Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Siatkówka

Polecane posty

Owszem zgadzam się z wami w 100%. Daleko nam do tej dawnej drużyny, jednak już na starcie nie odbierajmy im szans. Z Bułgarią będzie bardzo trudno, lecz jeżeli w Piłce Nożnej są takie sensacje, to czemu nie może być ich w siatkówce. Bułgarzy są bardzo pewni zwycięstwa, mam nadzieje że ich to zgubi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką grą to nie mamy czego szukać w mistrzostwach. Wielka szkoda, że nie jesteśmy już faworytami spotkań. Polska kadra nie jest w formie i to już od jakiegoś czasu. Oczywiście chciałbym się mylić. Na mecz nie będę oglądał, bo już nie wierzę w naszych siatkarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy niespodziankę. Trenerem naszej kadry został....... Antiga oraz Philippe Blain

Coś myślę, że ten duet niczego nie osiągnie. O ile kiedyś bardzo interesowałem się meczami naszych siatkarzy- teraz mi to jest obojętnie. Ciekawe, że Antiga to nadal aktywny zawodnik. Może jednak coś ten duet osiągnie, ale jestem pesymistą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa decyzja, choć na pewno nie jest ona niespodzianką dla kogoś kto tą sprawę śledził od początku. Chodzi o to, że Antiga bardzo dobrze zna naszych siatkarzy, z którymi przecież od lat gra w naszej Plus Lidze. Być może uda mu się również nakłonić Wlazłego do powrotu do naszej reprezentacji, a moim zdaniem właśnie kogoś takiego jak Mariusz nam najbardziej brakuje. Poza tym Antidze będzie pomagał trener z ogromnym doświadczeniem i to on będzie raczej na początku tym, który będzie odpowiadał za przygotowanie siatkarzy do spotkań. "Stefek" zaś będzie miał początkowo trochę inne zadania. Ważne jest też to, że zna on wiele języków, co pomoże mu w komunikacji z naszymi zawodnikami. (Od biedy może również próbować rozmawiać po polsku, acz nie radziłbym mu tego... :)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Antiga sam mówi, że chce by w kadrze grali sami najlepsi z Polski i nie ważne, czy z Resovii, Skry, czy Zaksy. Sami zawodnicy optymistycznie do tego podchodzą. Widzę, to podobnie jak pisze Daedroth. Antiga będzie takim skautem, który będzie "wyłapywał" zawodników, a taktyką i przygotowaniami będzie się zajmował jego rodak Blain. Z początku byłem zszokowany tą informacją, ale teraz myślę, że coś z tego może być. "6" na MŚ Zagumny, Wlazły, Winiar, Kurek, Zatorski/Ignaczak, Pliński/Możdżonek, Wiśniewski, Nowakowski? A może jeszcze ktoś zaskoczy w tym sezonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zaskoczony powołaniem Antigi. Choć z drugiej strony, może jest w tym sens. Antiga zna realia polskiej siatkówki i może da przekonać jak pisaliście Wlazłego

Jednak jakoś nie jestem przekonany jak użytkownicy powyżej. Już bardziej byłbym za pozostawieniem Anastasiego. Oczywiście życzę powodzenia naszym siatkarzom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO ten wybór jest całkiem ciekawym pomysłem bo jak dla mnie Antiga ma być gościem, który będzie robił atmosferę a za sprawy typowo sportowe (taktyka itp) odpowiedzialny będzie doświadczony Blain. My musimy teraz dać spokój tej drużynie, nie pompować balonika, myślę, że Antiga ściągnie Wlazłego i Plińskiego do kadry, ważne będzie wypracowanie schematów grania bo prawda jest taka, że Anastasi miał dobry start ale ostatnio już to nie działało drużyna grała strasznie schematycznie, mieliśmy słabą zagrywkę, brakowało charakteru...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamarł, a sporo się dzieje.

Polska dobrze zaczęła kwalifikacje, niestety wczoraj przegrała.

Jestem ciekaw jak będzie się prezentowała kadra pod wodzą Antigi. Już brak powołania Bartmana było zaskoczeniem. Wlazły wrócił, jednak nie wiem czy to dobry ruch

Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji. Niedługo MŚ w Polsce. Liczę na dobry występ naszych siatkarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy momentami grają teraz nieźle, ale wyraźnie widać, że mało kto miał choć chwilę odpoczynku po ciężkim sezonie. Brakuje też trochę zgrania, ale to jest winą braku czasu na treningi i spokojnie przyjdzie z czasem. Porażki ze słabszymi rywalami się przydarzają, ale nasi i tak mają dobrą sytuację, więc o awans do ME możemy być pewni.

Powołanie Wlazłego jest idealnym rozwiązaniem. Na poprzednich turniejach brakowało nam takiego prawdziwego killera, który w kryzysowych sytuacjach potrafiłby przełamać złą passę. Bartman, czy Jarosz nie grali źle. Grali dobrze, ale czasami potrzeba czegoś więcej, co moim zdaniem Wlazły może zaoferować. Bardziej obawiałbym się o formę Żygadły, który powinien na MŚ być podstawowym rozgrywającym, ale nie wiadomo w jakim tempie będzie wracał do odpowiedniej dyspozycji. Na szczęście ma jeszcze sporo czasu.

Bardziej ciekawi mnie to co dzieje się teraz w Lidze Światowej, bo Brazylia kompletnie nie radzi sobie z Włochami. Dobrze widzieć, że przynajmniej w tym momencie nie ma żadnej drużyny, która znajduje się ponad wszystkimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan minimum jest wykonany, czyli awans do ME. Niestety nie zanosi się na zmiany w polskiej siatkówce. Nie mamy argumentów, jako reprezentacja i federacja, żeby wejść do pierwszej trójki na świecie. Można wymieniać wiele błędów w tym głównie brak Achrema mimo jego chęci do gry, ale w oczy razi jedno. Jak to możliwe, że jedna z najbogatszych federacji siatkarskich nie potrafi wychować sobie przez tyle lat, zawodników nadających się do gry w reprezentacji ? Patrząc na wczorajszą grę Miki, aż mnie serce bolało. Chłop jak dąb, a zagrywa jak siatkarki w Orlenlidze. Niestety wydaje się on najlepszą opcją jaką na tą chwilę mamy. I właśnie przez brak młodzieży i świeżości będziemy 'liczyć na dobry występ' i 'patrzeć z nadzieją na MŚ'. IMO powinniśmy tam jechać po swoje i wygrać tą imprezę mimo tych wszystkich nie doskonałości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up:

Tak jest plan wykonany, gdybyśmy nie awansowali do ME, to byłaby wielka katastrofa dla Polskiej Siatkówki. Obecnie trwa Liga Światowa, to dobry sprawdzian dla naszych siatkarzy przed MŚ. Polacy przegrali pierwszy mecz z Brazylią, ale wczoraj koncertowo się zrehabilitowali wygrywając również 3:0. Jeszcze za wczas wysuwać jakiekolwiek wnioski, ale już powoli widać że Antiga ma pomysł na tą drużynę. Jestem pewien że w kolejnych spotkaniach będzie jeszcze lepiej, a co najważniejsze swoją grą będą brani pod uwagę za jednego z faworytów do wygrania MŚ, zwłaszcza że gramy w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Warto wspomnieć że w obydwu tych meczach w drużynie Polski grał skład nr 2. Zwycięstwo po porażce pokazuje że nasi potrafią poprawić błędy z poprzedniego meczu. Wczorajszy mecz: super. Wiadomo, nie był to Idealny mecz (w końcu to drugi skład, nie można takich meczy od nich wymagać) ale bardzo dobry. Gratulacje Polacy, gratulacje Antiga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antiga to młody trener i co najważniejsze na dorobku. Zawodnicy powinni mieć z nim dobry kontakt i jestem spokojny o przyszłość naszej kadry.

Zwycięstwo naszej kadry nad Brazylią cieszy. Zawsze to +1 w statystykach :-) Pokazuje to że są młodzi i utalentowani zawodnicy i mamy solidne zaplecze kadry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gratulacje dla naszych, bo zwycięstwo z Brazylią i to z takim wynikiem nie często się zdarza. Jednak co do weryfikacji naszego zaplecza poczekam ostatecznie na mecz z Włochami, którzy są w formie co pokazały mecze z Brazyllią. W ostatnim meczu Buszek jak najbardziej na plus i osobiście się cieszę że przeszedł do Resovii bo nam się tam przyda :P. Fascynująca dla mnie jest postawa w drugim meczu i tak duża motywacja po porażce. Zaznaczyć trzeba, że Antiga w zaledwie jeden wieczór obudził na nowo ducha walki w naszych chłopakach. Może rzeczywiście ma to 'coś' jako trener. Osobiście mam nadzieję, że tak chociaż w zespole za sznurki pociąga Blain i to widać na każdej przerwie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Brazylia całkowicie skompromitowała się w spotkaniu z Iranem. Wczoraj gospodarzom cudem udało się wyciągnąć wynik 3:2, lecz dziś nie było już tak różowo i tym razem Canarinhos przegrali. Wynik 0:3 dla Iranu mówi wszystko. Raz, że goście pokazali się z dobrej strony, a niektóre z ich zagrań były na najwyższym poziomie, świadczy o tym, że rośnie kolejny bardzo mocny zespół w światowej siatkówce. Dwa, Brazylia dalej ma problemy niemal ze wszystkim... Beznadziejny atak, masa wszelkich błędów (w rozegraniu, przyjęciu, komunikacyjnych między zawodnikami) i zero motywacji do gry. Widać też, że wchodzące do reprezentacji nowe pokolenie zawodników potrzebuje jeszcze wielu spotkań, by osiągnąć poziom, który choć trochę będzie przypominał ten z przed kilku lat.

Z innych wieści. Nasza drużyna przegrała pierwsze spotkanie we Włoszech (1:3). Na szczęście gra biało-czerwonych nie wyglądała najgorzej, dzięki czemu byli w stanie stoczyć dosyć wyrównany pojedynek z najlepszą w tej chwili drużyną narodową. Ciekaw jestem jutrzejszego spotkania, lecz bardziej czekam na te rozgrywane na naszym terenie, gdzie powinni już pojawiać się nasi podstawowi siatkarze, którzy powinni jeszcze podnieść poziom naszej gry i dodać trochę siły przy zagrywce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałem Iran za kopciuszka w tej grupie, a tu proszę powoli trzeba zaczynać się bać tego zespołu. Zapowiada się ciężki bój o awans dla naszych siatkarzy. O formę naszych siatkarzy się nie boję, bo z meczu na mecz powinni grać co raz to lepiej. A do tego dojdą nasi podstawowi gracze, to siła będzie większa.

Pierwszy mecz z Włochami przegraliśmy, ale zagraliśmy dobre spotkanie, w którym jedynie zabrakło szczęścia w decydujących momentach. Dziś mecz z Włochami pod gołym niebem, z Brazylią rewanż się udał, to być może i dziś uda się zrewanżować Włochom.

Również czekam na mecze w Polsce zwłaszcza na atmosferę w hali, która na każdym meczu jest znakomita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Polska nie awansowała. Szkoda bo niewiele brakowało, ale Polacy mogą winić tylko siebie. Niepotrzebnie przegraliśmy kilka spotkań lub nie wygrywaliśmy za 3 punkty.

Pogratulować należy Iranowi. Nie sądziłem, że tak egzotyczny kraj może tak dobrze grać w siatkówkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja się szykują. Polsat chce sprzedać prawa telewizyjne (chodzi o mundial siatkarski) i mecze mają być pokazywane w systemie Pay - Per - Diu (czy jakoś tak :P ) taką informacje podał Przegląd Sportowy. Jestem absolutnie na nie. Każdą imprezę większą oglądałem od kilku dobrych lat (od Waldemara Wspaniałego) na TVP czy właśnie na Polsacie i nie będę płacił 50 złotych za spotkanie (a tych ma być kilka). To jest chore...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Też czytałem o sprzedaży praw tv przez Polsat. Chodzi jak zwykle o kasę, bo podobno Ministerstwo Sportu nie bardzo promowało tych mistrzostw.

Nie sądzę żeby Polsat sprzedał praw. Mocno zainwestowali w siatę i mają prawa do pokazywania meczów ligowych jak i Liga Światowa. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko ułoży się dobrze.

Polska reprezentacja musi dobrze wypaść w MŚ. Jak nie teraz, to kiedy :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już decyzja w sprawie transmisji MŚ w Polsacie: http://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/mistrzostwa-swiata-w-siatkowce-mezczyzn-2014,ms-siatkarzy-zakodowany-polsacie,artykul,488976,1,1102.html

Do płacenia za walki MMA, boksu już się Polacy przyzwyczaili , ale żeby płacić za siatkówkę? Mam UPC i nie mam zamiaru płacić ani złotówki za mecze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kogoś to dziwi? W przypadku polsatu to norma. I tak pewnie pomiędzy setami puszczą reklamy, a na parkiet wrócą po jakiejś (minimum) minucie od wznowienia gry.

Dziękuję bardzo, zrobię to co zrobi każdy- odpalę neta.

Czy kogoś do dziwi? Dla polsatu tylko kasa się liczy i wiadomo o tym nie od dziś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszyć się mogą tylko posiadacze CP. Oni będą mogli oglądać mecze za darmo.

Mam nadzieję że Polsat będzie miał duże straty na tej decyzji. Jeżeli będzie inaczej, to system PPV może być obecny przy innych relacjach z siatkówki. Mistrzostwa są w Polsce, a ja nie będę miał szansę oglądać naszych siatkarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piłce nożnej siatkówka jest na drugim miejscu co uwielbiam oglądać. Mało oglądam drużyn siatkarskich w europejskich pucharach, ale jeszcze żadnego meczu reprezentacji na dużych imprezach nie przegapiłem. Dlatego cieszyłem się że mistrzostwa są w Polsce przy pełnych trybunach. Gdy zapadła decyzja że mecze będą płatne wkurzyłem się, również nie mam zamiaru płacić im za transmisję i życzę Polsatowi żeby mieli ogromne straty i nauczkę na przyszłość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już pierwsze oferty na transmisje MŚ : http://media2.pl/media/113512-Vectra-Siatkarski-Mundial-2014-od-1-zl-do-9990-zl.html

Mam UPC, ale na pewno nie będzie tanio. Pakietu nie kupię, bo i po co. Będę musiał u kogoś innego oglądać mecze Polaków.

Kurek został pominięty przy wyborze kadry na MŚ. Nie jestem na bieżąco jaką formę prezentował Kurek. Co by nie mówić- jest to odważna decyzja Antigi. Piszą że między Kurkiem a Antigą nie było dobrej komunikacji i nie zgadzali się w wielu kwestiach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaczynają się MŚ i pierwszy mecz z Serbią. Dobrze, że przynajmniej ten mecz jest w otwartym Polsacie.

UPC zachęca mnie promocją za dostęp do MŚ za jedyne 79 złotych.

Liczę że uda się dziś wygrać z Serbią i dobrze wejdziemy w turniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...