Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odyniec15

Łamigłówki

Polecane posty

Było w CD-Action, trzeba uważnie przeczytać zagadkę, ponieważ jest podchwytliwie napisana. Napiwek trzeba odjąć, wtedy wychodzi koszt pizzy.

M Świdelec

D Świdelca

C Świdelcowi

B Świdelec

N Świdelcem

Msc o Świdelcu

Zupę jem... Świdelcem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

albo jeszcze taki trick słowny, mówcie bardzo szybko MASŁO

masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, masło, ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mi pierwszy raz opowiedzieli ze swidelcem, to odpowiedzialem, ze nozem ;P A dlaczego? Bo od razu wydalo mi sie, ze beda oczekiwac, ze odpowiem widelcem, totez postanowilem bez zastanowienia odpowiedziec inaczej. No i do wyboru mialem lyzke i noz. I niestety nie trafilem ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zagadka słowna.

Mówcie szybko belki

belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki,belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki, belki,belki, belki, belki, belki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pana z imieninami to myślę tak:

1. Żeby możliwe było to, co jest zawarte w zagadce (przejście ww. drogi i wrócenie do punktu początkowego), trzeba być na biegunie północnym.

2. Pojęcie poranek odnosi się do początku "Dnia Polarnego"

Niestety nie wiem, kiedy zaczyna się "Dzień Polarny" na biegunie północnym ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marrio94
Co do pana z imieninami to myślę tak:

1. Żeby możliwe było to, co jest zawarte w zagadce (przejście ww. drogi i wrócenie do punktu początkowego), trzeba być na biegunie północnym.

2. Pojęcie poranek odnosi się do początku "Dnia Polarnego"

Niestety nie wiem, kiedy zaczyna się "Dzień Polarny" na biegunie północnym ;(

Gratuluję! :)

Powinieneś jeszcze dodać, że

początek dnia polarnego (poranek polarny?) jest 21 marca, a wtedy są imieniny Benedykta

. A więc jego imię to

Benedykt

:)

Ale jak pisałem jest także drugie rozwiązanie:

Mógł on się znajdować w pobliżu Bieguna Południowego...Jak? Pokaże to na rysunku:)

imieg.th.jpg

Małe wyjaśnienie:

znajdował się on ponad kilometr od Bieguna Południowego. Poszedł kilometr na południe, kilometr na zachód zataczając okrąg o obwodzie równym 1km, a następnie na północ idąc tą samą drogą, co wcześniej na południe. I tym samym doszedł do miejsca, z którego wyszedł. Na Biegunie Południowym dzień polarny rozpoczyna się 23 września, a tego dnia imieniny ma Bogusław.

Wiem, że trochę to poplątane, ale co poradzić :)

PS. tą zagadkę zobaczyłem kiedyś w numerze pewnego czasopisma naukowego (nie podam nazwy, bo sam nie pamiętam). Był tam dział, w którym pokazywano błędy w różnych łamigłówkach, była właśnie ta zagadka i stąd drugie rozwiązanie :).

PS2. Małe info dot. drugiego rozwiązania:

mógł on zrobić kilka okrążeń wokół Bieguna (Np. 2x500m, 4x250m, czy nawet 1000x1m). Wtedy oczywiście zaczynałby podróż bliżej niego...

Wow, jak długo tego posta pisałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadki na szybką odpowiedź:

1) Mojżesz zbudował arkę. Ile wziął na nią zwierząt?

Mojżesz nie miał arki, tylko Noe.

2) Na świątyni Salomona umieszczono krzyż. Z czego był zrobiony, z brązu czy ze złota?

Wtedy nie było krzyży.

Co do zagadki o mieście, prawdomównych i kłamcach. Jeśli mogę zadać tylko jedno pytanie to brzmiałoby ono mniej więcej tak:

Jeśli ty mówisz prawdę, co odpowiedziałby twój sąsiad, który kłamie, gdybym zapytała go która droga prowadzi do krainy szczęścia? I wybrałabym tą drugą.

Coś podobnego przeczytałam kiedyś chyba w mitach greckich, ale ręki uciąć nie dam :happy: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taką fizyczną zagadkę. Jeśli się zmiesza to coś z wodą w odpowiednich proporcjach to na oko będzie wyglądało i zachowywało sie jak płyn. A jeśli sie to uderzy zrobi się twarde. Tak samo jeśli się oddzieli to od reszty to przez chwile będzie prawie jak ciało stałe a potem sie rozpłynie. Co to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was ciekawą zagadkę o włóczędze :D:

Włóczęga chodzi po mieście i stwierdza, że nie posiada papierosów. Ponieważ jest włóczęgą, nie ma również pieniędzy. Ale od czegóż jest głowa? Nasz włóczęga zaczyna zbierać niedopałki. Bibułkę ma w kieszeni, a doświadczenie go uczy, że z siedmiu niedopałków można zrobić jednego papierosa. Po pewnym czasie uzbierał 49 niedopałków. Włóczęga ma bardzo regularne przyzwyczajenia i pali jednego papierosa dokładnie co 3 kwadranse.

Na ile czasu wystarczy mu uzbierany zapas?

@Szczupakabra: Tu nie chodzi o bibułkę, ale powiedzmy że ma jej wystarczająco dużo :sweat:

@Mateusz: Niestety, nie ;)

@mi4yu: Też nie :D

@t3tris: Już prawie rozwiązane, ale nie ma odpowiedzi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się tak:

Z prostych rachunków wynika, że to 315min, ale jest jeszcze kwestia tego czy po uzbieraniu owych 49 niedopałków od razu zapali szluga, czy wstrzyma się te 45 min. Z logicznego punktu widzenia rozsądniejsze wydaje się to pierwsze rozwiązanie, więc ostatniego szluga odpali w 270 minucie, czyli po czterech 4h i 30 min

:) Inna kwestia to to, ile będzie go jarał, oraz czy brać pod uwagę te 45 minut po rozpoczęciu ostatniego szluga, bo w tym czasie nie będzie mu brakowało papierocha. Ale mimo wszystko, moja ostateczna odpowiedź to 270 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...