Skocz do zawartości

CDA 06/2009


Smuggler

Polecane posty

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ogólnie numer dobry,ale nie obeszło się bez kilku munusów:

-brak kaszanki

-nie potrzebnie wpletliście gre INFAMOUS w szaty recenzji gier PC,zamiast stałego OSG

-słabiutka coś ta niespodzianka

-No i najważnejsze:brak mojej ksywki w CDA :teehee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-A jak zwykle prezentuje się wspaniale. Zauważyłem kilka wizualnych zmian ? ale na dobre. Podoba mi się okładka jak i Magazyn prawie kulturalny. Reszta bez zmian - czyli w pytkę.

Mam jedyne zastrzeżenie co do gry - Sacred - Złota Edycja. Niestety są problemy z jej uruchomieniem. To mnie zawiodło. Co numer tracę zaufanie do tego pisma. Nie pierwszy raz gra nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie po szkole i można przejrzeć CDA. No i jak zwykle jestem zadowolony, nawet bardzo. :) Recki bardzo dobre szczególnie: Secret Files 2, X-Men. Tekst o Call of Juarez też przeczytam tak samo Modern Warfare 2. :) Standardowo oczywiście przejrze AR, Na luzie, Newsy, Magazyn. Pełne wersje już mówiłem zagram w CoJ jak skoncze Call of Duty 2 i Secret Filse Tunuska :) No i Ceville w CDA xD. I ciekaw jestem co będzie tego 12.06? Wie ktoś może? No i numer wiadomo 6/6 :) Tak dalej.

Tylko trochę się zawiodłem o recce Anioły i Demony. Książka mi się bardzo podoba, filmu nie widziałem, ale prawdopodobnie idę do kina w przyszłym tygodniu. Ale że zrobili z tego Sequel Kodu? W to uwierzyć nie mogę.

A no i obejrzałem film o sprawdzaniu samsunga xD REWELACJA. Rozwaliła mnie gra w piłkę nim. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem sławny ;]

Podoba mi się nowa forma czasopisma, jednak wstępniak mógłby być na 4 stronie tak jak dawniej, zmiany w konfiguratorze też wyszły na dobrze, nareszcie podaliście te liczbę fpsów, której mi zawsze brakowało (nie wiedziałem czy 25 czy 30 to waszym zdaniem płynnie).

Duuuuuuuużo czytania ;] szczególnie przegląd MMO, tekst o MW 2 i CoJ.

Co do pełaników - jest... bardzo dobrze. Nareszcie jakiś FPS (grałem w niego już, ale nie przeszedłem do końca), w Sacred też pogram (muszę poszukać tych wszystkich Easter Eggów ;] ), Helldorado raczej też zainstaluję, ale nie pogram w to zbyt długo. No a Brain Training to już tylko bonus (mam dość rozwiązywania sudoku po dzisiejszej lekcji matematyki).

"Znakiem tego*" muszę przyznać, że jest to najlepszy numer w tym roku, zarówno pod względem zawartości coverka jak i tekstami.

9+/10

* I tak nie zrozumiesz o co chodzi ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili kiedy instaluje się Sacred, krótki komentarz. Zaraz na początek - zaskoczenie. Nie pamiętam kiedy ostatnio zaraz po otwarciu magazynu zobaczyłem wstępniak. Widać kryzys ma również dobre strony :jezyk2:. Dobry tekst o nadchodzących grach online, zwłaszcza o docenieniu tak świetnie zapowiadającej się gry jaką ma szanse być Blade & Soul. Zdziwiłem się tylko brakiem obecności SW: The Old Republic w tym zestawieniu, wydaje mi się że to jedna z najbardziej oczekiwanych gier MMO. Ale przejdźmy dalej - recenzje. Większość ocen pokrywa się z moimi przewidywaniami. No, może spodziewałem się więcej dla Flocka, bo to w sumie dobra gra jest. Widzę że utrzymujecie rozpoczęty w poprzednim numerze styl działu "W sieci". Obecna forma bardzo mi się podoba. IMO można spotkać gry online na takim poziome, że zasługują na osobną recenzję. Idziemy dalej, i pierwszy zgrzyt - dział "Konsole", a dokładniej recenzja na równi z grami pecetowymi. Mam tylko nadzieję że nie jest to pierwszy krok do stworzenia magazynu multiplatformowego. Na razie jest tylko jedna recenzja, ale coś mnie dziwnie ucho swędzi że zacznie się ich pojawiać coraz więcej (stopniowe zmiany lepiej wchodzą). Mam nadzieję jednak że się mylę. Najgorsza gra - wiedziałem że chodzi o ET :laugh:. Gra która została zakopana w ziemi przez twórców. Poezja. NL, AR i dokładne czytanie artykułów zostawiam sobie na później.

Cover - Powiem tyle że jest dobrze. CoJ akurat mam, ale reszta daje rade. Sacred właśnie kończy się instalować, potem przegląd działów tematycznych i freeware. Może posłucham jeszcze tych mp3 jak znajdę chwilę. No i zaskoczyliście mnie informacją o Ceville w którymś z najbliższych numerów. Dobrych przygodówek nigdy nie za wiele.

Ogólnie rzecz biorąc - jest dobrze. Oby tak dalej :wink:

I na koniec mała wpadka. We wstępie do recenzji Hidden Target, Gienek pisze "seksowna blondyna z nogami do samej ziemi". Nie wiem jak tam u was we Wrocławiu, ale z tego co widziałem to większość ludzi ma nogi do ziemi. Nie widziałem jeszcze ludzi z nogami do kolan, albo do pasa. Ale w sumie młody jeszcze jestem, pewnie wiele w życiu zobaczę :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer generalnie udany, choć go tylko przejrzałem

Przejdę dom recenzji:

Call of Juarez: TYLKO

8

? Ach, to za takim sobie multiplayer (brak co-op). Ale ja w tego typu produkcjach wolę single, a ze powiedzieliście, iż ta część zasługuje na 9.. Udał się, haha!

Wolverine - Ha, jednak niskie wymagania są. Zasmuciłem się wynikami Konfiguratora, ale... przy PoP też nie dawali mojemu komputerowi najmniejszych szans... a grać grało się dość przyjemnie, JEŚLI chodzi o płynność.

Tunguska 2 - tak myślałem...

Niespodzianka - Ceville jako pełniak - no to fajnie! Ale też szkoda, bo znowu po Runaway 2, BSIV i Tun gusce, siostra dorwie się do kompa (a to na mnie krzyczą, że długo siedzę, ach...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, gdzie najpierw przyłożysz miarkę...

Tym gorzej. Dla tej blondyny. Bo jeśli ma nogi do samej ziemi, a miarka przyłożona jest do ziemi do strasznie krótkie te nóżki ma. Chyba że miarka jest przy... czole na przykład, to zwracam honor. A tak w ogóle to nie zaczynajmy nawet takiej dyskusji, bo to dość głupawe jest :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer ogólnie dobry, ale rzuca się w oczy wpadka - po kiego nomen omen diabła piszecie o DIII, kiedy artykuł na kilku stronach nie wnosi NICZEGO o czym nie wiadomo już od kilku miesięcy? (!) Zasada "bo dawno nie było" zdaje się obowiązywać. Marnotrawstwo miejsca

Teraz dla odmiany pozytyw - jak pisałem w temacie "co mnie wkurza w CDA" o tym, że "Reedycje" są bez sensu w obecnym kształcie, to się - jak zawsze - rzucaliście. Kilka miesięcy temu ja - nie jako jedyny zresztą - miałem uwagi co do zasadności Konfiguratora. Czyli - bez sensu, albo zmieniacie formulę albo wg mnie dział jest do kitu. I co? I też odpowiedź była taka, że dział jest nie do ruszenia, bo się sprawdza. Czyli się da, jak się chce, tylko trzeba być mniej "wpiennogennym" w stosunku do czytelników, co redakcja CDA ma w genach właśnie od początku powstania pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... odniosłam dziwne wrażenie, że ten kąśliwy na swój sposób komentarz pod zamieszczonym w tym numerze moim zdjęciem ma niewątpliwy związek z moim nazwiskiem ;)

Dodam tylko, że jak zwykle numer udany - lecę czytać (jeść/pochłaniać/doprawiać musztardą [niepotrzebne skreślić]) dalej ;)

Pozdrawiam,

Sabina od musztardy ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Co tu dużo mówić - nr 06.2009 ROCKS !!!!! Dawno nie było tak świetnego numeru, tak naszpikowanego materiałami o tylu wyczekiwanych tytułach - Sims 3, kolejna część Call of Duty, DIABLO 3, Call of Juarez "2" czy Borderlands. Do tego świetny artykuł o Windows 7 (prywatnie polecam ten system - mimo, że mam, póki co, "prawie" finalną wersję, ów system jest niezwykle stabilny, świetnie wygląda itd.).

Natomiast Cover DVD - MISTRZOSTWO !!!!! Pełne wersje Call of Juarez, Helldorado, Sacred - po prostu szczena opada.

No ale jak obróciłem opakowanie od płytki, to zacząłem ryczeć na całą chatę jak debil ;p CEVILLE (demko było świetnie) NA PŁYCIE CDA WHRRRROOOOOOUUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!! :P

Kochani, jak będzie również polska premiera Sam & Max Season 2 na Cover DVD, to każdemu redaktorowi CDA stawiam flakona (min 40% ;p) Wiem gdzie macie redakcję więc nie ukryjecie się :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer ogólnie dobry, ale rzuca się w oczy wpadka - po kiego nomen omen diabła piszecie o DIII, kiedy artykuł na kilku stronach nie wnosi NICZEGO o czym nie wiadomo już od kilku miesięcy? (!) Zasada "bo dawno nie było" zdaje się obowiązywać. Marnotrawstwo miejsca

1. Niektórzy nie wiedzą o czym było wiadomo kilka miechów temu.

2. Niektórzy nie wiedzą że prawie nic się nie zmieniło.

3. Wiesz są fanatycy Diablo - i oni kupią wszystko co opisuje Diablo III

Dzisiaj CD-A nie mam ;/ Ale już jutro poczytam to się wypowiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej wzmiance o Call of Juarez (czy to zapowiedzi czy w końcu recenzji) Q'nik wypomina nieszczęsne etapy z Bill'im, na które z resztą pomstuje niemiłosiernie.

Nie wspomina jednak nic o tym, że wersja zamieszczona na płytce* różni się od oryginalnej wydanej na PC i bardziej przypomina tę konsolową, gdzie wycięto znaczną część nieszczęsnych 'skradankowych' etapów. Gdzie bohater miast kryć się przed oprychami ma szansę ustrzelić ich z łuku, co jest okraszone naprawdę efektownym bulet time'm.

*Szczerze mówiąc nie instalowałem gry z płyty CDA, ale zakładam, że jest to ta sama wersja, która wyszła parę miesięcy temu w Clicku, a którą dość ochoczo z okazji zbliżającej się premiery "dwójki" przeszedłem - mile zaskoczony tym, że jest to wersja znacznie bardziej grywalna w stosunku do tego co miałem okazję grać te pare lat wcześniej.

Jeszcze jedna mała uwaga techniczna.

Nie jest to może najistotniejszy problem, ale warto zwrócić na to uwagę. Programik zarządzający zawartością DVD (ten który się automatycznie odpala po włożeniu płytki) posiada mały błąd.

Nie wiem w czym jest on napisany ale w Delphi wybierało się opcję pozycji okna. Mniejsza o szczegóły, ale można było tam wybrać między innymi Desktop Center i Screen Center. Zasadniczo między tymi dwoma ustawieniami nie było widać różnicy, przynajmniej nie dało się zauważyć go bez dwóch niezależnie działających monitorów (external view), bo właśnie wtedy okno wyświetla się nie pośrodku ekranu jednego monitora, ale pomiędzy dwoma, co właśnie dzieje się z CDAction Cover Menu. A dopiero pracując od jakiegoś czasu właśnie na dwóch monitorach.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na to i owo i jest fajnie. Zainteresował mnie gameplay CoJ Więzy Krwi i... niestety pojedynki są skopane.

Od początku - prawo tzw. Dzikiego Zachodu mówiło, że każdy może nosić broń do obrony własnej. Atakowanie - czyli sięganie po broń pierwszemu - oznaczało, że jesteśmy oprychami i ktoś w obronie własnej mógł nas bezkarnie zastrzelić.

Pojedynki w samo południe to walka charakterów i żelaznej woli. Dwóch przeciwników stawało na przeciwko siebie i mierzyło się wzrokiem. Cała bajka polegała na tym, aby złamać przeciwnika, który jako pierwszy ma sięgnąć po broń a następnie my - jako strona mocniejsza - musimy swoją broń wydobyć z kabury zanim nasz przeciwnik zrobi użytek z własnej. Innymi słowy - wzrok, koleś pęka sięga po giwerę. Wyścig z czasem - wyciągamy naszą giwerę i rozwalamy delikwenta - a wszystko w zgodzie z prawem.

Pojedynek wymagał szybkości tylko na końcowym etapie - wcześniej trzeba było tak sprowokować przeciwnika aby ten pierwszy - myśląc, że to my jesteśmy pierwsi - wydobył broń.

Z gameplaya wynika, że pojedynki rozwiązano inaczej - a szkoda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer fajny. Sporo nowych ciekawych informacji ze świata gier. No i w końcu jakaś gra na coverze w którą z chęciom gram (Call of Juarez), ciekawe gameplay'e, ciekawy artykuł o windows 7. Ogólnie bardzo mi się podoba ten numer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed pojawieniem się numeru obecnego w kioskach pisałem, że wygląda na to, że numer będzie całkiem niezły. Cóż... nie zawiodłem się:). Numer rzeczywiście jest bardzo dobry. Recenzja Call of Juarez Więzy krwi jest naprawdę wyśmienicie napisana. Troszkę, żałuję, że Velvet Assasin dostała taką ocenę,bowiem miałem chrapkę na tą grę, ale koniec końców redaktorzy mają wystawiać adekwatne (a przynajmniej tak być powinno) do poziomu gry, a nie takie jak choćbym ja chciał. Dzięki temu oszczędzam kasę:).

Cóż, numer jest bardzo dobry, i nie będę się w swoim stylu rozwodzić nad innymi sprawiami, bowiem pisze tego posta na informatyce więc czasu nie mam wiele (komp i sie w domu spalil;/)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...