Skocz do zawartości

Polecane posty

Dav1d - rzeczywiście, na tak doprecyzowane pytanie aż miło odpowiadać.

jest po prostu promocja w księgarni i chcę kupić coś
To jakaś ogólna promocja, czy dotyczy tylko wybranych tytułów? Jeśli to drugie, to może mógłbyś napisać z czego możesz tam wybierać.

Czytałem Łzy Nemezis R. Dębskiego, podobało mi się nawet, może coś innego tego autora?
Dobrą książką jest jego "Gwiazdozbiór kata", ale to nie jest typowa powieść przygodowa (chociaż samych przygód nie brakuje). Sporo filozofowania, trochę smaczków dla zainteresowanych historią, raczej dla dojrzałego czytelnika.

Ognie na skałach Ziemkiewicza też fajne, ma coś fantastycznego jeszcze w zanadrzu?
Owszem ma, ale jego najlepsze książki (publicystykę pomijam) to SF i political fiction. Polecam zbiór opowiadań pt. "Czerwone dywany, odmierzony krok", w którym i wojak znajdzie coś dla siebie. Z fantasy od Ziemkiewicza (oprócz "Ogni...") to chyba tylko "Skarby Stolinów", ale w księgarni raczej tego nie będzie.

W związku z tym będę się starał proponować coś co jeszcze można w bukszopie dostać:

  • wznowienia uznanych cykli, ze wskazaniem na "Kroniki Czarnej Kompanii" Glena Cooka i "Kroniki Amberu" Rogera Zalazny'ego;
  • wśród wymienionych przez ciebie autorów nie ma Neila Gaimana, którego "Amerykańskich bogów" polecam ("Nigdziebądź" i "Chłopaków Anansiego" zresztą też);
  • trzytomowy cykl o Skrytobójcy autorstwa Robin Hobb jest całkiem niezły;
  • podobnie "Imię wiatru" Patricka Rothfussa - coraz więcej ludzi za tym szaleje (i nie może się doczekać kontynuacji), ale tu na forum cicho;
  • nie wiem czy pamiętasz, ale Czarny Iwan polecał kiedyś "Elantris" Brandona Sandersona, książkę może niezbyt oryginalną, ale czyta się przyjemnie;
  • "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta M. Wegnera - również bardzo przyzwoite czytadło (na okładce jest nawet miecz i topór ;)).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe propozycje :)

Tzar - promocja jest na każdą pozycję w księgarni; nie chcę robić reklamy czy coś, ale mimo wszystko warto skorzystać z okazji, więc jeżeli kogoś interesuje, to powinien odwiedzić księgarnię na ul. Stawowej w Katowicach ;) (-25% to coś miłego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*]podobnie "Imię wiatru" Patricka Rothfussa - coraz więcej ludzi za tym szaleje (i nie może się doczekać kontynuacji), ale tu na forum cicho;

Ja czytałem, ja! I nie będę cicho :happy: Z czystym sercem mogę za to polecić. I także należę do grona niemogących się doczekać części drugiej.

Ja z chęcią bym przeczytał książke która była by podobna do serii Harrego Pottera i równie ciekawa. Ma ktoś jakieś propozycje?

Czarnoksiężnik z Archipelagu Ursuli K. Le Guin przede wszystkim. Młody chłopak, szkoła magii i dużo poważniejsze podejście do sprawy. W razie 'spodobania się' można zapoznać się z resztą cyklu Ziemiomorze. Częściowo można także tu polecić wyżej wspomniane Imię Wiatru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś fajnej książki fantasy. Jedyne wymaganie jakie stawiam to takie, żeby w książce nie było zaawansowanej technologii ( lasery, kosmici, itp. ), ale mogą być takie zdarzenia, jak np. w grze Assasin's Creed. Chodzi mi o to, że bohater żyje we współczesnych czasach, a przenosi się do średniowiecza, albo starożytności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bohater żyje we współczesnych czasach, a przenosi się do średniowiecza
Może tak: bohater żyje w przyszłości, ale przenosi się do innego świata, w którym wszystko wygląda jak w średniowieczu/fantasy. Tam odgrywa rolę zabójcy i likwiduje kolejne cele. Mniej więcej jak w Assassin's Creed. ;) Książka nosi tytuł "Bohaterowie umierają" a napisał ją Matthew Woodring Stover. Sam jej nie czytałem, ale powieść zebrała raczej pozytywne recenzje (no i po przeczytaniu twojego posta od razu mi się skojarzyła). Najlepiej przeczytaj sobie fragment i sam oceń, czy ci się spodoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak: bohater żyje w przyszłości, ale przenosi się do innego świata, w którym wszystko wygląda jak w średniowieczu/fantasy.

Dokładnie tak. Wielkie dzięki na pewno sprawdzę.

Kawałek już przeczytałem z tej stronki co podałeś i mogę powiedzieć, że zapowiada się ciekawie. Od czasu do czasu zdarzają się śmieszne dialogi i sytuacje.

Edytowano przez waw1233
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję cykl "Oko Jelenia" Pilipiuka... Apokalipsa itd., a dwóch ludzi zostaje porwanych przez kosmitę, który każe im znaleźć w przeszłości jakiś artefakt... Po wstępie elementy science fiction pojawiają się raczej rzadko. Cykl ukazał się dotąd w czterech tomach, ale będzie kontynuowany...
Oprócz tego "Operacja Dzień Wskrzeszenia" tego samego autora. Po apokalipsie (wojna nuklearna) rząd wysyła do przeszłości agentów, którzy mają wywołać bezpłodność u przodków postaci, które miały wywołać wielki wpływ na wywołanie wojny. Tutaj jednak cofamy się tylko do czasów rozbiorów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Oka jelenia" jestem nawet pozytywnie nastawiony i polecam tak samo jak Goloman. Co prawda w pierwszym tomie akcja dzieje się raczej powoli, a późniejsze książki jednak mają nawiązania do technologii. Sam raczej nie lubię gdy czytam sobie o realiach średniowiecznych/renesansowych, a tu nagle autor wyskakuje z helikopterami itp., ale tutaj nawet przyjemnie się to czyta.

Piąty tom ma zostać wydany chyba już 16 kwietnia jeżeli mnie pamięć nie myli, a cała saga ma mieć tych tomów 7.

@Mariox2x

<ot>Już dwa razy mi przeszkodzono gdy pisałem dla Ciebie odpowiedź. Za pierwszym razem pisałem w założonym przez Ciebie temacie. Moderator go usunął więc cofnąłem się i skopiowałem moją odpowiedź. Zobaczyłem, że twój post jest teraz tutaj więc zadowolony wklejam tamtą odpowiedź i... wyłączyli prąd.</ot>

Piszę więc od początku: Jeżeli chcesz tą książkę, dlatego że przeczytałeś na necie ten cytat o metalowym ptaku, niezwyciężonym kraju i ataku ze wschodu to zmartwię Cię, ale najprawdopodobniej nie znajdziesz tego tekstu sprzed 10 kwietnia. Dlaczego? Bo nie został napisany przez Nostradamusa, ale jakiegoś <ekhem>, który po katastrofie sobie to wymyślił.

Co do książki to pamiętam, że moja babcia ma jedną taką, ale właśnie z objaśnieniami. Po każdych 2-4 linijkach jest wyjaśnienie czy to już miało miejsce czy nie itp.

Edytowano przez latas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje ksiazki w uniwersum mitologii nordyckiej. Glownie chodzi mi o jakies opowiadanka/powiesci ktore beda utrzymane w klimatach tejze mitologii. Cos takiego aby dobrze sie czytalo, a przy okazji mozna bylo sie niezle zaznajomic z mitologia nordycka.

Tak, wiem, troche naduzylem slowa "mitologia".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej książki, którą szybko i z przyjemnością się czyta. Nie chodzi mi tutaj o harlequiny. Jeśli chodzi o styl pisania to może być coś w guście zwiadowców Falangana, albo "Delikatne uderzenie pioruna" Dariusza Domgalskiego. Może to być fantastyka, ale nie musi. I jeszcze jedno, jedno z moich "wymagań" to takie, aby książka nie była najnowsza, ponieważ zazwyczaj wypożyczam je z biblioteki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...