Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Legacy of Kain (seria)

Polecane posty

Np. ten od Raziela.Taki starszy człowiek, a w grze ma taki młody głos.

No co ty, Raziel jest młody (jeśli można tak powiedzieć...). Jak widziałeś początkową cut-scenkę z zepchnięciem go przez Kaina w Otchłań to on tam wygląda na młodzieniaszka (bo w młodym wieku zginął).

Raziel sie nie starzeje. Wypadl z historii kiedy wrzucono go do Abyss. Tak samo zatrzymal sie w ewolucji, w przeciwienstwie do Kaina. Wampiry jednak wychodzi na to ze sie starzeja, bo przechodza stosowne ewolucje. Choc zgodnie z fabula, ancienci sie nie starzeli "dzieki" Hyldenom. Co bylo przyczyna ich samobojstw ;) Kto gral ten wie ;)

Ten kto nie docenia fabuly, ten pewnie nie zjarzyl jej bo jest cholernie cholernie ale to cholernie skomplikowana. Bez znajomosci poprzednich czesci to raczej mala szansa ze skapujecie. Podpowiem ze czas w tej grze nie plynie tak jak w normalnym swiecie, lecz jest to petla osemkowa (cos a la Pratchett, a blizej to w Terminatorze tez mielismy ten przypadek ;) ).

A mnie ciekawi co stało się z hyldenami, bo w SR1 ich nie ma a akcja tegoż toczy sie ponad 1000 lat po Defiance. Kain ich powybijał? Jeśli tak to dokonał czegoś co nie udało sie nawet starożytnym wampirom którzy zbudowali filary, żeby sie ich pozbyć. Wie ktoś co się z nimi stało?

SPOILERKOW NIECO MOZE TU BYC:

Defiance dzieje sie w przeszlosci po great paradoxie z SR 2 (kiedy Kain wyciagnal Blood Reavera z ciala Raziela, przez co zalamal historie, bo spowodowal jej zmiane... ). Hyldeni pojawili sie wlasnie dlatego ze Raziel nie zostal wchloniety w Blood Reavera, i polazl ozywic Janosa. Janosa opanowal Lord Hylden, potem zmienil cialo na Lorda Sarafana. Dzieki Janosowi moglo zostac zasilone Device i Hyldeni pojawili sie w swiecie. Kain o tym wiedzial, bo odczul to w momencie paradoxu. Jego pamiec sie zmienila na ta z Blood Omena 2. Dlatego krzyczal zeby Raziel nie wskrzeszal Janosa, bo wiedzial ze jesli tak sie stanie, to jego wersja z przeszlosci bedzie musiala stawic czolo Lordowi Hyldenowi w Blood Omen 2. Natomiast SR 1 dzieje sie przed paradoxem, w ktorej to dusza Raziela zostala wchlonieta w Blood Reavera tworzac Soul Reavera (Soul Reaver to wlasnie Raziel w mieczu ktory dzierzy Kain - i dlatego Soul Reaver z przeszlosci nie mogl zniszczyc Raziela w SR 1, bo nie mogl przeciez siebie unicestwic ;) ). Hyldeni wiec nie mogli istniec, bo nie mial kto wskrzesic Janosa.

Zakończenie Defiance nie może być zakończeniem całej sagi, Kain przecież od SR1 próbuje zmienić historię tak żeby odnowić filary i zając swoje miejsce jako strażnika filaru równowagi, poza tym hyldeni weszli do nosgoth razem z hylden lordem na czele. To sie nie może skończyć w ten sposób. Kain ma jeszcze sporo roboty zanim wszystko ułoży sie tak jak powinno.

Alez oczywiscie ze nie. W tym momencie cholernie jest w dupiatej sytuacji, bo jak sie nie pospieszy pierdyknie paradox ale tym razem bez dwoch dusz Raziela (a jak wiadomo historia ulegla jest tylko w wypadkach gdy dwie rozne dusze Raziela beda obok siebie ;) ), co spowoduje ze historia moze sie przetasowac i wypieprzyc wogole Kaina z jej wersji. Bo miecz winien teraz oddac Williamowi z BO 1. W innym wypadku nie bedzie calej tej szopki, a najlepsze jest to ze Williama miecz sie rozwalil to raz (w walce z BO 1 miedzy Kainem a nim), to dwa William nigdy nie mial pelnego miecza (dusza Raziela + dusza straznikow). Jestem ciekaw jak Kain wybrnie z tej sytuacji :)

Archangel - tam, gdzie kończy się Defiance, zaczyna się Blood Omen II. Sie znaczy kiedy padły Pillary, Hyldeni mogli się przedostawać do Nosgoth i tak też było. Zwieńczenie tego mamy właśnie w BOII, gdzie Kain w wieku ok. 400 lat rozprawia się z Hylden Lordem i niszczy teleport. Później są realia Soul Reavera I, po czym Kain i Raziel podróżują w czasie i dzieje się Defiance (dla Kaina i Raziela są to najnowsze wydarzenia) Dla Kaina historia zatoczyła koło - nie potrafił odwrócić biegu historii tak, jak zrobił to Raziel

Nee. Wlasnie jeszcze poki ma Soul Reavera historia nie moze zatoczyc kola. Brakuje Soul Reavera tam gdzie powinien byc. Jesli Kain chcialby zatoczyc kolko to powinien oddac miecz Williamowi, i liczyc ze to ze ten pelny SR nic nie zmieni. Znajac jednak Kaina i ostatnie slowa w grze... To napewno tego nie zrobi ;p

Z drugiej strony, gdyby się jednak poświęcił, to Hyldeni wygrali by choćby dlatego, że ostatni wampir zakończyłby swe istnienie.

Poswiecenie Kaina wogole nie mialo wplywu na nic. Nic by nie uratowal, jeszcze siebie unicestwil. Dobrze ze zrezygnowal, bo ocalil tylko skore, i moze teraz cale Nosgoth. Choc jak wiadomo przez caly czas poczucie winy go dreczylo, az czuje jego frustracje gdy zorientowal sie brak sensu w jego mozliwosci poswiecenia. Ot, Ariel dala ciala ;p

Kain poza tym jakby powiedzial czemu ma nie wskrzeszac, to Raziel by nie uwierzyl ot co ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś tu porządnie streścił najważniejsze fakty z historii Nosgoth. Gdybym ja miał to opisać to pewnie bym tu nieźle namieszał i nikt by nie wiedział o co chodzi. Gdzieś na jakiś stronach fanowskich znalazłem całą linię czasu łącznie z paradoksami. Wszystko opisane ładnie i przejrzyście tyle że po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś tu porządnie streścił najważniejsze fakty z historii Nosgoth. Gdybym ja miał to opisać to pewnie bym tu nieźle namieszał i nikt by nie wiedział o co chodzi. Gdzieś na jakiś stronach fanowskich znalazłem całą linię czasu łącznie z paradoksami. Wszystko opisane ładnie i przejrzyście tyle że po angielsku.

Czy mi sie wydaje, czy Ciebie nie widzialem czasami na RTK (Reaver is the Key) forum? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mendrek - mam tu niedopatrzenie: Kain miał najnowszego Reavera, bo jeszcze z czasów Janosa, nie? Później skoczył (z Reaverem) do czasów, kiedy to Pillary upadły. Ale: jakieś 40 (czy jakoś tak) lat wcześniej miał go William the Just. Później Kain, młodziutki jako wampir, bierze go z katedry Avernus, nie? I młody Kain ma ten sam miecz, który miał William. No to pytanie - z kąd William wziął Reavera, skoro powędrował on razem z Kainem w przyszłość?

Obok niedopatrzenia z Voradorem będzie mnie to teraz najbardziej nurtowało..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum RTK zaglądałem czasami ale nie jestem tam zerejestrowany więc to pewnie nie mnie widziałeś.

Elmias - możliwe że Kain zabierając reaver w przyszłość doprowadził to tego, że bitwa pomiędzy Williamem i młodym Kainem nie miała miejsca. Może też być tak że nie walczyli soul reaver'em tylko czymś innym i w rezultacie William żyje tylko nie został nemesis. Kain mówił Razielowi, że można zmienić historię ale nie przeznaczenia bo tego potrzebne są dwa soul reaver'y w tym samym czasie i miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale William musiał zginąć jeszcze jako William (bo wtedy był dobry i wszyscy go kochali i w ogóle) To była intryga zaplanowana przez Eldera i Moebiusa - sprawic, by wampir zabił Williama, żeby ludzie znienawidzili wampiry do reszty i je wybijali. Przez to właśnie Kain musiał wybierac między 'ocaleniem' Nosgoth, a życiem własnym (czyli ostatniego wampira - nie wliczam już Janosa, bo Kain o nim nie wiedział).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałem maniakiem tej serii przez CDA jak dali Soul ravera 2 potem blood omena 2 a teraz dali defiance. dlamie to super gierka z super klimatem i grywalnością. A Raziel jest moim ulubionym bohaterem (wirtualnym oczywiście). teraz wiecie skąd muj nick. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaa.. I prawdopodobnie dzięki nickowi wiemy też ile masz lat :D

W sumie to CDA mogłoby dać (jako ciekawostkę dla młodych fanów serii / jako miłą niespodziankę dla wyjadaczy) Blood Omena I. No i może coś, żeby toto działało pod XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mendrek - mam tu niedopatrzenie: Kain miał najnowszego Reavera, bo jeszcze z czasów Janosa, nie? Później skoczył (z Reaverem) do czasów, kiedy to Pillary upadły. Ale: jakieś 40 (czy jakoś tak) lat wcześniej miał go William the Just. Później Kain, młodziutki jako wampir, bierze go z katedry Avernus, nie? I młody Kain ma ten sam miecz, który miał William. No to pytanie - z kąd William wziął Reavera, skoro powędrował on razem z Kainem w przyszłość?

Moebius przyniósł Williamowi z innego czasu. A skąd miał go Moebius to jest zagadka którą mam nadzieje wyjaśnią w następnej części :wink:

Wreszcie ktoś tu porządnie streścił najważniejsze fakty z historii Nosgoth. Gdybym ja miał to opisać to pewnie bym tu nieźle namieszał i nikt by nie wiedział o co chodzi. Gdzieś na jakiś stronach fanowskich znalazłem całą linię czasu łącznie z paradoksami. Wszystko opisane ładnie i przejrzyście tyle że po angielsku.

napisałem coś takiego. http://www.legacyofkain.glt.pl w dziale "historia Nosgoth"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie BO I na XP działa bez problemu...

niech mi ktos wytłumaczy jak Raziel spotkał Ariel w SR II skoro w Defiance wchłonoł jej dusze ? a wczesniej mowil ze zna ją dobrze, ale ona jego jeszcze nie, co dowodzi ze w SR II spotkał ją w przyszłości (jak?) no i podobnie z Moebiusem zabił go w Defiance a potem spotkał go w przyszłości (to to jeszcze można wytłumaczyc bo Moebius lata se w tym czasie jakby sie niewyspał .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jak zwykle nieczterowymiarowo :)

Grałeś w SRII?

Nawet jeśli tak, to radze ci pograj jeszcze kilka razy w każdą część.

Mi jak narazie nie pasuje opcja z Reaverem i Voradorem.

BTW - ja niedługo zamierzam ponownie zacząć SRII, bo moja kobieta miała jakieś wąty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacze ci to prosto ;p

Raziel spotkal Ariel zanim nastąpił paradoks i nastąpiła zmiana przeszłości. Raziel był jeszcze w linii czasowej w, której po pokonaniu Serafów zginął. A skoro zginął w twierdzy to nie mógł przenieść się potem w czasie i wchłonąć Ariel. Teraz linia się zmieniła i Raziel nie zginął i dopiero kiedy powróci do przyszłośći będzie mógł widzieć skutki podróży w czasie (i paradoksu) i nie spotka Ariel ;p Wyprzedzam pytanie. Raziel żyje w SL1 mimo śmeirci w przeszłości, bo w przezzłości nei zginął on z tego czasu, tylko przyszły on, który przeniósł się w przeszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy ja chcę mu tylko pomóc! :?

Ja też ostatnio zauważyłem, że mi się Defiance z SRII ciut zmieszał. Ale dzięki bogu nie chodziło o fabułę. Nie wiedzieć czemu ubzdurałem sobie przez chwilę, że w Defiance był taki kompas jak w SRII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mendrek - mam tu niedopatrzenie: Kain miał najnowszego Reavera, bo jeszcze z czasów Janosa, nie? Później skoczył (z Reaverem) do czasów, kiedy to Pillary upadły. Ale: jakieś 40 (czy jakoś tak) lat wcześniej miał go William the Just. Później Kain, młodziutki jako wampir, bierze go z katedry Avernus, nie? I młody Kain ma ten sam miecz, który miał William. No to pytanie - z kąd William wziął Reavera, skoro powędrował on razem z Kainem w przyszłość?

Moebius przyniósł Williamowi z innego czasu. A skąd miał go Moebius to jest zagadka którą mam nadzieje wyjaśnią w następnej części :wink:

Dobrze myslisz. Z tym ze to skad mial jest wyjasnione. Moebius podniosl po prostu miecz po wchlonieciu Raziela przez Blood Reavera (czyli podniosl SR), i dal go Williamowi, ot co. Pewnie zaraz sie ktos zapyta, a skad Kain go ma skoro ma go William. Otoz hmm, tu wlasnie jest idea osemki. Bowiem kiedy Kain polamal SR Williama podczas walki, i zabil go... potem nieco w przyszlosci przylazl Raziel i go naprawil (swoja droga, patrzcie na zachowanie Moebiusa, jak cholernie ostrozny jest wobec Raziela przy naprawionym SR przy grobie Williama... bo dobrze wie ze jesli Raziel go teraz zaciupie, to historia z racji mozliwosci paradoksu zaakceptuje ta zmiane, wiec Moebius powaznie obawial sie o to ze moze tu zginac i nigdy sie nie odrodzic :) ). Po tym jak Raziel go naprawil, przyszedl Moebius, zabral miecz i zaniosl go do Avernus gdzie podniosl go mlody Kain, by cofnac sie w czasie i zabic Williama ;) Wiem, to jest zagmatwane. Wydaje sie ze to jedyny paradoks gdzie historia zadzialala z wyprzedzeniem (ale tylko jesli spojrzymy znow nasza forma czasowa, a nie forma "osemkowa" gdzie cos dzialo sie teoretycznie od zawsze... ). Kain cofajac sie w przeszlosc, sprawil ze William zyskal swoj SR. Jedynym zas warunkiem posiadania przez Williama SR byla jego smierc i rozbicie tego SR, by Raziel mogl go odnowic. Wiec tutaj jest pewna sprzecznosc, bo teoretycznie zywy William nie moze miec tego miecza. No chyba ze wlasnie historia zrobila paradoks juz w momencie cofniecia sie w czasie przez Kaina. Ewentualnie... byla jakas alternatywa gdzie William mial SR i ginal. Sadze jednak ze w alternatywie Moebius (w razie kiedy Kain nie cofal sie w czasie) po prostu zaniosl miecz do Avernus, by podniosl go Kain.

Craxxa: faktycznie pograc w SR II i pamietaj o lini czasowej, paradoksach i zmianach w historii wywolanych nimi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tą poprawką, że miło spędzać czas to można jedząc ulubione żarcie przed tv. Grając w LoK nie można tak powiedzieć bo to jest nieadekwatne. :)

Mozna jesc i grac ogladac scenki z LoK-a, niektore sa tak wrecz przegadane.

Mnie intryguje sama istota Elder Goda. Czyzby wpadka Amy w scenariuszu? Otoz... skoro Elder God jest ponad przeznaczeniem i czasem, to czemu ma rzekomo stracic kontrole nad Razielem kiedy ten przelazl przez wrota czasu? I z tego co widze, Elder moze rozmawiac z Razielem i sledzic go tylko w swiecie niematerialnym, oraz ogolem w odpowiednich miejscach w swiecie materialnym (kapliczka, studnia). Jednakze... z tego co pamietam w Avernus podczas bodajze gdy Raziel gapil sie w jakies malowidlo na scianie, Elder przemowil do niego w swiecie materialnym!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gra jest spoko ale kamera może zniechęcić nawet najbardziej napalonych graczy. Najgorzej było gdy trzeba było skakać wampirem po skałach żeby nie wejsć do wody - z tą kamerą to była dla mnie katorga...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arch Angel of Chaos
Mnie intryguje sama istota Elder Goda. Czyzby wpadka Amy w scenariuszu? Otoz... skoro Elder God jest ponad przeznaczeniem i czasem, to czemu ma rzekomo stracic kontrole nad Razielem kiedy ten przelazl przez wrota czasu? I z tego co widze, Elder moze rozmawiac z Razielem i sledzic go tylko w swiecie niematerialnym, oraz ogolem w odpowiednich miejscach w swiecie materialnym (kapliczka, studnia). Jednakze... z tego co pamietam w Avernus podczas bodajze gdy Raziel gapil sie w jakies malowidlo na scianie, Elder przemowil do niego w swiecie materialnym!

Elder nie może kontrolować Raziela w żadnym z wymiarów!

Może go po prostu uwięzić i czekać aż Raziel się podda.

Jak to może z nim rozmawiać tylko w Wymiarze Duchów? Elder może rozmawiać i ukazywać się w obu wymiarach! Przypomnij sobie Soul Reavera 2 i podziemne ruiny gdzie leży sobie Elder lub chociażby rozmowe z Kainem na końcu Defiance.

PS. Czy to nie mnie widziałeś na forum RTK ? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arch Angel - weź pod uwagę to, że tylko Raziel widział Eldera - Moebius był wyraźnie przerażony, gdy Raziel mu go pokazał. Kain też pierwszy raz widział, z kim ma doczynienia.

To było dla Eldera bezpieczne, bo Raziel nie mógł go zranić duszą Soul Reavera, a najwyraźniej pazurami nie dałby rady. Za to Kain miał najpotężniejszy miecz w Nosgoth, i mógł go dziabnąć, więc jak widać nie omieszkał tegóż uczynić :)

Ale farmazony piszę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...