Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć. Skończyłem właśnie czytać (a właściwie słuchać) książki Sapkowskiego, muszę stwierdzić, że Trylogia Husycka i Wiedźmin są super. I tu zaczyna się problem. Mam słaby wzrok i lekarz zakazał mi czytania jakiejkolwiek książki oprócz lektur, dlatego słucham audiobooki, ale gdy szukałem po internecie podawano głównie kśiążki w wydanu papierowym. Jeżeli poglibyście mi polecić jakieś książki w wydaniu audiobooka byłbym wdzięczny.

Wymagania:

-Audiobook

-bitwy, walki (najlepiej na miecze)

-mogłoby być trochę magii

-akcja może się dziać w świecie realnym (tak jak w Trylogi Husyckiej) lub wymyślonym (Wiedźmin)

-dużo, ciekawych, śmiesznych dialogów

-ciekawe przygody

-wątki miłosne nie są konieczne

Jeżeli czytaliście Sapkowskiego sami będdziecie wiedzieć najlepiej o co chodzi.

Takie książki już czytałem/słuchałem:

-"Zwiadowcy"

-Wszystko o Wiedźminie

-"Harry Potter"

-"Robin Hood"

-"Trylogia Husycka"

-Trylogia Sienkiewicza

A takich bym nie chciał:

-"Hobbit"

-"Władca Pierścienia"

(Poprostu oglądałem film za dużo razy i czytanie mi uż nie podchodzi

Dziękuję za wszystkie propozycje.

PS. Nie wie ktoś ja włączyć tu na forum podkreślania na czerwoo błędnych wyrazów? Bo mi się wyłaczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o coś podobnego do Wiedźmina, to polecam cykl Inkwizytorski Jacka Piekary oraz jego pozostałe książki. W formie audiobooka na pewno zostały wydane 3 pierwsze książki Inkwizytora ('Sługa boży","Młot na czarownice" oraz "Miecz aniołów"). Wszystkie są czytane przez bardzo dobrych lektorów, oddających po części klimat cyklu.

Następnie polecam Trylogie pani Suzanne Collins, na którą składają się: "Igrzyska śmierci","Kosogłos" oraz "W pierścieniu ognia". Wszystkie one są czytane przez znaną i lubianą aktorkę Anne Dereszowską.

Kolejnymi dosyć ciekawymi i wartymi polecenia w moim odczuciu książkami jest Trylogia Czarnego Maga, napisana przez Trudi Canavan, w interpretacji Joanny Jabłczyńskiej.

Z pozostałych przesłuchanych prze zemnie audioboków, lecz nie do końca spełniających twoje wymagania są Trylogia Millenium Stiega Larssona, w znakomitej interpretacji Krzysztofa Gosztyły, oraz wiele książek o Sherlocku Holmesie, Arthura Conana Doyla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimeX

To już prędzej to

http://www.empik.com/krol-lew-opracowanie-...10508,ksiazka-p

Sam taką mam z dzieciństwa z dokładnie taką okładką gdzieś teraz leży na półce na strychu i ciepło ją wspominam, aż się łezka w oku kręci ;)

@Puxerek

Współczuję, że nie czytałeś Tolkiena... Władca Pierścieni w filmie tak odbiega od oryginału, jak tylko można. Jackson do granic możliwości okroił potencjał książki, a i tak wyszły mu 3 niezłe filmy... Żeby ci nie psuć rozrywki, jakbyś się jednak namyślił mogę jedynie napisać, że są liczne przekłamania czy pominięcia. Szansa jest, że Hobbit będzie lepszy, bo będą dwie części filmu ( ale raczej tu jednak chodzi o względy ekonomiczne...). Weź się może za Dukaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak z Dukajem nie rozpędzał. :wink: Jeśli chcesz coś lżejszego, sprawdź Achaję Ziemiańskiego. Pasuje do wymagań, czyta się szybko. Szkoda, że to lektura raczej na jeden raz (przynajmniej w całości, bo niektóre fragmenty sobie raz na jakiś czas odświeżam). Nie wiem tylko, czy znajdziesz tą trylogię w formie audiobooka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik.com ma 3 strony audiobooków (CD) fantasy w ofercie:

http://www.empik.com/szukaj/ksiazki?c=ksia...02&start=21

W tym:

Piekary - "Młot na Czarownice", "Sługa Boży"

Pratchett - kilka książek ze Świata Dysku, polecam przejrzeć dokładniej

Canavan - "Trylogia Czarnego Maga", wszystkie 3 części, aczkolwiek jest to dość lekka fantastyka

i z innych klimatów (sf) - "Grę Endera" Scotta

Z kolei w formacie empeczy do pobrania ( http://www.empik.com/szukaj/ebook?c=ebooki...tegory=35020105 ), empik ma:

"Charakternika", "Młot na czarownice" Piekary

"Inne pieśni" Dukaja

Ja osobiście polecałbym Pratchetta - czyta się lekko, autor dość skutecznie wyśmiewa absurdy subkultury (ale jednocześnie pokazuje wiele problemów świata) i Canavan - o ile lubisz lekką literaturę. "Gra Endera" jest dość dziwną książką (główny bohater w momencie rozpoczęcia akcji jest werbowany do wojska, mimo wieku... wczesnoszkolnego), Dukaj jak Dukaj - jego książki zawsze się ciężko czytało i wątpie, by "Inne Pieśni" były wyjątkiem, natomiast z twórczością Piekary nie miałem jeszcze okazji się zetknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co lubisz, i czy chodzi ci o czyste fantasy czy o sci-fi.

Z fantasy:

Z szeroko pojętej klasyki - możesz zacząć od Tolkiena (aczkolwiek nie "Hobbita", bo może odrzucić ze względu na problemy wieku niemowlęcego), trylogii "Mroczne Materie" Pullmana, "Kronik Amberu" Zelaznego (aczkolwiek tutaj można być momentami znużonym powolnym rozwojem akcji i odsłaniania kart przez autora) albo cyklu "Ziemiomorze" Ursuli Le Guin (aczkolwiek jest on dość specyficzny - na gigantyczne bitwy i inną "epyckość" w takiej formie nie licz).

Z nowego, lekkiego fantasy - możesz spróbować książek Trudi Canavan (trylogie "Era Pięciorga" lub "Trylogię Czarnego Maga" + sequel, "Trylogia Zdrajcy"), Kiry Izmajłowy (dwutomowa powieść "Mag Niezależny Flossia Naren", jednocześnie łatwe do przetrawienia i miłe w czytaniu połączenie powieści fantasy z detektywistyczną), Olgi Gromyko ("Zawód: Wiedźma" z sequelami, aczkolwiek to już wybitnie jako rozrywka a nie poważna literatura... no i części II "Zawodu: Wiedźmy" już nigdzie nie kupisz).

Z "łatwoczytającychsię" książek - trylogia (chwilowo, bo już zapowiedziany czwarty tom) "Achaja" Ziemiańskiego (aczkolwiek pod pewnymi względami nie odpowiednia dla młodszych czytelników), "Demoniczny Cykl" Petera V. Bretta (w klimatach mniej-więcej horroru, bardzo dobry), "Trylogia Suremu" Wiery Szkolnikowej (obecnie dwa tomy; drugi niestety gorszy od pierwszego), "Terna" Nika Pierumowa (pierwszy tom cyklu, niestety następny, "Aliedora", jest znacznie gorszy i może cię zniechęcić) oraz książki ze Świata Dysku Terrego Pratchetta (przynajmniej niektóre... polecam zacząć od tych poświęconych Straży Miejskiej).

Z ambitnych, nowych: cykl "Cienie Pojętnych" Adriana Tchaikovskiego. Obecnie 6 tomów, 7 ma się ukazać jeszcze w tym roku (po angielsku), a sama historia, mimo że rozbudowana, jest wielowątkowa i tak stonowana, że ani się nie pogubisz ani nie zniechęcisz; "Elantris" Brandona Sandersona i tegoż samego, trylogia "Z Mgły Zrodzony" ("Elantris" jest książką genialną, "Z Mgły Zrodzony" nieco od niej odstaje, ale mimo wszystko też jest warty uwagi).

@EDIT

Ano tak, oczywiście "Saga o Wiedźminie" i "Trylogia Husycka" Sapkowskiego - zapomniałem z rozpędu ^^

Edytowano przez Thaarael
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NoSlogan97

Pozwoliłem sobie zacytować sam siebie ;)

- Saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego - bezdyskusyjnie najlepszy polski cykl. Głównym bohaterem jest wiedźmin Geralt, który zarabia na życie zabijaniem potworów. Na tym założeniu oparta jest fabuła dwóch zbiorów opowiadań, czyli ksiąg Miecz Przeznaczenia i Ostatnie Życzenie. Natomiast w pięciotomowej sadze Geralt zostanie wciągnięty w wir wydarzeń, które mogą zmienić oblicze całego tamtejszego świata, a o których jednak nie napiszę już nic więcej - przekonasz się sam. Wciągająca fabuła, świetne dialogi, humor i barwni bohaterowie. Ciężko wskazać słabe punkty tych książek. Pozycja obowiązkowa. Klik!

- Malowany Człowiek Petera Bretta - całkiem przyjemna książka. Historia osadzona jest w świecie, w którym po zapadnięciu ciemności na świat wychodzą krwiożercze demony. Nie można z nimi walczyć, możliwe jest jedynie schronienie się przed nimi za ochronną barierą z run. Bohaterowie, co prawda, nie zapadli mi jakoś szczególnie w pamięć, lecz fabuła jest na tyle interesująca i ciekawie opowiedziana, że warto się z tą pozycją zapoznać. Jest jeszcze kontynuacja, Pustynna Włócznia, ale jeszcze jej nie czytałem, więc się nie wypowiadam. Klik!

- Cykl Inkwizytorski Jacka Piekary - składa się na niego sześć tomów opowiadań i jedna powieść. Z wyjątkiem spin-offu - Płomienia i krzyża - narratorem wszystkich jest inkwizytor Mordimer Madderdin. W tym świecie ukrzyżowany Chrystus zszedł z krzyża i wymordował wszystkich swoich oprawców. Takie są również realia, których żyje główny bohater. Zajmuje się tropieniem heretyków i czarownic z ramienia Świętego Oficjum, a jego czyny są niekiedy paskudniejsze od tych, jakich dopuścili się ci, na których poluje. Cały cykl jest przy tym mocno antyklerykalny, więc jeśli Ci to przeszkadza, nawet się za niego nie bierz ;)Klik!

- Pan Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza - kawał porządnej fantastyki. Akcja dzieje się w świecie, który poziomem rozwoju dorównuje naszemu średniowieczu. Autor prowadzi równolegle historie dwóch postaci. Pierwszą z nich jest Vukko Drakkainen (mogłem zrobić błąd w pisowni), ziemianin, który zostaje wysłany na jedną z planet z zadaniem odszukania zaginionej ekipy badawczej. Jak się na miejscu okazuje, nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Drugim jest Filar, następca tronu Amitraju, państwa oddalonego od miejsca, gdzie toczą się losy Drakkainena, o wiele (tysięcy może nawet) kilometrów. Mimo to ich losy są w pewien sposób powiązane. Zdecydowanie polecam. Klik!

Oprócz tego, jeśli masz ochotę na science fiction, polecam Kolory Sztandarów Tomasza Kołodziejczaka. Wyróżnić trzeba go za ciekawą i różnorodną wizję świata i przyjemny, lekki styl pisania. Jedna z lepszych książek sci-fi, jakie czytałem. Klik!

Edytowano przez MrYoshi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej poszukuje jakiś najlepszych książek po jeden z każdego działu, mogą być pierwsze tomy jakiś serii. Thriller jakiś dobry o seryjnych mordercach ale nie koniecznie coś dobrego, nie chcę narazie Trylogii Milennium bo mam już ją na oku. Podróżnicza książka, chciałbym po prostu poczuć przygodę i piękno naszego świata. Chciałym się udać do najdalszych zakątków świata, miło by było jakgby od czasu do czasu pojawiłą się jakaś fotografia (fajnie by było coś poczytać o Alasce czy coś ale nie koniecznie). I sama książka byłą przystępna dla zwykłego zjadacza i mnie zaciekawiła. Fantastyka tutaj nie mam zielonego pojęcia, czytałem coś tam czytam PLiO, Władce czytałem, Hobbita również. Co do fantastyki nie mam jakiś konkretów, fajnie by było jakgby bohater się rozwijał w sensie, że miał jakieś szkolenie czy coś. Przesiadywał w jakiś karczmach, ciężko coś powiedzieć ale musi być naprawdę genialna nie chcę żadnych sików. Czekam na wasze propozycje! :D

Ps: czytał może ktoś Katyń. Zbrodnia, prawda..., bo znalazłem i mam ochotę poczytać o Katyniu. Ale mam pytanie czy mnie zaciekawi, bo z Historii miałem ledwo 2 rozumiecie :). Ważne żeby wydanie było bogate w opisy, ilustracje, archiwalne zdjęcia. Dłuższe opisy co i jak, dlaczego i do tego zaciekawiło mnie, a ja Historii za bardzo nie lubię ale mam ochotę poczytać. Ważne żeby było przystępnie i ciekawe opisane wszystko. Z góry dziękuje kochani za pomoc.

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jedi

Z podróżniczych mogę polecić "Zaginione miasto Z" Davida Granna. Co prawda nie jest o Alasce i nie jest książką stricte podróżniczą, niemniej pozycja ze wszech miar warta polecenia. Jest to qusi-biografia Fawcetta, wiktoriańskiego podróżka, którzy poszukiwał Zaginionego miasta w lasach Ameryki Południowej. Świetnie się czyta, no i są fotografie ;)

Z fantstyki - "Imię waitru" Rothfussa. Bohater się rozwija, w karczmach przesiaduje, a książka świetna ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fantstyki - "Imię waitru" Rothfussa. Bohater się rozwija, w karczmach przesiaduje, a książka świetna ;)

Szukam czegoś w podobie do wyżej wymienionej ksiażki (Strach Mędrca czytałem). Możecie mi polecić coś w podobie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Z thrilerów to polecam "Dobrego Zabójcę" D.Koonza jeśli jeszcze nie czytałeś. A z fantastyki Dragonlance: Smoki Jesiennego Zmierzchu - naprawdę dobre. Podróżniczych mało czytałem ale jeśli jeszcze nie przerobiłeś to cykl przygód Tomka autorstwa A.Szklarskiego jest b.dobry. Ewentualnie "15 letni kapitan" Verne'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prosiłbym o poradę w sprawie książki. Szukałbym czegoś w stylu "Ręki Mistrza" Kinga, czy gry "Alan Wake". Kto grał/czytał powinien ogarniać o co mi chodzi. W skrócie, historia jakiegoś artysty (pisarza/malarza/whatever) cierpiącego na zapaść twórczą, najlepiej w jakiejś horrorowej albo thrillerowej oprawie. Może być zapaść twórcza, ewentualnie jakaś inna "zbliżona" choroba, jak bezsenność. Ciężko mi opisać dokładnie o co mi chodzi, ale jak wspomniałem, jak ktoś kojarzy te tytuły to wie o co chodzi. Autor oczywiście nieistotny, ważne żeby fajnie się czytało i nie było nudy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję Grę Anioła Carlosa Ruiza Zafona. Ogólnie zgadza się z przytoczonym przez Ciebie opisem: jest młody pisarz cierpiący na pewną chorobę, jest thrillerowa (miejscami podchodząca pod horror) oprawa, jest trochę napięcia i sporo intrygujących tajemnic. Napisane wprawnie literacko, czyta się szybko i bez nudy. Mniemam, że powinno Ci się spodobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Nie jest to dokładnie to, o co Ci chodzi, ale też warto się zainteresować:

Misery Stephena Kinga - pisarz, który co prawda dopiero co ukończył swoją nową książkę, ale zostaje zmuszony do zmierzenia się z napisaniem kolejnej powieści, lecz tym razem mającej miejsce w znienawidzonym przez niego (i poprzednio przez niego stworzonym) świecie. Horroru tutaj dużo, choć nie takiego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Bezsenność S. Kinga - myślę, że przytoczę fragment z internetu: "o śmierci ukochanej żony siedemdziesięciokilkuletni Ralph zostaje sam. Pusty dom przypomina mu kobietę jego życia, którą los okrutnie mu odebrał. Od tego czasu mężczyzna zaczyna cierpieć na bezsenność, każdej nocy budzi się coraz wcześniej. Próbuje wszelkiego rodzaju medykamentów, domowych sposobów polecanych przez znajomych, ale nic nie skutkuje. Po pewnym czasie zaczyna widzieć kolorowe aury wokół ludzi i zwierząt. Ba, nie tylko aury! Pojawiają się dziwne stworzenia, nazywane przez Ralpha 'małymi, łysymi doktorkami'. Mają ze sobą nożyce i ucinają kawałki aur ludzi, którzy następnie umierają."

Myślę, że mogę polecić również Miasteczko Nonstead Marcina Mortki, choć przyznam, że jeszcze nie czytałem (ale już kurzy się na półce), ale z opinii wnioskuję, że książka warta polecenia.

Pisarz, dziwne, tajemnicze miasteczko, Zło, morderstwa, strach, obłąkanie. King pełną gębą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Murezor

Zapowiada się fajnie, na bank sprawdzę. Dzięki.

@Xavion

"Bezsenność" mam, zacząłem nawet czytać, ale jakoś nie mogę się wciągnąć. Skończę "Komórkę", zrobię sobie przerwę od Kinga i spróbuje jeszcze raz, chociaż z tego co już doczytałem to nie o takie coś mi chodzi. Ale dzięki za poradę.

A skoro już wspomniałeś o "Miasteczku Nonstead" (które swoją drogą też leży i się kurzy na półce), to znacie jakieś dobre książki w stylu serialowego "Twin Peaks"? Oderwane od rzeczywistości miasteczko, mieszkańcy ze swoimi mniejszymi i większymi tajemnicami itd. Niekoniecznie thrillery (acz mogą być ;)), może być jakiś kryminał nawet.

Ale ja męczę dzisiaj :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Hej mam jeszcze dla ciebie do polecenia Worek Kości, Stephena Kinga. Co prawda jeszcze nie czytałem ale czekam na pojawienie się nowego wydania w lepszym tłumaczeniu które ma pojawić się w okolicach Maja. Ale oglądałem jakiś czas temu serial Bag of Bones w głównej roli Pierce Brosman, świetny dwugodzinny seansik. Polecam książke, ja ją kupię napewno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b3rt

Od siebie poleciłbym książki Simona Becketta (Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych, Wołanie grobu). Są to kryminały dziejące się w zamkniętych społecznościach. Jeżeli lubisz CSI czy Kości, to powinno Ci się szczególnie spodobać - głównym bohaterem jest antropolog sądowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam książki w stylu Kronik Królobójcy, Trylogii Skrytobójcy, trylogii Anioła Nocy.

Zależy mi aby czytelnik był świadkiem rozwóju głównego bohatera, jego nauki (czego kolwiek zabójca, mag, dentysta wszystko jedno). Miło by było gdyby narracja była 1 osobowa ale to nie jest szczególnie istotne. Z góry dziękuje.

@Tzar

Nie znam, będę się musiał zainteresować, dzieki wielkie.

Edytowano przez Fowl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...