Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

A co powiecie na zabawę "historyja"? Oto zasady:

W pierwszym poście zamieszczony jest początek historyji np. "Poszła baba do kiosku..":)

Dalsza część historii należy do użytkowników. Każdy kto chce brać udział, wymyśla ciąg dalszy historii tak, aby było to śmieszne(no bo o to przecież chodzi:)) i się rymowało.

Każdy kto bierze udział może napisać raz na godzinę lub dwie.

Co wy na to? :)

Zasady ew. do korekty.

Edytowano przez stig44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civilizationus Actionus

[ver. 0,8]

made by. alexiej & Stillborn

O co chodzi?

W tej zabawie zostajecie władcą własnego małego księstwa/hrabstwa/królestwa w którym to musicie rządzić, dokonywać rozwoju i prowadzić politykę z innymi graczami, tak aby na końcu wyjść z tego jak najlepiej.

Jak?

Sama mechanika prowadzenia królestwa opierałaby się na następujących założeniach:

1) Rozpoczynamy z małym grodem warownym, który w trakcie zabawy rozbudowujemy. Siła robocza to 100 ludzi. Rośnie ona wraz z podbojami (jedna prowincja 100 ludzi) jak i z rozwojem grodu - każdy poziom to 10 ludzi.

2) Rozbudowa/budowa nowych rzeczy itd. odbywa się za surowce pozyskiwane co tydzień z pobliskiej kopalni/lasu/innego miejsca. MG lub Moderator musiałby tylko raz w tygodniu napisać posta z aktualnymi statystykami jakie posiadają gracze.

3) Prowadzimy politykę z innymi forumowiczami na dwóch płaszczyznach - Oficjalnej będącej postami w temacie i Nieoficjalnej (PW- nieskończenie wiele)

4) Wojny/Konflikty jak wiadomo potrafią wybuchnąć o pietruszkę, więc uprośćmy starcia ile wlezie. Papier/nożyce będzie najprostszym sposobem na rozwikłanie samej walki. Oczywiście jeśli dochodzi do bitwy to forumowicz opisuje co atakuje w jaki sposób i skąd ? dzięki temu opiekunowie mogą ogarnąć kto może to wygrać.

5) Handel między graczami byłby oczywiście możliwy - jedni mają morze i ryby to czemu nie handlować z kimś kto ma np. bawełnę?

Gracz w ciągu tury - tydzień - może napisać do 4 postów w których opisuje dokładne działania gospodarczo/polityczne, potem jest to nanoszone na mapę i zapamiętywane do kolejnej tury po tygodniu. Jeśli chodzi o normalne posty Role Play ograniczenia ustanawiają Moderatorzy.

Karta Królestwa

1) Nazwa Księstwa (Kolor do pisania zdarzeń)

2) Imie władcy

3) Historia i herb

4) Jeden z zasobów jaki występuje na naszym terenie (poza drewnem, kamieniami, rybami)

5) Religia

Przykładowy Post Władcy

Tu piszemy co nam ślina poda, innymi słowy ROLE PLAY ...

*****

(Kolorem swojego Królestwa) Jakie wyniki tych działań w zakresie polityki lub gospodarki ? piszecie tu to co chcecie aby było zapisane pod koniec tygodnia w poście podsumowującym lub zamieszczone na mapie/karcie królestwa

!@#$%^&*()!@#$%^&*()!@#$%^&*()!@#$%^&*()!@#$%^&*()

Oczywiście jest to tylko zarys i jeśli zostanie wyrażona zgoda i będą chętni to przedstawimy dalsze projekty i informacje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamię tradycję i pierwszy wyrażę swoje poparcie - pomysł zwyczajnie mi się podoba (ach ten sentyment do Civki) i chciałbym wziąźć w nim udział. Co nie zmienia faktu że musi się jeszcze zgłosić paru innych chętnych graczy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie cieszę się (wraz z Stillbornem) z tak miłego odzewu jaki mam okazję zobaczyć ;) Skojarzenia co do Civki sa na miejscu, choć to Sesjowicze mnie zachęcili, bo postanowiłem obmyślić grę "bitewnikową" w której walka nie stoi na 1 miejscu ;)

Jedyne co musi zostać dorobione do zabawy to mapka gdyż zaadaptowałem mapę z pewnej serii książek,ale zależnie od ilości chętnych trzeba będzie ją trochę zmodyfikować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rankin

Odpowiadam na pytanie o temat do dyskusji - na 100% będzie potrzebny ;) W pierwszym poście zapiszę jeszcze raz te założenia (powiększone już o dodatkowe informacje i założenia) oraz już dopracowany wzór karty z wyjasnieniem pozycji jakie trzeba wypełnić.

Regulamin także przygotuję i wyślę celem weryfikacji, ale to już jutro.

Tych którzy zgłaszają chęć gry proszę aby się nie obawiali, bo królestw do rządzenia Wam nie zabraknie ;)

Edytowano przez alexiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda istnieje drobna szansa, że znów stracę zapał albo sensownie rozdysponuję czas na CA jak OA jeszcze czeka :P, ale pomysł wydaje się całkiem sensowny. Również się zgłaszam, a na razie czekam na założenia od twórców. Pewnie stworzę coś jak Cieniste Księstwo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wakacje, ludzie będą mieli nadmiar wolnego czasu...

CSBones zostało wskrzeszone. Jak widać, na razie ludzie świetnie się bawią. Tak więc tutaj mam pytanie...

...Czy nie można przywrócić na nowo jednocześnie Hałsa?

Ostatnio został zamknięty w sumie z 2 powodów - Spam oraz mała liczba chętnych do zabawy.

Lato, czyli więcej czasu wolnego (no, dla uczniów). Pamiętajmy, pierwszy i drugi sezon Hałsa działały właśnie w ten czas. Chętnych nie brakowało aż do września, gdy czasu zabrakło. Teraz co szkodzi uruchomienia zabawy na 2 miesiące?

Spamerfest... Tu będzie nieco trudniej. Dlatego przy okazji proponuję zmianę regulaminu, nieco (ciuteńkę) go zaostrzyć, zmienić niektóre założenia tak, by ograniczyć jednolinijkowce. Mam już pewien projekt, który przedstawię moderatorstwu via PW.

Tylko po co, jeśli nie dostanę zgody... Więc czy Zieloni przekreślają całkiem pomysł, czy dają szansę, czekając na głosy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - OMG to chyba mój pierwszy post w wylęgarni statsu Z&Z :D Mam nadzieję, że będziecie delikatni ;)

Po drugie - Przybywam z pomysłem na nową zabawę. Sam pomysł nie jest nowy ani oryginalny, po prostu wymyśliłem jak przenieść klasyczną zabawę kolonijną na forum (tak, należę do pokolenia dinozaurów które jeszcze jeździło na kolnie :D) Oryginalna gra nazywa się Mafia (a przynajmniej ja znam ją pod taką nazwą, słyszałem też "Wszyscy jesteśmy podejrzani") i ma dość proste zasady. Tu przedstawię już zmodyfikowane na potrzeby forum:

Jedna osoba (Prowadzący) jest sędzią i kontrolerem rozgrywki. Pozostali to Gracze. Gracze dzielą się na jednego policjanta, jednego mordercę oraz kilku zwykłych obywateli. Grę można skalować w górę (tj gdy graczy jest bardzo wielu można dołożyć więcej policjantów i morderców i nadal gra działa). Ponadto gra działa lepiej jeśli liczba gracz jest parzysta (ok. 6 jest optymalne przy jednym policjancie i jednym mordercy). Morderca i policjant wybierani są losowo przez prowadzącego i powiadamiani poprzez PW.

Przebieg rozgrywki wygląda następująco:

- Zapada "noc" w trakcie której morderca wybiera jedną ofiarę (wysyła PW do prowadzącego). Ta osoba odpada z dalszej rozgrywki.

- Następnie policjant wybiera jedną osobę, którą śledził w nocy (również wysyła PW do prowadzącego). Prowadzący, przez PW, odpowiada zgodnie z prawdą czy śledzona osoba jest mordercą.

- Potem następuje "dzień" w trakcie którego jeden z graczy musi zostać "powieszony" jako morderca. Odbywa się to przez głosowanie wszystkich graczy w temacie z rozgrywką (lepiej w postach niż w sondzie). Zauważcie, że policjant w tym momencie może wiedzieć kto na pewno jest lub nie jest mordercą, ale pozostali gracze nie wiedzą że jest on policjantem ;)

- Osoba wybrana do powieszenia odpada z gry. Jeśli powieszony został morderca gra kończy się zwycięstwem pozostałych przy życiu graczy. Jeśli powieszony zostanie niewinny gra jest kontynuowana i zapada kolejna noc...

- Jeśli morderca zostanie sam (tj. po powieszeniu zostaje morderca i jeden gracz, którego może on zabić w nocy) wygrywa.

Najważniejszą częścią rozgrywki jest oczywiście długa i zażarta kłótnia kogo powiesić. Morderca musi dobrze kręcić, policjant musi dobrze przekonywać, a reszta musi dobrze zgadywać. Na forum nie do końca uda się pewnie oddać atmosferę, ale myślę, że warto spróbować ;)

Jestem gotów poprowadzić pierwszą rozgrywkę, zastanawiam się jak podzielić czasowo (np. głosowanie w ciągu każdego dnia, PW nocami :D). Są zainteresowani?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jestem za, choć w mojej głowie już powstał wielki spam fest(wiem jak to jest w realu ;]), ale trzeba by ustalić czas obgadywania i czas na zgłoszenie.

IMO optymalne byłoby 1 dzień na obgadywanie i drugi na głosowanie, of korz jak wszyscy zagłosują to od razu jest to ogłaszane :)

Jak dla mnie sam pomysł jest dobry, chętnie wezmę udział :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...