Skocz do zawartości

Komiksy II


Cardinal

Polecane posty

<wystrzeliwuje sieć i więzi Rorschacha w kokonie z niej zrobionym>

Really?

flamesmall.gif

Czy ja wię? Nie będę się jednak w tym miejscu kłócił, gdyż za słabo znam uniwersum DC, aby wdawać się w dyskusję na ten temat. ^^

Inna rzecz czy bym zarzucał coś Marvelowi bez uwzględniania X-Men czy z uwzględnianiem mutantów. Ale ok, zostawmy to.

Eh, ludu, ludu. [KLIK] Mucha wydała cały run Whedona - 24 zeszyty w 4 tomach. Dalej serię pisze - uwaga, Silent Bobie - Warren Ellis, z tego co wiedzę. ^^

http://www.muchacomics.com/listprod.php?kat=1 - 4 tomy, tak jak mówisz, a tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Astonishing_X-Men 5, dlatego powiedziałem, że przeczytam wydane 4 z 5.

Zdaję sobie z tego sprawę. Ze swojej strony mogę polecić komiks internetowy KOPS, parodiujący głównie serie Marvela. Całkiem tego sporo. Przeczytanie całości zajęło mi kilka godzin. (wolny internet, te sprawy. tongue_prosty.gif) :]

Ze znakiem jakości od Człowieka-Banana i Dziewczyny-Wiewiórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Really?

gif_thor_vs_hulk.gif

Jam jest Thor, ofc. ;P

http://www.muchacomi...tprod.php?kat=1 - 4 tomy, tak jak mówisz, a tu http://pl.wikipedia....tonishing_X-Men 5, dlatego powiedziałem, że przeczytam wydane 4 z 5.

Tia, jednakże patrząc na wszystkie daty oraz na to, co ostatnio się stało (mucha nie może wydawać tytułów Marvela), można już przestać liczyć, że wydawnictwo wyda Pudło Duchów. ;D Dodatkowo, seria wciąż trwa, tak więc tych tomów byłoby znacznie więcej. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że w DC nie ma telenowelowych zagrywek ale i tak, moim zdaniem, łatwiej ogarnąć co i jak niż w Marvelu.

Ja Marvela ogarniam o tak... :P A DC nie potrafię, po prostu nie potrafię ogarnąć. DCnU to był podobno dobry punkt startowy... Nie dla mnie jednak. Wszystko jest pogmatwane i dla mnie nie do końca zrozumiałe. Dlatego zrezygnowałem ze śledzenia komiksów z DC. Nie moje klimaty niestety. Szkoda, bo miałem wielkie nadzieje związane z DCnU. Ale Batmany i Ligę Sprawiedliwości po polsku kupować będę. :)

Dalej serię pisze - uwaga, Silent Bobie - Warren Ellis, z tego co wiedzę. ^^

Chciałeś mnie tym zaskoczyć? No to ci się nie udało. Dokładnie śledzę Marvela, co kto robi gdzie i kiedy.

Panowie, dajcie sobie na wstrzymanie z głupimi gifami. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wracając do New 52. Słyszałem, że w uniwersum DC na horyzoncie widać jakiś zbliżający się wielkimi krokami większy iwent. Po mózgownicy "lata" mi jedynie nazwa "Trinity War". Może Rorschach opowie coś więcej na jej temat? ;]

Chciałeś mnie tym zaskoczyć? No to ci się nie udało.

:[

Panowie, dajcie sobie na wstrzymanie z głupimi gifami. confused_prosty.gif

Why_so_serious__by_Tyrite.jpeg ? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darth Metalus napisał

Mucha nie może wydawać tytułów Marvela

Skąd ci to przyszło do głowy? Oczywiście, że może wydawać Marvela, w końcu WKKMoH nawet 60 tomowa to tylko część świetnych historii. Pierwsze z brzegu - mogliby puścić np. 6 pierwszych tomów z Dark Avengers z powrotem Osborne'a, albo event Avengers vs X-Men, albo Age of Ultron (przeczytałem, niedokończenie historii nie spodobało mi się, bo dalej trzeba czytać kolejną serię Avengers AI). Tylko przy ich zbójeckich cenach i prawdziwej konkurencji Hachette nikt by tego nie kupił (poza Silent Bobem biggrin_prosty.gif), albo by zeszło mniej niż do tej pory. Dlatego przerzucili się na DC - bo nie chcą zejść z ceny.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Dark Avengers bym chciał po polsku. Dokładniej rzecz ujmując takiego HCka -> http://www.atomcomics.pl/pl/p/DARK-AVENGERS-HC/5221 zawierającego cały run Bendisa w tym tytule. Mniam. :)

A Mucha nie nie może, tylko zrezygnowała z wydawania Marvela. To jest różnica. ;)

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

A tak w ogóle Dark Regin to jest po czy przed Siege? I czy to się jakoś skończyło/wyjaśniło nim zaczął się Avengers vs X-Men? No chyba że z X-Menami w 2012 roku dalej walczyli nie rozbici Dark Avengers? Jak ja nienawidzę tego Osborne'a smile_prosty.gif On dalej jest szefem SHIELD?

@DOWN

Dziękuję dobry człowieku :). Tym bardziej, z niecierpliwością czekam na Siege w WKKMoH.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Reign działo się przed Siege. Siege z kolei jest takim swoistym zamknięciem Dark Reign, przywróceniem porządku i w ogóle zamknięciem tych złych w więzieniu.

Osborn poszedł siedzieć i chyba nadal siedzi, nie pamiętam zbyt dokładnie. A nie szefował SHIELD tylko HAMMER. :)

W Avengers vs X-Men walczyli ci właściwi Avengers - Kapitan Ameryka, Iron Man itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek - powinieneś zacząć używać przycisku "cytuj" lub też, gdy potrzeba, "multi cytowanie" bo inaczej robisz błędy. Takie jak np. sugerowanie, że to ja napisałem

Mucha nie może wydawać tytułów Marvela
gdy tak naprawdę napisał to DarthMetalus.

Co do gif-ów, to tak moglibyśmy się przerzucać w nieskończoność, szczególnie, że bywało, że Hulk (i to nie jeden raz) solidnie łoił tyłek Thorowi. W podobną grę grał Sandman z jednym z demonów w piekle, w opowiadaniu "Nadzieja w piekle" z pierwszego tomu serii i trzeba przyznać, Władca Snów celnie zgasił swego oponenta. A propos reklamy jakiegoś komiksu, przypominam, że na tegorocznych Eisnerach "Blacksad tom 4 - Silent Hell" (w Polsce wydany jako 'Piekło, Spokój') dostał dwa, za najlepszą edycję amerykańską komiksu zagranicznego oraz za najlepsze malunki smile_prosty.gif

@DarthMetalus - owszem, to Trinity War (podoba mi się duża rola Question'a wink_prosty.gif) - jest on efektem, jak całe New 52, wydarzeń z Flashpoint, a tuż za rogiem, we wrześniu, pojawi się crossover będący wynikiem Trinity War czyli "Forever Evil" a.k.a. źli przejmują całkowitą kontrolę. Za fabułę odpowiada Jeff Lemire (kupił mnie absolutnie "Opowieściami z Essex" ale ma na koncie też pracę przy superbohaterskich tytułach oraz uznaną serię "Sweet Tooth" od Vertigo), Geoff Johns (pisał scenariusz do wydanej w Polsce Justice Leagu #1 New 52, długie lata pisał o JSA, Flashu i maczał palce w "Blackest Night" i "Brightest Day" czyli mega eventach z Green Lantern, którymi mnie ujął), J.M. DeMatteis ("Ostatnie Łowy Kravena") i Ray Fawkes, także o fabułę jestem spokojny. Jeśli chodzi o bliższe szczegóły fabularne to muszą poczekać ponieważ jak to mówią: "first things first", a obejrzenie animacji "Flashpoint Paradox" wciąż przede mną. Tak to już jest jak się ma hierarchię ulubionych postaci - najpierw Batman, potem Green Lantern, Flash, Superman, równorzędnie ale na innej półce - Question, Etrigan, Swamp Thing, Spectre, Lobo itd. wink_prosty.gif

Edytowano przez Rorschach
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Masz rację, bardzo cię przepraszam. To DM oczywiście napisał, nie wiem czemu się pomyliłem. Ale pośpiesz się z Flashpoint Paradox. Naprawdę spoko historia, mi się bardzo podobała.

Czytam tych Avengers Forever ale na razie jestem przy 3 zeszycie. Kang naparza się z Immortalusem, na razie może być.

Edytowano przez 8azyliszek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.worldreco...ord_112356.html Najpierw pewien Australijczyk stwierdził, że się uda do Księgi Rekordów Guinnessa i poszpanuje, bo ma 68 000 komiksów w kolekcji. A potem się okazuje, że może w Australii to zajmuje pierwsze miejsce ale zapomniał, że świat jest duży i niejaki Bob Bretall uznał, że wyprowadzi Bretta z błędu. http://www.blastr.co...ss-world-record Na czerwiec miał 89 163 komiksów, ale skoro średnio 115 miesięcznie przybywa, teraz ma więcej. http://www.dailymail...ob-Bretall.html

I to jest dla mnie jedna wielka zagadka. Raz, że tyle czyta (wychodzi około 4 komiksów dziennie [115/31 dni]), dwa - skąd bierze na to pieniądze? A trzy - jak ludzie od Guinnessa to liczyli, czy każdy tom z osobna czy inaczej traktowali wydania zbiorcze. Zakładając jednak, że spora część kolekcji to zeszyty to i tak jest to niezwykle imponujące. I trochę deprymujące tongue_prosty.gif

Moja lista komiksowych zakupów na rok 2013 wygląda nieco ubożej niż u Boba (całkiem sławne imię w komiksowym światku ;) ) post-69999-0-02917100-1376325687_thumb.j ale do końca roku jeszcze trochę czasu, więc pocieszam się, że na pewno przybędzie trochę pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ale zamazana ta fotka. Na pewno nie robił niej zwyciężca testu aparatów. :)

Co do tego faceta - nerdgasm :P. W zasadzie to jest prosty myk skąd brać na to kasę :). Wystarczy na samym początku mieć jakiś wsad własny i kupować po 2 egzemplarze. A potem tylko sprzedawać z zyskiem :) i w ten sposób się finansować, nie uszczuplając kolekcji. W końcu Silent Bob sam coś takiego proponował. Albo płatne muzeum otworzyć :).

Jutro wychodzi "CA: New Deal". Ja czekam do września, ale ktoś bierze ten tom, poza SB??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem "Kapitan Ameryka: Nowy Porządek" i choć nie jest to zła historia, a rysunki to Cassaday w najlepszej formie... ale komiks po prostu jest nijaki. Jakby na siłę wciśnięty do Kolekcji, "bo trzeba". Racja, atak na WTC z 11 września wstrząsnął chyba całym światem, ale najbardziej Amerykanami. Ja jako Polak czytając tę historię nie czułem, że "coś trzeba zrobić", że trzeba "walczyć z nienawiścią" itd. Jakkolwiek są to wyniosłe stwierdzenia i w ogóle jest bardzo patetycznie, to jednak historia nie jest kierowana do mnie, lecz bardziej do Amerykanów i do ludzi mieszkających w Ameryce. Chociaż morał wynikający z komiksu to przesłanie dla wszystkich. Ale, patrząc na całą Kolekcję, jest to najsłabszy póki co wydany w jej ramach album.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po swój egzemplarz "Kapitana Ameryki" muszę poczekać do końca tygodnia, ale ja nie o tym.

Jest petycja w sprawie wydania w WKKM komiksów z brytyjskiej edycji czyli:

"DEADPOOL: HEY, IT'S DEADPOOL"

"CAPTAIN BRITAIN: A CROOKED WORLD"

"CAPTAIN BRITAIN AND MI13: VAMPIRE STATE"

"AVENGERS: FOREVER CZ. 1-2"

Szczerzę, jeszcze się nie wiem czy podpisać się pod nią. Wolałbym żeby były zarówno, które zapowiedzieli nam w zastępstwie jak i te powyżej ale mój portfel jęczy i piszczy.

Nie wspominając o tym, że brakuje mi trzech tomów do uzupełnia obecnie wydanych tomów (nie licząc ostatniego).

A co wy o tym sądzicie?

A! Bym zapomniał, link: http://marvelcomics.pl/news/index/id/21766/Wielka-Kolekcja-Komiksow---petycja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@8azyliszek - nie marudź, nie mam aparatu fotograficznego poza starym Zenitem made in ZSRR, a zdjęcia zawsze robię komórką dlatego są okładki uwidocznione, a nie grzbiety tomów.

Z czekaniem z zakupami na MFKiG nie wytrzymałem i nabyłem parę tomów, Green Lantern i Superman. Kolejne podsumowanie zrobię jednak na koniec roku. Swoją drogą, czytałem niedawno wybór parunastu historyjek spotkań Supermana z Lexem Luthorem, od pierwszych numerów Action Comics aż po czasy współczesne. Archaizm był cechą wielu z nich ale całość czytało się dość sympatycznie, szczególnie, że "origin" spotkania Człowieka ze Stali i Lexa różnił się w zależności od historii i ciekawie było przypomnieć sobie Lexa wciąż noszącego swoje rude włosy, a nie świecącego łysiną. No i ta planeta uważająca Lexa za herosa, a Kal Ela za wroga...

Jeśli chodzi o petycję, chętnie się dołączę ponieważ Deadpoola, gdyby był w WKKM, kupiłbym. Czytałem ostatnio recenzję "Kapitan Ameryka: Nowy Porządek" i autor narzekał tam, że w WKKM za dużo pojawia się historii związanych z postaciami z Avengers oraz za dużo historii "prawie" współczesnych, a za mało rzeczywiście najlepszych opowieści z całej historii wydawnictwa Marvel. Kapitan Brytania mnie nie interesuje, w moim planie zakupów komiksowych koncentruję się głównie na DC i Vertigo ale 'Deadpool' bez wątpienia bym nabył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitan Brytania mnie nie interesuje

Do jednego z komiksów z Britainem scenariusz pisał sam Alan Moore, drugi był nominowany do nagrody Hugo. Deadpool jest najsłabszym komiksem z tych pozycji, co nie zmienia faktu, że też chętnie zobaczyłbym go w Polsce.

Edytowano przez ratyo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem, ale tylko dla Deadpoola. Wielbię tę postać całym sercem, dobrze byłoby więc mieć w swojej kolekcji komiksów jakikolwiek album z Wilsonem.

Czytałbym...

Edytowano przez DarthMetalus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jednego z komiksów z Britainem scenariusz pisał sam Alan Moore, drugi był nominowany do nagrody Hugo. Deadpool jest najsłabszym komiksem z tych pozycji, co nie zmienia faktu, że też chętnie zobaczyłbym go w Polsce.

I co z tego ? Nigdy nie kupuję komiksu tylko z uwagi na scenarzystę lub rysownika. Moore maczał palce w różnych projektach, czytałem różne komiksy jego autorstwa ale nie każdy mi odpowiadał. Seria "Baśnie" też zebrała sporo nagród i doczekała się wielu spin-offów ale z punktu widzenia czytelnika i zbieracza komiksów, zupełnie mnie nie interesuje. "Deadpool" byłby interesujący ponieważ chciałbym mieć coś z tym bohaterem, chociaż wzorowany na Deathstroke'u, a solowa seria Slade'a Wilsona też mnie interesuje w dalekiej przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawiodłem na "New Deal". Dla mnie za dużo patosu, za dużo wybielania, przekłamań. Niby są jacyś źli amerykańscy politycy ale tak jak to Smuggler wyśmiewał 12 lat temu w AR - "My biali, dobrzy, niewinni amerykanie, oni czarne diabły, z rogami i siarkowym oddechem". Oczywiście zamach na WTC był zbrodnią i tragedią. Ale co z tym wspólnego miały niewinne kobiety i dzieci w bombardowanych afgańskich wioskach? Tym bardziej, że główny organizator Osama siedział w Pakistanie. A potem Bush junior naprawdę zrobił z tej wojny z terroryzmem "Macie ropę? Macie problem."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo cenię sobie komiksy o Deadpoolu. Moim zdaniem jest to najbarwniejsza postać w komiksach. Ma świetne poczucie humoru i jest tak niezrównoważony że aż genialny. Osobiście przeczytałem tylko 2 komiksy o nim i mam kilka pytań:

Deadpool jest dobry czy zły ?

On ma jakieś super moce czy potrafi zrobić jedynie krwawą siekę ?

Wiem że to idiotyczne pytania ale ostatni komiks o nim czytalem w 2007 roku a miałem wtedy 6 lat xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Deadpool ma podobny do Wolverine health regen. Tylko jego ciało całe pokryte jest bliznami i dlatego ukrywa się pod maską. To czy jest dobry, czy zły często zależy od jego nastroju smile_prosty.gif. Serio smile_prosty.gif Głównie zajmuje się byciem najemnikiem, bierze roboty które mu odpowiadają i za które dostaje kasę.

http://deadpool.hpu.pl/viewpage.php?page_id=1

Edytowano przez Zgred13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

health regen

Healing factor.

Deadpool, kiedy jeszcze nie był Deadpoolem, miał raka, więc zgłosił się do Weapon X, żeby go wyleczyli. Cudem nauki naukowcy z programu podarowali mu właśnie healing faktor - czynnik gojący - ale to obróciło się przeciwko Wade'owi Wilsonowi (prawdziwe nazwisko Deadpoola). Czynnik gojący nie pozwala rakowi rozwijać się w środku ciała Deadpoola, ale ucierpiał na tym jego wygląd zewnętrzny. Rak "wyszedł na powierzchnię", że się tak wyrażę, co spowodowało zepsucie jego skóry.

Deadpoola można nazwać chaotycznym dobrym... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...