotówki inaczej kupił bym większość)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
Waszym zdaniem jaka jest najlepsza płyta :?: Vadera kupiłem sobie najnowsze ich albumy min. revelations, litany i mini cd blood. Chciałbym sobie kupić jeden ze starszych, ale najlepszych albumów (brak gotówki inaczej kupił bym większość)

Blaaaaack tooooo Theeeee Blinddddddd -->to jest Album

Vader ogolnie swietnie gra niema co :twisted: :twisted:

P.S wie ktos czy gdzies w Polsce Mozna dostac oto takie cos:

A)In Conspiracy with Satan-A tribute to Bathory

B)Hellas Salutes The Vikings - Atribute to Bathory

Bo normalnie nigdzie tego niema :roll: A Covery są fajne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniedługo w Polsce koncert Metallici, podobno przed tym koncertem ma zagrać Vader oraz Slipknot. Co do Vader`a to bardzo lubie ten zespół i jest on dowodem, że polacy potrafią grać dobry metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
Zaniedługo w Polsce koncert Metallici, podobno przed tym koncertem ma zagrać Vader oraz Slipknot. Co do Vader`a to bardzo lubie ten zespół i jest on dowodem, że polacy potrafią grać dobry metal.

O ja cieniemoge Vader to wiedzialem ale Slipknot jak to przeczytalem to spadlem z krzesla onis są nietego slypa dawac :evil:

VADER=TAK

Metallica=Tylko stare przeboje (st.Anger kiichaaa)

Slipknot=nieeeeeeeee

a ten tego a kto powiedzial ze Polacy niepotrawfia :shock:

np.Lux occulta, behemoth, Vader,Tenebrosus,Yattering i wiele innych znakomitych zespołow :-]

To siadam za Gitare i zaczynam Grac moze kiedys bede mial Supporta z eee np. eeee Irony Maiden :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
a ten tego a kto powiedzial ze Polacy niepotrawfia :shock:

np.Lux occulta, behemoth, Vader,Tenebrosus,Yattering i wiele innych znakomitych zespołow :-]

Witchmaster!!! Tenebrosus [jesli o tym samym myslimy] jest do [beeep] - wedlug mnie, Vader - kicha, Behemoth - dosc srednio, ale wciaz niszcza, Lux Occulta milczy, Throneum... plodni sa, nie ma co; Graveland - kiedy nowy album!!!???; Animcia Kałoercy - shit, sex & satan!; Thunderbolt - ave sathanas! :D; Azaracik - kopie dupe; Christ Agony... Thor's Hammer, Velesik, Gontynka, Honorek, Kataxik, Capricornusik, Volfenkrojzik, Morhodzik, Nordenik, Ohtarek, Perunwicik, Northtronik i reszta polskiego PNSBM; reszta jak Hellveto, Hermh, Pogrom 1147, Katharsis, Sacrilegium itd. takze wymiata... i niech mi ktos jeszcze powie, ze Polska ma slaba scene - to zatluke!

Ps. dlaczego ZNOW skasowales moj post?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
a ten tego a kto powiedzial ze Polacy niepotrawfia :shock:

np.Lux occulta, behemoth, Vader,Tenebrosus,Yattering i wiele innych znakomitych zespołow :-]

Witchmaster!!! Tenebrosus [jesli o tym samym myslimy] jest do pupci - wedlug mnie, Vader - kicha, Behemoth - dosc srednio, ale wciaz niszcza, Lux Occulta milczy, Throneum... plodni sa, nie ma co; Graveland - kiedy nowy album!!!???; Animcia Kałoercy - shit, sex & satan!; Thunderbolt - ave sathanas! :D; Azaracik - kopie pupcie; Christ Agony... Thor's Hammer, Velesik, Gontynka, Honorek, Kataxik, Capricornusik, Volfenkrojzik, Morhodzik, Nordenik, Ohtarek, Perunwicik, Northtronik i reszta polskiego PNSBM; reszta jak Hellveto, Hermh, Pogrom 1147, Katharsis, Sacrilegium itd. takze wymiata... i niech mi ktos jeszcze powie, ze Polska ma slaba scene - to zatluke!

Ps. dlaczego ZNOW skasowales moj post?

A zes Tego powymienial :D

Jakby tak niebylo to przeciez Polska Jest W czołowce :twisted:

Hmmm chyba za Vaderem nieprzepadasz z tego wynika hehe

Lux Occulta Skonczyla na Kichowatym Albumie "Mother and the Enemy" wszystko bylo swietne a tu album niewypal Mam nadzieje ze nastepny bedzie jakis lepszy ze starego stylu ee tego wie ktos czy Lux Occulta cos Kombinuje? Jakies przecieki ? :twisted:

KAT tez mial wydac jakąs Plyte bo z koncertami wedruje po Polsce a o plycie nic nieslychac :roll: ale za to mieli rozgrzewke zwiedzając cała Polske :D hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
A zes Tego powymienial :D

i pomysl, ze to tylko poczatek...

Jakby tak niebylo to przeciez Polska Jest W czołowce :twisted:

taa... brakuje nam tu tylko czegos takiego jak Scena, ale Zespoly mamy dobre.

Hmmm chyba za Vaderem nieprzepadasz z tego wynika hehe

ano nie przepadam, ale pewien moderator widocznie przepada i to bardzo bo skasowal juz moje 2 posty na temat vadera...

Do Piotrusia Wiwczarka szacuneczek stracilem dawno temu, a te wszystkie mini albumy pokroju "Blood", ktorymi nas racza przedpow trakcie wydaniemwydaniuwydawania nowych albumow to po prostu przegiecie... to tak, jak wydanie plyty, a trzy miesiace pozniej edycji digi-pack z jednym dodatkowym utworem - aby fani kupili, bo przecez trzeba miec ten utwor... :roll:

Lux Occulta Skonczyla na Kichowatym Albumie "Mother and the Enemy" wszystko bylo swietne a tu album niewypal Mam nadzieje ze nastepny bedzie jakis lepszy ze starego stylu ee tego wie ktos czy Lux Occulta cos Kombinuje? Jakies przecieki ? :twisted:

w znacznym skrocie - Szubrycht & co. chcieli sie wybic z poza granic Polski i podpisali kontrakt ktory okazal sie maksymalnym niewypalem. teraz o zespole jest cicho, prawdopodobnie z racji tegoz to kontraktu... a Mother And The Enemy jest [beeep]iste! Szczegolnie takie utwory jak "Gambit" niszcza. Takiej muzyki w naszym biednym kraju nie gral nikt wczesniej! W ogole nigdzie nie spotkalem sie z tak odwaznymi polaczeniami jak na tym albumie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_666
...Mother And The Enemy jest [beeep]iste! Szczegolnie takie utwory jak "Gambit" niszcza. Takiej muzyki w naszym biednym kraju nie gral nikt wczesniej! W ogole nigdzie nie spotkalem sie z tak odwaznymi polaczeniami jak na tym albumie...

Hmm moze i tak ale jak dla mnie za duzo "elektroniki" i czegos podobnego :wink: w tym Albumie

jest pare spoko piosenek ale reszta to chyba nie wmoim guscie:-]

Wole Piosenki ala np.ee moze bede albumami wymienial no np."Forever Alone Immortal"Plyta cala swietna My Guardian Anger tez jest genialna Dionysos,Maior Arcana wiem ze Lux Occulta to "dziwnograjki"ale jak dlamnie przesadzili w ym nowym albumie wole ich stare Mroczne Piosenki :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

o gustach sie nie dyskutuje, ale wedlug mnie ta plyta po prostu wymiata. A mroczne... dionysos... wszystko ulega progresji. Bathory - z blacku w viking, In The Woods - z blacku w najbardziej awangardowy zespol na scenie metalowej, Darkthrone - z deathu w black i tak dalej... progresja musi byc w muzyce, inaczej to wszystko staloby sie niezwykle nudne. A Lux Occulta szukali, moze znalezli? Moze sie wypalili? Kto ich tam wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Oto oficjalne oświadczenie członków zespołu Armagedda, opublikowane na stronie Agonia Rec.:

"Nie wykonujemy już black metalu i nie chcemy być kojarzeni ze sceną black - ani dzisiejszą ani wczorajszą. Nie jest ważne jak odbierają nasze dźwięki osoby z zewnątrz, jesteśmy tym czym jesteśmy a nie tym za co nas uważacie. Nie jesteśmy już bandem black metalowym i nigdy nim nie będziemy. Black metal zainfekowany został przez niepoważnych ludzi, którzy wykorzystują jego (nie)świętą istotę i nie chcemy się z tym identyfikować. Dlatego też będziemy trzymać się od całego [beeep] jak najdalej. To wszystko, dosyć!! To w 100% nasze oficjalne stanowisko - A. & Graav anno serpenti"

ja się zgadzam, a wy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

progresja musi byc w muzyce, inaczej to wszystko staloby sie niezwykle nudne

Progresja.. muzyka po prostu musi byc muzyka, a nie trzymac sie sztywno oklepanych schematow.

ja się zgadzam, a wy?

Gdyby nie to, ze black stal sie najbardziej pozerska odmiana metalu, nie mialbym nic przeciwko. Rozumiem Venom, Celtic Frost, Bathory, Samael, Beherit, Hellhammer, wczesny Mayhem.. ogolnie pierwsze fale muzyki thrash/black to wszystko to byl siarczysty i prawdziwy bunt, cos aspolecznego i pieknego. Z czasem jednak, gdy bycie black metalowcem oznaczalo bycie trve i te wszystkie smieszne ludki zaczely tworzyc peany do Szatana i spiewac dla niego hymny, to to stracilo sens. Tak jak Glen Benton stwierdzil, ze nei chce byc kojarzony z tymi wszystkimi tworcami kosciolow szatana, ktorzy niszcza prawdziwy metal albo jak Xy stwierdzil, ze to juz nie jest to samo, bo teraz kazdy lapie za gitare i ryczy. Niby jest jeszcze czasem dobry black, jak 1349 albo Naglfar, w gruncie rzeczy ejdnak prawdziwy Black Metal przestal istniec. 'Black metal zainfekowany został przez niepoważnych ludzi, którzy wykorzystują jego (nie)świętą istotę i nie chcemy się z tym identyfikować' HAIL. Zgadzacie sie?

Jakby tak niebylo to przeciez Polska Jest W czołowce

Czy ja wiem.. na pewno jestesmy za Czechami, Francja, Szwecja, Chile, USA, Rumunia, Brazylia. No, chyba, ze myslisz tylko o blacku :)

Hmm moze i tak ale jak dla mnie za duzo "elektroniki" i czegos podobnego

Wlasnie ta elektronika sprawia, ze plyta wybija sie ponad przecietnosc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem.. na pewno jestesmy za Czechami, Francja, Szwecja, Chile, USA, Rumunia, Brazylia. No, chyba, ze myslisz tylko o blacku :)

Czechy ? Mi się kojarzą tylko z dobrymi zespołami grindowymi. Chile?! Kompletnie nie znam żadnego zespołu z tamtąd ;). A za muzyką z USA nie przepadam tak za bardzo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy ? Mi się kojarzą tylko z dobrymi zespołami grindowymi.

No, grindcore, grind/death, death metal. Nie ma porownania do zespolow z innych czesci Europy :) No, i maja najlepszy festiwal muzyczny na swiecie.

Chile?! Kompletnie nie znam żadnego zespołu z tamtąd ;).

Tam jest tez bardzo duzo zespolow w klimatach death, death/grind i gore grind :)

A za muzyką z USA nie przepadam tak za bardzo :)

Ja tez niespecjalnie. Niemniej jednak to w USA jest Floryda i w USA jest bardzo duzo zespolow black, death, grind, industrial, itp,itd, dlatego twierdze, ze maja silna scene.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Horus

Co do USA eRaXaOS666 masz racje jest odgroma zespołów metalowych szczególnie black i death. Słuchałem pare kapel amerykańskich powiem że niektóre to kaszanka szczególnie te nowe nie da się ich słuchać. Jednak ich scena metalowa jest tak wielka że mają niezłą obstawe i wątpie żebyśmy ich przebili naszymi zespołami. Takie jest moje zdanie. W przypadku Chile Czech i Francji nie wiem bo nie słyszałem żadnej kapeli z tych krajów.

Dragon_666 wielkie dzięki za podanie tytułu albumu naprawde świetny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
Czy ja wiem.. na pewno jestesmy za Czechami, Francja, Szwecja, Chile, USA, Rumunia, Brazylia. No, chyba, ze myslisz tylko o blacku :)

ja myslalem tylko o Blacku. Brazylia nie ma teraz praktycznie nic, Rumunia tez, Francja... Arkhon Infaustus, choc to death i moze jakies Darvulia, choc kto ich tam wie czy jeszcze istnieja, Chile... sama tandeta, Szwecja? Watain? Czesi takze niewiele tam u siebie maja... Polska stoi w czolowce, w Blacku. Death mnie nie pociaga, ale wiem ze w grindzie i zwyklym death metalu Ameryka zawsze krolowala. W Blacku Amerykance sa do [beeep], bo w zasadzie nic tam nie maja. Jakies te wasze Belial's Keye, ale poza tym nic. Judas Iscariot nie istnieje, VON nie istnieje... nic. Pustka, bida z nedza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAT tez mial wydac jakąs Plyte bo z koncertami wedruje po Polsce a o plycie nic nieslychac :roll: ale za to mieli rozgrzewke zwiedzając cała Polske :D hehe

No, niby coś tam kombinują. Podobno nawet zagrali kawałki z nowej płyty na Mystic'u. W każdym bądź razie - na pewno żyją. Obecnie Romek koncertuje solowo (ballady), a niedługo wydają nową płytę koncertową i DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board

Romek zaczal nagrywac poezje spiewana, jakies recytacje itd. - co sie kompletnie nie sprzedaje, kasa sie skonczyla, to trzeba wskrzesic trupa i znow zaczac nekrofilie i dymanko na zwlokach KAT'a... ech...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem tylko o Blacku. Brazylia nie ma teraz praktycznie nic, Rumunia tez,

W Brazylii sa 2 porzadne kapelki blackowe - jak fantastyczne Canis Lupus i Apokalyptic Rides.. a reszta, to w sumie sam undeground.

Francja... Arkhon Infaustus, choc to death i moze jakies Darvulia, choc kto ich tam wie czy jeszcze istnieja,

Francja to miala kiedys Gorgona.. nom, ale pozniej Kaos odszedl do Samaela i sie skonczyla, hehe.. co dalej.. celtyckie Aes Dana, Heol Telwen, Bran Barr, nazistowskie Genocie Kommando i Gestappo 666 i pikne Spektr, nieco stylizowane na Samaela. Wiec maja duzo black metalu, biorac pod uwage, ze wymienilem tylko co ciekawsze zespoly :]

Chile... sama tandeta,

Nie.. ale w Ameryce Poludniowej ogolnie jest tylko kilka poarzadnych kapelek blackowych, a reszta to glownie thrash, death i brutal death.

Szwecja? Watain?

Naglfar, Marduk, Diabolical Masquerade, Bathory, Abruptum, Dark Funeral, Dawn, i co najmniej kilkadziesiat innych poradnych zespolow blackowych.

Czesi takze niewiele tam u siebie maja...

Czesi mieli 666 dawno temu ;). Poza tym, Czesi to glownie death, grind.

Polska stoi w czolowce, w Blacku.

Polska ma najwieksza scene NSBM i pagan Bm na swiecie, ale czy najlepsza to nie wiem, bo BM juz mnie nie podneica spejcalnie ;]

Death mnie nie pociaga, ale wiem ze w grindzie i zwyklym death metalu Ameryka zawsze krolowala.

Ameryka ogolnie miala bardoz duzo zespolow z Florydy, ale ogolnie to najlepszy death, tak jak i wszystko inne pochodzi z Europy.

W Blacku Amerykance sa do pupci, bo w zasadzie nic tam nie maja. Jakies te wasze Belial's Keye, ale poza tym nic. Judas Iscariot nie istnieje, VON nie istnieje... nic. Pustka, bida z nedza.

Juz tam kiedys pisalem o roznych zespolach z USA black metalowych i nie chce mi sie powtarzac juz ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chess_Board
W Brazylii sa 2 porzadne kapelki blackowe - jak fantastyczne Canis Lupus i Apokalyptic Rides.. a reszta, to w sumie sam undeground.

porownaj to z polską

Francja to miala kiedys Gorgona.. nom, ale pozniej Kaos odszedl do Samaela i sie skonczyla, hehe.. co dalej.. celtyckie Aes Dana, Heol Telwen, Bran Barr, nazistowskie Genocie Kommando i Gestappo 666 i pikne Spektr, nieco stylizowane na Samaela. Wiec maja duzo black metalu, biorac pod uwage, ze wymienilem tylko co ciekawsze zespoly :]

a wszystko praktycznie gra to samo albo leci po "standardzie europejskim" <zieeeeew>. Juz Grecja jest silniejsza w Blacku niz Francja.

Nie.. ale w Ameryce Poludniowej ogolnie jest tylko kilka poarzadnych kapelek blackowych, a reszta to glownie thrash, death i brutal death.

ale wciaz nie zmienia to faktu, ze w chile blacku grac nie potrafia

Naglfar, Marduk, Diabolical Masquerade, Bathory, Abruptum, Dark Funeral, Dawn, i co najmniej kilkadziesiat innych poradnych zespolow blackowych.

Naglfar, Diabolical, Dawn - kicha, Marduk bez Legiona sobie chyba nie poradzi, Bathory to nie black, Abruptum tez nie i z tego co wymieniles to tylko Dark Funeralowi mozna wrozyc jakas przyszlosc.

Czesi mieli 666 dawno temu ;). Poza tym, Czesi to glownie death, grind.

ja mowie o Blacku

Polska ma najwieksza scene NSBM i pagan Bm na swiecie, ale czy najlepsza to nie wiem, bo BM juz mnie nie podneica spejcalnie ;]

mamy Witchmaster a to sie rowna tysiacowi innych kapel z innych krajow ;)

Juz tam kiedys pisalem o roznych zespolach z USA black metalowych i nie chce mi sie powtarzac juz ;]

nie zapadly mi jednak w pamiec, wiec widocznie byly do [beeep].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...