Skocz do zawartości

Polecane posty

@mts

Cykl Czarna Kompania Glena Cooka, a konkretniej jego trzy pierwsze części. W Polsce wydane zbiorczo jako Kroniki Czarnej Kompanii. Opowiadają o oddziale najemników, który nie walczy jednak z tym Złym Złem, lecz zostaje przez nie wynajęty. Tak przynajmniej przedstawia się pierwszy tom. To jedno z lepszych fantasy, jakie czytałem. Odsyłam do tematu: http://forum.cdactio...9 (nie ogarniam nowego forum, jak podać link w starej formie? Wiecie, "wstaw link"?)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mts - Jeśli podobała ci się gra DA, to sięgnij po książki - http://fabrykaslow.com.pl/autorzy.php?id=218#searchkk . No chyba, że to o nich mówiłeś :/

Zawsze możesz także sięgnąć po najsłynniejszą polską powieść fantasy, czyli "Wiedźmina" Sapkowskiego. - http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=39774&st=0

@Yoshi - Też nie mogę tego ogarnąć :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka epicka walka? No to musi być Steven Erikson i jego cykl 'Malazańska Księga Poległych' - nie czytałem polecanego przez Tzara Wegnera, ale często jest on porównywany właśnie z Eriksonem. Sam cykl jest wielki i skończony - ma 10 tomów, a do tego nieco powieści pobocznych. Jest niezwykle złożony i na początku może być ciężko się odnaleźć, ale polecam szczerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mts

Pozwolę sobie odpowiedzieć, wybacz, Tzarze ;)

Łącznie wyszły trzy tomy. Dwa pierwsze to zbiory opowiadań, trzeci to już powieść. Zbiory opowiadań dzielą się łącznie na cztery części, dwie na tom. Każda część ma innych bohaterów i stanowi prawie że oddzielną całość ze spójną fabułą. Przykładowo, bohaterem Północy, czyli pierwszej części pierwszego tomu, jest Kenneth, zaś Południa Yatech.

Wszystkie opowiadania są jednak ze sobą powiązane i stanowią wprowadzenie do powieści, więc sugeruję czytać je chronologicznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też wspomnieć o Malowanym Człowieku Petara V. Bretta. Całości to dwa dość krótkie tomy plus kontynuacja Pustynna Włócznia (według mnie lepsza) też dwa tomy. Przyjemna wciągająca warto przeczytać (mam do tej książki ogromny sentyment to ona wprowadziła mnie do "poważniejszej" fantastyki wcześniej byłli tylko Zwiadowcy czy Kronik Wardstone). Jest też bardzo fajna "Królewska krew, wieża elfów" jedem tom w którym masz dwie powieści. Naprawdę mi się spodobała. Również nie przepalisz mózgownicy czytają ją, miło sprawą jest też naprawdę dobry, stonowany humor na szczęście jego zadaniem nie jest odwrócenie uwagi od marnej fabuły jak to czasami bywa.

Sam się też zapytam. jakaś książka fantasy najlepiej "samodzielna" bez żadnej serii. Może iść w dwa kierunki. Lżejsze klimaty typu imię wiatru czy właśnie wspomniane wcześniej Królewska krew, wieża elfów. Albo trochę mroczniejsze klimaty typu Sługa Boży Piekary czy Malowany człowiek. Istnieje coś takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Z mrocznych klimatów polecam przygody Groteka i Felixa dziejące się w świecie Warhamera. Pierwszy tom "Zabójca Troli" jest samodzielny i można nie kontynuować ich przygód jak się nie ma ochoty.

Może mi ktoś przypomnieć taką trylogię fantasy której akcja kręciła się wokół 12 czarodziejskich mieczy o wielkiej mocy (z ich nazw pamiętam wielki obrońca i zabójca smoków) i poszukiwaniach wielkiego skarbca? Kiedyś jak byłem piękny i młody czytałem coś takiego ale teraz zupełnie nie pamiętam tytułu. Czytał ktoś coś podobnego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Może to być Księga Mieczy Freda Saberhagena.

@lunatyx

Z samodzielnych i lekkich książek spróbuj Ani słowa prawdy Jacka Piekary, jeśli jeszcze nie czytałeś. To zbiór dziesięciu humorystycznych opowiadań o czarodzieju Arivaldzie z Wybrzeża, być może przypadną CI do gustu. A z mroczniejszych polecę coś tego samego autora. Necrosis. Przebudzenie, czyli również magowie, ale w zdecydowanie mniej baśniowej odsłonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś książka fantasy najlepiej "samodzielna" bez żadnej serii
Ujmę to tak: samodzielna, ale czasami bywa częścią cyklu, bo dopisano jakiś dalszy ciąg, albo inną historię w tym samym świecie. Zawsze jednak można skończyć czytanie na tej jednej powieści, bez poczucia, że historia się urywa. W ten sposób można traktować każdą powieść ze Świata Dysku Pratchetta. Można tak czytać Czarnoksiężnika z Archipelagu Ursuli Le Guin. Dalej: Elantris i Siewca wojny Brandona Sandersona (dwie osobne powieści, tylko autor wspólny), Legenda Davida Gemmella, Siewca Wiatru Kossakowskiej, dowolna powieść Feliksa W. Kresa (np. Król Bezmiarów), Morrigan Piotra Olszówki, Nigdziebądź i Gwiezdny pył Neila Gaimana (też różne powieści jednego autora), że wymienię tylko te.
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję książki na prezent urodzinowy, dość ciężko mi wybrać

- najlepiej, żeby była to książka nowa, lub mająca premierę przed 20 lipca (solenizant regularnie chodzi do biblioteki)

- żadna fantastyka, romanse, czy "wypędzania szatana" nie wchodzą w grę

- mogą być to biografie lub dokumenty

- prezent dla osoby dorosłej, żeby nie było nieścisłości

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje się muzyką, polecam autobiografię Ozzy'ego Osbourne'a i - wciąż jeszcze świeżą - Keitha Richardsa. Naprawdę świetne książki o (jak przyznasz) niezwykle interesujących postaciach ze świata muzyki.

Poza tym, naprawdę przydałby się jakiś klucz. ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...