Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

riddick10

System of a Down

Polecane posty

Bombaj sorry że się tak wyrażę ale masz coś z uszami. System of a Down robią świetną muzykę. Sam słucham ich od niedawna ale te "bezsensowne" zmiany rytmu są i niech zostaną. Chociaż każdy może mieć swoja opinię.

Mam coś z uszami, dlatego że nie podoba mi się ta sama muzyka co tobie? Ciekawe podejście. Zmiany rytmu są w porządku, o ile dobrze zastosowane (megadeth). Weźmy taki Chop Suey. Początek świetnie, wszystko trzyma się kupy, ma klimat ale nagle w 30 sekundzie co się dzieje? Zabrakło pomysłu jak mądrze rozwinąć to intro, więc wejdzmy gitarkami na przesterze i naróbmy hałasu. Chwilkę potem następuje zwrotka, w której mam wrażenie, że wokal nie gra z podkładem. Mówie, mi się to nie podoba, ale o gustach się nie dyskutuje i teksty w stylu "masz coś z uszami" argumentowane tym, że nie podoba mi się jakaś muzyka są dziecinne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś z uszami, dlatego że nie podoba mi się ta sama muzyka co tobie? Ciekawe podejście.
Idiotyczne, po prostu Idiotyczne podejście. Po prostu idiotyczne

Weźmy taki Chop Suey. Początek świetnie, wszystko trzyma się kupy, ma klimat ale nagle w 30 sekundzie co się dzieje?
Ja właśnie to lubię w SOAD. Nie robili jakiejś świetnej muzyki, ale zrobili coś nowego, właśnie te zmiany rytmu, klimatu w piosenkach, (przecierali nowe szlaki jak to niektórzy mówią). Dla mnie Chop Suey jest jak najbardziej w porządku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać jest to mój ulubiony zespół, który wprowadził mnie w metal (tak System of a Down to metal, tyle że alternatywny). Lekko zawodzący śpiew Tankiana, psychoza Malakiana, basowa ekstaza Oodijana i szaleńcze bębny to to co lubię najbardziej. Czytałem pewne posty, w których zauważyłem, że ludzie mówią o S.O.A.D jako muzyce amelodycznej, a tak nie jest. Wybaczcie, ale mam w domu muzyka, który zna się na tym. S.O.A.D gra muzykę melodyjną, a przede wszystkim harmonijną ze zmianami tempa. Marzę o reaktywacji. Dziękuję. Dobranoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOAD hmm...

Nie wiem czy ten zespół dorasta do swojej popularności.

"Zmiany rytmu" to mało powiedziane. Szczerze mówiąc nie bardzo mi się podoba że wiele ich piosenek jest opartych na takim włąsnie schemacie: cicho, wolno GŁOŚNO SZYBKO cicho, wolno. Chcą wyprać mózgi słuchaczom czy jak? Taki patent jest fajny jednej czy dwóch piosenkach, ale robienie z tego swojego stylu to imnsho lekka przesada.

Co do tych tekstów - Serj sam kiedyś przyznał, że nie bardzo wie o czym śpiewa. Myślę, że jest to wystarczający komentarz. Nie, żebym nie lubił Serja (tak to się odmienia?), po prostu męczą mnie trochę takie (pseudo)artystyczne (pseudo)filozoficzne teksty o umieraniu i innych pierdołach, nie ważne czy to o wojnie czy czymkolwiek innym. Nie są na tym polu pierwsi i nie będą na pewno ostatni.

Po drugie jak dla mnie wciąż trochę za mało "egzotycznego" klimatu, cały czas czuć że to amerykańska muzyka.

No i najważniejsza sprawa: mówienie tutaj o jakimkolwiek przełomie to wolne żarty. Kiedy ten zespół w ogóle powstał, '96? Nie jestem żadnym omnibusem w kwestiach artystycznych na przełomie ostatnich lat, ale założę się, że gdybym lepiej znał się na muzyce, znał więcej zespołów, to byłbym w stanie wymienić kilkadziesiąt które robiły równie "przełomowe" rzeczy w tym gatunku dużo wcześniej.

Połowa z tych rzekomo świeżych motywów metallika wprowadziła w '84tym

Generalnie obawiam się że SOAD to, podobnie jak Slipknot, muzyka raczej dla nastolatków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Metallica chciałeś pewnie powiedzieć? :P

Po drugie: Nie zgodzę się, że SOAD to muzyka dla nastolatków ;)

Szanuję i lubię SOAD jako muzyków, bo są świetnymi muzykami. Natomiast nie lubię ich jako ludzi, ponieważ są to komuniści, którymi gardzę bardziej niż kim- i czymkolwiek. Coś tam słyszałem o reaktywacji, ale nie wiem co o tym myśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni komuniści? Stary, ja widziałem jakie poglądy wygłaszali ;) To tak samo jakbyś powiedział, że Hitler nie był komunistą, a był... ówczesny niemiecki komunizm i rosyjski komunizm były właściwie te same, na tych samych wartościach cię opierały. A że dziś nie ma ZSRR, to kolejnymi czerwonymi organizacjami sią UE lub FIFA rządzone i stworzone przez czerwonych arystokratów. Ale nie offtop'ujmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo śmiechu. Słyszałem już o takich, którzy cały świat dzielą na "komunistów" i "tych, co myślą tak jak ja", ale jeszcze żadnego nie spotkałem. Czuję się zaszczycony.

Z poważniejszych tematów. Czy SoaD jest dla nastolatków? Ojciec mój, lat 40-kilka, od bodaj 3 lat niczego nie słucha bardziej intensywnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli SOAD to muzyka dla nastolatków to mi miło bo lat na karku mam tylko ciut mniej od rodziciela Mimizu. Wniosek - jetem nastolatkiem :smile:

2. Nalezy rozróżnić co to jest komunizm (ten prawdziwy w założeniach) a komunizm, który miał miejsce w krajach tzw. demokracji ludowej. Wypaczenie idei rewolucji nie oznacza od razu, że podwaliny komunizmu jak i socjalizmu nie miały swoich dobrych stron.

3. Może niechęć do zespołu nie wynika tylko z dość specyficznego podejścia do muzyki (zmiana tempa, różnorodność głośności w poszczególnych fragmentach nagrań) ale z niezrozumienia przesłania zawartego w słowach. Proponuję zapoznać się z tekstami SOAD jeżeli nie w oryginale to chociaż w polskich tłumaczeniach (w necie jest wiele stron z tłumaczeniami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Miałem na myśli że słuchają go generalnie ludzie którzy "zaczynają przygodę z metalem" a że zdarzają się wyjątki - nie zaprzeczam :)

2. Dokładnie. Komunizm=/=zło wszelakie.

3. Jeżeli o mnie chodzi to wcale nie jestem niechętny do tego zespołu, nawet planuję się nieco bardziej zagłębić w ich twórczość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeanLucPicard

O tym wiem już od dawna (dzięki koledze:)) Jednak dzięki za przypomnienie. Z tego co słyszałem Tankian Z Malakianem dalej skłóceni. Najbardziej się boję tego żeby SoaD po powrocie nie stracił klimatu i "przesiąkał" komercją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera System robił naprawdę dobrą muzykę. Czasami te rytmy były tak nie poukładane

że niektórzy nie śmieli się tego nazwać muzyką ale to naprawdę dobry zespół.

Mam szczerą i ogromną nadzieję że SOAD powróci w chwale jak zapowiadali swoje przybycie na 2011 więc pozostaje tylko czekać. Zresztą oryginalną twórczość

w tym zespole widuje się tu na każdym kroku. Zrobili nawet

utwór propagandowy popierający rewolucje nawołujące do pokoju. Dobrze że Georg Bush

ich nie słuchał bo byśmy już dawno ich nie widzieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOAD POWRACAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1111oneoneone111111
Zobaczymy w jakim stylu :D Ich specjalnym fanem nigdy nie byłem choć parę razy kilka krążków przesłuchiwałem i tak najbardziej ceniąc sobie tylko kilka kawałków jak chociażby Sugar, Chop Suey, ale jedno im przyznam - mieli swój styl ;] Ciekawe tylko czy po powrocie razem dadzą radę go odnowić czy jednak staną się kolejną kapelą*, która pójdzie w... średnim dosyć kierunku.

*jak dla mnie Linkin Park

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe, jak w ogóle udało im się znowu "zjednoczyć"? ^^ szczerze mówiąc byłam już pogodzona z faktem, że SoaD się rozpadł, ale kiedy dowiedziałam się, że będą znowu koncertować... Awww. :3

Oryginalny i specyficzny zespół, potrafił zaskakiwać muzyką, koncertami; liczę, że te kilka lat nieobecności nie zadziałało na niekorzyść ekipy i nie zawiodą fanów. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaale no! Nie bądź już takim pesymistą. ;p

Może przez te parę lat mieli okazję od siebie odpocząć, 'wydorośleć', przemyśleć wszystko dokładniej i dojść do jakichś wniosków, bo w końcu jakoś podjęli decyzję, by ruszyć w trasę koncertową jako SoaD, a to już jest, imho, duży krok naprzód. ;] O, właśnie, skoro trasę mają ustaloną, to podejrzewam, że o Polskę nie zahaczą? ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pesymistą? Wydaję Ci się :P. Gdzie by Ci do Polski przyjechali?? Z tego co pamiętam koncert w (chyba) 98 im nie wyszedł na dobre...To, że SoaD wróci wiem, ale strach o to czy nie stracą klimatu i nie wejdą w ogromną komercję siedzi mi w duszy.

Ps. Pisze się jakiś, nie jakichś :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Kicusiek

http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=9023

Z SOAD posiadam tylko płytę Toxicity, która bardzo mi się podoba. Słyszałem też kawałek B.Y.O.B. i też się fajnie słucha, ale to tyle. Ten zespół nie interesuje mnie tak bardzo, żeby jakoś zagłębić się bardziej w ich dokonania. Ot nagrali fajne Toxicity (z kawałkiem Chop Suey na czele) i tyle. Nawet nie wiedziałem, że się rozpadli. Ale skoro znowu mają grać koncerty, to chyba już nieaktualne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócą czynie powrócą? To pytanie zadajemy sobie wszyscy lecz nie wszyscy są w stanie na nie odpowiedzieć. Jeśli zespół ma grać skłócony to lepiej jak dalej by był w rozpadzie.

Chyba że uda im się pogodzić. I na to mam nadzieję. Proszę nie przytaczać mi

wszyscy wiecie jakiego durnego przysłowia.

Ponoć już powrócili. Wie ktoś coś na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...