Skocz do zawartości

Czy CDA straciło klimat?


Gość AmaD

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Tak a propos "zatracenia" klimatu...

Ciekawi mnie, jakby Ci (Smuggler) ktoś podsunął jakiś list ze starego AR (np. z 2000 roku) czy odpowiedź, jakiej byś udzielił teraz znacznie by się różniła od tej którą dałeś kiedyś. Pisałbyś się na taką zabawę? :)

Pewnie bylaby inna, bo ja bylem o 10 lat mlodszy, a zycie z czasem zwykle raczej dorzuca problemow niz radosci. No i nerwy inne, poczucie humoru inne i takie tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał kiedyś czas (i chęci), to mógłbyś spróbować napisać współczesną odpowiedź na stary list. Myślę, że wiele osób jest ciekawych wyniku :)

http://wklej.fluxboxpl.org/15087 - przykładowy list jaki znalazłem.

Kupiłem CDA...

...Ze sklepu pobiegłem od razu do domu, aby zagłebić się w nowo zakupioną lekturę. Wszystko niby w porządku, dużo recenzji fajnie - jednak gdy otworzyłem stronę, na której znajdywały się listy czytelników doznałem szoku. Po prostu komercja, nic dodać nic ująć.

>>>Niesamowite. A ja zawsze myslalem, ze robimy CDA spoleczenie, za darmo, a teskty piszemy artystyczne i dla sztuki.

Do tego uzywasz slowa 'komercja' jako uniwersalnej obelgi - gdy nie wiesz co powiedziec, mowisz - komercja. Cos jakby "ale dzisiaj jadlem komercyjnego burgera, normalnie rzygalem po nim godzine". Ale dzisiaj mialem komercyjnego pecha - siedem jedynek dostalem itd.

Wszystko sztuczne, staracie się na siłę stworzyć klimat, który od razu razi inteligentnych czytelników.

>>>CZemu sie martwisz o uczcia inteligentnych czytelnikow? Martw sie o swoje.

Podam przykład - co jakiś czas były wstawki niejakiego JEDIEGO, który pieprzył coś o jakichś gumowych kurczakach. To ma być śmieszne??? Chłopie, LECZ SIĘ!

>>>Niestety, lekarze juz dawno machneli reka - to beznadziejny przypadek.

I jeszczeta walka z piractwem. Wypisujecie: cóż za dranie z tych piratów. OPANUJCIE SIĘ, gdyby nie piraci, 80% młodych użytkowników nie miało by żadnych nowych gier. W naszym kraju dzieją się o wiele gorsze przestępstwa - wypisujecie, że jakiś biedny chłopaczyna dostał zawiasty na lata i karę 3 000 - robicie z niego wielkiego bandziora. Czy wiecie, że podobne kary (bez grzywny) dostają ludzie za morderstwa. Więc czy waszym zdaniem pirat jest gorszy od mordercy lub na jego poziomie.

>>>Tu mi sie nie chce odpowiadac, po prostu kopnalbym go w d... bez slowa :)

Proszę raz jesczze: opanujcie się. Chociaż to i tak nic nie da, bo jesteście (przynajmniej redaktorzy - nie mogę oceniać całej ekipy) sztuczni i beznadziejni...

>>>Ja jestem z silikonu, ale i tak mam wieksze IQ niz ty. Podejrzewam, ze pare lalek z silikonu w sexshopie tez.

A poza tym ja jest nadziejny (nadziany?), bo bezow nie lubie.

Moze byc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto treść odpowiedzi sprzed lat:

Kupiłem CDA...

...Ze sklepu pobiegłem od razu do domu, aby zagłębić się w nowo zakupioną lekturę. Wszystko niby w porządku, dużo recenzji fajnie - jednak gdy otworzyłem stronę, na której znajdywały się listy czytelników doznałem szoku. Po prostu komercja, nic dodać nic ująć.

>>> Robić dobrą komerchę też jest sztuką - porównaj np. Edytę Górniak i disco-polo. Jak szukasz ARTYZMU, to poczytaj Szekspira...

Wszystko sztuczne, staracie się na siłę stworzyć klimat, który od razu razi inteligentnych czytelników.

>>> W takim razie nie powinieneś w ogóle i w najmniejszym stopniu czuć się dotknięty czy porażony. Tak tak, to był własnie przykład naszych kretyńskich i rażących wypowiedzi, tak tak. (em, tą ten tego...? - Jedi)

Podam przykład - co jakiś czas były wstawki niejakiego JEDIEGO, który pieprzył coś o jakichś gumowych kurczakach. To ma być śmieszne??? Chłopie, LECZ SIĘ!

>>> Rozumiem, że TY wiesz LEPIEJ, co JEST śmieszne, i wszystkich, co tego zdania nie podzielają, wysyłasz do leczenia. Czemu nie - byli już tacy panowie w ZSRR; jak się komuś ustrój socjalistyczny nie podobał, to go wysyłali do "psychuszki" na "terapię"... Jacyś krewni?

I jeszcze ta walka z piractwem. Wypisujecie: cóż za dranie z tych piratów. OPANUJCIE SIĘ, gdyby nie piraci, 80% młodych użytkowników nie miało by żadnych nowych gier. W naszym kraju dzieją się o wiele gorsze przestępstwa - wypisujecie, że jakiś biedny chłopaczyna dostał zawiasy na lata i karę 3 000 - robicie z niego wielkiego bandziora. Czy wiecie, że podobne kary (bez grzywny) dostają ludzie za morderstwa. Więc czy waszym zdaniem pirat jest gorszy od mordercy lub na jego poziomie.

>>> Tu po prostu litościwie milczymy, bo powinniśmy Cię teraz śmiechem (albo i nie tylko) zabić. Ale to było żenujące, że aż nam wstyd się tego czepiać. Nie bije się przecież leżącego... Swoją drogą, jeśli zagwarantujesz nam takie wyroki, to może się do Ciebie wybierzemy... z Wanią i Kałaszem.

Proszę raz jeszcze: opanujcie się. Chociaż to i tak nic nie da, bo jesteście (przynajmniej redaktorzy - nie mogę oceniać całej ekipy) sztuczni i beznadziejni...

>>> Dobra, OK, zgoda; mam biust z silikonu (pozyczony od Pameli) - ale żebym był od razu cały sztuczny? :( (Mów mi Nexus 6 - jeśli rozumiesz, do czego to aluzja).

---

Nowsza odpowiedź jest nieco bardziej agresywna. Rozumiem Smugg że odpisywanie jest czasem frustrujące, ale bez przesady :P No ale inna sprawa że list o takim poziomie by teraz pewnie wcale do druku nie poszedł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, ze moja cierpliwosc dla debili jest mniejsza.

Dwa, ze na forum pozwalam sobie na wiecej niz w pismie, a ponadto to bylo po prostu cwiczenie.

Trzy, ze faktycznie ten list teraz by w ogole na lamy nie trafil.

Cztery, ze jednak poza wieksza doza agresji to odpowiadam podobnie jak wtedy, co mnie mile zaskoczylo. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, CDA straciło klimat. No bo jak nazwać to, że działy wyróżniające CD-Action na tle innych czasopism, zostały usunięte (GW, Magazyn, Wstępniak). To tak jakby Ferrari zaczęło produkować samochody osobowe "dla wszystkich", Mercedes próbował, i wiadomo jak wyszło. ;) Więcej recenzji konsolowych, tylko urozmaiciło "jakość" tekstów, bo tak w niektórych numerach czytalibyśmy recenzję samych średniaków. Najbardziej wyróżniający CDA był właśnie GW ([*]), fajny pomysł, z bardzo pokręconym humorem. Teraz jesteście "tylko" bardzo dobrym, zwykłym czasopismem o grach. Gdy Publicystyka zniknie kupowanie CDA straci sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, CDA straciło klimat. No bo jak nazwać to, że działy wyróżniające CD-Action na tle innych czasopism, zostały usunięte (GW, Magazyn, Wstępniak). To tak jakby Ferrari zaczęło produkować samochody osobowe "dla wszystkich", Mercedes próbował, i wiadomo jak wyszło. ;) Więcej recenzji konsolowych, tylko urozmaiciło "jakość" tekstów, bo tak w niektórych numerach czytalibyśmy recenzję samych średniaków. Najbardziej wyróżniający CDA był właśnie GW ([*]), fajny pomysł, z bardzo pokręconym humorem. Teraz jesteście "tylko" bardzo dobrym, zwykłym czasopismem o grach. Gdy Publicystyka zniknie kupowanie CDA straci sens.

A czemu mialaby zniknac?

No i zawsze "najbardziej kultowe" itd. sa te dzialy, ktore zniknely. Gdyby zostaly GW i wstepniak, a polecial AR i NL - mowilibyscie DOKLADNIE to samo, ze "wyjatkowe" AR zniknelo a zostalo "glupie GW, w ktorym wstawiaja jakies durnowate teksty o niczym" itd. Zaklad?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mialaby zniknac?

No i zawsze "najbardziej kultowe" itd. sa te dzialy, ktore zniknely. Gdyby zostaly GW i wstepniak, a polecial AR i NL - mowilibyscie DOKLADNIE to samo, ze "wyjatkowe" AR zniknelo a zostalo "glupie GW, w ktorym wstawiaja jakies durnowate teksty o niczym" itd. Zaklad?

Oczywiście :)

Ale to trochę tak jak z dowcipem o niemym chłopcu i kisielu...

Aczkolwiek mi NL akurat wisi - bo większość z tych tekstów zdążę wcześniej wyszperać "u źródeł" :D Ale ponieważ od kilku miesięcy jestem 50% offline (a przynajmniej maszyna do gier jest offline) to rozumiem, że są tacy, dla których to jedyne źródło tych treści ;-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mialaby zniknac?

Mam nadzieję, że nigdy nie zniknie. ;) Może pewnego dnia zrobicie jakieś badania fokusowe, i okaże się, że nikt już nie czyta tego działu, i chcąc niechcąc będzie musiał wylecieć, jak Magazyn. :(

No i zawsze "najbardziej kultowe" itd. sa te dzialy, ktore zniknely. Gdyby zostaly GW i wstepniak, a polecial AR i NL - mowilibyscie DOKLADNIE to samo, ze "wyjatkowe" AR zniknelo a zostalo "glupie GW, w ktorym wstawiaja jakies durnowate teksty o niczym" itd. Zaklad?

Wszystko co było kiedyś, było w pewnym sensie kultowe, nie żyjący już artyści, nieprodukowane od lat samochody, nawet gry. Akurat AR jest wyjątkowe, chociaż powoli umiera, ale to wina tylko i wyłącznie nas, bo "nie piszemy tyle co kiedyś i tak jak kiedyś". NL niczym specjalnym się nie wyróżnia, i kto siedzi całymi dniami na JM itd. to większość tekstów znał. O zakład nie idę, bo na pewno znajdzie się kilku osobników, którzy napiszą dokładnie to co ty. Wypowiadam się ciągle tylko i wyłącznie za siebie, i pisze o tym co chciałbym jeszcze kiedyś zobaczyć. Pomimo zmian, które jednym się nie spodobają, a inni będą zadowoleni, cięgle tworzycie najlepsze czasopismo o grach w Polsce, recenzje są na bardzo wysokim poziomie, więc ciągle wywiązujecie się ze swoich obowiązków w 100%. Tylko czasami znajdzie się jakiś maruda co napisze, że dawniej było lepiej, ale tak już musi być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Mielismy obawy, ze po prostu to bedzie obowiazek, a nie przyjemnosc i ze to bedzie czuc. A nie ma nic gorszego jak gdy sie widzi, ze ktos robi cos "bo musze".
Ja od pewnego czasu miałem odczucie, że GW jest robiony z musu. Nie żal mi więc jego zniknięcia. Żal mi natomiast wstępniaka. "Słowo boże" posiada każde szanujące się czasopismo - to taki ukłon w stronę czytelników: sam Naczelny pofatygował się, żeby do nas coś napisać. Ale nie potnę się z jego braku - skończyło mi się szare mydło. Dużym plusem, jak dla mnie, jest dział publicystyczny. W zasadzie kupuję CDA głównie dla niego. Recenzje gier PC są OK, ale tak naprawdę tylko część tytułów mnie może zainteresować, więc resztę przeglądam pobieżnie. Konsoli nie mam, więc ten dział mnie zupełnie nie interesuje. Natomiast z działu publicystycznego można się dowiedzieć wielu rzeczy o ogólniejszych sprawach niż specyfikacja nowej konsoli bądź wrażeniach z gry, której i tak nie kupię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sorry, ja cie moim rzecznikiem nie mianowalem, szczegolnie ze sie z toba nie zgadzam niemal w wiekszosci spraw :/

Aha. Znaczy potrzebuję twojego mandatu również dla stwierdzania rzeczy oczywistych, takich jak ta, że demagogia jest w dyskusji zbędna?

Ale to jest twoje zdanie bazujace tylko i wylacznie na twoim wlasnym przekonaniu.

A na czym innym mam bazować? Na wszechwiedzy Gromady czy innej Zbiorowej Świadomości Czytelników (taki Overmind, względnie The Many - all come true!)? Z jednej strony ty i inni redaktorzy domagacie się jakiegoś krytycyzmu i wskazywania, co jest nie tak i co jeszcze przydałoby się zrobić, a z drugiej takie głosy, jak mój, kwitujecie zawsze, że "to tylko twoje zdanie". To już jest naprawdę paranoja.

I przedstawione tu przeze mnie zdanie nie bazuje na moim guście, tylko na zdrowym rozsądku. Konsolowi "hardkorowcy", jak to ująłeś, z całkowitą pewnością będą woleli kupić pismo, gdzie jest po prostu WIĘCEJ informacji na dany temat. To dość proste, na litość Boską... Nikt normalny nie kupuje pisma, gdzie na interesujący ich temat ilości tekstu są relatywnie śladowe. Czyli pozostają tylko ci, o których mówiłeś wcześniej - że grają głównie na PC, ale także na konsoli.

Bo popelniasz blad uwazajac, iz MY uwazamy ze hardcorowy konsolowiec porzuci 100 stronic swego PSE i kupi CDA za 15 zl, gdzie bedzie mial 10 stronic o konsoli.

Rozważam tylko wszystkie możliwe scenariusze.

Nasze otwarcie sie na inne platformy nie jest nastawione na tych 10.000 hardkorow (bo tylu wedle mnie czyta PSE)

Khem, khem...

"Ale to jest twoje zdanie bazujace tylko i wylacznie na twoim wlasnym przekonaniu. Masz prawo uwazac swiecie, ze 2x3=7, ale ja takiej logiki wcale nie zamierzam akceptowac, szczegolnie gdy mam pod reka np. tabliczke mnozenia i widze ze madrzy ludzie stwierdzili kiedys, ze jednak cos innego jest".

I tak sobie można długo - i bez sensu - dyskutować... Czyli najpierw ja dostaję odpowiedź, że to, co mówię, to tylko moje subiektywne zdanie, a zatem ono się nie liczy, a potem mój rozmówca sam zaczyna swoją tezę od "według mnie". No, nie.

Jeśli przeprowadzaliście w tej materii jakąś sondę, względnie kto inny, to po prostu to powiedz i najlepiej wskaż wyniki - wtedy faktycznie będę zmuszony przyznać Ci rację. A dopóki opierasz - tak jak ja - swoje tezy na przypuszczeniach, to są one akurat tyle warte, co moje.

To teraz masz zadanie domowe: przemyslec po co w takim razie CDA ma dzial konsolowy i w jakim celu.

Domyślam się, po co - sęk w tym, że nie zgadzam się z założeniem, na jakim to jest oparte.

Poza tym - nawet gdyby zabrakło u was informacji o konsolach, to dlaczego wasi czytelnicy mieliby zrezygnować, albo dlaczego miałoby zabraknąć nowych? Branża PC nadal ma się dobrze, a w tej kategorii i tak jesteście niekwestionowanym liderem na rynku prasy komputerowej. A ci, którzy grają również - acz w zdecydowanie mniejszym wymiarze czasowym - na konsoli, z drugiej strony, dlaczego mieliby z was zrezygnować tylko dlatego, bo byłyby w was informacje jedynie o PC, a nie o konsoli?

Bo ja ci moge to na zlotym talerzu podac, ale nie wygladasz mi na goscia, ktoremu myslenie sprawia trudnosc

Czasem tak, czasem nie, to zależy... :ermm:

Znajdz z 60-70.000 takich jak ty i robimy CDA 160 stronic za 18,99 :).

Wydawało mi się, że to generalnie wy jesteście od robienia sond wśród czytelników i zadawania pytań, co jak należy zrobić.

Uznalismy, ze relaunch to dobry moment by naprawic to, co nas irytowalo od dluzszego czasu. Kiedys nastepuje ten dzien, ze czlowiek wstaje i robi cos, do czego zbieral sie dluzszy czas. Nie znasz tego uczucia?

To, co was irytowało, innym po prostu wisiało...

Bez zlosliwosci - masz jakies wyksztalcenie kierunkowe, czy tak sobie tylko teoretyzujesz "na chlopski rozum".

Znaczy, czy dziennikarstwo studiuję? Nie.

No więc? CDA to nie jest pismo dla ludzi? W tym dla takich, którzy "na zdrowy chłopski rozum" pewne sprawy widzą?

Bo ja ci moge dlugo tlumaczyc, ze newsy itd. to sa teksty "zewnetrzne" a nie stricte odredakcyjne

I znowu - CDA to jest, zdaje się, pismo DLA LUDZI.

ze glupio zaczynac pismo od zawartosci DVD bo to jakby sugerowalo, ze DVD jest najwazniejsze

To też rozważałem. I moim zdaniem to bez znaczenia - ci, którzy mają wobec Was dobrą wolę, wiedzą - niezależnie od kosmetycznych rzeczy - co jest u Was najważniejsze. A Wasi wrogowie i tak będą utrzymywali, że "a u was dewedeki som najwarzniejsze, bo czytajom was tómany!", zaś przerzucenie tego działu na koniec pisma nazwą zapewne robieniem pozorów.

No ale ty pewnie i tak wiesz lepiej...

Zgłaszam swoje zastrzeżenia odnośnie czegoś, co kupuję od dawna, za co płacę i od czego wymagam. Nie czepiam się przy tym rzeczy stricte subiektywnych, jak "wasze pełniaki są do [beeep], bo nie są takie, jakie JA bym chciał!", albo "piszecie beznadziejne recenzje, bo nie dajecie takich ocen, jakie JA bym wystawił", tylko czegoś, co MOIM ZDANIEM również w szerszym wymiarze rodzi niepożądane reperkusje.

Czy to, że owe zastrzeżenia zgłaszam, jest dziwne? Nienormalne? Hm, może świadczy jeszcze o moim niewyobrażalnym chamstwie?

Bez urazy, moze sie zatrudnisz w jakims wydawnictwie, skoro jestes taki pewien, ze masz racje i wiesz jak sie robi pismo?

No więc też bez urazy, ale riposty typu "sam zrób to lepiej", to ja widywałem np. u nastolatków (w wieku gimnazjalnym lub późnoszkolnym), broniących rozmaitych krytykowanych przeze mnie "dzieł", takich jak Eragon. Robicie pismo dla ludzi, więc ci ludzie mają czasem zastrzeżenia. A to, że każdy człowiek to tylko człowiek, a nie gromada, jest normalne, psia mać. I fakt, że nie możecie zrobić rzeczy nieakceptowalnej - zmienić profilu pisma przez wzgląd na pretensje pojedynczej osoby - wcale was chyba nie powstrzymuje od wzięcia zastrzeżeń pod rozwagę, i np. zrobienia sondy wśród innych czytelników? Zwłaszcza że sami niejednokrotnie prosicie, aby czytelnicy takie zastrzeżenia - byle sensowne - zgłaszali?

Klocisz sie z Niebieskim EKranem Smierci? Udowadniasz mu, ze wcale nie nastapil zaden krytyczny wyjatek? :rolleyes:

Ha, ha. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

No to sorry, ja cie moim rzecznikiem nie mianowalem, szczegolnie ze sie z toba nie zgadzam niemal w wiekszosci spraw

Aha. Znaczy potrzebuję twojego mandatu również dla stwierdzania rzeczy oczywistych, takich jak ta, że demagogia jest w dyskusji zbędna?

>>>Tylko wtedy gdy - jak sam mowisz - wypowiadasz sie takze w moim imieniu.

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

Ale to jest twoje zdanie bazujace tylko i wylacznie na twoim wlasnym przekonaniu.

A na czym innym mam bazować?

>>>Niektorzy bazuja na wiedzy nabytej teoretycznie i praktycznie.

Z jednej strony ty i inni redaktorzy domagacie się jakiegoś krytycyzmu i wskazywania, co jest nie tak i co jeszcze przydałoby się zrobić, a z drugiej takie głosy, jak mój, kwitujecie zawsze, że "to tylko twoje zdanie". To już jest naprawdę paranoja.

>>>Bo nie jest to TYLKO TWOJE ZDANIE? Naturalnie oczekujmy opinii krytycznych ale nie oczekujemy, ze bedziecie nas pouczac - czujesz subtelna roznice? Mozesz powiedziec, ze np. dzial X jest do bani. Bedzie znakomicie jesli jeszcze sensownie uzasadnisz czemu. Bedziemy za to wdzieczni. Ale jak zaczniesz mowic "powinniscie go robic tak i tak, bo ja tak uwazam" to powieje chlodem z naszej strony.

I przedstawione tu przeze mnie zdanie nie bazuje na moim guście, tylko na zdrowym rozsądku.

>>> Na zdrowy rozsadek ziemia jest plaska, a Slonce krazy wokol Ziemii.

Konsolowi "hardkorowcy", jak to ująłeś, z całkowitą pewnością będą woleli kupić pismo, gdzie jest po prostu WIĘCEJ informacji na dany temat.

>>>OToz to. Co oznacza, ze tym samym w nich NIE celujemy.

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

Nasze otwarcie sie na inne platformy nie jest nastawione na tych 10.000 hardkorow (bo tylu wedle mnie czyta PSE)

Khem, khem...

"Ale to jest twoje zdanie bazujace tylko i wylacznie na twoim wlasnym przekonaniu. Masz prawo uwazac swiecie, ze 2x3=7, ale ja takiej logiki wcale nie zamierzam akceptowac, szczegolnie gdy mam pod reka np. tabliczke mnozenia i widze ze madrzy ludzie stwierdzili kiedys, ze jednak cos innego jest".

I tak sobie można długo - i bez sensu - dyskutować... Czyli najpierw ja dostaję odpowiedź, że to, co mówię, to tylko moje subiektywne zdanie, a zatem ono się nie liczy, a potem mój rozmówca sam zaczyna swoją tezę od "według mnie". No, nie.

>>>A gdzie uzylem slowa "wedlug mnie"? Ja mowie, ze majac rozmaite madre zrodla i opracowania wlasnie NIE MUSZE bazowac na "wedlug mnie"...

Jeśli przeprowadzaliście w tej materii jakąś sondę, względnie kto inny, to po prostu to powiedz i najlepiej wskaż wyniki

>>>Strone na ktorej jest formula coca-coli tez mam podac?

- wtedy faktycznie będę zmuszony przyznać Ci rację. A dopóki opierasz - tak jak ja - swoje tezy na przypuszczeniach, to są one akurat tyle warte, co moje.

>>>Stary, placimu grube tysiace za rozmaite opracowania, a teraz mam ci wylozyc ich wyniki, zebys mogl powiedziec "masz racje"? Z calym szacunkiem, to zdanie nie jest tyle warte. Sorry.

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

To teraz masz zadanie domowe: przemyslec po co w takim razie CDA ma dzial konsolowy i w jakim celu.

Domyślam się, po co - sęk w tym, że nie zgadzam się z założeniem, na jakim to jest oparte.

>>>To twoj problem. :)

Poza tym - nawet gdyby zabrakło u was informacji o konsolach, to dlaczego wasi czytelnicy mieliby zrezygnować, albo dlaczego miałoby zabraknąć nowych? Branża PC nadal ma się dobrze, a w tej kategorii i tak jesteście niekwestionowanym liderem na rynku prasy komputerowej.

>>>Moze uwazamy, ze byc krolem wioski jest fajnie, ale lepiej byc krolem pieciu wiosek? Albo wszystkich wiosek? :)

Moze nie wystarcza nam byc liderem wsrod pism o PC?

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

Znajdz z 60-70.000 takich jak ty i robimy CDA 160 stronic za 18,99 .

Wydawało mi się, że to generalnie wy jesteście od robienia sond wśród czytelników i zadawania pytań, co jak należy zrobić.

>>>To teraz sie rozejrzyj - widzisz CDA (czy jakies inne pismo o grach) w takiej objetosci i takiej cenie? Nie? No to masz odpowiedz jak brzmia wyniki takich badan. Naprawde ci sie wydaje, ze jakbysmy "poczuli krew" tobysmy olali (a jak nie my, to konkurencja) okazje by wyhaczyc dobry kawalek rynku?

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

Uznalismy, ze relaunch to dobry moment by naprawic to, co nas irytowalo od dluzszego czasu. Kiedys nastepuje ten dzien, ze czlowiek wstaje i robi cos, do czego zbieral sie dluzszy czas. Nie znasz tego uczucia?

To, co was irytowało, innym po prostu wisiało...

>>> ALe to my robimy pismo.

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

Bez zlosliwosci - masz jakies wyksztalcenie kierunkowe, czy tak sobie tylko teoretyzujesz "na chlopski rozum".

Znaczy, czy dziennikarstwo studiuję? Nie.

No więc? CDA to nie jest pismo dla ludzi? W tym dla takich, którzy "na zdrowy chłopski rozum" pewne sprawy widzą?

>>>Do czytania jak najbardziej. Ale np. mostu sie nie buduje "na zdrowy chlopski rozum" tylko wedle odpowiednich wzorow, tabel i procedur. Tak bezpieczniej i wieksza szansa, ze sie w cholere nie zawali.

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

Bo ja ci moge dlugo tlumaczyc, ze newsy itd. to sa teksty "zewnetrzne" a nie stricte odredakcyjne

I znowu - CDA to jest, zdaje się, pismo DLA LUDZI.

>>>A kto to neguje? Ale robione przez ZAWODOWCOW. Ktorych sie uczy by widzieli rozne rzeczy, ktore LUDZ ma w d... ale ktore wbrew temu co sam LUDZ mysli wplywaja na jego percepcje danego pisma. I sadzac z tego, ze od tylu lat dajemy rade, podczas gdy reszta konkurencji podpiera sie nosem albo dawno zaliczyla zgon, to pewnie wiemy co robimy.

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

ze glupio zaczynac pismo od zawartosci DVD bo to jakby sugerowalo, ze DVD jest najwazniejsze

To też rozważałem. I moim zdaniem to bez znaczenia - ci, którzy mają wobec Was dobrą wolę, wiedzą - niezależnie od kosmetycznych rzeczy - co jest u Was najważniejsze.

>>> Nie ma czegos takiego jak "dobra wola". Zawsze jest moment, ze ktos po raz pierwszy bierze CDA do reki. I mamy 2-3 minuty by sie do pisma przekonal albo nie. Jak odlozy na polke, to zadna "dobra wola" nic nie da.

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

No ale ty pewnie i tak wiesz lepiej...

Zgłaszam swoje zastrzeżenia odnośnie czegoś, co kupuję od dawna, za co płacę i od czego wymagam.

>>>Twoje swiete prawo.

Nie czepiam się przy tym rzeczy stricte subiektywnych, jak "wasze pełniaki są do [beeep], bo nie są takie, jakie JA bym chciał!", albo "piszecie beznadziejne recenzje, bo nie dajecie takich ocen, jakie JA bym wystawił", tylko czegoś, co MOIM ZDANIEM również w szerszym wymiarze rodzi niepożądane reperkusje.

>>>Zero problemow z mej strony, tzn. w zaden sposob nie mam o to pretensji czy watow.

Czy to, że owe zastrzeżenia zgłaszam, jest dziwne? Nienormalne? Hm, może świadczy jeszcze o moim niewyobrażalnym chamstwie?

>>>Czy w ogole taka sugestie wyrazilem?

CYTAT(Smuggler @ środa, 06 październik 2010 - 20:56)

Bez urazy, moze sie zatrudnisz w jakims wydawnictwie, skoro jestes taki pewien, ze masz racje i wiesz jak sie robi pismo?

No więc też bez urazy, ale riposty typu "sam zrób to lepiej", to ja widywałem np. u nastolatków (w wieku gimnazjalnym lub późnoszkolnym), broniących rozmaitych krytykowanych przeze mnie "dzieł", takich jak Eragon.

>>>Dobra riposta jest ponadczasowa. :]

Robicie pismo dla ludzi, więc ci ludzie mają czasem zastrzeżenia.

>>>Mowilem pare razy juz - ich swiete prawo. Ale co innego zglaszac zastrzezenia, a co innego zadac zebysmy robili cos wedle tego, co dany osobnik sadzi. To znaczy on nadal ma swiete prawo sobie toto mowic, ale musi niestety wziac pod uwage, ze reakcja "o jasny gwint, dzieki, sami bysmy na to nie wpadli..." czy "od nastepnego numeru bedzie dokladnie tak, jak mowisz, bo to swieta prawda jest" itd. jest raczej malo prawdopodobma

A to, że każdy człowiek to tylko człowiek, a nie gromada, jest normalne, psia mać. I fakt, że nie możecie zrobić rzeczy nieakceptowalnej - zmienić profilu pisma przez wzgląd na pretensje pojedynczej osoby - wcale was chyba nie powstrzymuje od wzięcia zastrzeżeń pod rozwagę, i np. zrobienia sondy wśród innych czytelników?

>>>A ty myslisz, ze my tego NIE robimy? O swieta naiwnosci.

Zwłaszcza że sami niejednokrotnie prosicie, aby czytelnicy takie zastrzeżenia - byle sensowne - zgłaszali?

>>>Zastrzezenia tak. Pouczenia i sugestie zmian w tonie ultymatywnym, motywowane np. "zdrowym chlopskim rozsadkiem" juz niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to trochę tak jak z dowcipem o niemym chłopcu i kisielu...

To był kompocik!

A co do tracenia klimatu... Jeden powie tak, inny inaczej, ale jak dla mnie to zbyt daleko te zmiany zaszły. Poza tym brak mi paru autorów (jednego w szczególności), a recenzje pomału dryfują w stronę SMS-ów.

Generalnie panta rei, więc mimo że długo było mi raczej ciężko spokojnie podchodzić do tematu (8 lat regularnego kupowania), to zrozumiałem, że z wiatrakami walczy się raczej średnio wygodnie. Stąd decyzja o zaprzestaniu kupowania (King's Bounty mnie skusiło i to był pierwszy raz, gdy kupiłem Was tylko dla pełniaka) i pozostawieniu miłych wspomnień (tu pozdro dla Ramzesa, bo to jego wypowiedź sprawiła ;-)). Bo jednak tych miłych było jakby więcej, więc po co sobie psuć wrażenie zupełnie?

Niemniej trzymam kciuki i zobaczymy co czas pokaże ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, jak mi powiesz, ze ostatnio coraz wiecej cyrylicy stosujemy w CDA to tez nie bede polemizowal tylko zaczne brechtac.

Przymierzam się od jakiegoś czasu i chyba wreszcie zrobię sobie porównanie recenzji na przestrzeni paru lat, żeby zobaczyć, czy to moje wrażenie jeno ;-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą utratą klimatu. A jaki to był klimat? Zwrotnikowy? Równikowy? Pismo było o grach i jest o grach. Że zmieniła się szata graficzna, Redaktorzy, zawartość? Przecież to normalna rzecz - ewolucja, rozwój. Rynek gier się zmienia i pismo też. A tu czytam, że czasopismo już nie te, że recenzje krótkie, że tło nie bardzo bo w P... to na białym jest text. Masakra jakaś :wallbash: Przecież nikt, absolutnie NIKT (!!!) nie karze komuś kupować CDA. Jestem niezadowolony z jakiegoś produktu - nie kupuję go. Proste? Proste. Ale niestety - przywara Polaka wychodzi nawet w tak prostej sprawie - wieczne narzekanie to nasza cecha narodowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą utratą klimatu. A jaki to był klimat? Zwrotnikowy? Równikowy? Pismo było o grach i jest o grach. Że zmieniła się szata graficzna, Redaktorzy, zawartość? Przecież to normalna rzecz - ewolucja, rozwój. Rynek gier się zmienia i pismo też. A tu czytam, że czasopismo już nie te, że recenzje krótkie, że tło nie bardzo bo w P... to na białym jest text. Masakra jakaś :wallbash: Przecież nikt, absolutnie NIKT (!!!) nie karze komuś kupować CDA. Jestem niezadowolony z jakiegoś produktu - nie kupuję go. Proste? Proste. Ale niestety - przywara Polaka wychodzi nawet w tak prostej sprawie - wieczne narzekanie to nasza cecha narodowa.

To nie jest tak do konca, bo jak ktos lubi CDA to moze narzekac, ze zmiany w pismie ida w zla - jego zdaniem - strone. I to jest normalne. Ale faktycznie jak ktos desperuje, ze wszystko do d... to ja zawsze mowie, ze przymusu kupowania CDA niestety jeszcze nie ma :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą utratą klimatu. A jaki to był klimat? Zwrotnikowy? Równikowy? Pismo było o grach i jest o grach. Że zmieniła się szata graficzna, Redaktorzy,

Można kibicować drużynie, która zachwyca stylem gry, ma świetnych zawodników itp. Ale głównie ludzie kibicują drużynom z podwórka - na moim podwórku jest tylko CDA więc nie mam wyboru. A zawodnicy, cóż - coraz słabsi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...