Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Siatkówka

Polecane posty

Nasi bardzo mocno walczyli o te zwycięstwa i im się to powiodło, lecz dla mnie to wcale nie zmienia tego, że to nie my byliśmy faworytem w tej grupie. Mogło się skończyć różnie (mówię tu zwłaszcza o pierwszym spotkaniu, bo podniesienie się po tak sromotnie przegranym secie nie jest łatwe).

Teraz spotkanie z Niemcami. Tu już będziemy zdecydowanym faworytem, lecz nie przekreślałbym ot tak tej drużyny. Mają kilku niezłych zawodników, w grze nie wyglądają najgorzej. Nie powinni sprawić niespodzianki, ale łatwo skóry nie oddadzą. No i liczę, że te pięciosetowe boje w kilku ostatnich meczach nie wpłyną w jakiś drastyczny sposób na formę naszych siatkarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem gry Polaków zwłaszcza w meczu z Brazylijczykami gdzie osobiście nie dawałem im szans, i stawiałem że mecz z Rosją będzie o wszystko. Mecz z Rosją ułożył się znakomicie, szkoda że nie wygrali 3:0, ale nasza reprezentacja nie byłaby sobą żeby nie dała swoim kibicom trochę adrenaliny.

Pokonaliśmy wielkich Brazylijczyków i Rosję. Teraz wydaje się prosta droga po złoto, jednak taka nie będzie. Niemcy to solidna i mocna ekipa co już nie raz pokazała. Szykują się nam bardzo ciekawe półfinały. Liczę że w finale spotkamy się z Francją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy znów zafundowali nam horror. Dwa pierwsze sety na styku, które równie dobrze mogły się roztrzygnąć na korzyść Niemców. Szkoda tylko trzeciej partii bo można to było zakończyć 3 - 0 i dłużej odpocząć. Ale i tak reprezentacja ma już medal za co gorące gratulacje. Teraz czeka ich bardzo trudny bój z Brazylijczykami o końcowy tryumf. Kanarki, mimo wygrania już wszystkiego co się dało nadal mają motywację do gry i na pewno jutro będzie zacięty mecz. Oby Polacy niesieni dopingiem najlepszej publicznośći na świecie utarli nosa aktualnym mistrzom.

Dobrze też, że kolega zrobi za mnie jutro nocną zmianę a ja dzienną. Dzięki temu wrócę do domu około 19:30 i będę mógł się spokojnie przygotować do meczu. I o dziwo w otwartym kanale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, jesteśmy w finale. Wlazły dzisiaj w końcu uruchomił serwis, który ostatnio kiepsko działał. Nowakowski o dziwo bardzo dobry mecz. Winiarskiego chyba już forma opuściła, bo to nie ten zawodnik co przed kontuzją, a szkoda. Jutro Brazylia, jestem dobrej myśli. Pokonaliśmy ich wcześniej 3-2, być może teraz również będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla naszych.

Meczu nie oglądałem ( kolejny raz dzięki Ci Polsat). Dziś pewnie wygramy z Brazylią i zostaniemy Mistrzami Świata. Nie będzie to łatwy mecz, ale wierzę w naszą kadrę.

Wg kursów na STS faworytem jest Brazylia, a na Polskę płacą 2,6. Tak dać 100 zł i pewna wygrana w kieszeni :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie obejrzałem dwa bardzo ciekawe pojedynki. Wczoraj nieoczekiwanie wylądowałem w spodku w strefie kibica w Katowicach i w zupełności nie żałuję. Oba spotkania były bardzo ciekawe i dramatyczne i warto było spędzić z siatkówką prawie 9 godzin.

Mecz Francja-Brazylia stał na bardzo wysokim poziomie. Kibicowałem Francji ale niestety decydujący set był dla Brazylijczyków którzy przez cały turniej zasłużyli na finał.

Mecz Polaków jak zwykle pełen dramaturgi. Wydawało się że Niemcy to łatwiejszy przeciwnik, jednak postawili bardzo ciężkie warunki. Dwa pierwsze sety pokazały że Niemcy nie położą się przed nami, walczyli o każda piłkę co pokazują wyniki tych setów, i przegrana w trzecim. Na szczęście Polacy nie zgotowali nam kolejnego horroru w postaci piątego seta i wygrali 3:1.

Dziś mecz finałowy, ten mecz będzie całkiem inny niż w grupie. w grupie Brazylia przegrała z Polską 3:2, oby taki rezultat również padł dzisiaj.

Na szczęście Polsat odkodował mecz, będzie można w domku przy małym co nieco obejrzeć spokojnie ten fascynujący pojedynek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy! Dziękujemy! Mika zniszczył dzisiaj wszystkich. Wlazły dzisiaj słabiej, ale zasługujemy mu że tak daleko doszliśmy. Antiga to był chyba najlepszy wybór. Pozostaje pogratulować, mamy złoto i kadrę na kilka lat, a w U-20 mamy srebro.

Komorowski 2014: Chciałbym pogratulować przede wszystkim naszym piłkarzom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP: Specjalnie się zalogowałem żeby napisać co Bronek powiedział xDDD!!!!

Nie mniej eksplozja. Tylko jeden mecz przegraliśmy podajże. Totalne szaleństwo choć czuć było wymuszoną czasami radość komentatorów Polsatu. Największe wrażenie zrobił na mnie Wlazły który zgasił dziennikarza z Polsatu ;p. Twitter szaleje, a wszystkie stacje radiowe puszczają utwór Queen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zobaczyłem, jak Polska zdobywa mistrzostwo świata w grze drużynowej :)

Emocje w każdym secie i ten stan przedzawałowy, gdy Brazylia nas prawie dogoniła w 2 secie oraz gdy mieliśmy piłkę meczową.

Brazylia opracowała strategię na Wlazłego, ale Mika godnie go zastąpił.

GRATULACJE DLA NASZYCH SIATKARZY.

POLSKA, BIAŁO-CZERWONI. POLSKA BIAŁO-CZERWONI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny mecz naszych PIŁKARZY siatkowych. Pierwszy set był słaby, ale dalej już daliśmy radę. Niesamowity Mika, to co robił ten facet było nie do wyobrażenia. :) Jedno co mnie irytowało to zepsute zagrywki Winiarskiego jak i jego ataki skrzydłem, ale nie ma co marudzić gdy się jest mistrzem świata. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gifklaszcze.gif Brawo dla naszych siatkarzy, mamy upragnione Mistrzostwo Świata. Całe mistrzostwa były znakomite w naszym wykonaniu i oby nie ostatnie. Mamy nareszcie zespół który będzie walczyć na każdej imprezie. Po wielkiej Brazylii nic nie zostało, teraz my mamy powody do świętowania. Teraz już nie musimy się bać żadnego przeciwnika, to przeciwnicy będą bać się nas.

JESZCZE RAZ WIELKIE GRATULACJE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny mecz i mistrzostwa :D Tym bardziej, że jak @2real4game napisał - nikt tego się po nich nie spodziewał. Gratulacje dla całej drużyny, zwłaszcza dla Miki (za dzisiaj) i Wlazłego :) No i dla nas, Polaków, że mamy taką świetną drużynę. Od razu widać w co warto inwestować (zamiast w nożną, w której na Euro nie potrafimy z najłatwiejszej grupy wyjść). No i jednak Komorowskiemu trzeba to przyznać - załatwił odkodowanie najważniejszego meczu :) Dzisiejszy wieczór pokazał też, że Polacy umieją się cieszyć, nie tylko narzekać - obyśmy umieli robić to częściej.

BTW Jeszcze w sumie Amerykanie mogą się dzisiaj cieszyć, mimo że odpadli - jako jedyni wygrali z obecnymi mistrzami świata przecież.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gdyby nie Prezydent...". Gdyby nie Tusk, nie byłoby tego całego problemu i Solorz nie musiałby nic blokować. Sam nie chciał, ale jak premier go załatwił, no to musiał. A co do Prezydenta, to skoro był taki skuteczny, to dlaczego wcześniej nie napisał do Solorza?

A wszystko właściwie dzięki Schetynie (kumplowi Komorowskiego i Solorza). Jak się dostał do rządu, to nagle droga do odkodowania transmisji stała otworem. Szkoda, że polityka ingeruje już nawet w sport...

Co do meczu, to był ekstra (w sumie spodziewałem się wygranej po tym, co już w pierwszym meczu fazy grupowej pokazali i jak widać, dobrze typowałem) smile_prosty.gif Jedyne, co mnie denerwowało, to "alarmy samochodowe", które co jakiś czas się włączały. Z początku myślałem, że to za oknem kogoś okradają, a to w TV było tongue_prosty.gif. Wyjaśni ktoś, co te dźwięki znaczą ? CZy są one sygnałem do zmiany zawodnika/przerwy technicznej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że polityka ingeruje już nawet w sport...

Właśnie większość osób ma tutaj pretensje, że polityka za mało ingerowała w sport. Czemu spółki Skarbu Państwa mają finansować takie imprezy? Orlen potrzebuje jeszcze większej reklamy? Wielu ludzi ciągle i tak ma za złe, że państwowe przedsiębiorstwa czy samorządy dotują kluby piłkarskie "wyrzucając w błoto publiczne pieniądze". Teraz mieliśmy aferę, bo biznesmen nie mógł wyciągnąć pieniędzy od państwa, więc postanowił zebrać je od oglądających. Można się burzyć, ale miał do tego prawo. Tutaj obwiniałbym Solorza za to, że nie potrafili w takim okresie czasu znaleźć żadnego innego sponsora, a ponoć było kilka innych firm zagranicznych, które się zgłaszały.

Wracając jednak do sportu. Nie wierzyłem w Antigę jako selekcjonera, nie wierzyłem za bardzo w tę kadrę. Myślałem, że każdy medal będzie wielkim sukcesem, a tu spełniły się chyba najskrytsze marzenia. Popierałem Antigę, gdy wyrzucił z kadry Kurka. Uważałem, że trenera rozlicza się z rezultatów i ma prawo dobrać sobie ludzi, jeśli ktoś zachowuje się nieodpowiednio. Trochę podobna sytuacja jak na ME, które wygraliśmy za Castellaniego. Było trochę szczęścia, bo Brazylia to już nie to samo, co ta potęga z Gibą na czele, Rosjanie mają plagę kontuzji, a Włosi, Serbowie czy Bułgarzy są cieniem dawnych siebie. Nie będę deprecjonował naszego sukcesu, ale chciałem tutaj zaznaczyć, że w czasach Murka, Świderskiego czy Gruszki było znacznie trudniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu! Już myślałem, że nie doczekam się złota na tak ważnej imprezie jak światowy czempionat. Nasi mistrzowską formę mieli już wielokrotnie i zawsze zawodzili, tym razem było inaczej, ewidentnie pomógł doping, który bardzo wyraźnie zdeprymował wielką Brazylię! Gratulacje, i co? Czekamy na olimpiadę! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz godny finału! Zacięty, ze zwrotami akcji i wymarzonym zakończeniem. Wierzyłem cały czas, serce chciało zwycięstwa chociaż głowa podpowiadała co innego. Myślałem, że Brazylijczycy po pierwszej porażce z Polską w turnieju będą chcieli się odegrać. I pierwszy set na to wskazywał, obawiałem się łomotu w drugim i szybkiego trzeciego. Ale Polacy pokazali jak się wygrywa mimo seryjnej utraty przewag.

Nie uważacie też, że Kanarki podały nam pomocną dłoń? Chyba w trzecim secie się to zaczęło, serwowanie flotem mimo posiadania w składzie takich bombardierów jak Lucas, Sidao, Felipe Fonteles, Wallace, Lucarelli. Oczywiście dawali trudne zagrywki, ale nie najtrudniejsze. A Polacy to wykorzystali do dobrego przyjęcia, Profesor Zagumny do rozegrania i jest mistrzostwo. Na pewno byłoby jeszcze lepiej gdyby Wlazłemu szło dobrze od początku, ale za to Mika miał dzień konia i kończył większość ataków. Dokładając Kłosa i średnio grającego w turnieju Nowakowskiego nasza reprezentacja utarła nosa takiej potędze.

Szkoda tylko, że Zagumny, Wlazły i Winiarski ogłosili koniec kariery w drużynie narodowej. Odeszli w dobrym momencie bo w glorii i chwale, ale do olimpiady mogliby jeszcze pograć. Następcy są, ale widać było wczoraj różnicę na linii Guma - Drzyzga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla naszych siatkarzy. Mecz był bardzo ciekawy i zasłużenie wygrali Polacy.

Dobrze że Polsat odkodował mecz. Po przegranym pierwszym secie, miałem obawy co do końcowego meczu.

Szkoda że niektórzy siatkarze zakończyli kariery reprezentacyjne. Z drugiej strony teraz są na szczycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie federacje sportowe bardzo nas ostatnimi laty lubią. Euro 2012, EuroBasket, MŚ siatkarzy, ME lub MŚ piłkarzy ręcznych i teraz jeszcze siatkarskie ME. To tylko te najważniejsze wydarzenia z najpopularniejszych dyscyplin w naszym kraju, a z pewnością odbyły lub odbędą się jakieś w rzeczy w innych sportach. Świetna wiadomość, zwłaszcza po niezwykle udanym turnieju mistrzowskim z tego roku. Kibiców mamy świetnych, organizacyjnie również jest dobrze, więc takie turnieje powinny nam przypadać co jakiś czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisało się tylko pozytywnie o naszej siatkówce, a tu takie informacje. Prezes związku został zatrzymany przez CBA pod zarzutem korupcji.

Jeżeli potwierdzą się zarzuty, będzie to cios dla siatkówki w Polsce. Jestem zaskoczony, że to akurat Mirosław P. mógł brać łapówki. Oczywiście pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza reprezentacja nie zwalnia tępa, po udanych meczach w grupie Polska awansowała do finału Ligi Światowej. Oglądałem ich prawie każdy mecz oprócz w USA. Reprezentacja gra na bardzo równym poziomie, nawet jeśli były porażki zostawiali pot na boisku ,nie wszystko da się wygrywać. Przed wczorajszym meczem fachowcy zgodnie dawali pewne zwycięstwo Polaków, jednak mimo wygranej 3:1 i problemów Włochów mecz był bardzo zacięty, Włosi nie ustępowali co pokazała trzecia partia. Mamy już awans i my rozdajemy karty dziś, mam nadzieję że Polacy są już na tyle solidną ekipą i nie będą kalkulować czy dziś przegrać czy wygrać. W tym turnieju liczę przy takiej dobrej dyspozycji na minimum srebro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie Pucharu Świata.

USA pokonała Argentynę i Polska nie pojedzie na IO. Oczywiście będą jeszcze szanse na wyjazd do Rio

Polska grała bardzo dobrze w tym turnieju. Szkoda, że dziś w meczu z Włochami nie zdobyli przynajmniej punktu. Oglądałem prawie wszystkie mecze Polaków i jestem zadowolony z ich gry.

Nie spodziewałem się, że Włochy mogą awansować. Poziom PŚ stał na wysokim poziomie.

Jestem przekonany, że bez problemu awansujemy do igrzysk. Okazja do tego będzie już w styczniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko przy normalnych zasadach ten awans już byśmy mieli. 4 lata temu kwalifikację miała pierwsza trójka PŚ, komu to przeszkadzało?

Chłopaków szkoda, bo bardzo dobrze zagrali na trudnych zawodach i wszystko szlag trafił przez jedną porażkę na samym końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...