Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odyniec15

Łamigłówki

Polecane posty

Nie musisz mi tego że zadaję,umiem czytać. Zresztą, i tak oddaje

@Nieważne, chodziło o to że 4 trójkąty powstają w przestrzeni a nie na płaszczyźnie

Zresztą poczytaj sobie, że piramidy mają też podstawy o trzech, pięciu i więcej kątach. Google pomaga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było to teraz ja.

Mamy dwa pokoje: kuchnie i salon. W kuchni są trzy pstryczki a w salonie trzy żarówki. Jak sprawdzić który pstryczek zapala którą żarówkę jeśli z kuchni do pokoju możemy przejść TYLKO RAZ.

Aha. No i oczywiście znajdujemy się w kuchni na start.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była kiedyś identyczna.

Wciskamy jeden pstryczek. Czekamy. Wyłączamy pierwszy i wciskamy drugi. Idziemy sprawdzić. Jeśli żadna żarówka się nie pali sprawdzamy, czy któraś jest ciepła. Jeśli nie, to trzeci pstryczek włącza żarówkę, a jeśli któraś jest ciepła, to pierwszy pstryczek jest właściwy. Mam nadzieję, że zrozumiecie.

EDIT: Spoiler

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już była podobna zagadka w tym dziale.

Zapalamy dwie żarówki na kilka minut, potem wyłączamy jeden przełacznik przechodzimy do salonu i sprawdzamy która żarówka się świeci. Odpowiada za nią ten przełącznik, który zostawiliśmy włączony. Potem sprawdzamy która z dwóch pozostałych żarówek jest ciepła-za nią odpowiada wyłączony po kilku minutach. Ten, którego nie ruszaliśmy odpowiada za trzecią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było to teraz ja.

Mamy dwa pokoje: kuchnie i salon. W kuchni są trzy pstryczki a w salonie trzy żarówki. Jak sprawdzić który pstryczek zapala którą żarówkę jeśli z kuchni do pokoju możemy przejść TYLKO RAZ.

Aha. No i oczywiście znajdujemy się w kuchni na start.

Włączamy jedną żarówkę na dość długi czas. Gasimy ją i zapalamy następną. Biegniemy do pokoju. Żarówka, która się w tej chwili pali jest od ptryczka drugiego. Dotykamy dwóch pozostałych - ta, która jest ciepła, jest od pstryczka pierwszego, a zimna - od pstryczka trzeciego, ktorego nie używaliśmy ;)

No i [beeep] kwas. Tak to jest jak kartę otwiera się o 20:00, a za pisanie odpowiedzi bierze się 15 minut później...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zastój , to dam coś na rozruch ;p:

Pewna dziewczynka uważnie przypatrywała się pewnemu przedmiotowi. Trwa to 12 godzin. Początkowo prawa część przedmiotu jej zainteresowania jest gruba, z czasem robi się coraz cieńsza. Odwrotnie lewa strona - najpierw cienka, później staje się grubsza. Co robi dziewczynka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...