Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

PC lepsze od konsol?

Polecane posty

Ja tu mówiłem o polonizacjach na PieCa... ;)

Dante, trzeba było sprecyzować i od razu napisać ;), ja tam nie uważam żeby spolszczenia na PC miały słabą jakość, zdarzają się gry w których jest gorzej, ale są to zazwyczaj crapy, w "superprodukcjach" zazwyczaj polonizacja trzyma poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola to wykastrowany komputer.To krótkie zdanie powinno skończyć ten temat...

Choć z pozoru brzmi to mega fanboysko, to po głębszym zastanowieniu...

Kiedyś zaletą konsol było to, że nie trzeba było ściągać patchy do gier. Takie coś mieli pctowcy i to było bleee. Obecnie to, że można do tytułów konsolowych pobierać patche jest już super, hiper. Kiedyś zaletą konsol było to, że gier nie trzeba było na nich instalować żeby grać. Teraz możliwość zgrania zawartości płytki na dysk takiego X360 zrobiło się jego zaletą.

Wreszcie w dyskusji coraz częściej wymieniane jako zalety konsol są możliwości podłączenia pctowych kontrolerów, jak mycha czy klawiatura.

Idąc dalej tropem. Obecnie zaletą każdej konsoli jest niezmienność platformy. Raz kupujemy sprzęt i nie trzeba go upgradeować, rozbudowywać itd. Hmm... pewnie w jakiejś z kolei następnej generacji konsol pojawi się taka możliwość. Kto wie, może będzie można też zamówić konsolkę o wybranej przez siebie konfiguracji. I założę się, że wtedy to też stanie się zaletą konsol.

Tak więc skoro te rzekome wady PC są z każdą kolejną generacją konsol (o ile się podobne rozwiązania w tych konsolach pojawią), przekuwane na ich zalety, to tak. Konsola obecnie to taki wykastrowany komputer.

Nie jestem fanboyem,poczytaj moje wcześniejsze posty przyjacielu.A jak nazwiesz Xboxa który uruchamia gry tak jak na Pc w medium i który ma o wiele mniej możliwości

od kompa?A poza tym Pctowiec bez konsoli przeżyje a Konsolowiec bez Pceta?(Wiadomo przeżyjesz nawet nie mając ani tego,ani tego drugiego ale wiadomo o co chodzi)

Ależ nie mylisz się. :wink: Kilka postów wcześniej ktoś (nie pamiętam ksywki, przepraszam) udowadniał, że doskonale się bez PC obejdzie. Nawet wymęczył posta z konsoli i wysłał na forum. Ciekawe ile taka operacja zajęła? :laugh:

No cóż, tak czy owak wolę PC. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć przyjemnego surfowania po necie z konsoli i owocnego grania w FPSy na padzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile taka operacja zajęła? laugh.gif

PS (włączenie konsoli)->Interner Browser->Adress Entry->www.cdaction.pl->po odnośnikach do interesującego tematu->szybka odpowiedź->napisanie posta

3 minuty? Na pewno nie wolniej, niż za pomocą komputera.

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć przyjemnego surfowania po necie z konsoli i owocnego grania w FPSy na padzie.

Dziękujemy. Przyjemnego oczekiwania na konwersje z konsol, i miłych nerwów, że gra się tnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS (włączenie konsoli)->Interner Browser->Adress Entry->www.cdaction.pl->po odnośnikach do interesującego tematu->szybka odpowiedź->napisanie posta

3 minuty? Na pewno nie wolniej, niż za pomocą komputera.

Raczej chodziło o to ile zajęłoby napisanie posta używając PADA. Nie mów że to by zajęło tyle samo bez podłączenia klawiatury.

I nie udawajcie że gry konsolowe się nie tną bo sam mam PS2 i to widać zwłaszcza jak się kilka gier po kolei odpala.

Ogólnie do tematu mam nadzieję że nie skończy się tak że każdy argument którego druga strona nie będzie mogła obalić skończy się nazwaniem autora fanboyem bo odkąd dozwolono tu tylko poważne posty to widzę niepokojące zaczątki takiego zachowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do tematu mam nadzieję że nie skończy się tak że każdy argument którego druga strona nie będzie mogła obalić skończy się nazwaniem autora fanboyem bo odkąd dozwolono tu tylko poważne posty to widzę niepokojące zaczątki takiego zachowania.

Ej! Ja przeprosiłem :laugh:

Dziękujemy. Przyjemnego oczekiwania na konwersje z konsol, i miłych nerwów, że gra się tnie.

Dziękujemy. Miłego patrzenia jak konwersje z konsol są lepsze od wersji na konsole... i miłego wkurzania się na PC-owców że mają lepszą grafę :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodziło o to ile zajęłoby napisanie posta używając PADA. Nie mów że to by zajęło tyle samo bez podłączenia klawiatury.

Bo klawiatura na USB to taki luksus, że o wsparcie finansowe trzeba prosić UE :dry:

Dziękujemy. Miłego patrzenia jak konwersje z konsol są lepsze od wersji na konsole... i miłego wkurzania się na PC-owców że mają lepszą grafę laugh.gif

Dziękujemy. Życzę konstruktywnie spędzonego roku na nie-doczekanie się premiery Fable 2 na PC. I miłego bycie "jednym z 89 (%)"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej co się mnie czepiasz. :P Ja tylko tłumaczę o co mu chodzi. Swoją drogą kiedyś mówiono że pady są lepsze od klawiatur ale widzę że jednak konsolowcy rady se dać bez nich nie mogą. :P Ja używam pada tylko do Devil May Cry bo musiałem z powodu konwersji i się przyzwyczaiłem. Żadna gra jeszcze mnie nie przekonała że nie da się w nią grać bez pada vide Street fighter 4 gdzie mówi się że nie da się grać z sukcesami na klawiaturze a proszę 60% moich walk to wygrane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola to wykastrowany komputer.To krótkie zdanie powinno skończyć ten temat...

Choć z pozoru brzmi to mega fanboysko, to po głębszym zastanowieniu...

>>>Ale czy to jakaś wada? Jak ktoś chce kosić trawnik to nie kupuje kombajnu. Ma węższe przeznaczenia to i nie potrzebuje tylu funkcji

Kiedyś zaletą konsol było to, że nie trzeba było ściągać patchy do gier.

>>>No bo i trudniej byłoby to robić ze względu na mniejszy rozwój sieci. Inna sprawa że konieczność siągania tychże wynika z niechlujstwa programistów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co można poradzić na ich niechlujstwo? No i jeśli sieć niebyła dostatecznie rozwinięta i dlatego nie było patchy do gier konsolowych to czemu używano tego jako argumentu o wyższości konsol? Wygląda to trochę jak desperackie poszukiwanie przewagi na PC-tami. Nie mówiąc już o tym że lepiej ściągnąć patch niż tkwić z błędem na resztę gry.

@Arturinho W dzisiejszych czasach nawet całkiem tanie komputery przebijają konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy. Życzę konstruktywnie spędzonego roku na nie-doczekanie się premiery Fable 2 na PC.

Ze wszystkich w miarę ciekawych (chociaż nie dla mnie, ja mam dosyć wąskie preferencje) gier na konsole akurat wyciągnąłeś największy i najbardziej przereklamowany bubel jaki się dało :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na dyskusje choćby dante1993 i sandro,to się zastanawiam co takimi krótkimi docinkami,do tego w obu przypadkach będącymi tylko połowiczną prawdą,chcecie osiągnąć...

Co wam da wytykanie,że jakaś gra nie wyjdzie na PCta,skoro pecetowiec może wymienić masę gier które nie wyjdą nigdy na konsole...

Co do konwersji...tez nieprawda bo jedne są lepsze niż wersje konsolowe (ME np.) a o innych szybko chcielibyśmy zapomnieć (GTA IV czy Saints Row 2)

Proponowałbym skończyć takie przepychanki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT POSTA ARNOLDO

Ależ nie mylisz się. :wink: Kilka postów wcześniej ktoś (nie pamiętam ksywki, przepraszam) udowadniał, że doskonale się bez PC obejdzie. Nawet wymęczył posta z konsoli i wysłał na forum. Ciekawe ile taka operacja zajęła? :laugh:

No cóż, tak czy owak wolę PC. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć przyjemnego surfowania po necie z konsoli i owocnego grania w FPSy na padzie.

Nie bardzo pamiętam jak długo pisałem post,o którym wspominasz,ale było to dosyć męczące.Pisanie kontrolerem jest straszne-szczególnie przy długich postach(bez klawki ani rusz).

Jak pisałem wcześniej jestem posiadaczem obu "tematycznych" platform i staram się obiektywnie rozważać za i przeciw.

Co do grania padem w FPS-y to można się przyzwyczaić i nawet to polubić pod warunkiem,że gramy singla.

Multi FPS na padzie budzi co najwyżej frustracje i zażenowanie,a co do klawiatury i FragFX2 to niestety musimy się wykosztować o co najmniej 500pln. i nie muszę ukrywać że to drogi wydatek.

Na zakończenie muszę dodać,że odkąd korzystam z PC-ta i PS3 na zmianę to tak naprawdę nie przyszło mi do głowy porównywać tych podobnych lecz jakże różnych platform,ale temat jest tak samo ciekawy co kontrowersyjny i będę śledził go dalej bo zawsze można dodać coś sensownego.

PCS3 Player.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rip1988

Jak tak patrzę na dyskusje choćby dante1993 i sandro,to się zastanawiam co takimi krótkimi docinkami,do tego w obu przypadkach będącymi tylko połowiczną prawdą,chcecie osiągnąć...

To nawet nie powinno być nazwane "dyskusją", bardziej pasuje "przekomarzanka". I na miano dyskusji również z powodu ilości postów (wiem, trochę za krótkich :laugh: ) ona nie zasługuje...

Zdenerwował mnie sposób, w jaki Sandro napisał to "Dziękujemy". Nie miałem zamiaru tego kontynuować... bo jak napisałeś, to co piszemy to rzeczywiście połowiczna prawda.

Co wam da wytykanie,że jakaś gra nie wyjdzie na PCta,skoro pecetowiec może wymienić masę gier które nie wyjdą nigdy na konsole...

Wam... ja nie wytykałem, wypraszam sobie! :laugh:

Proponowałbym skończyć takie przepychanki...

Chociaż i tak nie miałem zamiaru jej kontynuować , to przyjąłem do wiadomości twą propozycję, postaram się zastosować.

@ Arturinho

Ale powiedzcie szczerze jak ktoś kupi kompa za 4 koła,no to raczej żadna konsola mu nie dorówna,taka prawda co nie?

Jeśli nie liczysz monitora do zakupu to spokojnie wystarczy 1800-2000zł. Z monitorem 19" do 2600zł.

@ Sandro

Exclusivy są i na konsole (tenże Fable 2) , i na PC (bliski premiery Dragon's Age czy już mająca troszkę latek seria HOMM)

Przepychankę skończyłem, ale i tak odpowiedzieć musiałem :happy:

@ Foxhound444

temat jest tak samo ciekawy co kontrowersyjny i będę śledził go dalej bo zawsze można dodać coś sensownego.

Szczerze? Niewiele sensownych argumentów można jeszcze podać... przynajmniej większość została użyta już na poprzednich stronach.

Oczywiście jeśli ktoś ma argument to zachęcam do podania go, tylko nie w takiej formie jak Sandro, proszę. Bo jedną z mych wad jest wdawanie się w głupie przepychanki słowne... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wykastrowany, tylko wyspecjalizowany. Skoro zachwalacie to, że do konsoli można podpiac klawiaturę+myszkę to bardzo zbliżacie się do tak znienawidzonego PC. No i miłego wyczekiwania na nową generację X-klocka i grania w 720p :D Miło, że ludzie nie są zaślepieni marketingową papką i z wad PC robią zalety konsol. Ja tam nie potrzebuję sprzętu, który miałby słuzyć tylko do grania. Gram doywczo, więc PC mi wystarczy. Kiedyś mówiło się, że gry konsolowe sa dopracowane. Teraz już tak nie jest, bo przecież zawsze można wydać łatkę. I przed premierą gry zapowiedzieć całą serię DLC. Nie ma to jak odcinanie kuponów. No, ale to jest postęp. Podobnie jak extra płatne opcje gry przez sieć, bo konto silver nei daje pełnej funkcjonalności. No i żeby był komplecik directx mówi coś posiadaczom X-kloców? Tak, tak znienawidzony PC jest mocno związany z Waszymi maszynkami. Dobrych snów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Sandro

Exclusivy są i na konsole (tenże Fable 2) , i na PC (bliski premiery Dragon's Age czy już mająca troszkę latek seria HOMM)

Dragon age akurat będzie też na konsolach. Jednak Starcraft 2, seria Total War czy Hearts of Iron są (przy SC 2 - będą) tylko na PC. Podobnie jak C&C 4, King's Bounty, Disciples 3, Supreme Commander 2...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon age akurat będzie też na konsolach

Dzięki za info, popełniłem gafę przy przykładzie :D Muszę doczytywać newsy, bo potem takie coś palnę :D

Jednak Starcraft 2, seria Total War czy Hearts of Iron są (przy SC 2 - będą) tylko na PC. Podobnie jak C&C 4, King's Bounty, Disciples 3, Supreme Commander 2...

I kilka innych tytułów ;)

Choć, przy coraz większym upodabnianiu się konsol do PC-ta (HDD, DLC, klawa i mycha podłączana do konsoli, instalacja gier...) boli trochę że są exclusivy gier z gatunków którym się powodzi w miarę dobrze i na PC i na konsolach (żebym już nie palnął głupio znowu, to po raz drugi przywołam Fable 2)...

Teraz trochę przesadnie myślę, ale jak tak dalej pójdzie, to może się to skończyć tak, że będą dwa, trzy rodzaje "PC-ów", każdy z innym zestawem gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział tak:

Gry: sportowe, samochodówki(np: fifa, GRID) są lepsze na konsole.

Gry: Akcja/tpp (gta 4, gears of war, asassins creed) są dobre zarówno na PC jak i na konsolach(np w gta lepiej jeździ się samochodami na padzie od xboxa niż na klawie, ale za to strzela się lepiej myszką).

Gry: FPS( np: cod4) lepiej się gra na pieca( precyzja myszki).

Gry: strategiczne i RPG z reguły na konsole nie wychodzą więc lepsze na PC.

finansowo: raczej wychodzi po równo, bo konsole są 2xtańsze( ale mieć do nich dobre TV to już wydatek) i starczają na 5-8 lat, ale gry są 2x droższe. Lepsza jakość grafiki jest oczywiście na dobrych piecach. W wyborze gier jest remis.

Reasumując: PC mniej więcej są równe z konsolami( obie możliwości grania mają swoje wady i zalety) ale wg. mnie jeśli grasz na xboxa w coda 4 to jesteś dziwny( może to kwestia przyzwyczajenia... ale i tak jesteś dziwny :happy:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich w miarę ciekawych (chociaż nie dla mnie, ja mam dosyć wąskie preferencje) gier na konsole akurat wyciągnąłeś największy i najbardziej przereklamowany bubel jaki się dało cool.gif

Nie. Fable 2 dobra gra, jedyny argument przemawiający IMO za x'em w konsolowej wojnie exclusivów.

Gry: Akcja/tpp (gta 4, gears of war, asassins creed) są dobre zarówno na PC jak i na konsolach(np w gta lepiej jeździ się samochodami na padzie od xboxa niż na klawie, ale za to strzela się lepiej myszką).

W GTA jest auto-aim. W gry akcji oczywiście lepiej gra się na padzie IMO. Grając na klawiaturze w AC, mało sobie palców nie połamałem... a od jednoczesnego trzymania alt+spacja, do dziś mam ślad na ręku... Podobnie było w POP... w QTE na klawiaturze ciężko się połapać, na padzie lajcik.

Gry: FPS( np: cod4) lepiej się gra na pieca( precyzja myszki).

Wszyscy piszą o precyzji myszki... ale jak da się komuś gryzonia pierwszy raz do ręki i każe grać w FPS, to nie będzie mu szło lepiej niż grając po raz pierwszy w tenże gatunek na padzie. Więc za "precyzją" myszki stoi większe przyzwyczajenie do jej używania. Ale ustawiając czułość gałek na maksa, można celować równie precyzyjnie i zabójczo, po odpowiednim treningu oczywiście.

Poza tym tradycyjne pady odchodzą do Majewskiego (czyt. lamusa [żarcik stulecia, wiem]), Natal & różdżka nadchodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o precyzji myszki... ale jak da się komuś gryzonia pierwszy raz do ręki i każe grać w FPS, to nie będzie mu szło lepiej niż grając po raz pierwszy w tenże gatunek na padzie. Więc za "precyzją" myszki stoi większe przyzwyczajenie do jej używania. Ale ustawiając czułość gałek na maksa, można celować równie precyzyjnie i zabójczo, po odpowiednim treningu oczywiście.

Tak, to że myszka i pad są równie trudne w nauce, to dobry argument by je zrównać :) Niestety - to że myszka daje lepsze wyniki po treningu to już inna sprawa. No bo nie oszukujmy się - gdyby pady były lepsze to pr0gamerzy by na nich grali. Pobij ten argument, albo przestań mówić że pad jest równie precyzyjny i wygodniejszy.

@Arturinho - Always a pleasure :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od jednoczesnego trzymania alt+spacja, do dziś mam ślad na ręku

To zmień klawiaturę, bo ta obecna jakąś dziwna musi być. Ja nie miałem absolutnie żadnych problemów ze sterowaniem w AC ani najnowszym PoP. Żadnych blizn, ran, ani urwanych kończyn też. Powiem więcej, w DMC4 lepiej grało mi się na klawiaturze. Próbowałem na padzie, ale jakoś nie moglem się do niego przekonać. QTE sprawiły mi trochę problemów, ale tylko na początku i to raczej efekt mojego refleksu, a nie klawiatury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobij ten argument, albo przestań mówić że pad jest równie precyzyjny i wygodniejszy.

Wygodniejszy jest na pewno. Ale precyzyjny, co najwyżej na równi. Progamerzy nie używają, bo widziałeś kiedyś turniej w Resi2, czy Gearsy? Gdyby takowe turnieje powstały, to i gracze używający gamepadów by się pojawili (najwięksi konsolowi wymiatacze). Grasz w FPSy na konsoli? To wiesz co mam na myśli. Poza tym, po co komuś zabójcza precyzja myszki, skoro z równą przyjemnością można eksterminować niemiluchów padem? Jedynym mankamentem jest brak headshota u co drugiego przeciwnika, jak to było z Call of Duty 2 na PC w moim przypadku, ale po przejściu etapu/gry satysfakcja równie duża.

Fable 2 jedyny argument przemawiający IMO za x'em w konsolowej wojnie exclusivów.Fanboy Ps3 tak?

Nie, po prostu gracz, który docenia serię Gears of War, ale woli serię Resistancę. Sandro jest również graczem lubiącym popykać w Forzę na x'ie ziomka, ale woli GT. Odpowiednika Fable na PS3 nie ma, więc dla mnie to jedyny argument. "no cusz"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...