Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, poszukuję książki, w której bardzo ważną rolę odgrywa sen. Najchętniej, gdyby wpływałby on na postępowanie bohatera - widziałby on w nim sytuacje z przyszłości, do których np. nie chciałby dopuścić, czy też nie mógłby odróżnić jawy od snu, bądź w śnie robiłby coś, co wpływałoby na rzeczywistość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że szukasz książek podobnych do Incepcji i Raportu Mniejszości? :)

Z podobnych obecnie kojarzę tylko "Zakon Krańca Świata" Kossakowskiej. Jest też oczywiście opowiadanie Dicka "Raport Mniejszości" (nieco 'inne' niż film, który powstał na jego podstawie).

Jest też jeszcze fantastyka - nie obejmuje do końca snów, ale raczej wspomnienia z przyszłości, bo związana z podróżami w czasie - "Jeźdźcy Smoków" McCaffrey.

EDIT:

Oczywiście jeszcze "Amerykańscy Bogowie" Neila Gaimana, a także - choć już raczej Komiks - "Sandman". O śnieniu i o Śnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie boi się podobnych klimatów to polecam np. Koniec świata i Hard-boiled Wonderland Murakamiego. A może i Sputnik Sweetheart? Właściwie to Murakami ma u siebie sporo motywów onirycznych. Z tym, że to już bardziej beletrystyka.

michas93 - Może to nie dokładnie to, o co Ci chodzi, ale w tym samym 'duchu' - spróbuj cyklu Deana Koontza o Odd Thomasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Właśnie jestem w trakcie Trylogii Grzesiuka i mam chęć na coś w stylu wielkiej malej ucieczki z Gułagu.Tu przypomniał mi się wspaniały Film Jeniec, a pytanie czy książka jest równie dobra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mógłby mi ktoś polecić jakąś książkę-poradnik na temat mentalizmu? Chodzi mi o to, aby w książce było napisane jak za pomocą psychologii można manipulować ludzkim umysłem, przez co wpływać na zachowania ludzi. ( Takie rzeczy jakie robi np. Keith Barry ) Jesli oczywiście jakaś książka istnieje :). Z góry dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję książki, w której bardzo ważną rolę odgrywa sen. Najchętniej, gdyby wpływałby on na postępowanie bohatera - widziałby on w nim sytuacje z przyszłości, do których np. nie chciałby dopuścić, czy też nie mógłby odróżnić jawy od snu, bądź w śnie robiłby coś, co wpływałoby na rzeczywistość.

Polecam opowiadania z tomu " Zapach szkła" Andrzeja Ziemiańskiego. Nie wszystkie w prawdzie są o snach, ale poziom wszystkich jest bardzo wysoki. Nie będziesz zawiedziony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canizares2 - Po pierwsze, nie "Darth Bane - Dynastia Dwóch", tylko "Darth Bane - Zasada Dwóch". Po drugie, książkę przeczytałem, nie czytając wcześniej pierwszej części i powiem, że mi się podobała. Była to jedna z pierwszych powieści ze świata Star Wars które czytałem więc nie mogłem jej do niczego porównać. Ale osobiście polecam.

Mam prośbę do użytkowników forum. Czy mógłby mi ktoś polecić jakąś książkę fantasy ze smokami w tle. Nie ma być to książka o jedynym, ostatnim smoku na świecie, czy coś w tym stylu. Najlepiej jakby smoków było wiele i stanowiłyby jeden z głównych wątków powieści. Byłbym wdzięczny. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przypomniała mi się książka którą ostatnio czytałem chyba w podstawówce i którą chciałbym przeczytać od nowa, niestety niewiele pamiętam z niej.

Jedyne co wiem to:

- w książce były jakieś skrzaty

- chyba centaur był jakimś informatykiem którego potem zamknęli ale ten niepostrzeżenie nadał jakąś wiadomość przez swojego laptopa

- prawdopodobnie część akcji toczyła się w jakimś lesie w zimie

Mam nadzieję że mimo tak małych informacji ktoś pozna tą książkę.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotkopis -> Wygląda mi to trochę jak książki z serii "Artemis Fowl" popełnione przez niejakiego Eoina Colfera; Główny bohater - nastoletni geniusz - walczy ze światem wróżek i magii (organizacja SKRZAT), m.in. Holly Niedużą ('elfinka'/'elficzka'), centaur Ogierek (wynalazca) i tak dalej. Jakieś 10 lat temu przeczytałam 2 tomy z tej serii (drugi to 'Arktyczna Przygoda') i strasznie mnie denerwowała ta lektura.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotkopis -> Wygląda mi to trochę jak książki z serii "Artemis Fowl" popełnione przez niejakiego Eoina Colfera; Główny bohater - nastoletni geniusz - walczy ze światem wróżek i magii (organizacja SKRZAT), m.in. Holly Niedużą ('elfinka'/'elficzka'), centaur Ogierek (wynalazca) i tak dalej. Jakieś 10 lat temu przeczytałam 2 tomy z tej serii (drugi to 'Arktyczna Przygoda') i strasznie mnie denerwowała ta lektura.

Dzięki, po przeczytaniu kilku stron wydaje mi się że to właśnie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszukuję książki fantasy, tylko że w klimatach skandynawskich, wiecie, wikingowie, mitologia nordycka itd. tylko żeby nie była to książka historyczna, aczkolwiek elementy historyczne mogą być. Możecie zaproponować jakie znacie, ale chciałbym wiedzieć w które mogę najbardziej "wsiąknąć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhmett96 -> proponuję "Długi, mroczny podwieczorek dusz" (w skrócie - bogowie nordyccy w naszych czasach) - humorystyczne dzieło Douglasa Adamsa. Poza tym oczywiście "Amerykańscy bogowie" Neila Gaimana (znów nasze czasy). Spoza książek mogę polecić serię komiksów "Thorgal" (poza tym, że to komiksy, wydają się idealnie trafiać w podane przez ciebie wyznaczniki).

Jestem pewna, że coś jeszcze 'nordyckiego' czytałam, ale za nic sobie teraz nie przypomnę, co to było :/

Wypadek na lotnisku Heathrow w dziwny sposób splata ze sobą losy amerykańskiej dziennikarki Kate Schechter, londyńskiego prywatnego detektywa Dirka Gently'ego oraz staroskandynawskich bogów. Dirk trapiony wyrzutami sumienia z powodu małego, ale katastroficznego w skutkach zaniedbania, próbuje rozwiązać zagadkę śmierci swego klienta. Kate, ofiara wydarzeń na lotnisku, pozostając pod boskim urokiem, wplątuje się w mnóstwo dziwnych wydarzeń. Gromowładny Thor, porywczy bóg o złotym sercu, usiłuje ujawnić matactwa swego ojca, wielkiego Odyna.

Wzajemna łączność między wszystkim, co istnieje, sprawia, że ich ścieżki schodzą się w końcu w Walhalli, na wielkiej uczcie bogów i bohaterów w godzinie wyzwania.

EDIT:

Jest jeszcze tolkienowska "Legenda o Sigurdzie i Gudrun", ale sama na razie jeszcze tego nie czytałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ahhmett

Trylogia nordycka Marcina Mortki. Składają się na nią Ostatnia saga, Wojna runów i Świt po bitwie. Pierwszy i trzeci tom osadzony jest w średniowiecznej Skandynawii, zaś drugi w czasie II wojny światowej. Jakkolwiek pierwszy tom długo się rozkręca, po przebrnięciu przez początek robi się tylko coraz lepiej.

A jeśli lubisz klimaty II wojny, spróbuj może Ragnaroku 1940 tego samego autora. To alternatywna wersja historii, w której wspomniany konflikt wywołany zostaje przez wikingów, którzy w przeszłości oparli się chrystianizacji i wyniszczeniu kultury, zamiast tego tworząc szereg silnych państw, nie tylko na Półwyspie Skandynawskim. Historia jest nawet niezła, ale ostrzegam, nie ma tu zbyt dużo nawiązań do mitologii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...