Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odyniec15

Łamigłówki

Polecane posty

No właśnie zapomniałem dodać, że przekreślenie znaku równości nie wchodzi w grę, ale w końcu to z założenia ma być RÓWNANIE, a nie nierówność - więc rozwiązanie takie jest błędne. Chodzi oczywiście o zrobienie z jednego plusa czwórki. :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem dwa obrazki , na drugim jest to co powiedziałeś :happy:

Zagadka :

Na drzewie są jabłka a i b . Jabłko a oraz jabłko b spadło. Co zostało ?

Druga zagadka :

Każda zapałka ma długość 4,5 cm. Jak ułożyć z 14 zapałek metr ?

Trzecia :

Zamień dwanaście patyków w trzy, nie odejmując ani jednego patyka, a ni nie łamiąc żadnego.

Czwarta :

Żebrak to posiada, Bogacz tego potrzebuje a nieżywi to jedzą . O co chodzi ?

Piąta:

Jaki znak nalezy postawić między cyframi 2 i 3, aby otrzymać w wyniku liczbę większą niż 2, a mniejszą niż 3 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

Orzełek18 i suk jeśli chodzi o zagadkę pierwszą macie rację. Ta zagadka bardziej się sprawdza gdy jest mówiona, nie zauważamy wtedy braku przecinka

@Sir Dragon nie, to nie to

@Suk tak, właśnie o to chodzi. Żebrak nie ma niczego, Bogacz niczego nie potrzebuje, a nieżywy właśnie tym się żywi - niczym.

Zostaje zagadka 6 z barmanem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś ode mnie. Kilka znanych, kilka mniej:

1 W czerwonej stajni trzydzieści białych koni. Gryzie, zgrzyta, a czasem ze strachu dzwoni.

2. Kiedy patrzysz na mnie, ja patrzę na ciebie,ale cię nie widzę, ponieważ nie mam oczu. Kiedy mówisz otwieram usta i poruszam nimi, nie słyszysz mnie jednak bo nie wydaję głos.Czym jestem?

3. Biegnę lecz nie posiadam nóg, czym jestem?

4. Kto to zrobi, ten to sprzeda. Kto to kupi, ten tego nie ma. A kto to ma, ten tego nie widzi.

5. Przychodzą nocą bez zaproszenia i giną za dnia lecz nikt ich nie ukradł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...