Skocz do zawartości

CD-A Droższy?


Shoy

Droższe CD-A  

1303 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy gdyby CD-A podrożało o 5 zł nadal byś je kupował/kupowała?

    • Tak. Sądzę, że to rozwinęłoby czasopismo
      743
    • Nie mam zdania na ten temat
      100
    • Nie. Sądzę, że CD-A straci na tym czytelników
      460


Polecane posty

A moim zdaniem sprzedaż spadnie na ryj .Polska, kraj gdzie każdy kmini jak zassać coś taniej i kręci na różne sposoby żeby wyjść na swoje . Tak to wygląda pokrótce;) W sumie CDA jako monopolista na rynku czasopism o grach/sprzęcie nie ma komkurencji . A więc ,albo podniesiecie cenę i zwiniecie się szybko , albo się to uda ale nie wróżę wtedy takiej sprzedaży jak teraz . Taka prawda

Of course chodziło mi o sytuację gdyby CDA kosztował 2 dyszki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 660
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
A moim zdaniem sprzedaż spadnie na ryj .

A więc ,albo podniesiecie cenę i zwiniecie się szybko[...]

No no, Droga redakcjo, nie pochwaliliście się swoim czytelnikom, że zatrudniliście tak "wykwalifikowanego" analityka rynku? Niezły, skoro od ręki na ogólnodostępnym forum podaje takie dane :)*

Dobra, fakt, macie rację. Gdyby podrożało do 20PLN nadal bym CDA kupował, ale już tak jak aktualnie tylko z przyzwyczajenia. Ale jak dla mnie powinno być w zamian za to DUŻO większa ilość stron (tylko z drugiej strony nie wiem konkretnie z czym :)). Wtedy można by dać to na lepsze pełniaki, w które i tak nie gram, a które z całą pewnością przyniosłyby troszkę więcej radości tym co grają.

A możemy znać jakiekolwiek aktualne zdanie redakcji na ten temat?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili gdy piszę te słowa w ankiecie na opcję "tak, sądzę, że rozwinęłoby to czasopismo" (czy jakoś tak) głosowało 110 osób. I tak w zasadzie myślę sobie: czy ktoś sobie żarty stroi?

Pomyślałem nad tym chwilkę i doszedłem do takich oto ciekawych wniosków: wątpliwym jest, czy podwyżka wpłynęła by na szeroko pojęty "rozwój" czasopisma? Dlaczego? Ano dlatego, że ceny papieru poszły o 40% w górę; również ceny za licencje do gier nie są takie, jak były przed kryzysem. Winny tutaj jest kurs Euro (na szczęście lub nieszczęście złotówka znów zaczyna się umacniać). Tak więc skoro ceny za papier i licencje do gier poszły tak drastycznie do góry (a należy pamiętać, że mówię tutaj TYLKO i wyłącznie o papierze i cenach za licencje - wszak są jeszcze inne koszta, które ponosi redakcja, a które to koszta również niewątpliwie musiały wzrosnąć), a cena czasopisma nadal pozostała na poziomie niespełna piętnastu złotych, to znaczy, że po prostu mniejsze są wpływy do kasy "redakcji":). I jeżeli cena została by podniesiona o 5 złotych, to najprawdopodobniej wszystko zostałoby po staremu - to znaczy sytuacja finansowa mogłaby wyglądać jak jeszcze na początku 2008 roku, to jest ceny za papier, licencje i inne koszta byłyby niższe (i to dużo) niż są obecnie. Ewentualnie byłoby ciut lepiej niż podczas hossy jeszcze rok temu:).

PS. To jest czyste przypuszczenie autora tekstu. Nie chcę tu filozofować i mówić "jak jest", bo ja wiem najlepiej", ale gdyby się nad tym zastanowić to na pewno mam sporo racji w powyższym tekście. Czyż nie? Czysta logika.

PS2. Ten tekst kieruję głównie do tych 110 osób będących na "tak" za podwyżką oraz tych 18, którzy uważają, że "nie mają zdania".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając niektóre posty, mam wrażenie że ci co są na "nie" żyją na granicy ubóstwa i ledwo wiążą koniec z końcem. Opamiętajcie się! Jeśli ktoś zarabia powiedzmy 2 tys zł i wydaje na CDA miesięcznie 15zł, to czy dołożenie jescze 5 to aż tak wiele?

A jeżeli ktoś nie pracuje? I jego rodzice też nie pracują?

Opamiętać to ty możesz się tylko ty - gratuluję, że masz kasę ale muszę ci teraz przypomnieć starą zasadę. Mianowicie Ty =/= Wszyscy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lee 90

Qrowsky - jeśli ktoś nie pracuje i jego rodzice też nie tzn. że albo żyją w kompletnej nędzy albo biorą zasiłki. Więc skąd oni do licha mają dla syna/córki by dać 15 zł na CDA co miesiąc ?! Takie tłumaczeni jest śmieszne według mnie, po prostu przyznać się nie którzy nie chcą, że im szkoda kasy i tyle... A jak podatki pójdą w górę to tez powiesz iż nie zapłacisz bo Twoi rodzice nie pracują i Ty też ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zbyt orginalny jak powiem ze podwyzka 5 zl to dla mnie luzik - wzamian za kilka/kilkanascie stron wiecej / 1, 2 no gora 3 recki wiecej na miech / albo za jednego pelniaka wiecej. Choc jakby tego nie bylo to i tak pokusa przeczytania CD-A od dechy do dechy bylaby za duza zeby sie powstrzymac od kupna :P

Tymczasem czekam na pelniaki pokroju XIII - swietna gra !! A z ciekawosci - byl Unreal 2 u was w czasopismie kiedy ? Bo pierwszy byl na bank i pewno UT tez sie zalapal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak :).

Co to dla nas za różnica, czy zapłacimy 14.99 czy 20.00? Chyba tylko taka, że przy większej kwocie nie będzie problemu ze sklepowymi, którym zawsze brakuje tego grosika na resztę :P.

UP.

Większe zarobki = Bardziej zadowoleni pracownicy = Większa motywacja do poświęceń ze strony redaktorów = Lepsze teksty + Lepsze pełniaki + Ferrari dla Smugglera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie przeciw. 15 zeta jeszcze jestem w stanie raz na parę miechów dać, a 20 to jużjednak psychologicznie cięższe do przeżycia.

Co do argumentu z lepszymi pełniakami - kompletnie od czapy. Kupuję CDA dla czytania, a nie gier (może w połowę grałem). Dawniej to co innego, pełniaki były solą CDA, ale teraz jak za 20-30 zeta można kupić świetne tytuły, to ich znaczenie spadło. Poza tym - nie zależy mi tez na lepszych pełniakach też dlatego, że mam stary komp i lepsze mi nie pójdą po prostu (Two Worlds żeby daleko nie szukać - wolałem nie kupować w ogóle tego numeru, żeby żąlu nie odczuwać).

PS.

Za każdym razem gdy przeczytasz ten napis przypomnisz sobie o tym, że oddychasz i przez jakiś czas będzie ci niekomfortowo.

Genialne!

To działa, faktycznie! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA kupuje okresowo - zazwyczaj jak mam jakis wyjazd i musze spedzic powiedzmy 2/3 godziny siedzac w miejscu. Według mnie EGM ma racje - 5zl to nie jest tak duzo. Zreszta i tak wszystko drozeje, powoli bo powoli ale jednak, dziwi mnie tylko dlaczego Cda nie ;)

A jeżeli ktoś nie pracuje? I jego rodzice też nie pracują?

Istnieja rozwiazania alternatywne - mozna zrobic zrzute z kumplami itd. Zreszta duzo mozna by pisac na ten temat, niechce udawadniac ze cda jest dla tych burżujów ktorych byloby stac na te 20zl na miecha ale smieszy mnie sytuacja gdy ktos zaslania sie bieda bo nie moze sobie kupic tego pisma raz na miecha. Moze i beda to ostre slowa, ale skoro stac cie na internet to nie bedzie cie stac na 5zl wiecej ?!

I przylaczam sie do prosby mack00 niech redakcja sie w koncu wypowie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony 5 zł więcej na ukochane i jedyne (które kupuje) pisemko to nie dużo.

Chociaż drugiej strony jeśli jesteś nastolatkiem , nie dostającym kieszonkowego 100zł (sic!) to 5zł

to sporo. :ermm:

Ale jeśli CDA podnosząc cena znacznie by się ulepszyło ( lepsze pełniaki , więcej stron itp) to byłbym w stanie je kuppować dalej . :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kij ma dwa końce.. CD-A rzeczywiście stoi na wysokim poziomie w porównaniu do innych gazet tematycznych. Jak to jest w testach CD-A w kategorii cena/jakość wypada miażdżąco do konkurencji :laugh: . Ale jeżeli za te 5zł dostaniemy nazwijmy to "bonusem" okej.

Mój końcowy werdykt jest taki że, jeżeli wszyscy są zadowoleni (większość) to poco to zmieniać na razie a potem zobaczymy co z tego wyniknie.

P.S. chyba że CD-A da nam za te nasze dodatkowe "piątaki" pełną wersje Diablo, Starcraft'a itp itd.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrowsky - jeśli ktoś nie pracuje i jego rodzice też nie tzn. że albo żyją w kompletnej nędzy albo biorą zasiłki. Więc skąd oni do licha mają dla syna/córki by dać 15 zł na CDA co miesiąc ?!

Z przyzywaczjenia? Z zasiłków? Nie wiem.

I nie chcę wyjść teraz na jakieś biedne dziecko czy ofiarę losu ale ja wcale nie dostaje kieszonkowego. Internet opłacam alimentami, reszta idzie na dom a resztki na słodycze i te sprawy. Gdy jest jakieś święto czy przyjedzie ten czy inny wujek mogę sobie pozwolić na większe wydatki (oczywiście jeżeli dostanę coś kasy). O kupowaniu CDA regularnie nie ma mowy, a co dopiero jeżeli cena wzrosłaby do 20 zł.

Za tę pieniądze mam Extra Klasykę, Kolekcje Klasyki czy inną grę która akurat pójdzie na moim kompie (bo te hity z CDA już czasem mój piecyk pokonują).

Takie tłumaczeni jest śmieszne według mnie, po prostu przyznać się nie którzy nie chcą, że im szkoda kasy i tyle...

A co w tym złego, że komuś szkoda kasy na CDA? Sam powiedziałem, że czasem mi było szkoda kasy. A i numery bym sprzedał, tylko sentyment nie pozwala.

A jak podatki pójdą w górę to tez powiesz iż nie zapłacisz bo Twoi rodzice nie pracują i Ty też ?

Żartujesz, tak? Bo inaczej tego odebrać się chyba nie da...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej na TAK

Myślę iż cena podniesiona o 5 złotych nikomu by nie zaszkodziła. Nawet by pomogła ;) Dorzucić parę stron więcej, zamiast 4 pełniaków ( 3 słabe + 1 dobry ) zrobić tylko 2, ale za to na bardzo wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za. 5 zł mnie nie zbawi - większości czytelników też nie. Spójrzmy prawdzie w oczy, co można kupić za 5zł? Dobra, bułki, chleb, itp. Ale czy ktoś, kogo stać na komputer, internet i inne tego typu przyjemności, naprawdę należy do grona osób, które szczypią się z każdym groszem? Raczej nie, dlatego uważam, że na tych 5zł CDA klientów nie straci, a pismu może to nawet pomóc. Kto wie, jeśli pełniaki będą lepsze, to czytelników może nawet przybyć, choćby tylko "sezonowo-jedno-numerowych", ale nawet tacy, to też zysk. Jestem za wzrostem ceny, bo wydaje mi się, że wszyscy na tym skorzystają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mały offtop - jest grupa osób która marudzi że gry są za mocne jak na ich kompy - dlaczego by zamiast jednej pelnej wersji (tej najslabszej) wrzucic jakis stara bardzo grywalna klasyke (jak dla mnie moglby by sie nawet powtarzac - duzo osob nie ma starych numerow) ? Osoby ktore beda chcialy miec nowe wersje dostana je, i ci ze slabszymi kompami tez byliby zadowoleni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doctorow

Także jestem za Twoim pomysłem. Jeżeli dodawane pełne wersje byłyby jeszcze lepsze. Liczba stron może pozostać bez zmian. Bo i tak od kilku numerów tylko w dziale ? Nie tylko gramy jest, co poczytać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kieszonkowego nie dostaje i trudno mi uciułać cokolwiek...

Staram się jak mogę i te 15 zł w miesiącu uda mi się jakoś wyzyskać (rodzice, dziadkowie :D ) ...

Ale byłbym za pozostawieniem obecnej ceny, bo jest co poczytać i w co zagrać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...