Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Hej no to ja szukam jakiegoś dobrego anime, które potrafi wciągnąć na długie godziny, obejrzałem już Code Geass, Death Note, Hellsing, Fullmetal Alchemist. Aktualnie oglądam Bleacha, Naruto i czekam na następną serie HSOTD. Próbowałem obejrzeć One Piece ale kreska mnie męczyła, Lucky Star też próbowałem ale to nie dla mnie.

Czyli szukam czegoś co ma: akcje, tajemnice, wciągającą fabułę, super ekstra ultra moce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fairy Tail powinno ci się spodobać :] Póki co ukazało się niecałe 60 odcinków, walk jest sporo i nieźle zrealizowanych. Tengen Toppa Gurren Lagann to również seria, gdzie efektownych walk na pewno nie zabraknie. W zasadzie to jedna z najbardziej epickich i w ogóle najlepszych serii w ogóle, grzech się nie zapoznać. Musi się troszkę rozkręcić, a wielkie roboty nie każdemu pasują, ale warto zobaczyć kilka pierwszych odcinków. Hmm, jak się teraz zastanowić, to Baccano też mogłoby ci przypaść do gustu. Dużo szybkiej akcji, choć bohaterowie to zwykli ludzie (no, nie do końca...) i nie strzelają kulami energii. Tylko 12 odcinków, które ogląda się bardzo szybko. Wadą może być fabuła, która jest dobra, ale na początku można się nieco zgubić (pierwszy odcinek to dla większości ludzi jedno wielkie "ale o co tu chodzi? :wacko: "), ale wystarczy uważnie śledzić sytuację i pod koniec wszystko się wyjaśnia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i Brotherhood'a i pierwsze wydanie. Jeśli chodzi o Lucky star to już się wypowiadałem. Amagami SS odpada, starałem się nie zasnąć podczas pierwszego odcinka. Soul Eater niestety ma taką kreskę, której nie umiem znieść. Jeśli chodzi o resztę propozycji fajne są dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze moj poprzedni post zostal skasowany, sprobuje bardziej sie rozpisac heh. Warto zapoznac sie z Monsterem. Nie jest to anime stricte detektywistyczne, ale bardziej thriller psychologiczny opowiadajacy o "pojedynku" miedzy seryjnym morderca a lekarzem. Sama tematyka duzo bardziej "przytlaczajaca" od Death Note'a, aczkolwiek sadze, ze powina Ci sie spodobac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytania padają tu bardzo często, zatem jeśli chcesz do wyboru szeroką paletę tytułów, możesz przejrzeć poprzednie strony tematu. Ja natomiast polecę świeżą produkcję (ostatni, 24. odcinek wyszedł kilka dni temu) - The Legend of the Legendary Heroes. O ile sam tytuł jest 'troszeczkę' osobliwy, mamy tu do czynienia z najlepszą serią fantasy ostatnich lat (moim skromnym zdaniem, oczywiście). Jest sporo akcji, wciągająca i świetnie zaprojektowana fabuła, nieraz można się pośmiać, nieraz trochę wzruszyć, a na dokładkę mamy bardzo dobrze wykonaną oprawę audiowizualną.

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrz na moją listę :)

Z lepszych pozycji, Asobi ni Iku yo!, Mayoi Neko Overrun!, Ladies Versus Butlers, MM!, Sekirei, Shukufuku no Campanella, Strike Witches i przede wszystkim To LOVE-Ru (manga najlepiej, choć pod tym względem anime też złe nie jest). Możesz też spróbować Zero no Tsukaima i w ogóle wszystkiego, co na TVTropes zawiera 'Accidental Pervert'.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuję czegoś luźnego a'la GTO, One Piece, Toradora, Seto no Hanayome czy Zero no Tsukaima, najlepiej właśnie coś najbliższego klimatem to tych dwóch ostatnich tytułów i im dłuższe tym lepsze ;) (od razu mówię, że Full Metal Panic! oraz Ouran High School Host Club już przerobiłem, o ile to pierwsze niezbyt mnie porwało, to druga produkcja była naprawdę ciekawa). Rzecz jasna nie jestem uczulony na żadne ecchi, fun serwis, mechy etc. także wszystko to wchodzi w grę, jedyne czego nie trawię to przesadnej głupoty bohaterów rzucających na prawo i lewo mr. obviousami i ich nadęcia (np. Fate/stay night).

Z góry dzięki ^^

EDIT: Zapomniałem, rzecz jasna chodzi mi o anime, serie skończone lub mające już sensowną ilość odcinków ;)

Edytowano przez Reizen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze moj mozg ostatnio zostal zbombardowany cyberpunkowymki seriami, potrzebuje czegos czilowego. Niezobowiazujace 20-25 chapterow, moga byc jakies walki, fanserwis tez moze byc, byle nie bylo to jakies megackliwe romansidlo pokroju Love Hina. Gore tez chetnie przygarne, byle bez takich rozkmin jak w Genocyberze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foonkone: Na mojej liście jest sporo fanserwisowych i komedyj wszelakich. Jeśli ci nie przeszkadza moe, spróbuj Lucky Star, K-ON!, Azumanga Daioh oraz Working!!, plus jeszcze króciutka Tamayura. Dla fanserwisu mogę polecić Mayoi Neko Overrun!, Sekirei, Shukufuku no Campanella. Przez sporą część Angle Beats! jest dość luźny, ale zrobił to Key - troszeczkę za gardło chwyci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-ON!, Mayoi Neko Overrun!, MM!, Shinryaku! Ika Musume, Shukufuku no Campanella, Seitokai no Ichizon, Strike Witches, Sora no Otoshimono, Working!!, Seitokai Yakuindomo. To wszystko to 12-13 odcinków sztuka.

Jeśli masz trochę czasu na 26 odcinków, jest Lucky Star, Azumanga Daioh, Amagami SS, To LOVE-Ru.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego konkretnie oczekujesz :P

Ja np. nie gustuję w tych wymienionych wyżej i poleciłbym:

- z luźno ze sobą powiązanymi odcinkami:

Golden Boy( komedia, ecchi - 6ep), Black Lagoon(akcja - 2x12ep), Cyber City Oedo 808(cyberpunk - 3ep), Detroit Metal City(parodia black metalu - 12ep po ~13min) ...

- już bardziej fabularnych:

Record of Lodoss War OAV(fantasy - 13ep), Elfen Lied(akcja, dramat... - 13ep)...

tu możesz sobie screeny przejrzeć: http://anisearch.de/

Edytowano przez Homerus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...