Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Historyczne

Polecane posty

Jesteście bardzo pomysłowi, ale potrzeba kilku jeszcze by trafić w sedno.

Adamnus- hehe nie chodzi o techniczny aspekt obrazu, raczej o jego treść historyczną.

Brylant-Kodeksy były w użyciu od V w więc teoretycznie mógł takowy posiadać.

Ferrou, oczywiście jest to błąd, autor operuje znanym sobie światem architektury, ale nie o ten błąd chodzi.

Hmm Tetris, ale mógł pisać po łacinie w czym akurat był mistrzem jakościowym i ilościowym. Choć na obrazku nie widać jego działalności pisarskiej.

Ciekawe propozycje, ale próbujcie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no raczej Formozus by nie ustał. Sądzony był pośmiertnie podczas synodu trupiego. Kara poćwiartowanie i wrzucenia do Tybru nie mogła zrobić już na nim większego wrażenia. Zresztą to tylko wizja malarza/.

T3tris zadaje oczywiście. Pomyliło mi się i nie spojrzałem, że oddał poprawną odp.

EDIT: Ach, ja głupi. W takim razie stawiam na tego bardziej strojnego :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zagadka jest następująca - dostaniecie zdjęcie obiektu. I proszę mi powiedzieć kto i w jakich okolicznościach ustalił autentyczność pewnego bardzo znanego obiektu, który był tam potem przechowywany. Mam nadzieję, że za bardzo nie zamieszałem ;]

http://img509.imageshack.us/img509/6573/46617847.jpg

Budynek to ten kościół po prawej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, no dobra, i tak nie mam czasu doglądać do czasu pojawienia się odpowiedzi na moje pytanie. niko22 zadaje, bo napisał co tam za ciekawa relikwia była, choć właściwie w samej treści zagadki chciałem kto i w jakich okolicznościach ją odnalazł. Tak czy inaczej - niko - Twoja kolej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...