Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Legacy of Kain (seria)

Polecane posty

a mi zdecydowanie bardziej podobał się KaIN. Nim jak się walczyło to się czuło wampiryczną potęgę - Kain walczył głównie z ludźmi i przelewał litry krwi. A Raziel tłukł jakieś glutowate potworki i jakiś taki plastikowy był. Nawet uniki KAIN robił efektywniejsze (zmieniał się w mgłę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D w Defiance gram atm i mysle,ze to zajefajna giera choc czasem sie wpieniam jak nie wiem co zrobic :rotfl: :mrgreen: ale coz przynajmniej wiem, ze jak juz sie mecze z czym okolo tygodnia a potem odkryje co z tym zrobic to jestem w siodmym niebie ^^

Uwazam ze gra jest warta zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebex>>

Jeśli ktoś kupuje regularnie CDA, to grę już ma :). To, że zdarzają się tam pułapki logiczne to jeden z największych plusów (co nie zmienia faktu, że ta gra jest o wiele łatwiejsza od LOK:SRII 8)).

Bardock>>

Ostatnia walka jest tą, która najmniej mi się spodobała, ale była jednak niezła. Najlepsze walki to Raziel vs Rash-A-Gik (zmutowany wampir, którego czcili jacyś walnięci kultyści), Raziel vs Janos, Kain vs Raziel, Raziel vs Kain, Kain vs Elder (nie pamiętam, jak nazywała się ta kałamarnica).

Jeśli idzie o kwestię zabicia Raziela, to Raziel był już martwy od początku serii. W LOK:SRII maił jeszcze ciało, a w LOK:D był już tylko duchem. Nie psując ci zabawy, powiem tylko, że zakończenie serii trzyma swój klimat i warte jest samodzielnego obejrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Zakończenie jest cudowne i koniecznie trzeba to zobaczyć. Zresztą cała seria Legacy Of Kain powinna zostać zaliczona do najlepszych i najbardziej klimatycznych gier w historii. Kocham te dialogi:) są po prostu boskie np rozmowy Kaina z Razielem, albo Raziela z ukochanym bratem;). Zresztą to było ciekawe uczucie- wpadam do dołu i widzę WIELKIEGO potwora (mi skojarzył się z nietoperzem z powodu uszu, na innych forach spotykałem się z porównaniem do psa :) ) i po chwili słyszę że to ukochany braciszek Turel :shock: szczęka mi opadła. no i jego genialna kwestia " No more questions, no more worship. Time to run. Time to scream. Time to die..."

albo fajna rozmowa Kaina z Moebiusem:

"Now it is time..."

"To kill me?! Again?! Your only solution for every problem - kill!"

Piękny jest też monolog Raziela - i jego końcówka:

"It was then I knew what i had to do. I alone could end this..."

Choć bardzo mnie ciągnie żeby napisać rozmowę z końcówki to nie zrobię tego specjalnie dla tych którzy nie grali jeszcze i powinni to nadrobic ;)

BTW SR>>to był Hash-Ak-Gik :) Było to inne imię Hylden Lorda, nie samego Turela. Turel myślał że to jego nowe imię - wogóle podczas tej rozmowy zdradza wszelkie oznaki szaleństwa. I niec dziwnego, też bys tak miał jakby kilku Hyldenów siedziało w twojej głowie...

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie z topba tez zgadzam i z twoim przedmowca. Zakonczenie jest kozackie i spoko. A w Legacy gralem i gralem az doszedlem do wniosku ze przeszedlm. Fajna gierkas. NAwet dluga a do tego z fajnymi dialogami. Dobrze ze byla za darmo na plytkach CD-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z nim jest bardzo łatwa. Wystarczy tylko wyczuć sekwencję jego ciosów i w odpowiednim momencie robić uniki. Jedyny problem mogą stanowić wystrzeliwane przez oko pociski, które lecą zawsze do ciebie. Te wystarczy unikać tuż przed trafieniem.

Pamiętaj. Bij w atakujące macki, a potem kilka ciosów w oko i wygrana twoja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zauważyłem, zranić go w oko można go umiejętnośćią telekinezy. Ogólnie jakoś sobi radzę z tym bossem, ale do czasu, kiedy mi się energia kończy. W związku z czym mam dwa pytania, czy tylko telekinązą można zaatakować oko eldera oraz czy w trakcie walki jest możliwość się gdzieś podleczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliat>>

Nie ma możliwości leczenia w tej walce. Oto sposoby na unikanie ataków:

Elder atakuje cię mackami w określonej sekwencji. Dawno nie grałem więc nie pamiętam jakiej. W każdym razie łatwo to wyczuć i robić uniki. Oprócz tego strzela kulami energi. Są dwa rodzaje - niebieska i zielona. Jedna atakuje cię gdy jesteś na ziemi, a druga jeśli akurat jesteś w powietrzu (też nie pamiętam która co robi :( ) Żeby uniknąc tej "naziemnej" musisz podskoczyc gdy będzie blisko, i podobnie z tamtą "powietrzną".

Jak go pokonać?:

Patrz uważnie na macki. Na początku jest jedna, pózniej pojawi się więcej. Co jakiś czas, chyba co drugi albo trzeci atak, leży przez chwile na ziemi i unoszą się z niej jakby gwiazdki albo pyłek :wink: i wtedy podbiegasz i uderzasz ją Reaverem. Macka się chowa, a potem pojawia znowu. Atakujesz ją jeszcze raz. Tym razem macka zostaje odcięta, a osłona na oku Eldera znika. Wtedy podbiegasz, podskakujesz i atakujesz mieczem oko najszybciaj jak możesz, najlepiej używaj tego combosa z superszybkimi uderzeniami. Zdążysz to zrobić chyba dwa razy aż osłona pojawi się znowu. Wtedy uciekasz spowrotem na z góry upatrzoną pozycję i robisz całą operację od poczatku, aż do pokonania Eldera. UWAGA: gdy będziesz walczył z dwoma i potem trzema mackami naraz, musisz zaatakować tylko jedną, tą z lewej. UWAGA 2 nie uzywaj telekinezy jest nieprzydatna w tej walce.

Sukces gwarantowany!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ulubioną postać - trudno mi powiedzieć. W praniu Razielem łatwiej się walczyło(i łatwiej mi sie robiło nim kombosy), ale Kain miał lepsze uniki i znacznie ciekawsze ataki specjalne. Od strony fabularnej - Raziel jest znacznie ciekawszy. Więc powiem że jednak Raziel jest moją ulubioną postacią.

Hello, If you want to download this cool game, I´ve solution for ya!

Ahem... denerwuje mnie takie zachowanie, szczególnie że ten gość raczej na pewno Polakiem nie jest. Poza tym - walnąłem potworną plamę bo nie sprawdziłem dokładnie o którą grę chodzi!!! >_< Ciężko jest Blood Omena znaleźć, a w sklepach już go się raczej nie kupuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała seria jest świetna - chociaż wydaje się niedoceniona. Pamiętam że przy recenzji SR2 autor narzekał na długośc filmików i brak możliwości ich przewinięcia. Mnie to wcale nie przeszkadzało bo gra ma świetną fabułę a dialogi postaci tylko budują klimat (głos Raziela powala). Nie znam bardziej klimatycznej gry. Powiem więcej gdyby ktoś pokusił się o stworzenie filmowej adaptacji LoK angażując do pisania scenariusza ludzi odpowiedzialnych za historie w grze, byłby to chyba najlepszy film o wampirach w historii. Spójżmy chociażby na postac Raziela - wystające żebra, poszarpane skrzydła (a raczej to co z nich zostało), wielkie białe oczy, chusta zasłaniająca brak dolnej szczęki no i ten niebieski kolor skóry - czyż on nie jest piękny? :lol: no i Kain przywodzący na myśl samego hrabiego Dracule. Bardziej wyrazistych postaci już chyba nie można sobie wyobrazic. Cała gra to praktycznie gotowy materiał na film. Ale cóż jak narazie producenci stawiają na shity pokroju bloodrayne (pomijam osobe reżysera chociaż myśle że nawet gdyby był to kto inny nic nowego by nie wymyślił tylko matrixowo-efekciarską młucke...) jedyne w czym pokładam nadzieje to ekranizacja hitmana i osoba reżysera który się za to zabrał. A wracają do samej gry - polecam ją każdemu. Historia wciąga niesamowicie, czasami można się zaciąc bo do łatwych nie nalezy, ale za to jaka satysfakcja z przejscia :twisted: Grzech nie wspomniec o oprawie dzwiękowej. Muzyka z intra do pierwszej części SR do tej pory ma zapewnione miejsce na liście winampa. Żeby to potwierdzic zamieszczam link dla tych którzy nie słyszeli:

http://download.yousendit.com/0365AB585D23F8A2

Pozdrawiam fanów Kaina i Raziela :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna. Ma swój niepowtarzalny klimat który czuc od samego początku. A fabuła i historia świata to już absolutne mistrzostwo świata. Scenariusza mogły by pozazdrościc co poniektóre filmy i książki!!! A prowadzenie obydwiema postaciami to też świetny pomysł. Każdy dąży do swojego celu nie zważając na nic. Widac było różnicę między postaciami. każdy miał swój arsenał ciosów i mocy. A koniec gry był świetnym zwieńczeniem serii. Szkoda tylko że nie było na końcu możliwości prowadzenia również Razielem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fabuła i historia świata to już absolutne mistrzostwo świata. Scenariusza mogły by pozazdrościc co poniektóre filmy i książki!!!

Właśnie, przydałyby się książki na podstawie LoK. Są z Tomb Raidera, Warcrafta, wielu innych, więc czemu nie? Albo film, też pewnie byłby niezły, mam tylko nadzieję że nie musiałby być kręcony przez naszego kochanego specjalistę od gier Uwe Bolla...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo film, też pewnie byłby niezły, mam tylko nadzieję że nie musiałby być kręcony przez naszego kochanego specjalistę od gier Uwe Bolla...

Albo niejakiego Bartkowiaka, vide Doom... Raczej nie jestem sobie w stanie wyobrazić takiego Morlocka z pierwszego SR jako gościa w gumowym kostiumie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niejakiego Bartkowiaka, vide Doom... Raczej nie jestem sobie w stanie wyobrazić takiego Morlocka z pierwszego SR jako gościa w gumowym kostiumie.

Kostiumy gumowe są popularne w serii o Power Rangers, podobnych produkcjach i w filmach spod znaku Godzilli (made in Japan 8)). To ma swój urok, ale jestem bardziej niż pewien, że do filmu Soul Reaver zaprzęgliby najlepszych programistów.

Mimo wszystko są i obawy. Do takiego filmu trzeba podejść z pasją, bo zrobi się coś, co nie zasługuje na miano filmu, a tylko zagości w panteonie spapranych adaptacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I love Raziel! "You can't escape Raziel". Jak ta ośmiornica fantastycznie wymawia jego imię. Uwielbiam Legacy of Kain, a Defiance jest spaniałym uhonorowaniem zasłużonej serii. BTW Czy da się gdzieś darmowo i legalnie pobrać Blood Omen: Legacy of Kain?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I love Raziel! "You can't escape Raziel". Jak ta ośmiornica fantastycznie wymawia jego imię. Uwielbiam Legacy of Kain, a Defiance jest spaniałym uhonorowaniem zasłużonej serii. BTW Czy da się gdzieś darmowo i legalnie pobrać Blood Omen: Legacy of Kain?

Z tego, co mi wiadomo tytuł ten ma już status abondware (został wydany w 1997 roku bodajże), więc poszukaj na polskich stronach ze starymi grami. Wiem, że na pewno gdzieś ten tytuł widziałeś w jakimś polskich serwisie, bodajże fajne gry kraków coś tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna gra. Nie tylko wizualnie.

A więc po steremu:

Plusy:

-klimat!

-grafika(nawet na słabszym sprzęcie)

-Kain

-Raziel

-Widmowy Wymiar

-ogólnie gamplay

Minusy:

-kamera

-momentami poziom trudności

-momentami... zagubieie się w terenie

Gra moim zdaniem świetna. A szczególnie klimat... Widmowego Wymiaru. Ciarki po krzyżu mogą isć, jak się słyszy "Raziel... Raziel" lub inne "pośmiertne hasła". Wspaniały efekt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...