Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Pomysły na nowe zagadki

Polecane posty

Mój pomysł na zabawę jest zainspirowany AR z obecnego numeru, a konkretnie wypowiedziami Mr Jedi o Smugglerze. Zabawa nazywałaby się HISTORIA REDAKCYJNA i chodziłoby oto , aby pisząc po kilka zdań napisać razem z innymi użytkownikami historie dziejącą się w redakcji CDA. Przykład:

Osoba 1: ...Smuggler pisząc AR wziął łyk kawy. Gdy przeczytał głupi tekst zaczął się śmiać i wypluł ów kawę na komputer. Gdy ten eksplodował i wyrzucił płyty Smuggler w stronę zaskoczonego Huta, który padł nieprzytomny na podłogę. Wystraszony gem zadzwonił po karetkę...

Osoba 2: ...Widząc to Qn`ik... (i ciągniemy dalej)

W ten sposób powstanie historia o naszych kochanych redaktorach CDA. :happy:

PS. Ukłony do Mr Jedi za historie o Smugglerze i pluszowym króliczku. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że przypomnę się ze swoją propozycją dość ambitnej gry. :wink:

Jeśli dobrze liczę (a z tym jest u mnie kiepsko) to jest 4 potencjalnych graczy (w tym ja). Żeby zmobilizować innych powiem, że jeśli znajdzie się pięć osób to dostaniemy temat od Lorda Nargogha. Wiem, wiem kiepska zachęta, no to spróbuję inaczej. Piąta osoba która się zgłosi dostanie lizaka. ;)

Down: Skrzętnie Cię policzyłem, nadal potrzeba nam jednej osoby. Co do skomplikowania sesji to twój postulat jest jak najbardziej zbędny. :) Ekonomia będzie podstawą tej gry jeśli dojdzie ona do skutku. Multum surowców, dostępnych bardziej lub mniej w danym układzie, nie chciałbym się teraz dokładnie rozpisywać jak miałoby to wyglądać ale główny nacisk położymy na dyplomację, ekonomię, handel i tego typu rzeczy, wojna będzie ostatecznością. Jednak i ona swoje miejsce w zabawie mieć będzie.

Edytowano przez Belutek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja już mówiłem że jestem chętny? Lubię wszelkie rzeczy związane z ekonomią. Tylko to musiało by być bardzo rozbudowane. Np. na jednej planecie jest dużo kamienia a mało drzew, więc trzeba handlować z tymi u których drewno jest najtańsze. I tak każda planeta. Mimo wszystko ja jestem na TAK.

I co z tą redakcją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digison - no ta gra miała byc z założenia rozbudowana. I to w takim stopniu, że po zapadnięciu decyzji o jej otwarciu najpierw powstałby temat służący do wykreowania surowców, map, ras, etc do uniwersum tej zabawy. Nawet jeśli mielibyśmy je zaczerpnąc z jakichś już istniejących, to i tak należaloby je wyważyć do gry tekstowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach!>

(patrz na swój kolejny post na upomnienie) - Lord

omg lol pisałem odpowiedzi -_-

__________________________________________________________

typowa rzeźnia

To ma być takie nawiązanie do Olimpusa, tak? Tłuczemy się, to prawda, ale ostatnio w moim quescie bardzo ograniczyłem dawkę jatki i postawiłem na fabułę. What's the problem? Trzymamy umiar, i jak coś się staje nudne (np. walka) to zmieniamy na co innego. Hm?

regiony galaktyki zaczęły wyzwalać się spod panowania martwego już wtedy cesarza. W galaktyce zapanował chaos?

Chaos zapanował... A to ma nie być rzeźnia, a ten "chaos" aż się prosi o rzeźnię...

rolę grać będzie przede wszystkim dyplomatyka i handel a nie wojna.

yyy.... Dyplomatyka ok, ale handel...? Jak chcesz to zrobić?!

Przykład:

post nr. 1:

Dam 1000 sztuk złota za statek.

Post nr. 2:

za mało. 3000.

Post nr. 3:

2500.

Post nr. 8.

Stoi.

Takie coś?! Może masz lepszy pomysł?

A tak w ogóle, czemu tu a nie w Sesji RPG? Ta gra aż się prosi o Mistrza Gry, żeby zarządzał handlem i trzymał zapaleńców z dala od wojny. A MG to raczej w Sesji. Nasz Olympus jest wolny, robimy co chcemy. Niggaz pozwalają mi "prowadzić", ale nikt im nie zabroni robić co chcą. Ja staram się wymyślić ciekawe i innowacyjne questy i przerwać długie oraz nudne walki, tak, jak to ostatnio miało miejsce. Czasami ktoś przesadzi, i nie pokażę palcem, bo nie o to chodzi. Jeśli się przesadzi, to po prostu się poprawiamy tak, żeby uprzyjemnić zabawę. I takie twoje psioczenie na OA że jest lekko niesforne jest wg. mnie tylko próbą pokazania jak ekstra jest twoja zabawa w porównaniu z tą naszą.

I ja nie insynuuję, że twoja zabawa jest zła. Wręcz przeciwnie, podoba mi się pomysł kontroli całymi frakcjami, a nie tylko jedną osobą. Tylko nie pasuje mi zbyt czas. Kosmos? Poważny Sam się nie przyjął. Ale to nie to samo. I chyba twoje negatywne nastawienie do wojen może się nie powieść, ale dokładnie tak samo było z Olimpusem, a gracze są. Więc, jeśli potrzebujesz piątego chętnego, zgłaszam się, o ile chcesz takiego "chętnego", któremu powiedziałeś:

Tam z tyłu masz drzwi, nie wracaj.

Możesz sobie wybrać, czy chcesz mnie za chętnego.

Edytowano przez MatrixOneBNR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrixie drogi, naprawdę wziąłeś mój mały przytyk na poważnie? :wink: Może byłem trochę zirytowany poziomem OA ale co do samej zabawy nic nie mam, przecież skoro ona kogoś bawi to w czym problem? Chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt, że wielu graczy po prostu przestało grać w OA ze względu na jego dość niski poziom. Swoim pomysłem chcę ustawić przeciwwagę, tak aby każdy miał coś dla siebie.

Oczywiście nie mam zamiaru kogokolwiek skreślać na starcie, tym niemniej musisz się przyzwyczaić, że na wolną amerykankę przyzwolenia nie będzie. Rasa Moderastorosów (chyba tak to było) nie śpi. :laugh:

Graczy mamy 6, pogadałem z brylantem, źle go zrozumiałem jednak jest chętny tak więc zacznę molestować Lorda o temat. :diabelek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach!>

Przestań rozciągać posty w głupi sposób. To nie jest Twój plac zabaw. Jeśli już kogoś cytujesz, to przynajmniej coś napisz w odpowiedzi - Lord

omg lol... Regulamin tego nie zakazuje, ale jak tam wolisz...

I tu się mylisz. Regulamin zakazuje głupiego cytowania i robienia sobie gg z forum - Lord

Ok, przepraszam....

------------

Ta, niski poziom?! Zobaczymy jak się ułoży twoja "zabawa"! Wszyscy będziemy pod batem Lorda, ot co. Jak już nie jesteśmy. Najpierw rozkręć swoją zabawę i swój "poziom", i dopiero sobie porównamy. Hrmph. Będzie się tu lansował.

Hm, Lordzie, widzę, że Robinson się nie klei. Pomyślałeś o moim pomyśle na zabawę w "kota"? Bo Najpierw mówiłeś, żeby dać Robinsonowi szansę. Niby się nie udało. A bycie kotem to ciekawa rzecz. Jak byś mógł rozpatrzyć ową sprawę ponownie...

Przypomnę:

Można zabawę, w której byśmy pisali historię kota. Coś jak Mhroczny, tylko że z kotem. Pomyślicie - znowu jakaś głupota, do piachu! Otóż ten pomysł był przeze mnie głęboko obmyślony. To by były przygody kota, a te - jak wiadomo - są leniwe, sprawiają wrażenie takich cynicznych i oschłych, oraz obojętnych, chodzą własnymi drogami itd itd. Jak to ma wyglądać? Pozwolę sobie zaprezentować fragment:

<kot wsunął się do domu przez drzwiczki. Przedreptał przez dywan łapami całymi w błocie, i poniuchał. Wyczuł jedzenie. Zbliżył się do miski. Znajdowała się w niej sucha karma dla kota, zbyt odleżała i zeschnięta, by mogła go zainteresować>

- Uch. Czy ci ludzie nie wiedzą, kiedy mają napełniać miski? Jest punktualnie siódma nad ranem, zawsze o tej porze miska była pełna! Już ja ich obudzę...

<poirytowany kot wszedł do sypialni>

- On sobie będzie przysypiał?!

<złożył się do skoku, i wybił sie wysoko. Upadł na czystą, białą kołdrę, a łapy ciągle były w błocie>

- Będzie pranie, jak nic!

<przeszedł się wzdłuż i wszerz po kołdrze, po czym wbił pazury w czaszkę pana>

- WSTAWAJ! ILEŻ MOŻNA CZEKAĆ?!??!?!

<nieszczęśnik zerwał się i spadł z łóżka>

- CO?! AAAA! <upadek> AŁ! Kto!? A, to ty, (IMIĘ KOTA). Znowu zaspałem?

<pan zrezygnowany udał sie napełnić miskę>

^ ^ ^ ^ ^ ^Co myślicie? Ja uważam, że ten temat by był pr0.

Huh?

Edytowano przez MatrixOneBNR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien pomysł. Zagadki muzyczne. Dajemy np. klatkę z teledysku, fragment okładki z płyty, lub zdjęcie jakiegoś członka zespołu. Mogą być też zagadki opisowe np. w formie fragmentu tekstu piosenki, lub opisu danego zespołu. Zasady podobne do tych z "Zagadek filmowych". Co Wy na to?

Edytowano przez mrgonzo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien pomysł. Zagadki muzyczne. Dajemy np. klatkę z teledysku, fragment okładki z płyty, lub zdjęcie jakiegoś członka zespołu. Mogą być też zagadki opisowe np. w formie fragmentu tekstu piosenki, lub opisu danego zespołu. Zasady podobne do tych z "Zagadek filmowych". Co Wy na to?

Jestem za, ALE... nadal nalegam, by zagadką mógł być też kawałek utworu. Skoro konto na YouTube i strona internetowa odpadają, może należy wykorzystać system załączników?

Jak tutaj, na przykład - wycinek z piosenki Kanye Westa:

Edytowano przez Sedinus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podpisuję się pod tym pomysłem. Nie wiem, z racji technicznych jak mogłyby wypaść fragmenty utworów czy teledysków. Jednakże te, które wymienił mrgozno uważam za trafne. Decyzję czy jest sens zakładać nowy temat i jaki miałby mieć charakter należy pozostawić moderatorskiej braci. :wink: No i miejmy nadzieję o pozytywną decyzję i poparcie innych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klatkami z teledysków nie ma większego problemu. Wchodzisz na YouTube, odpalasz teledysk, wduszasz Ctrl + Print Screen, ładujesz to do Painta czy jakiegoś ambitniejszego programu do obróbki grafiki, zaznaczasz fragment teledysku, robisz z niego nowy obrazek i zapisujesz. Ot, cała filozofia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...