Skocz do zawartości

Polecane posty

Zamierzam sobie kupić jakąś książke, ale kompletnie nie mam pojęcia jaką. Lubie sc-fi, fantasy i coś typu "Kod Leonarda da Vinci" (nie wiem jaki to gatunek). Zaproponujcie coś z każdej z tych dziedzin. :)

1.SC-FIction- Gwiezdne wojny

2.fantasy- Eragon, Wiedźmin Sapkowskiego , Mroczna wieża Kinga, Kłamca Jakuba Ćwieka,

3. Anioły i Demony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w wyborze książki - szukam czegoś w stylu "Hobbita", czyli lekkiej, zabawnej i przyjemnej książki fantasy, gdzie drużynę bohaterów spotykają różne, niecodzienne przygody. W książce obowiązkowo muszą być krasnoludy :) Prosiłbym o niepolecanie mi nic z cyklu "Świat Dysku", bo niby pasuje do opisu, ale ja niektóre książki z tej serii lubię (np. Mort, Kolor Magii), a innych już prostu nie cierpię (przykładowo Kosiarz, czy Równoumagicznienie).

#niżej

Dzięki za polecenie, uwielbiam "Mistrza i Małgorzatę", "Wiedźmina", "Metro 2033" (ogólnie, to mógłbym długo wymieniać), więc myślę, że książka nie będzie na tyle poważna, że się jej przestraszę ;) Po prostu szukam czegoś lekkiego, do zrelaksowania się, niekoniecznie do refleksji, czy przemyśleń.

###

Przeczytałem recenzję i muszę przyznać, że nie szukałem dokładnie czegoś takiego, ale książka bardzo mnie zaciekawiła - ląduje więc niemal na samym szczycie mojej listy "do przeczytania". Jak tylko skończę "Lśnienie", oraz odświeżę sobie wszystkie części "Wiedźmina", od razu biorę się za "Księgę rzeczy utraconych".

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Księga rzeczy utraconych

Autor: John Connoly

Może nie takie lekkie i przyjemne, ale naprawdę warto. Zwłaszcza jeżeli jest się w młodszym wieku (bo książka nierówna, czasami zbyt poważna dla młodych - ale to może być wyzwaniem! - czasami zbyt banalna dla 'starych').

#wyżej ;)

I właśnie o to chodzi w tej książce, że może być zarówno lekka przygodą, jak i zmuszającą do pewnych refleksji :)

Z 'lżejszych' to może cykl Oko Jelenia Pilipiuka; teraz jak dla mnie średnie, ale kiedyś mi się podobało.

Ciekawa w miarę jest też pozycja Kłopoty w Hamdirholm Wojciecha Świdziniewskiego. Parodystyczne fantasy (ale bez przesadnej parodii), opowiadające o rodzie krasnoludów (chciałeś!:P).

Edytowano przez Dav1d
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do Kodu Leonarda da Vinci - czy fabuła książki jest identyczna jak ta w filmie?

Ogólnie cel przewodni jest taki sam, ale rozbieżności są spore, a sama historia i fabuła znacznie lepiej zostały przedstawione w powieści, gdzie znajduje się więcej szczegółów oraz kilka dość znaczących zmian w wydarzeniach - porównując z filmem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jaką książkę Kinga czytać teraz, czytałem Cujo oraz Sklepik z Marzeniami, próbowałem Zieloną Milę ale coś nie mogę się za nią dobrze zabrać....jaką książkę polecacie?Chodzi mi tylko o twórczość Kinga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cykl "Mroczna Wieża" może cię odstraszyć objętością, więc radziłbym zacząć od "Smętarza dla Zwieżąt" - byleby nudne fragmenty cię nie odstraszyły. spróbuj opowiadań np. zbioru "Marzenia" szczególnie z opowiadaniem "Cadillac Dolana"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość mi nie straszna. czytałem bardzo grube książki a mam teraz ochotę na coś ciekawego, a tak generalnie może napiszcie czego się wystrzegać bo zobaczę co w bibliotece jest i czego lepiej nie brać, bo z tego co kojarzę to "Cmentarza dla zwieżąt" raczej tam nie mają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

repta2 - bierz wszystko co Ci wpadnie w ręce. King nie pisze słabych rzeczy. Jedyne, co odradzam to "Mroczną Wieżę" bo zawiera zbyt dużo odniesień do innych powieści tego autora, więc siłą rzeczy za pierwszym razem ich nie wyłapiesz. A to smakowite smaczki są ;) Ją lepiej brać na końcu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

repta2 - różnie ten tytuł tłumaczono w polskich wydaniach książki, ale "Smętarz dla zwieżąt" brzmi chyba najlepiej :P Polecam też te sfilmowane książki - "Lśnienie" i "Carrie" - od razu będziesz miał porównanie, no a rola Jacka Nicholsona w "Lśnieniu" - absolutna klasyka kina

Tur - nie tak do końca, przyznaj, że zdarzają mu się książki, w których widać brak weny :) ok, przyznam jednak, że nieczęsto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@repta2

A ja od siebie polecam Mroczną Połowę i Stukostrachy. Czytaj je właśnie w tej kolejności. Bo obie książki mają małe co nieco (naprawdę małe - ot, taki smaczek, ale radość mi sprawił :]) ze sobą wspólnego. Mocno wciągające były także To! i Mroczny Dom. Szczególnie ta druga książka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhm... coś dobrego fantasy autorstwa Terry'ego Pratchetta. Coś w stylu R.A. Salvatore się u niego znajdzie? Słyszałem, że gościu jest "niezły", dlatego chciałem go "wypróbować" ;) Albo może jakaś powieść innego autora? Tylko fantasy się liczy, żadne "fantasy" (czyt. Twilight, Harry Potter).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

repta2 - z mojej strony poleciłbym Ci "Desperacje", ponieważ po przeczytaniu dwóch pierwszych tomów "Mrocznej Wieży" sam nie widziałem czy dalej kontynuować tą sagę czy wybrać coś z powieści...i tak właśnie zrobiłem, naprawdę jak dla mnie świetna powieść, nie jest nudna, standardowa, ale oryginalna i nie żałuję, ze po nią akurat sięgnąłem...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ napa88: jeśli podobał Ci się "Władca pierścieni" (nawet chociaż w miarę) to możesz wypróbować "Kroniki smoczej Lancy" autorstwa Margaret Weis i Tracy'ego Hickmana (przynajmniej te główne tomy). Zacznij od głównych części:

1. Smoki Jesiennego Zmierzchu

2. Smoki Zimowej Nocy

3. Smoki Wiosennego Świtu

4. Smoki Letniego Płomienia

a jeśli Ci się spodobają to zawsze potem możesz doczytać te poboczne (legendy). Moim zdaniem ta seria bije tą Tolkienowską, ale co kto lubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was prośbę. Otóż, bardzo chciałbym zakupić sobie zbiór opowiadań Harlana Ellisona pot tytułem "Ptak Śmierci". Nigdzie nie mogę go znaleźć (w internecie). Czy moglibyście mi podać link do aukcji na której ją kupie. Bardzo mi zależy. Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jaką książkę Kinga czytać teraz, czytałem Cujo oraz Sklepik z Marzeniami, próbowałem Zieloną Milę ale coś nie mogę się za nią dobrze zabrać....jaką książkę polecacie?Chodzi mi tylko o twórczość Kinga.

"Carrie". Wredna matka jako fanatyczka religijna + corka o zdolnosciach TK, ktora jest posmiewiskiem calej szkoly. Ksiazka gruba nie jest (niewiele ponad 200 stron), fabula przewidywalna (jak w amerykanskich filmach :) ), jednakze wciaga jak diabli :)

Edytowano przez adam1415
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillborn

Tak myślałem. Może jeszcze w jakichś lombardach poszukam. Właściwie to najbardziej zależy mi na opowiadaniu "Nie mam ust, ale muszę krzyczeć" z pozostałych 5 jest ono chyba najciekawsze. Co nie znaczy oczywiście, że pozostałem opowiadania z tej książki mnie nie ciekawią.

P.S. Jeżeli ktoś miałby na sprzedaż książkę (zbiór opowiadań) "Ptak Śmierci" Harlana Ellisona, to chętnie się jej przyjże i jeśli będzie w dobrym stanie to może również kupie. Zależy mi. Dziękuję i Pozdrawiam.

P.S.2. Ja również polecam Carrie. Pochłonąłem ją w jeden dzień. Po prostu nie mogłem się oderwać.

Edytowano przez gamemen97510
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to najbardziej zależy mi na opowiadaniu "Nie mam ust, ale muszę krzyczeć" z pozostałych 5 jest ono chyba najciekawsze.

To, że przeczytałeś o nim w CDA (jak mniemam), nie musi oznaczać, że jest ono najciekawsze. :biggrin: Jeśli jednak zależy ci głównie na nim i nie chciałbyś czekać na jakąś aukcję z "Ptakiem śmierci", to mam dla ciebie dobrą wiadomość. To opowiadanie Ellisona pojawiło się wcześniej w antologii "Droga do science fiction. Od Heinleina do dzisiaj" (tom 3**, czyli druga część tomu trzeciego). Na aukcjach jest ona osiągalna w niskich cenach (np. tutaj). Możesz też poszukać w antykwariatach i bibliotekach.

szybki update - właśnie pojawiła się aukcja z "Ptakiem śmierci" :)

PS. Jest jeszcze taka oferta (klik), ale jak znam życie, to okaże się, że książek już nie ma, a sklep nie zaktualizował strony. Gdyby ci się jednak udało tam kupić, to daj znać. Może sam się skuszę.

Edytowano przez Tzar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będę szczery przeczytałem o nim w CDA. Ale zauważ, że napisałem "chyba". Przyznam iż, troszkę źle w tamtym poście dobrałem słowa. Chodziło mi o to, ze "Nie mam ust, ale muszę krzyczeć" fabularnie prezentuje się w MOJEJ opinii najciekawiej. Co do twojego P.S - a, tak da się kupić. Ja kupiłem swój egzemplarz 2 minuty temu, ale jak również ci zależy, to radzę się pośpieszyć, bo inni zaraz zwietrzą okazję :P. Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.

P.S. Czy to coś złego, ze przeczytałem o nim CDA? Po prostu spodobała mi się fabuła tego opowiadania. A dzięki CDA dowiedziałem się o nim.

Edytowano przez gamemen97510
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, jaką książkę Kinga czytać teraz, czytałem Cujo oraz Sklepik z Marzeniami, próbowałem Zieloną Milę ale coś nie mogę się za nią dobrze zabrać....jaką książkę polecacie?Chodzi mi tylko o twórczość Kinga.

"Carrie". Wredna matka jako fanatyczka religijna + corka o zdolnosciach TK, ktora jest posmiewiskiem calej szkoly. Ksiazka gruba nie jest (niewiele ponad 200 stron), fabula przewidywalna (jak w amerykanskich filmach smile_prosty.gif ), jednakze wciaga jak diabli

E tam, przeczytaj Miasteczko Salem albo Lśnienie. A najlepiej to wszystkie jego książki od początku.

Edytowano przez korred02
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@korred02

Mały Paradoks. Najpierw doradzasz użytkownikowi repta2 by przeczytał "Miasteczko Salem" lub "Lśnienie" (czyli automatycznie odradzasz mu przeczytanie "Cerrie"), a potem doradzasz, żeby jednak zaczął czytać jego książki od POCZĄTKU. A pierwszą książką Kinga była... "Carrie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...